TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kağıt Oyunları

için 1,264 sonuç bulundu.

Kağıt Oyunları

Oyun oynamak, insanların etkileşim alışkanlıklarına derinden bağlı en temel ihtiyaçlarından biridir. Birlikte oyun oynarken insanlar dertlerini bir kenara bırakır ve kendini eğlenmeye adayarak kafasını dağıtır. Bu oyunlardan olan kağıt oyunları ise insanların çok eskiden beri oynadığı bir oyun çeşididir. Kağıt oyunları evde oynanabildiği gibi kahvehanelerde de oldukça fazla oynanmaktadır ve çok popülerdir.

Kağıt Oyunları ile Can Sıkıntısına Son

Kağıt Oyunları ile Can Sıkıntısına Son

Eğlenceli kağıt oyunları seçeneklerinden biri olan olan iskambil kağıtları günümüzde en çok oynanmakta olan kağıt oyunudur. Genel olarak iskambil birer tarafı resimli veya işaretli kağıtlarla oynanan ve pek çok çeşidi bulunan oyunlara ve bu oyun kağıtlarına verilen addır. İskambil oyun kağıtlarının geçmişine bakılacak olursa eğer nerede ve tam olarak hangi tarihte ortaya çıktığı bilinmemektedir. 7. veya 10. yüzyıllar arasında Çin’de ortaya çıktığı ve 13. yüzyılda Marco Polo tarafından Avrupa’ya getirildiği tahmin edilmektedir. Fakat iskambil kağıtlarının bugünkü şekilleri ile kullanımı 14. yüzyıl Fransa’sına dayanmaktadır. İskambille oynanan kağıt oyunları isimleri hakkında bilgi verilecek olursa bunlar Yetişkin Hobi & Oyun ürünleridir. Poker, batak, altmışaltı, king, briç, pisyedili, pişti, uno, papazkaçtı, blöf, dost kazığı, yirmibir (blackjack) şeklinde sayılabilir. Özellikle gençler tarafından oldukça fazla oynanan ve popüler olan batak kağıt oyunu taktiğe dayalı 52 kağıtlık deste ile oynanan bir iskambil oyunudur. Kozlu oyun olarak da bilinir. En az 2 kişi, en çok 4 kişi ile oynanır. Batak oyunundaki amaç ise en çok eli almaktır.

Kağıt Oyunu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kağıt Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

4 kişilik kağıt oyunları seçeneklerinden bir diğeri de briç oyundur. Briç oyunundan kısaca bahsedilecek olursa eşli ve 52 kağıttan oluşan 1 deste ile oynanır. Normal iskambil kağıt oyunlarında 4 tür kağıt vardır. Bunlar maça, kupa, sinek ve karodur. Fakat briç oyununda bunların isimleri biraz daha farklıdır. Maça = pik, kupa = kör, sinek = trefl diye geçer karonun ismi ise değişiklik göstermez aynı isimler karo ile adlandırılır. Briç oyununda kağıt cinslerinin birbirine göre güç olarak üstünlüğü bulunmaktadır. Bu güç büyüklüğü büyükten küçüğe doğru sırası ile pik, kör, karo, trefl şeklindedir. Kağıtların birbirlerine göre büyüklük sıralaması ise büyükten küçüğe doğru As, K (Papaz), Q (Kız), J (Vale), 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 biçimindedir. İki kişilik kağıt oyunları seçeneklerinden biri olan pişti can sıkıntısında başvurulan ilk kağıt oyunları seçeneklerinden biridir. Çok fazla kişi gereksinimi olmaması ve kolay oynanması nedeniyle başvurulan pişti de amaç daha önce belirlenmiş toplam sayıya ilk önce ulaşmaktır. Bu sayı genelde 101 veya 151’dir. Kitap, Müzik, Film, Oyun seçenekleri üzerinden farklı alternatiflere ulaşabilirsiniz..

Kağıt Oyunları ile Eğlenceli Vakit Geçirin

Kağıt Oyunları ile Eğlenceli Vakit Geçirin

Yatağınızın yanında her daim sizinle olan bu mobilyalar birçok ihtiyacınızı karşılar. Üstüne koyacağınız sık kullandığınız eşyalara yatağınızdan kolaylıkla ulaşmanızı sağlamasının yanı sıra çekmeceleri sayesinde ortalıkta bulunmasını istemediğiniz eşyaları da düzenlemenize yardımcı olur. İhtiyaçları karşılamasının yanı sıra odanızdaki diğer mobilyalarla da uyumlu bir görüntü sergilemesini istemek hakkınızdır. Tek kişilik kağıt oyunları kategorisine örnek vermek gerekirse bunu için verilecek en iyi örnek bilgisayarların hemen hemen hepsinde bizim yüklememize gerek olmadan yüklü bir şekilde bulunan solitaire oyunudur. Bu oyundan kısaca bahsetmek gerekirse 52 kağıtla yani bir destle ile oynanmaktadır. Kağıtlar, ilk sırada 1 kart ve açık, ikinci sırada toplam 2 kart en üstteki tanesi açık, üçüncü sırada toplam 3 kart en üstteki açık, dördüncü sırada toplam 4 kart en üstteki açık, beşinci sırada toplam 5 kart en üstteki açık, altıncı sırada toplam 6 kart en üstteki açık ve yedinci sırada toplam 7 kart en üstteki açık olacak şekilde dizilmektedir. Oyundaki amaç kartları büyükten küçüğe ardışık sayıları olacak şekilde ve renk olarak bir siyah bir kırmızı karttaki renkler gelecek şekilde dizerek eldeki kartları bitirmektir. Kağıt oyunları denince daha çok akıllara iskambil kağıtları gelmekte ve sadece yetişkinlerin kağıt oyunu oynadığı düşünülmektedir. Fakat çocuk kağıt oyunları da mevcuttur. Kağıt oyunları çocukların hafıza geliştirmesinde oldukça büyük katkı sağlamaktadır. Aynı şekilde yetişkinler için de konsantrasyonu, odaklanmayı destekler. Hafızayı güçlendirir. Eğlendirdiği gibi katkı da sağlayan çok etkili bir zihin jimnastiğidir. Siz de kağıt oyun seçeneklerinden birine sahip olmak istiyorsanız. Yetişkinler için Kutu Oyunları kategorisi üzerinden dilediğini kağıt oyununu seçebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

4M (2)
Abra (1)
Dagedar (1)
Diytoy (2)
(203)
Edukids (3)
Feber (1)
FO (1)
Hasbro (25)
Heros (1)
Jane (3)
Jumbo (4)
KS (7)
KS Games (13)
Mattel (13)
Orchard (3)
Play-Doh (1)
Redka (1)
Samatlı (7)
Star (109)
Sunman (2)
Trefl (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Yaş

(95)
(34)
(26)
(8)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(113)
ve üzeri (148)
ve üzeri (160)
ve üzeri (165)
ve üzeri (173)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL