TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tabu

için 288 sonuç bulundu.

Tabu

Oyun modelleri arasında popüler hale gelmeyi başaran ve hitap ettiği kitleye oldukça keyifli dakikalar vadeden Tabu oyunu, bünyesinde yer alan çeşitli soru olanağı ile mükemmel bir deneyim sunmaktan geri durmuyor. Tabu; tanım olarak değişmeyeceği düşünülen nesne, düşünce ya da kelimelerin korunarak dile getirilememesi ve yasaklı olması şeklinde ifade edilebiliyor. Geniş soru kelimesi seçeneği ile kalabalık ortamların en eğlenceli hale gelmesine olanak tanıyan oyun, belli başlı kuralları da beraberinde getiriyor. Oyunu oldukça eğlenceli ve heyecanlı hale getiren ise bu kurallar oluyor. Tabu oynayacak gruplarda kişi sayısının en az üç olması gerekirken bu gruplar için üst sınır tamamen oyun oynayan bireylerin tercihine bırakılıyor. İki farklı grup ile oynanan oyun 12 yaş ve üstünde bulunan farklı kitlelere hitap ediyor.

Tabu Oyunu Kuralları

Tabu Oyunu Kuralları

Kelime oyunu olarak öne çıkan ve kelimelerde yer alan soru çeşitlerini belirli kurallar çerçevesinde gruplar arasında eğlenceye dönüştüren Tabu oyun, yasaklı yanları sayesinde çekiciliği yakalayabiliyor. Soruların alt kısımlarında yer alan seçenekleri gizli tutmak suretiyle oynanan Tabu, sahip olduğu bu özelliği ile keyifli bir deneyim sunarken aynı zamanda kelime dağarcığının da gelişmesine yardımcı oluyor. Zeka oyunları arasında oldukça popüler bir konumda yer alan oyun kısa sürede farklı kelimeleri pratik bir şekilde anlatabilme kabiliyeti kazandırırken, kullanıcılarına aynı zamanda zamanın değerlendirilmesi konusunda da geniş imkanlar sunuyor. Oyunun değişmez kurallarının başında; kartlar üzerinde yer alan yasaklı kelimeleri el kol gibi işaretlerle anlatmadan, yabancı dilde tercüme edilmeden, asıl olan kelimeyi grup arkadaşlarına anlat bulunuyor. Yasaklı kelimelerden herhangi birinin kullanılması durumunda Tabu kartları arasından farklı bir kart seçilerek yeni soruya geçiliyor. Tüm bu süreç içerisinde bir kum saati yardımıyla sorulacak olan kelimenin süresi belirleniyor ve süre bittiğinde düdük çalıyor ve oyun sırası otomatikman karşı tarafa geçiyor.

Tabu Oyun Kartları ile Keyifli Bir Oyun Deneyimi

Tabu Oyun Kartları ile Keyifli Bir Oyun Deneyimi

Kullanıcıları için eğitici, eğlendirici ve aynı zamanda keyifli bir kullanım için geniş imkanlar sunan bu zeka oyunun bir üst seviyesi olan ve bitmesini istemeyen oyun tutkunları için uzun süre oynanabilen Tabu XL, zengin oyun içeriği ile kullanıcılara sunuluyor. Oyundaki amaç, hedeflenen kelimenin en kısa sürede yasaklı olanlarına değinmeksizin anlatılarak bitiş çizgisine kolaylıkla ulaşabilmek oluyor. Bunun için de dört farklı yol izleniyor. Bunlardan ilki Tabu klasik olarak nitelendiriliyor ve bir dakikalık süre zarfında kelimeleri kullanmadan karttaki kelime anlatılıyor. İkinci olarak ise kukla Tabu geliyor. Burada da yine bir dakikalık süreyi aşmadan ve konuşma olmaksızın anlatılmak istenen kelimeler bir kukla yardımı ile takım arkadaşlarına anlatılıyor. Üçüncü olarak çizgi Tabu adı verilen bir seviye öne çıkıyor. Burada ise konuşma yasağı ortadan kalkıyor ve süre iki dakika olarak uzatılıyor. Anlatılmak istenen kelime oyun oynayan kişinin çizgi kabiliyetine bağlı olarak anlatılmaya çalışılıyor. Son olarak 15 kelime Tabu olarak öne çıkan bölüm, yine iki dakikalık bir süre içerisinde anlatılmak istenen kelimeyi 15 kelime ile ifade etmeyi gerekli kılıyor.

Tabu Fiyatları Hakkında

Tabu Fiyatları Hakkında

Tabu oyununun çocuklar için geliştirilen ve daha diğer Tabu oyunlarına oranla daha kolay oynanan modeli ise Tabu Junior olarak öne çıkıyor. Bu oyunda da kurallar diğerlerindeki gibi devam ediyor. Tabu soru oyunu oynanırken izlenecek yollar farklı kategorilerle nitelendirildiği gibi bir de farklı renk seçeneklerine sahip bulunuyorlar. Klasik Tabu olarak nitelendirilen kısım kırmızı ile belirlenirken, mavi renkteki alan kukla yardımıyla kelimelerin anlatıldığı kukla Tabu olarak öne çıkıyor. Bununla birlikte yine konuşma yasağının olduğu çizgi Tabu sarı renk ile belirtilirken 15 adet kelime sınırı ile birlikte konuşma yasağının ortadan kalktığı 15 kelime Tabu bölümü ise yeşil renk ile belirleniyor. Oyun deneyimleri için çeşitli imkanlar sunan oyun, sahip olduğu Tabu fiyat aralıkları sayesinde Tabu satın al seçeneğini tıklamayı kolaylaştırıyor. Diğer kutu oyunları için Kutu Oyunları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Buzz Bee (1)
(43)
Hasbro (78)
HITEC (1)
KS (1)
KS Games (2)
Mattel (1)
Mindware (1)
Star (30)
Tuvall (1)
wappy (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Yaş

(21)
(19)
(7)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(27)
ve üzeri (35)
ve üzeri (38)
ve üzeri (38)
ve üzeri (38)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL