Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Kağıt Oyunları

için 1,088 sonuç bulundu.

Kâğıt Oyunları

Arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde ya da aile içi etkinliklerinizde eğlenceli vakit geçirmek için siz de kart oyunları oynayabilirsiniz. Birbirinden eğlenceli oyunlar için siz de oyun kartlarını satın alabilir ve eğlence anlayışınıza göre etkinlikler yapabilirsiniz. Yapacağınız etkinliklerde kişi sayısı da oldukça önemlidir. Birkaç kişiyle oynanabilecek oyunlarla kalabalık grupların oynayacağı oyunlar birbirinden bir hayli farklı olacaktır. Her ne kadar mantık ve matematik olarak birbiriyle neredeyse aynı olsa da farklı oyunlar oynanabilmektedir. Arkadaşlarınızla oynamaktan büyük zevk aldığınız kâğıt oyunları olabilir. Siz de kaliteli ve şık görünümlü kâğıtlar ve kartlar satın alarak oyunlarınızı daha zevkli hale getirebilirsiniz. İskambil kâğıtları özelinde incelendiğinde bir destede 52 adet kart bulunmaktadır. İki kişi pişti gibi oyunlar oynayabildiği gibi kişi sayısı arttıkça oyunlar da çeşitlenmektedir. Briç, batak, pis yedili, papaz kaçtı gibi pek çok oyun 2’den fazla kişiyle rahatça oynanabilmektedir. Ancak daha önce herhangi bir kâğıt oyunu oynamadıysanız oyun öncesinde kartları iyi tanımanız gerekecektir. İskambil oyunu oynayacaksanız karo, kupa, sinek ve maça gibi kart çeşitlerini iyi tanımalı ve gerekirse kâğıtlar arasındaki hiyerarşik düzene de hâkim olmalısınız. Kartları daha öncesinde tanımak size oyun oynarken büyük kolaylıklar sağlayabileceği gibi daha etkili bir oyun imkânı da sunar. Kâğıt oyunları tek kişilik oynanabileceği gibi birden fazla kişiyle de oynanabilir. Tek kişilik seçenekler oldukça kısıtlı olmakla birlikte kişi sayısı arttıkça oyun sayısı da artmaktadır. Kalabalık gruplarla oynanabilen pis yedili, papaz kaçtı gibi oyunlar uzun süreler boyunca eğlenmenize olanak sağlayacaktır. Öte yandan 4 kişilik grupların vazgeçilmez oyun olan batak da oynanabilir. Batağın yanı sıra tercih edilebilecek olan briç de yine sizi eğlendirip size iyi vakit geçirtebilir. Sinek kartların trefl, kupaların kör, maçanın pik ve karonun da aynı kalarak karo olarak anıldığı bu oyunda kâğıt tiplerinin birbirine karşı üstünlüğü vardır. Küçükten büyüğe trefl, karo, kör ve pik olarak ifade edilebilecek bu hiyerarşi oldukça zevkli ve uzun saatler oynanabilir bir oyundur. Sayı bakımından ise küçükten büyüğe 2’den As kartına doğru olarak sıralanabilir. Çeşitli oyunları oynayabileceğiniz birbirinden farklı kalite ve desenlerdeki kartlar için sayfamızı inceleyebilir ve kolayca siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. Farklı seçenekler için kutu oyunları sayfamıza bakabilirsiniz.

 Eğlenceli Vakit Geçirmek İçin Kâğıt Oyunları

Eğlenceli Vakit Geçirmek İçin Kâğıt Oyunları

Satın alacağınız oyun kartları ile siz de pek çok etkinlik ve buluşmanızı zevkli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Tercih edeceğiniz oyun kartları baskı kalitesi, malzeme ve kâğıt kalitesi bakımından birbirinden farklı özellikler gösterebilir. Bütçenize çok uygun olarak tercih edebileceğiniz ürünler olabileceği gibi uzun vadede kullanabileceğiniz ve fiyatları biraz daha fazla olan ürünler de bulabilmek mümkündür. Fiyatlarının fazla olma sebebi ise daha kaliteli malzeme ve baskı imkânlarının kullanılmış olmasıdır. Daha kaliteli tercihler de uzun süren bir kullanım imkânı anlamına gelecektir. Uzun yıllar boyu rahat ve güvenle kullanabileceğiniz bu ürünlerle birlikte siz de harika zamanlar geçirebilir ve kaliteyi hissedebilirsiniz. Örneğin kişi sayısına göre bir oyun seçimlerde bulundunuz ve çeşitli 3 kişilik kâğıt oyunları oynuyorsunuz. Uzun süren etkinliklerinizde dahi elinizi tahriş etmeyecek olan tercihlerde bulunmanız daha konforlu bir oyun sağlayacaktır. Plastik gibi materyallerden yapılmış kartlar uzun süren oyunlarınızda elinizi tahriş edebilir. Ancak saatler süren oyunlar yerine kısa süreli oyunlar oynuyorsanız bu ürünlerin sizin için ideal olduğu söylenebilir. Tek deste yani 52 kart ve çift deste yani 104 kartla oynanabilecek pek çok etkinlik arasından siz de eğlence anlayışınıza göre seçimler yapabilirsiniz. kâğıt oyunları isimleri arasından seçimler yaparak siz de tatil günlerinizi, buluşmalarınızı ve partilerinizi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Pişti, blöf pişti, briç, batak, pis yedili gibi pek çok oyun kalabalık gruplar için oldukça idealdir. Kalabalık gruplar değil de daha çok 2 kişilik oyunlar arayışındaysanız pişti ve blöf pişti gibi seçimlerde bulunabilirsiniz. Pişti ve çeşitlerinin yanı sıra poker, piket, 81, pasur, remi gibi pek çok farklı oyun da oynanabilmektedir. Eğer daha önce bu oyunlarla ilgili bir tecrübeniz yoksa internet üzerinden yapacağınız küçük araştırmalarla nasıl oynandığını rahat ve hızlı bir biçimde öğrenebilirsiniz. Kendine özgü bir terminolojisi ve kuralları olması sebebiyle kâğıt oyunları dünyasına giriş yaparken ilk etapta zorlanabilmeniz mümkündür. Ancak okudukça, oynadıkça ve zamanla sistem kafanızda oturmaya başlayacak ve çok daha fazla zevk alacaksınız. İskambil kartlarının yanı sıra Uno da tercih edilebilir ürünler arasındadır. Sistem ve matematik olarak neredeyse aynı özellikler gösteren Uno ve iskambiller görünüş açısından birbirinden farklıdır. Uno kartları ile iskambil kartlarıyla oynayabileceğiniz pek çok oyunu rahatça oynayabilirsiniz. Farklı seçenekler için Monopoly de satın alabilirsiniz.

 Kâğıt Oyunları ile Keyifli Akşamlar

Kâğıt Oyunları ile Keyifli Akşamlar

Eğer 2 kişiyseniz ve eğlenmek için arayışlar içerisindeyseniz 2 kişilik kâğıt oyunları arasından zevklerinize göre seçimlerde bulunabilirsiniz. 2 kişilik kart oyunu dendiğinde ilk akla gelen piştinin yanı sıra remi, blum, 66, casino, kaptı kaçtı, piket, fanti, kılıç ve daha pek çok oyunu oynayabilirsiniz. Hem zevk almak hem de oynarken beyninizi kullanmak için tercih edebileceğiniz pek çok oyun seçeneği bulunmaktadır. Bazıları hesaplamalar, taktikler, kart sayma ve yoğun strateji gerektirebilir. Böyle etkinliklerle hem eğlenebilir hem de zihninizi canlı tutabilirsiniz. Ancak yoğun geçen bir günün ya da haftanın sonunda zihninizi pek de kullanmayacağınız şans oyunlarına yönelebilirsiniz. Bu çok daha dinlendirici olacaktır. Öte yandan bakıldığında genel olarak kâğıt oyunları iskambil kartlarıyla oynanmaktadır. Birbirinden farklı kalite ve malzeme üretilerek piyasaya sürülen ürünler arasından oynama sıklığınıza, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre seçimlerde bulunabilirsiniz. Arkadaş grubunuzla sık sık bir araya geliyor ve çok sık ve uzun saatler boyu kart oynuyorsanız daha kaliteli materyaller kullanılarak üretilen ürünler sizin için daha uygun olabilir. Uzun süreli kullanımlarınızda dahi soyulmayan, kırılmayan ve yırtılmayan özelliklerdeki kartlarla birlikte siz de rahat ve keyifli oyunlar sürdürebilirsiniz. Pek çok faktöre göre değişkenlik gösteren kâğıt oyunları fiyatları arasından siz de bütçenize uygun olanları bulabilirsiniz. Pek çok farklı üretim malzemesi kullanılarak üretilebilen kart oyun materyalleri fiyat açısından da geniş tablolar sunar. Oldukça uygun ve küçük fiyatlarla edebileceğiniz gibi çok kaliteli üretim malzemesiyle üretilen ürünleri dezavantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Yüzyıllardır büyük bir zevkle oynanan kart oyunları gün geçtikçe çeşitlenmekle birlikte hâlâ hiç değişmeden kalanlar da bulunmaktadır. Her ne kadar iskambil kartlarının hiyerarşi ve desenleri uzun süredir aynı olsa da pek çok farklı desen, renk, ebat, sayı ve çeşitlilikte de kartlar bulabilmek mümkündür. Oyunlarınıza farklı bir hava katabilecek bu tarz ürünleri tercih ederek siz de farklılıklar yaratabilirsiniz. Ancak yine de her zaman oynanan oyunları da farklı ebatlardaki, renklerdeki ve desenlerdeki ürünlerle de oynayabilme şansınız vardır. Arkadaş grubunuzla vereceğiniz kararlar etkinliklerinizi de da belirleyecektir. Avantajlı olarak satın alabileceğiniz Uno fiyat bakımından iyi tablolar sunar. Pek çok kart oyununu rahatça oynayabileceğiniz Uno kartlarına bütçenize göre sahip olabilirsiniz. Tabu da kalabalık arkadaş grupları için uygun bir oyundur.

 Hem Eğlendiren Hem Zihninizi Açan Kâğıt Oyunları

Hem Eğlendiren Hem Zihninizi Açan Kâğıt Oyunları

Eğlenceli vakit geçirmek için tercih edilen faaliyetler arasında oyun oynamak yer alır. Oyuncaklar ile oyun oynayan çocukların aksine yetişkinler genellikle kâğıt oyunu gibi etkinlikleri tercih eder. Grup halinde yapılan bu etkinlikler; bir araya gelen kişilerin eğlenceli vakit geçirmesini sağlar. Az malzemeye ihtiyaç duyulması aynı zamanda her ortama uygun olmasından dolayı sıklıkla tercih edilirler. Sıklıkla tercih edilenler genellikle iskambil kartlarıyla oynananlardır. Aynı kartlar ile birden fazla oyun oynanabilmesi bu ürünlerin en çekici kısmıdır. Aynı kartlar ile hem poker hem de batak oynayabilirsiniz. Bunların yanı sıra briç, pişti, altmışaltı, king, pis yedili, blöf, papaz kaçtı, yirmi bir ve dost kazığı iskambil kâğıdı ile yapılabilecek etkinlikler arasındadır. Farklı kurallara ve farklı stratejilere göre oynanan bu oyunlar genellikle yetişkinlere ve gençlere hitap etmektedir. İnsanlar arasındaki etkiletişimi artırırken aynı zamanda eğlendiren şeylerden biri olan oyunun tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Keyifli vakit geçirmek için bir araya gelmiş insanların evde ya da açık alanda eğlenmek için tercih ettikleri şey genellikle kâğıt oyunlarıdır. İki kişiyle oynanan oyunlar olduğu gibi 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 kişilik oyunlar da mevcuttur. Bunlar arasında en çok tercih edileni iskambil destesi ile oynananlardır. Çin’de ortaya çıktığı bilinen iskambil kâğıtları Marco Polo tarafından Avrupa’ya getirildiği bilinmektedir. Ortaya çıkışı 7. ya da 10. yüzyıllara dayanan bu kartlar geçmişten günümüze arkadaş gruplarının vazgeçilmezi olmuştur. Bunun sebeplerinden birisi de iskambil destesi temininin oldukça kolay olması ve bu kartlarla birden fazla oyun oynanabilmesidir. Bir oyundan sıkıldığınızda diğer oyuna kolaylıkla geçebilirsiniz. Ayrıca ekstra herhangi bir araca ya da malzemeye de ihtiyaç duymazsınız. İskambil oyunları dışında da kâğıt oyunları vardır. Farklı desende ve farklı renkte üretilen kâğıtlar ile çeşitli kurallar yaratılarak tasarlanan oyunlar arasında Uno yer almaktadır. Sarı, mavi, yeşil ve kırmızı kartların rakamlar ile harmanlanmasından meydana gelen bu setin kullanımı oldukça basittir. Yetişkinlerin ve çocukların beraber oynayabildiği kart oyunlarından biri olduğu için her yaş grubunda popülerdir. Aynı zamanda ev, park, bahçe ya da plaj yani istediğiniz her ortam için uygun olduğundan dolayı kullanımı ve taşınması oldukça kolaydır. Çantanızda çok yer kaplamayan bu kartları yanınızda taşıyarak istediğiniz her an arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

 Kâğıt Oyunları ile Uzun Eğlenceler

Kâğıt Oyunları ile Uzun Eğlenceler

İstediğiniz sayıda kişiyle birlikte oynayabileceğiniz bu oyun türü oldukça pratiktir. İhtiyacınız olan tek şey destelerdir. Seçiminize göre bu destelerin dağıtım şekilleri değişir. Eğlence anlayışınıza göre seçeceğiniz etkinliğin uymanız gereken kurallara sahip olduğunu unutmamalısınız. En çok tercih edilen oyunlardan birisi de piştidir. İskambil desteleriyle oynanan piştinin temel mantığı aynı rakam değerine sahip olan kâğıtları denk getirmektir. Karşılıklı kişilerin attığı kâğıtlar üzerindeki rakamların aynı olması puan getirir. 2 ya da 4 kişiyle oynayabileceğinizden dolayı farklı opsiyonlara sahiptir. Bunların yanı sıra oyunun bitmesi oyuncuların elindeki kartların bitmesine bağlıdır. Yani oyuncuların elindeki kartlar bittiğinde tur biter, puanlar hesaplanır ve yeni bir tura başlanır. Bir iskambil destesinde 52 kâğıt bulunur ve bu oyunda bir deste kullanabileceğiniz gibi iki deste de kullanabilirsiniz. Oyuncu sayısına göre deste sayınızı arttırabilirsiniz. İskambil dendiğinde birçok kişinin aklına pişti gelmesi oldukça doğaldır. Çünkü kart oyunları arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Kâğıt oyunları pişti olarak anılmasının bir sebebi de oldukça kolay bir uygulamaya sahip olmasıdır. Basit bir mantığa dayandığından dolayı genç, yetişkin ve yaşlı gruplar tarafından tercih edilebilir. Kartların özelliği hakkında bilinmesi gereken şey ise şudur: bütün kartların iki yüzü vardır ve bir yüzü hepsinde aynıdır. Bir yüzü aynı olan bu kartların diğer yüzünde resim, işaret ve sayılar yer alır. Tabi ki kâğıt oyunları çeşitleri sadece iskambilden ibaret değildir. Farklı çağlarda farklı kültürlerde biçimlenen kart çeşitleri ve oyunları mevcuttur. Ancak uzun bir geçmişe sahip olan bu kartların günümüzdeki hali Fransa’ya dayanmaktadır. Son haline Fransa’da kavuştuğu biliniyorsa da değişen dünyayla birlikte kartların da dönüşüyor olması beklenir. İmgeler ve simgeler üzerinden iletişim kurmanın bir yolu olarak ifade edilebildiğinden dolayı oyunların kurallarının ve şekillerinin kültürden kültüre ve çağdan çağa dönüşüm geçirmesi oldukça doğaldır. Siz de tarihe tanıklık eden bu kartlarla tanışmak istiyorsanız sayfamızdan satın alabilirsiniz. Oyun kartları fiyatları ile ilgili bir endişeye sahipseniz buna hiç gerek yok. Çünkü bu ürünler geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir; bütçenize uygun olanı kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla, ailenizle ya da çocuklarınızla geçireceğiniz vakti eğlenceli bir hale getirmek için kullanabileceğiniz bu ürünler birçok alternatife sahiptir. Deste sayısı ve renk çeşidine göre çeşitlendiğinde dolayı dilediğinizi seçebilirsiniz.

 Kâğıt Oyunları Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Kâğıt Oyunları Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Kâğıtla oynanan oyunlar arasında iskambilden sonra en çok tercih edilen oyunlardan biri briçtir. Briç hakkında bilmeniz gereken şeylerden ilki ihtiyacınız olan tek şeyin 52 karta sahip bir deste. Bu destede yer alan; sinek, kupa ve maço briçte farklı isimlendirilir. Örneğin; sinek kartına trefl denir, kupa kartı kör olarak adlandırılır ve maça kartına pik denir. Diğer yanda karo ise idim değiştirmez ve karo olarak adlandırılır. Piştiye göre biraz daha kompleks olan briçin en ilginç yanı kartların birbiri üzerinde üstünlüğü olmasıdır. Örnek vermek gerekirse pik körden, kör karodan ve karo da treflden üstündür. Bunun yanı sıra kâğıtların birbirine göre üstünlüğü ise şu şekildedir: as, papaz, kız, vale, 10, 9,8, 7, 6, 5, 4, 3, 2. Genellikle oyun kartları isimleri ile ifade edilir; yani J yerine vale, K yerine papaz, Q yerine de kız denir. Ortamdaki kişi sayısına göre yapılacak etkinlik değişiklik gösterse bile kartların adlandırılış şekli değişmez, her zaman sabit kalır. Pişti gibi çok yaygın bir şekilde oynanan oyunun farklı bir çeşidi vardır ve buna blöf denir. Normalde tüm kartlar ortaya sırayla açık bir şekilde açılır ancak blöfte ikinci kartın kapalı atılma hakkı vardır. Bu şekilde oyuncu karşısındaki kandırmaya çalışır. Blöf oyuncu işin hep avantaj hem de dezavantaj haline gelebilir. Ortamın heyecanını ve enerjisini arttırmak isterseniz blöfü tercih edebilirsiniz. Genellikle iki kişilik oynansa da blöf, 4 kişilik kâğıt oyunları arasında yer alır. Diğer yandan boş vakitlerinizde canınızın sıkılmasını önlemek içi ya da yakınlarınızla verimli zaman geçirmek için kart oyunlarını tercih edebilirsiniz. İnsanların birbirini tanıması için iletişim kurması şarttır. İletişim şekillerinden en ilginci ve eğlencelisi ise oyunlardır. Birçok kişinin ortak bir amaçla masanın başına geçmesi iletişimin başladığı anlamına gelir. Ayrıca farklı yaş gruplarındaki kişileri ortak bir amaçta buluşturmak hiç de kolay değildir. Ama bu ürünler sayesinde bunun kolayca gerçekleştiğini göreceksiniz. Yüzlerce yıllık geçmişe sahip olan bu kartlar genç ve yaşlı bireyler arasında bir bağ geliştirme gücüne sahiptir. İskambil kâğıdı ile oyunlar oynandığında farklı özelliklere sahip kişilerin bir araya geldiğini görebilirsiniz. Ortak bir kültüre sahip olduğu için kişileri aynı değerde birleştirebilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

4M (1)
Abra (1)
Burago (1)
Dagedar (1)
(158)
Edukids (3)
Feber (1)
FO (1)
Hasbro (26)
Jumbo (4)
KS (6)
KS Games (7)
Mattel (6)
Orchard (5)
Pilsan (1)
Play-Doh (1)
Redka (1)
Samatlı (6)
Star (92)
Sunman (1)
Trefl (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Yaş

(84)
(29)
(23)
(5)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(95)
ve üzeri (130)
ve üzeri (142)
ve üzeri (148)
ve üzeri (157)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL