Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Day
Rem
Bba
Ars
Gmt
Jms
Abc
Leo
Ahs
Yat
As
Sgs
AOK
Hak
Abb
Zen
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Gönderime Göre Çiçek

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Boy

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

En

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Hacim (Litre)

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Bahçe & Çiçek

için 99,566 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Bahçe ve Çiçek

Kişisel bahçe ve balkonları yeşilin dokusu ile çeşitlendiren çiçek çeşitleri bulunmaktadır. Bahçede veya balkonda bitkisel tasarım oluşturabilmek için çeşitli materyallere ve bitki gruplarına ihtiyaç duyulmaktadır. Ağaçlar ile birçok farklı renkte yer alan çiçek çeşitleri birbirleri ile kombinasyon oluşturmaktadır. Farklı renklerde ve dokularda yer alan bitkiler bahçe veya balkonun havasını değiştirmektedir. Hem dış mekânda hem de iç mekânda kullanılabilen bitkiler sayfa üzerinde yer almaktadır. Bitkilerin fiziksel özelliklerinin yanı sıra bakım ihtiyaçları da bulunmaktadır. Bir arada bulunan bitkiler farklı etkileşimler gösterebilmektedir. Çiçekler yaydıkları hoş koku ve görüntü itibari ile sinek, arı ve benzeri böcekleri çekmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek bitkilerin zarar görmesini engellemektedir. Zararlı ve böceklere karşı koruma sağlayan bakım kitleri bulunmaktadır. Bahçe çiçekleri yer örtücü veya çalı grupları ile bir arada bulunabilmektedir. Kullanıcı tercihi doğrultusunda söz konusu bitkiler toprak üzerinde veya saksı içerisinde muhafaza edilebilmektedir. Her bitki grubunun uyum sağlayabileceği toprak çeşidi farklılık oluşturmaktadır. Çiçeklerin yanı sıra çeşitli sebze ve meyveleri yetiştirmek için tohum ve fidanlar bulunmaktadır. Çiçek, bitki veya sebze gruplarını tohumdan yetiştirmek isteyen kullanıcılar, mart ayında ekme uygulamalarını gerçekleştirmelidir. Haziran ve ağustos arasında hasat sağlayabilecek tohumlar, bahar başında ekilmelidir. Fidanlar ise bahar ve yaz mevsimlerinde istenilen zamanlarda toprağa ekilebilmektedir. Balkonda ekilen sebze ve meyveler, balkon tarımcılığının büyük bir parçasını oluşturmaktadır. Hem hobi olarak hem de hoş bir görünüm oluşturacak bitkiler farklı fiyat seçenekleri ile yer almaktadır. Çiçek ve sebze yetiştiriciliği için özel olarak hazırlanan toprak karışımları içeriğinde torf bulundurmaktadır. Litre boyutları ile kullanıcıların tercihi doğrultusunda temin edilebilmektedir. Ürünler genel olarak 10 litre, 20 litre, 40 litre, 50 litre ve 100 litre seçenekleri ile kullanıcılara sunulmaktadır.

 Bahçe ve Çiçek Malzemeleri

Bahçe ve Çiçek Malzemeleri

Farklı ebatlardaki çiçek modelleri sayfa üzerinde kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Sayfada birçok kategori ve alt kategori grubu sunmaktadır. Söz konusu kategoriler ise şu şekildedir; ev & yaşam, yapı market ve bahçe ve son olarak bahçe & çiçek bölümleridir. Çiçeklerin diğer bitkiler ile kombinasyonu farklılık oluşturmaktadır. Bitkiler canlı organizmalar olarak yer aldığı için bakım koşulları oluşturmaktadır. Çiçek ve bitki bakımı, bahçenin en önemli kriterlerini oluşturmaktadır. Bitki bakım kitlerinin içerisinde toprak gübresi, bitki besini, zararlılara karşı ilaçlar ve benzeri ürünlerden oluşmaktadır. Balkonlarda veya ev verandalarında kullanılan suni çim halılar kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Yapay çimler 7 mm kalınlığında yer almaktadır. Ürün içeriğinde %100 polipropilen bulunmaktadır. Çiçek ve ağaç bakımının en önemli gereci olan budama uygulaması birçok ekipmana sahiptir. Budanacak ağacın veya dalın yapısına göre farklı boyutlarda budama makası ve budama aleti yer almaktadır. Budama makasları ve budama aletleri ağaç tepelerindeki fazla dalları veya yoğun çalı gruplarını budayabilmektedir. Zararlı ve yayılıcı çalıları ortadan kaldıran aletler de sayfa üzerinde yer almaktadır. Kendinden uzayabilen budama makasları en uzun dalları dahi kesebilmektedir. Ekstra merdiven gerektirmeden budama uygulamaları yapılabilmektedir. Ayarlanabilir boy ayarı sayesinde birçok kullanıcıya konforlu bir budama uygulaması gerçekleştirmektedir. Budama zamanı bahar sonunda gerçekleşmektedir. Aynı zamanda budama uygulamaları bitkilerin canlılıklarını kazanmasını ve arttırmasını sağlamaktadır. Bahçe çevresinde çit görevi sunan yeşil fileler %95 oranında güneş ışınını engellemektedir. Yoğun güneş altında çalışmak ciddi problemler oluşturmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçmek için gölgelikli tenteler yer almaktadır. Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı dayanıklılık göstermektedir. Söz konusu fileler seralarda veya fidanlıklarda kullanılmaktadır. Kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda bahçelerde de uygulanabilmektedir. İklim şartları dolayısıyla birçok alanda mahremiyet sağlamak için de kullanılabilmektedir. Bahçe düzenlemesi peyzaj mimarları tarafından sağlanabilmektedir.

 Bahçeniz için Çiçek Çeşitleri

Bahçeniz için Çiçek Çeşitleri

Çiçek tohumu ve fidan boyutları birçok renk seçeneği ile yer almaktadır. Bitki türleri birçok kategorilere göre çeşitlenmektedir. Gölgede veya güneş ışığında büyüyebilen çiçekler farklı özellikler göstermektedir. Sukulent ve kaktüs türündeki bitkiler yüksek oranda hava sıcaklığı istemektedir. Aynı zamanda susuzluğa karşıda direnç göstermektedir. Hoş koku yakan çiçekler balkon ve bahçede farklı bir görünüm oluşturmaktadır. Gölgede yaşayabilen ortanca çiçeği mor, mavi, beyaz ve pembe başta olmak üzere birçok renk alternatifi sunmaktadır. Kışın çiçek açan türler, kırmızı renkte çiçek bulundurmaktadır. Bahçelerin sınırlandırılmasını sağlayan çitler, dekoratif bir görünüm oluşturmaktadır. Plastik çitler yapısal perdeleme olarak kullanılmaktadır. Bahçe boyutlarına göre birçok çit boyutu yer almaktadır. Genel olarak 56 cm ile 15 cm arasında değişiklik göstermektedir. Yeşil çim görünümlü çitler, yaklaşık 2 metre boyutundadır. Bahçe içerisinde mahremiyet alanı oluşturmaktadır. Dışarıdan bahçenin iç kısımları görünmemektedir. Ateş ile alevlenmeyen ve yoğun soğuk havalara karşı dayanıklılık göstermektedir. Kullanıcının isteği doğrultusunda boy oranları ayarlanabilmektedir. Yazlık ve kışlık sebze tohumlarının bulunduğu paketler, hobi tohum seti olarak yer almaktadır. Domates, marul, maydanoz, biber, patlıcan, turp, brokoli, karnabahar, pırasa ve benzeri bitkileri karışım halinde bulundurmaktadır. Hobi tohum setlerinin içerisinde farklı adetlerde karışımlar yer almaktadır. Karışımlar farklı adetlerde ve boyutlarda kullanıcılara sunulmaktadır. Bitkilerin etrafında veya saksıların üzerinde yer alan doğal taşlar hoş bir görünüm oluşturmaktadır. Aynı zamanda bu tarzdaki taşları bitkilerin toprak zeminine koyulabilmektedir. Bu sayede toprağın drenajını sağlamaktadır. Bitkilerin köklerinin aşırı su bulundurması durumunda çürümesini önlemektedir. Doğal beyaz taşlar ağaç dipleri, saksı yüzeyleri, akvaryum ve benzeri alanlarda tercih edilmektedir. Bir diğer adı dere – çakıl taşı olarak yer almaktadır. Bahçe süsleri ışıklandırma, aksesuar ve benzeri birimlerden oluşmaktadır.

 Farklı Modellerde Bahçe ve Çiçek Aksesuarları

Farklı Modellerde Bahçe ve Çiçek Aksesuarları

Bahçelerinde sera veya sebze – meyve yetiştiriciliği yapmak isteyen kullanıcılar için sera malzemeleri yer almaktadır. Şeffaf, naylon branda örtüsü istenilen boyutlarda temin edilebilmektedir. Bahçe aksesuarları kategorisinde gölge objeleri de yer almaktadır. Bahçenin kaliteli ışık almasının en önemli etkeni gölgeleme sistemidir. Gölgeleme brandaları birçok boyutta ve modelde yer almaktadır. %95 oranında gölge sağlayan objeler fileli ve noktalı tasarımlardan oluşmaktadır. Gölgelikler, oturma alanlarının tepesinde güneşin zararlı ışınlarını engellemektedir. Bahçede kullanılmasının yanı sıra teras ve balkonlarda da tercih edilmektedir. Pratik bir şekilde serilebilen gölgelikler, konforlu oturma alanları oluşturmaktadır. Aynı zamanda örtüler tel ve çitlere monte edilerek rüzgâr filesi görevi sağlayabilmektedir. Kafe ve restoranların oturma alanlarında da sıklıkla tercih edilebilmektedir. Rüzgârın yoğun etkisini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Seraların üzerinde kullanılmak üzere özel file gölgelikler bulunmaktadır. Saksıda veya bahçede kolaylıkla yetiştirilebilen bodur limon fidesi yer almaktadır. Söz konuş bitki hem hoş koku yaymaktadır. Hem de verimli meyveler vermektedir. Eylül ayında limonlar olgunlaşmaya başlamaktadır. Çeşitli renklerde çiçekleri bulunmaktadır. Aynı zamanda limon ağacı iki yaşından itibaren verim sağlamaktadır. Bahçe malzemeleri kategorisindeki en önemli birim sulama aşamasıdır. Sulama bitkilerin verimliliği ve canlılığını koruması için en önemli kriterdir. Her bitkinin sulama isteği farklılık oluşturmaktadır. Dolayısıyla bitkilerin su istekleri önceden araştırılmalıdır. Düzenli sulama periyodu bitkiden alınacak verimi de arttırmaktadır. Bahçelerdeki sulama sistemleri hortum yoluyla, damlama sulama ile veya yağmurlama sulama sistemleri ile sağlanmaktadır. Hortum ile sulama, el ile kullanıcı tarafından yapılmaktadır. Ancak yağmurlama ve damlama sulamalar, belirli bir sistem üzerinden çalışmaktadır. Balkonlarda yetiştirilen bitkiler için saksı üzerinden sulamalar gerçekleştirilmektedir. Sizler de sera malzemeleri sayfamızdan ihtiyacınız olan çeşitli ürünleri temin edebilirsiniz.