Elektrik & Elektronik

için 3,085 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Elektrik & Elektronik

İster eğlence amaçlı olsun ister balık tutmak gibi mesleki amaçlı, teknenizle yola çıkarken tekne malzemeleri eksiksiz olmalıdır. Navigasyon, GPS, havalandırma, jeneratör ve daha birçok unsur teknenin elektronik sistemine dahildir ama tekne elektronik malzemeleri olmadan bu sistem tamamlanmış değildir.

Tekne Elektrik ve Elektronik Malzemeleri Nelerdir?

Tekne Elektrik ve Elektronik Malzemeleri Nelerdir?

Tekne elektrik elektroniğinde ilk sıra kesinlikle radyonun. Telsizi ve anteniyle tam takım bir radyo, sizin karayla veya diğer deniz taşıtlarıyla iletişim halinde kalmanızı sağlar. Denizde, özellikle açık denizde yol bulmak için navigasyona ve GPS’e karada olduğundan daha fazla ihtiyacınız var. Balık avlamayı düşünüyorsanız sonar (deniz radarı), balık bulucu ve derinlik ölçerden de yararlanmanız gerekir. Otomatik tanımlama sistemi (AIS) tekne dünyası için nispeten yeni bir teknoloji ve çarpışmaları önlemekte epey etkili. Daha ileri elektronikten bahsetmek gerekirse küçük tekne otopilotlarını es geçmek olmaz. Bunlar uzun yolculuklarda düz rotada kullanılabilir ve biraz da olsa yakıt tasarrufu yapmanızı sağlar.

Tekne Elektrik ve Elektroniğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tekne Elektrik ve Elektroniğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıdakilerin yanı sıra, USB soketler, çakmak soketleri, (uzaktan kumandalı, hareketli) projektörler, marine hoparlör, akü şalteri, arıza feneri, uzatma kablosu, LED bar ve benzeri aydınlatma ürünleri de tekne elektroniği dahilindedir. Bu parçalardan herhangi birini satın alırken dikkat etmeniz gereken anahtar kelimeler var. Tekne için alacağınız ürünler en başta suya dayanıklı veya su geçirmez olmalıdır. En ufak bir su damlası bile ciddi kısa devrelere ve hatta yangınlara yol açabilir. Malzemelerin paslanmaz çelik, krom veya alüminyum gibi metallerden olması paslanmazlık, dayanıklılık ve sağlamlık anlamına gelir. İzoleli ürünler, bu malzemelerden yapılmamış olsa bile koruma altında demektir. Işıklı ürünler ise gece yolculuklarında paneller ve düğmeler gibi stratejik parçaları net olarak görmeniz için şart. Acil durumlarda projektörü kullanabilmeniz için Mors alfabesini de biliyor olmalısınız.

Tekne Elektik ve Elektronik Aksesuar Fiyatları

Tekne Elektik ve Elektronik Aksesuar Fiyatları

Tekne elektronikleri ve elektrik aksesuarlarını oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Bütün bunlardan hangilerini alacağınız teknenizin özelliklerine, ölçülerine ve sizin onu kullanma amacınıza bağlı. Teknenin bütün parçaları önemli ama elektrik elektronikte en ufak dikkatsizlik veya kalitesizlik büyük sıkıntılara yol açabilir. O yüzden asla bilindik markalardan ve kaliteli malzemeden şaşmayın. Tekne elektroniği denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Abalone başta olmak üzere Mercury, Petrix, 3M ve diğer birçok markanın tekne elektrik elektronik malzemelerini burada bulabilir ve fiyatlarını birbiriyle karşılaştırabilirsiniz. Tekne Malzemeleri kategorimizdeki boya ve bakım ürünleri, yelken, motor aksamı ve yakıt sistemi, demirleme ve rıhtım, kabin ve güverte malzemelerini de inceleyerek teknenizin bütün ihtiyaçlarını toplu halde karşılayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3M (3)
Alcon (2)
Collano (1)
(2616)
Eval (5)
Garmin (2)
GDR (1)
Jabsco (10)
Lalizas (198)
Moeller (10)
Neta (2)
NouvaRade (5)
Petrix (8)
PPG (1)
Saylon (1)
Scalica (1)
SDM (1)
SEALUX (43)
TMC (9)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(127)
ve üzeri (152)
ve üzeri (161)
ve üzeri (163)
ve üzeri (167)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL