TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tekne Malzemeleri

için 18,179 sonuç bulundu.

Tekne Malzemeleri

Tekne malzemeleri genel olarak iki ayrı grupta ele alınmaktadır. Bunlardan ilki zorunlu tekne malzemeleri ikincisi ise diğer tekne malzemeleridir. Zorunlu tekne malzemeleri arasında; can yeleği, yangın söndürme tüpü, can simidi gibi malzemeler yer almaktadır. Diğer tekne malzemelerinden bazıları ise havalandırma, jenaratör, temizlik ürünleri, şişme bot taşıma tekeri gibi ürünlerdir. Zorunlu ve diğer tekne malzemelerinin tümünü kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Zorunlu Tekne Malzemeleri Nelerdir?

Zorunlu Tekne Malzemeleri Nelerdir?

Zorunlu tekne malzemeleri, adından da anlaşılacağı üzere her teknede bulunması gereken ürünlerdir. Ancak bunların adedi ve kapasitesi her tekneye göre değişkenlik göstermektedir. Zorunlu tekne malzemelerinden bazıları; can simidi, can yeleği, yangın söndürme tüpü, radar reflektörü, pis su tankı, pis su güverte boşaltma flanşı, denize çöp atılmasının yasak olduğunu belirten levha, manyetik pusula, seyir fenerleri, siyah küre, kampana, düdük ve benzeri teçhizat gibi malzemelerdir. Bu malzemelerin tümü her teknede bulunmalıdır. Can simidi zorunluluğu tekne boyu 7 metre ve süreti 7 deniz milinden az teknelerde aranmaz. Çocuk can yeleği ise her teknede bulunan çocuk sayısı kadar bulunmalıdır. Yetişkin can yeleği de yine aynı şekildedir. Yangın söndürme tüpü; bir ve daha fazla motoru ve sabit yakıt tankı bulunan teknelerde, motor dairesinde veya motor kutusu dışında motor başına 1 adet 6 kg’lık olacak şekilde bulunmalıdır. Bunların yanı sıra; uluslararası denizde çatışmayı önleme tüzüğü kitabı (son baskı) ve can kurtarma işaretleri tablosu da yine her teknede bulunması zaruri olan malzemelerdir.

Navigasyon & GPS Cihazları

Navigasyon & GPS Cihazları

Denizde konumu tespit etmek için navigasyon ve GPS cihazlarına gereksinim vardır. GPS cihazı; düzenli olarak kodlanmış bilgi yollayan bir uydu ağıdır. GPS cihazları uydularla arasında bulunan mesafeyi ölçerek Dünya üzerindeki kesin yeri saptamayı mümkün kılar. GPS cihazlarının bazılarında aynı zamanda balık bulucu fonksiyonu da bulunmaktadır. Eğer balık tutmayı seviyorsanız bu özelliği bulunan GPS cihazlarından tercih edebilirsiniz. Navigasyon cihazları ise; gidilecek yönü hem harita şeklinde gösterir hem de sesli olarak komutlar verir. Deniz navigasyonu karada kullanılan navigasyon cihazlarının denizde kullanılan şeklidir. Denizde gideceğiniz rotayı saptamak veya kaybolduğunuzda gitmek istediğiniz yeri kolayca bulmak için navigasyon cihazlarından yardım alabilirsiniz. Navigasyon ve GPS cihazlarının fiyatları; ürünün markasına, modeline ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. En çok tercih edilen GPS ve navigasyon markaları olan Garmin, Humminbird, Abalone, Samyung LNC, Lowrance gibi markaların ürünlerini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 Sintine, Pis Su, Tatlı Su

Sintine, Pis Su, Tatlı Su

Tekne içinde kullanması zorunlu olan malzemelerden biri de atık su tankıdır. Pis su tankı kapasitesinin formülü “2 (litre) x 2 gün Y kişi sayısı (veya yatak adedi)” şeklinde belirlenmiştir. Yani pis su tankı kapasitesi; teknede bulunan yatak adedine göre günde 2 litre hesabıyla iki günlük birikime yeterli olmak durumundadır. MARPOL anlaşmasına göre mutfak ve su duşları pis su sayılmamaktadır. Portatif seyyar tuvaletler ise pis su tankı için doğru bir alternatiftir. Temiz su tankı ise; su depolama ihtiyacınızı gören malzemelerdir. Polietilen malzemeden ya da genellikle toksit içermeyen PVC’den üretilen tatlı su tankları; içme suyu ya da temiz su ihtiyacınızı gidermek için kullanabileceğiniz malzemelerdir. Farklı kapasitelerde üretilen tatlı ve pis su tankları arasından teknenize ve ihtiyacınıza uygun olanını seçebilirsiniz. Sintine pompası ise; tekne içine giren suyu tahliye etmeye yarayan bir alettir. Tekne içine giren suyun ve olası su basmalarının üstesinden sintineler ile kolayca gelebilirsiniz. Sintine seçimi yaparken teknenizin büyüklüğünü göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3M (60)
AAA (42)
Abalone (2)
Adeco (2)
Alcon (8)
Altis (2)
Andoutdoor (15)
Apnea (4)
Aquafun (1)
Attwood (197)
Bark (1)
Bestway (6)
Beuchat (1)
Bravo (1)
BRTR (3)
Bushnell (1)
Cataclean (2)
Collano (2)
Daewoo (3)
Dalgıç (4)
DEL (12)
Divortex (2)
(14171)
Eval (96)
Fiat 500 (2)
Garmin (34)
GDR (5)
GOLDSEA (17)
Hakyemez (10)
Hammar (1)
Honda (8)
İduna (9)
Jabsco (63)
KUDOS (3)
Lalizas (378)
Majoni (22)
MARINER (4)
Marinport (2)
Marintek (3)
Mercury (8)
Mesica (17)
Microwood (4)
Moeller (2)
Musto (1)
Neta (3)
NouvaRade (11)
Nuova Rade (407)
Oregon (1)
Petrix (8)
Plastimo (22)
Power Tec (1)
PPG (2)
Proceans (30)
Prolimit (1)
Sailflo (40)
Saylon (36)
Scalica (10)
Scepter (1)
Scubapro (2)
SDM (17)
Sea Pro (2)
SEALUX (1828)
SeaStar (1)
Shiyuan (9)
Shurhold (4)
Sikaflex (13)
Starbrite (27)
Suunto (1)
Suzuki (5)
Teknomarin (58)
Tfa (1)
Tiger (2)
TMC (212)
Tohatsu (49)
Tril (8)
Yamaha (25)
Zinga (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,562)
ve üzeri (1,864)
ve üzeri (1,947)
ve üzeri (1,963)
ve üzeri (2,004)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL