Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Sera Malzemeleri

için 2,061 sonuç bulundu.

Sera Malzemeleri

Seralar, mevsimi olmasa bile bitkilerin yetişmesine uygun şartların sağlanması amacıyla hazırlanan, ortam şartlarının yetiştirilecek bitkiye göre düzenlendiği ve kontrol altında tutulduğu cam, plastik veya fiberglastan (cam elyafından) düzeneklerdir. Sera denilince akla ilk olarak birçok dönüm kaplayan seralar gelse de bahçelerde ve teraslarda da sera malzemeleri kullanılarak küçük seralar inşa etmek mümkün.

Sera Malzemeleri Nelerdir?

Sera Malzemeleri Nelerdir?

Sera malzemelerinin başında sera naylonu gelir. Sera naylonu bitkilerin güneş almasını sağlayacak şeffaflıktadır ama ısı geçişini engelleyecek yalıtımı da sağlar. Elbette, serayı hazırlayan kişilerin de naylonu hava kaçırmayacak şekilde geçirmesi gerekir. Siyah, mat ve kalın bir naylon olan malç naylonu ise sera dışında yetişen çilek gibi bodur bitkilerin üstüne örtülür. Sera yapımı için gereken en önemli malzemelerden bir diğeri de sera demiri. Sera demirleri seranın kurulacağı alana göre sağlam bir şekilde birleştirilmeli ve sera naylonuyla kaplanmalıdır. Ne var ki, sadece sera ve naylon sera yapmak için yeterli değildir.

Sera Yapımı İçin Neler Gerekir?

Sera Yapımı İçin Neler Gerekir?

Sera yapımı için öncelikle doğru konumu seçmeniz gerekir. Bütün yapıların seranın kuzeyinde olması ve bir binanın güney duvarının seçilmesi gibi. Sabah veya ikindi güneşini alan yerler tercih sebebidir. Kış güneşi ve yaş güneşi açılarını da iyi hesaplamanız gerekir. Seranın elektrik kaynağına yakın bir yerde olması önemli. Elektrik yoksa bir elektrikçiden yardım alabilirsiniz. Seranızın yakınında küçük su havuzları bulunması da iyi olacaktır. Elektrik ve sudan mümkün olduğunca tasarruf etmeniz önemli. Sera kurulumu için konumunu seçtikten sonra sera malzemelerinizle kuruluma başlayabilirsiniz. Seranız ne kadar büyük olursa malzeme ve ısıtma masrafı o kadar artar ama bireysel bir çaba içindeyseniz masraflarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Sera Malzemeleri Fiyatları Ne Kadar?

Sera Malzemeleri Fiyatları Ne Kadar?

Bir seranın içinde bitkilerin yaşayabileceği ortamı yaratabilmek için su kalitesini ölçen TDS metre, yaprakları nemli tutmak veya haşerelerle mücadele etmek için fısfıs sprey ve gerekli vitaminlerle ilaçlar, susturucu özelliğe sahip (ses izoleli) alüminyum hava kanalı, askılı kurutma filesi, aktif karbon filtresi, UV katkılı fibrilize, lambalı mikroskop, bitki yetiştirme kabini, aksiyal fan dahil birçok sera malzemesine daha ihtiyacınız duyarsınız. Tüm bunlara kategorimizden ulaşabilirsiniz. Sera malzemeleri fiyatları yapmak istediğiniz seranın boyutlarına ve yetiştirmek istediğiniz bitkinin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Ama bitkilerden verim almak istiyorsanız hiçbir malzemeden kaçınmamalısınız. 3M, Florea, Knapsack ve diğer sera malzeme markalarının kaliteli ürünleriyle hayalinizdeki serayı hemen inşa etmeye başlamanız mümkün. Ayrıca diğer ihtiyaçlarınız için Çiçek & Bitki kategorisine göz atmayı unutmayın.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3M (4)
A-Bant (1)
A.O.K. (5)
Abb (8)
ABC (8)
Ack (1)
Agromak (1)
Anadolu (2)
Antech (128)
Apac (1)
Ars (1)
B.A.S. (1)
Bahçem (69)
Bereket (45)
BKS (2)
(1339)
Doğal (4)
Ekonef (6)
Eltos (1)
Emsa (1)
Evim (1)
Fidanova (4)
Fidedeposu (15)
Flora (20)
Garden (13)
Gardener (1)
GLOBAL (1)
Green (1)
Htg (1)
Hölpower (9)
İTHAL (7)
Mgf Plast (1)
Pentair (1)
Plastim (1)
Polex (3)
S.E.P. (1)
SERFİRAZ (8)
Tarvit (1)
Teknik (1)
Tekpar (2)
TÜM (2)
UNİT (3)
Varna (2)
Vege (4)
Vilmorin (8)
Yeni Özel (79)
yılmaz (2)
Öz-Ka (14)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Gönderime Göre Çiçek

Yeni İş (13)
(4)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(259)
ve üzeri (387)
ve üzeri (411)
ve üzeri (417)
ve üzeri (434)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL