Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Gres Yağı

için 966 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Gres Yağı

Hareketli parçaların birbiriyle sürtünmesini kolaylaştıran gres yağı aynı zamanda aşınmaları da önler. Sanayi ve otomotiv sektöründe yaygın bir şekilde kullanılan bu yağın özelliği temas eden yüzeyler arasında fiziksel bir conta oluşturmaktır. Su gibi akışkan olmayan bu madde dikey ve yatay yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. Suya ve neme dirençli olan bu madde yarı katı bir kıvamda olduğu için yüzeyden hemen akıp gitmez. Uygulamadan sonra yıllarca kullanılabilen bu ürün suyla temas eden bölgelerde dahi kullanılabilir. Otomotiv sektöründe kullanılmasının yaygın sebeplerinden biri mekanik aksanın kirlenmesini önleyerek periyotlara bağlı olarak yapılan bakımların arasının uzamasını sağlamasıdır. Yarı yatı bir kıvama sahip olan bu maddenin koyu kıvamlı olmasının sebebi ise sabun ve madeni yağ karışımından üretiliyor olmasıdır.

Kullanışlı ve Kaliteli Gres Yağı Çeşitleri

Kullanışlı ve Kaliteli Gres Yağı Çeşitleri

Makinelerde ve endüstriyel çoğu araçlarda dişlilerin daha hızlı, kolay ve güvenli hareket edebilmesi için oldukça önemli bir unsur olan gres yağını siz de geniş servis parçaları ürün çeşitliliği arasından seçebilirsiniz. Bulunan gres yağı çeşitleri arasından ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre seçimler yapabilir, makinelerinizin ve araçlarınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Gres yağlarının genel olarak sanayi sektöründe kullanılmakla birlikte araçlarınızın ve makinelerinizin daha etkin çalışması için kullanılabilmektedir. Aşınma ve sürtünme gibi istenmeyen durumları önleyerek yüksek bir çalışma performansı imkânı sunan ürünleri satın alarak siz de ürünlerinizin ömrünü iyiden iyiye uzatabilirsiniz. Daha kalın ya da daha ince gres yağı satın almak için karar verirken makinenizin ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine dikkat etmelisiniz. Kalınlaştırıcı etmenler, baz yağlar ve katkı maddeleri bir araya getirilerek oluşturulan yağları motor ve yay bileşenlerinin doğru ve etkili çalışması için kullanabilirsiniz. Sürtünmeyi büyük oranda engelleyerek aks ve millerin çok daha iyi bir performansla çalışmasını sağlayan bu ürünleri rulman yataklarda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. gres yağı içeriği olarak içerisinde bulunan katkı maddeleri ve kalınlaştırıcı etmenler sayesinde oksitlenme ve aşınma gibi istenmeyen durumları da en aza indirmektedir. İstenmeyen yönlendirmeye bağlı hareket hatalarını da azaltma yeteneğine sahip bu ürünü kullanarak hâlihazırda kullanmakta olduğunuz makinelerin daha etkili çalışmasını sağlayabilirsiniz. Yine içerisinde yer alan silisyum, kurşun, sodyum ve sabun gibi katkı maddeleri ile oldukça sağlam tablolar çizen ürünü güçlü ve etkin bir çalışmaya ihtiyaç duyduğunuz makine ve ekipmanlarında kullanabilirsiniz. Çeşitli aksamlarda kullanılan gres yağları yeteri miktardaki ısıyla temas ettiğinde doyum noktasına ulaşır ve sıvı hale gelir. Bu özelliği ile birlikte bu ürünleri yüksek basıncın hâkim olduğu yüksek kütleli araçlar içerisinde kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre gres yağı 20 kg ya da 4 kg hacimlerinde olabilir. Eğer yeterli depolama alanına sahipseniz daha ekonomik olması açısından büyük hacimlerdeki ürünleri seçebilirsiniz. Farklı gres yağı modellerini incelemek ve fiyatlarını karşılaştırmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Dişlilerin ve Makinelerin Dostu Gres Yağı

Dişlilerin ve Makinelerin Dostu Gres Yağı

Oksitlenme, aşınma ve sürtünmeye bağlı kırılmaları en aza indirmek amacıyla kullanılan gres yağlarını makinelerinizde, dişlilerinizde ve araçlarınızda rahatça kullanabilirsiniz. Gres yağı özellikleri bakımından incelendiğinde korozyonu, oksitlenmeyi ve daha pek çok istenmeyen stres durumunu önler ve kullanılan makinenin uzun ömürlü bir yapıya kavuşmasını sağlar. Mekanik ekipmanlar içerisinde kullanıldığında ısıyla birlikte doyma noktasına ulaşarak tam olarak etki göstermeye başlayan bu ürünler sorunsuz ve güçlü bir deneyim yaşayabilmeniz için de size yardımcı olurlar. Nem, rutubet gibi istenmeyen durumlara karşıda dirençli yapısıyla kullanıcılar tarafından beğenilen sıkça tercih edilen bu yağlar motor parçalarının korunmasının yanı sıra uzun vadede paslanmasını da engelleyerek uzun ömürlü kullanım olanağı sağlar. Satın alacağınız gres yağı 5 kg, 10 kg ya da 14 kg gibi ebatlara sahip olabilir. İhtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önüne alarak yapacağınız tercihlerde, eğer büyük hacimli ürünleri satın almayı düşünüyorsanız depolama alanınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Gres yağlarının kullanım alanı oldukça çeşitlidir. Yağ ile birlikte çalışan ve diğer türlü randıman vermeyen bütün ekipmanlarınızda bu ürünleri rahatça kullanabilirsiniz. Daha çok mekanik parçaların yağlanmasında sanayide ve otomotiv sektöründe kullanılan bu ürünleri yağla çalışan bütün makine ve cihazlarında rahatça kullanabilirsiniz. Gres yağı beyaz, kırmızı gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Örneğin beyaz tipteki ürünleri çalışma sıcaklığını orta derecelerde olduğu düz yataklarda ve orta devirlerde rahatça kullanma imkânına sahipsiniz. Öte yandan gres yağı kırmızı çeşitlerini de fabrika araçlarının düz yataklarında ve şase uygulamalarında kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre yapacağınız doğru ürün seçimleri ve kullanacağınız makinenin gerekliliklerini bilmeniz size pek çok avantaj ve konfor sağlayacaktır. Hem uzun vadede doğru yağ seçimi yaptığınız için cihazınızın ömrünü uzatacaksınız hem de yerinde ve kararında yağ kullanacağınız için doğrudan bütçenize olumlu anlamda etki etmiş olacaksınız. Diğer yandan nakliye ekipmanları, tarım gibi uygulamalarda fonksiyonel olan yeşil tipteki ürünleri de tercih edebilir bu sektördeki çalışmalarınızda veriminizi artırabilirsiniz.

İhtiyacınıza Özgü Gres Yağı Çeşitleri

İhtiyacınıza Özgü Gres Yağı Çeşitleri

Gres yağı kullanım alanları açısından oldukça geniş olan bir üründür. Traktörlerde, tarım araçlarında, motosikletlerde, iş makinelerinde, ağır taşımacılık işlemlerini yapan araçlarda ve araç motorlarında sıklıkla kullanılan bu yağları siz de ihtiyaçlarınıza göre satın alabilirsiniz. Kullanıldığı alandaki yük, sıcaklık ve devir gibi faktörlerin hepsi çalışmasında ve veriminde oldukça belirleyici rol oynar. Debriyaj yayında kullanıldığı zaman farklı özellikler sergilerken kapı menteşesi gibi alanlarda kullanıldığında daha farklı özellikler sergilerler. Bu bakımdan gres yağı fiyatları satın alacağınız ürünün kategorisine, markasına, kalitesine ve hacmine göre değişkenlik gösterecektir. Örneğin beyaz tipteki ürünler daha çok otomotiv sektöründe kullanılır. Beyaz tipteki yağların kullanıldığı bölgelerde çalışma sıcaklığının nazaran daha az olması beklenir. Düz yataklarda, orta devirlerde ve sıcaklığın çok yüksek olmadığı yerlerde kullanımı fonksiyonel olan beyaz tipteki ürünleri siz de iş makinenizin, tarım araçlarınızın, endüstriyel ve mekanik parçalarınızın çeşitli yağlamalarını yapmak için kullanabilirsiniz. Sıcaklığın düşük olduğu bölge ve zamanlarda kolay pompalama özelliği sunan ürün, parçaların donması engeller ve daha iyi bir çalışma performansı sergilerler. Eğer çalışma sıcaklığı 135 derecenin üstüne çıkmıyorsa beyaz tipteki ürünler oldukça uygun olacaktır. 135 derecenin altındaki sıcaklıklarda faaliyet gösteren rulmanlarda oldukça fonksiyonel olan bu ürünü siz de kolay pompalama gerektiren kısımlarda kullanabilirsiniz. Öte yandan yeşil tipteki ürünler ise genel olarak otomotiv sektöründe şasi gresi olarak kullanılır. Çalışma sıcaklığının 65 derecenin üstüne çıkmadığı otomotiv parçalarında yüksek performans sergileyen bu ürünleri bütçenize göre satın alabilir ve yüksek bir güvenle kullanabilirsiniz. Kırmızı tipteki yağlar ise makinelerde bulunan düz yataklarda ve şase uygulamalarında kullanılmaktadır. Bu tipteki ürünleri siz de gres yağı 14 kg, 4 kg ya da daha büyük hacimlerde satın alabilir, depolama alanınıza göre tercihlerinizi yapabilirsiniz. İster ihtiyaç duyduğunuz anda satın alın isterseniz de anlık ihtiyaçlarınızda elinizin altında bulundurun her ihtimalde de bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Şase uygulamalarında sıklıkla başvurulan kırmızı tipteki ürünleri yağlama amaçlı olarak sıcaklığın çok yükselmediği bölgelerde kullanabilirsiniz. Yüksek basıncın ve sıcaklığın bulunduğu alanlarda kullanılan mavi tipteki yağlar ise yataklarda ve rulmanlarda sıklıkla kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Makinelerinizin Dostu Gres Yağı Çeşitleri

Makinelerinizin Dostu Gres Yağı Çeşitleri

Kullanıldığı mekanik aksamlarda korozyon ve aşınma önleyici etkide bulunan gres yağlarını aracınızın motorunun istikrarlı bir biçimde çalışması için tercih edebilirsiniz. Yeşil kauçuklu, kırmızı, rulman ve beyaz gres yağı çeşitleri arasından ihtiyaçlarınıza göre seçimler yapmalısınız. Bu ürünler kullanıldıkları bölgede etkili temizlik sağlamalarının yanı sıra kullanıldığı bölgenin hasarlardan, tozlardan, dış etkenlerden ve belirli başlı stres etkenlerinden korunmasını sağlayacaktır. Satın alacağınız gres yağı 4 kg, 10 kg ya da 15 kg hacimlerinde olabilir. Seçimlerinizi yaparken kullanacağınız alanın gerekliliklerinin yanı sıra bütçenizi ve depolama alanınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Ağır yüklerin bulunduğu, yüksek sıcaklıklarda ya da düşük sıcaklıklarda kullanım için özelleşmiş ürünler bulunmaktadır. Aracınız için kullanabileceğiniz yağlar mekanik parçalarınızın temizlenmesine ve bu sayede yüksek bir verimlilikle çalışmasına yarayacaktır. Düzenli ve doğru bir kullanımla siz de aracınızın ömrünü artırabilir, bütçenize doğrudan ve dolaylı olarak olumlu anlamda etkilerde bulunabilirsiniz. Kırmızı, beyaz, yeşil ya da şeffaf gres yağı çeşitleri arasından yüksek ya da düşük sıcaklıklarda kullanmak üzere seçimler yapabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçimlerinizi yapabilirsiniz. 250 dereceden -40 dereceye kadar mükemmel performans deneyimi vadeden yağlar, korozyon ve paslanma durumlarını da etkin bir şekilde önleyerek verimliliği artırmaktadır. Uzun vadeli kullanımlarda dahi fonksiyonel özelliklerini kaybetmeyen ürün oksidasyona ve suya karşı da etkin olarak direnç gösterebilmektedir. Aracınızın, makinenizin ya da cihazınızın daha etkin bir şekilde çalışması, çalışma sisteminin düzene sokulması, hasarı önleyici ve koruyucu özellikler göstermesi bakımından oldukça avantajlar sunan yağ oldukça geniş bir kullanım alanına da sahiptir. Her bütçeye ve ihtiyaca uygun olarak bulunabilecek yağlar arasından siz de seçimler yaparak kullandığınız araç ve makinelerin verimliliğini iyiden iyiye artırabilirsiniz. Kullanıldığı alanda parçaları anında birbiriyle daha uyumlu hale getiren bu ürünleri kullanarak siz de uzun vadede bütçenizi koruyabilir, kullandığınız makinenin ömrünü de uzatabilirsiniz. Traktörlerde, makinelerde, tarım araçlarında, yük araçlarında ve arabaların motorunda sıkça kullanılan gres yağı numaraları bakımından da kategorilere ayrılabilmektedir. Satın alacağınız amaca uygun olarak gerekli araştırma ve incelemeleri yapmalı ve bütçenize uygun olarak motor yağı seçimlerinde bulunmalısınız.

Gres Yağı Renkleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Gres Yağı Renkleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Akışkan yağların kullanılamadığı yüzeylerde rahatlıkla kullanılan bu maddenin en büyük avantajı yoğun bir kıvama sahip olmasıdır. Normal sıvı maddeler gibi yüzeyde hızla akmayıp yüzey üzerinde durabilmektedir. Otomotiv ve sanayi sektörlerinde farklı çeşitteki ve konumdaki yüzeylerle sıklıkla çalışıldığı için bu tarz yoğun kıvamlı maddeler önem kazanmaktadır. Gres yağı faydaları arasında dikkat çeken bir diğer şey ise farklı kullanım amaçlarına göre farklı türde ve renkte gres yağı bulunmasıdır. Gresin yapısını belirleyen faktörler ise kullanım alanı, sıcaklık, yük ve devirdir. Bu faktörler yağın özellikleri ve yapısı için belirleyici etkenler olmasının yanı sıra yağın rengi için de büyük bir öneme sahiptir. Otomotiv parçalarının ve mekanizmalarının bakımında kullanılan bu ürünün otomotiv ve sanayi sektörleri dışında da çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Örnek vermek gerekirse debriyaj pedal yayını yağlamak için bu maddeyi kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda kapı menteşelerini de yağlayabilirsiniz. Farklı bakım ve tadilat alanlarında kullanılabildiği için gres yağı 16 kg hacmindeki ürünleri satın alırsanız hiç çekinmeden eviniz, iş yeriniz ve aracınızda kullanabilirsiniz. Renklerine göre özellikleri ve kullanım alanları değişen bu ürünün beyaz rengi genellikle otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. Otomotiv sektöründe kullanırken dikkat edilmesi gereken püf nokta ise çalışma sıcaklığının yüksek olmaması ve düz devirlerin tercih edilmesidir. Diğer yandan soğukta kolay pompalanabilme özelliğine sahip olduğundan dolayı tarım araçlarının, mekanik ve endüstriyel parçaların, iş makinelerinin yağlanması için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Soğuk hava koşullarına elverişli olan bu ürün parçaların donmasını önlemektedir. Çalışma sıcaklığına göre farklılaşan gres yağı renkleri ve çeşitleri mevcuttur. Örnek vermek gerekirse 135 derece çalışma sıcaklığında kullanılacak olan ürün ile 65 derece çalışma sıcaklığında kullanılacak olan ürünler birbirinden farklıdır. Kırmızı, yeşil, mavi ve beyaz gibi farklı renklerde isimlendirilen bu ürünlerin kulanım şartları ve kullanım yerleri değişiklik göstermektedir. Suya, sıcaklığa ve basınca dayanıklı olan bu ürünlerin kullanıldığı çeşitli alanlar şunlardır: otomobil şaşında, makine ve araçların düz yataklarında. Traktörler, vinçler, tarım makineleri, kamyon ve tır gibi ağır iş makinelerinde sıklıkla kullanılan bu ürünü satın almadan önce mutlaka gres yağı tavsiye yazılarını okuyabilirsiniz. Sayfamızdaki şanzıman yağı çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.

Gres Yağı Ne İşe Yarar?

Makine dişlilerinde ve parçalarında kullanılan bu malzeme sürtünme yaşanan yüzeylerdeki aşınmaları önlemektedir. Aşınmayı önlemesinin yanı sıra dişliler arasındaki temasta kayganlaştırıcı özelliğe de sahiptir. Dişlilerin rahatça hareket etmesini sağlayan bu malzemenin tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. Motosiklet, traktör ve yük taşıma araçlarında sıklıkla kullanılan bu malzeme dişli sistemlerin çalışmasını düzene sokar. Otomotiv sektörünün yanı sıra sanayi sektöründe de kullanılan bu malzemenin en önemli özelliği yarı katı bir kıvama sahip olmasıdır. Yarı katı kıvamı sayesinde dikey ve yatay; tüm yüzeylerde kullanılabilir. Makine dişlilerindeki sürtünmeleri kolaylaştırdığı için çalışan sistemlerin zarar görme riskini düşürür. Sabun emülsiyonu ve mineral yağdan oluşan bu malzeme farklı sıcaklıktaki çalışma alanlarında rahatlıkla kullanılabilir. Aracın mekanik sisteminin temizliğinde de kolaylık sağlayan bu malzeme aynı zamanda parçaların kullanım süresini arttırır. Sürtünmeyi kolaylaştırarak aşınmayı önleyen bu malzeme mekanik parçaların ve dişlilerin deforme olmamasını sağlar.

Gres Yağı Nerede Kullanılır?

Genellikle otomotiv sektöründe aşınma önleyici olarak kullanılıyor olsa da marangozluk gibi farklı sektörler ve iş alanlarında da kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse kapı aralarında kayganlaştırıcı olarak tercih edilmektedir. Diğer yandan yaygın olarak kullanılan iş alanı otomotivdir. Makine dişlilerinde ve oynar parçalarında kullanılan gres yağı temas eden yüzeylerdeki sürtünmeyi kolaylaştırır. Aşınma önleyici olarak kullanılmasından dolayı genellikle dişli ve çarklı yapılara sahip parçalarda kullanılır. Diğer yandan parçaların birbirine uyumunu sağlamasından dolayı parça yataklarının dengede durmasını sağlar. Mekanik sistemlerin yanı sıra insan vücudunda ısınma amacıyla da kullanılan bu malzeme genellikle kutuplardaki soğuk ülkelerde kullanılmaktadır. Yağın tüm vücuda sürülmesiyle soğuktan koruma sağladığı ve üşümeyi engellediği bilinmektedir. Otomotiv, sanayi, ısınma ve vücut kırıkları için kullanılan bu malzemenin insan hayatına sağladığı birçok kolaylık vardır.

Gres Yağı Nasıl Kullanılır?

Metalik karakterli sabun-yağ karışımı olarak bilinen gres yağının renklere göre ayrılan birçok çeşidi vardır. Kullanım alanına ve kullanım şekline göre ihtiyaç duyulan renk değişiklik göstermektedir. Parlama sıcaklığı 1500 derecenin üzerinde olan bu yağın bilinen çeşitleri şunlardır: beyaz, kırmızı, yeşil, rulman ve silikonlu. Bakım yapılmak istenilen makinanın aksam özelliklerine göre uygun olan yağ çeşidi kullanılır. Mekanizmanın işleyişine ve çalışma sıcaklığına göre ihtiyaç duyulan renk değişiklik göstermektedir. Düşük ve orta sıcaklıktaki çalışma alanlarında beyaz renk tercih edilirken çalışma sıcaklığının 80 dereceden fazla olduğu zamanlarda kırmızı renk tercih edilir. Çalışma sıcaklığı en fazla 65 dereceye yükseliyor ise yeşil renk tercih edilebilir.