Eğitici Oyunlar

Eğitici oyunlar, bireylerin zihin dünyalarını geliştirmeye yardımcı olan faydalı etkinlikler arasında yer alıyor. Eğitici oyun seçenekleri çocukların yalnızca zihinsel aktivitelerinin değil fiziksel yeteneklerinin de artmasına katkı sağlıyor. Küçük çocukların, sanat ve estetik zevklerinin gelişmesine katkı sağlayan oyun seçenekleri, belirli yaş gruplarına uygun olacak şekilde küçüklerin, önceden öğrenmiş oldukları bilgileri pekiştirmeleri amacıyla kullanılıyor. Oyun oynama psikolojisi, çocukların kendilerini rahat hissetmelerine ve bu nedenle kendilerini daha iyi ifade etmelerine olanak sağlıyor. Eğitici oyun kategorisi içerisinde yer alan oyun seçenekleri, çocukların öğrendikleri bilgileri daha rahat bir şekilde hatırlamalarına ve kullanmalarına yardımcı oluyor. Eğitici oyunlar, çocukların problem çözme becerilerini artırırken, ders konularına hakim olmalarını da kolaylaştırıyor. Oyun oynamaktan her zaman zevk alan çocuklar, oyun esnasında öğrendikleri bilgileri pekiştirme olanağı elde ediyor. Eğitici oyunlar; küçük yaştaki çocukların, öğrencilerin ve yetişkinlerin, bilgileri günlük hayata adapte etmelerini kolaylaştırdığı için sıklıkla tercih ediliyor.

Eğlenirken Öğrenmeyi Kolaylaştıran Eğitici Oyunlar

Eğlenirken Öğrenmeyi Kolaylaştıran Eğitici Oyunlar

Bir bilgiyi eğlenilen bir ortamda öğrenmek, bilginin daha uzun süre akılda kalmasına yardımcı oluyor. Eğitici zeka oyunları kategorisi, bireylerin ilgilendikleri konuya karşı var olan ilgilerinin daha çok artmasına katkı sağlarken, farklı düşünme becerileri kazanmalarına yardımcı oluyor. Eğitimciler, çocukların oyun ortamlarında öğrendikleri konuya karşı güdülendiklerini belirtiyor. Bu durum, oyun esnasında öğrenilenlerin daha hızlı ve kalıcı olmasına yol açıyor. Bilgileri; kolay, orta ve zor mantığı ile kademeli bir şekilde öğretmeye yardımcı olan oyun setleri, çocukların oyun oynama ihtiyaçlarını giderirken öğrenmeleri gereken bilgileri aktif bir şekilde kullanmalarını kolaylaştırıyor. Eğlendirirken öğretmeyi amaçlayan zeka oyunları, bireylerin ilgisini çekerken sosyal becerilerinin artmasına da katkı sağlıyor. Eğitici oyun halısı çeşitleri ağırlıklı olarak oyun çağındaki bebeklerin gelişimlerine katkı sağlaması amacıyla kullanılıyor. Yumuşak kumaşlar ve zararsız maddelerden üretilen oyun halıları bebeklerin sağlığına zarar vermiyor ve canlı renkleri ile dikkat çekiyor.

Duyuları ve Becerileri Geliştirmeye Yardımcı Olan Eğitici Oyunlar

Duyuları ve Becerileri Geliştirmeye Yardımcı Olan Eğitici Oyunlar

Eğitici oyun kartları sıklıkla tercih edilen oyun çeşitleri arasında yer alıyor. Hafıza ve zeka gelişimine katkı sağlaması amacıyla hazırlanan kartlar, çocukların keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlıyor. Eğitici oyunlar seti modelleri ise kademeli bir şekilde ilerleyerek, çocukların olaylar ve çeşitli durumlar arasında bağ kurma becerilerini artırıyor. Bilişsel kapasitenin artmasına katkı sağlayan eğitici kutu oyunları, çocukların ve ebeveynlerin birlikte vakit geçirmelerini sağlayan unsurlar arasında yer alıyor. Dijital aletlerden uzak kalmayı kolaylaştıran eğitici oyun kutuları, aile bireyleri arasındaki iletişimin güçlenmesinde ve çocukların özgüvenlerinin gelişmesinde önemli bir rol oynuyor. Yeni bir bilgiyi öğrenmek ve hayata geçirmek, belirli bir yaş grubundaki çocuklar için her zaman kolay olmuyor. Eğitici oyunlar; çocukların, velilerin ve ebeveynlerin sıklıkla başvurdukları oyun seçenekleri arasında yer alıyor.

Zeka Gelişimine Katkı Sağlayan Hafıza Güçlendirici Eğitici Oyunlar

Zeka Gelişimine Katkı Sağlayan Hafıza Güçlendirici Eğitici Oyunlar

Eğitici zeka oyunları, çocukların görsel dikkatlerini ve kıyaslama becerilerini geliştiriyor. Sürdürülebilir dikkat becerilerinin artmasında etkili olan oyun çeşitleri, kısa süreli bellek kullanımının gelişmesinde de kritik bir rol oynuyor. Çocukların, dikkat ve konsantrasyon becerilerinin artmasına yardımcı olan eğitici puzzle kutu oyunu aynı zamanda odaklanma becerilerinin gelişmesini sağlıyor. Görsel bellek, işitsel bellek ve karar verme yetilerini artırmaya yardımcı olan hafıza eğitici kutu oyunları, çocukların beyin gelişimlerini destekliyor. Eğitici aile kutu oyunları, aile fertlerinin birlikte daha fazla vakit geçirmelerine ve birlikte eğlenirken öğrenmelerine olanak sağlıyor. Eğitici kutu oyunu çeşitleri, bireylerin kendi farkındalıklarının artmasına yardımcı olurken sosyal çevreleri ile daha sağlıklı iletişim kurmalarını kolaylaştırıyor. Daha fazla kutu oyunu seçeneği için Kutu Oyunları kategorimizi ziyaret edin.

Eğitici Oyunlar

için 17,089 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

4M (139)
Abra (19)
ACADEMY (1)
Air Flyer (2)
Air Ocean (3)
Alex Toys (148)
Anatolian (11)
Barbie (1)
Beleduc (54)
Birlik (11)
Bondigo (8)
CARSON (2)
Clementoni (70)
Dagedar (3)
Dede (29)
Disney (2)
Diytoy (28)
(2824)
Dolu (3)
Eddy (6)
Educa (1)
Edukids (1)
Foxmind (27)
Gigamic (25)
Goki (1)
Hasbro (218)
Hpi (1)
Inova (1)
KS (22)
KS Games (152)
Lonpos (2)
Mattel (23)
Mindware (66)
Mon Jeu (14)
Nattou (1)
Nerf (1)
Neva Toys (1)
New Toys (33)
Nikko (14)
Noris (9)
Orchard (49)
Parrot (1)
Piatnik (9)
Pilsan (30)
Play Doh (14)
Rcx (1)
Revell (2)
Ricordi (1)
Risus (1)
Sakar (2)
Samatlı (47)
Simba (3)
Smarteach (1)
Smer (2)
Star (144)
Sunman (22)
Tomy (5)
UFC (1)
V-Cube (1)
Woddon (2)
Woodoy (20)
Zoch (13)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Yaş

(533)
(533)
(411)
(257)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(1,005)
ve üzeri (1,380)
ve üzeri (1,475)
ve üzeri (1,502)
ve üzeri (1,546)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL