Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Vzn
Ww
Brp
BD
Ds
3M
LR
Sia
Bd
Uni
Bsn
BLC
HSW
Afc
Bgm
Atc
S&H
HRP
Bk
Hsw
Pi
Raj
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Numara

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

İlk Yardım & Medikal Ürünler

için 19,527 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Kuteks Gaz Kompres 100 Lü

    (33)
    30 günün en düşük fiyatı!
    109,90 TL 92,74 TL
    +
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

İlk Yardım & Medikal Ürünler

İlk yardım herhangi bir kaza sonucunda hayatı tehlikeye giren birisine, o an yapılan ilk müdahaledir. İlk müdahale çoğu zaman hayat kurtarır. Bu yüzden ilk yardımın nasıl yapılacağını öğrenmek, bu alanda gerekli ekipmanlara sahip olmak oldukça önemlidir. Herhangi bir yakınınıza veya hiç tanımadığınız birine aniden sizin etki alanınızda bir kaza meydana gelirse, o an hayat kurtarmanız gerekebilir. Hayat kurtarabilmeniz için birtakım malzemelere ihtiyacınız olabilir. Bu durumlarda önceden temin edilmesi gereken bu malzemeler sayesinde, birçok insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Herhangi bir doğal afet, kaza veya ani gelişen tıbbi bir durumda ilk yardım gerekebilir. Durumun daha da kötüleşmesini önlemek amacıyla yapılan müdahaleler çoğu zaman hayat kurtarmayı sağlar. Hastanelerde, acillerde ve sağlık ocaklarında ilk yardıma tıbbi müdahale gerçekleştirilirken ihtiyaç duyulan malzemeler bulunur. Bu malzemelere ilk yardım malzemeleri denir. Bu durumlarda hastanın durumu daha acildir ve birtakım malzemelerde müdahalede bulunmak gerekebilir. Hastanın iyileşmesini, durumunun daha kötüye gitmemesini sağlayan ilk yardım bu alanda gerekli birçok malzemeye ihtiyaç duyulan bir alandır.İlk yardım malzemeleri sayesinde gerek duyulan malzemeler ile hastanın o an durumu daha iyiye gidebilir. Bir ilk yardım çantası bulundurmak istiyorsanız içerisinde olması gereken bazı malzemeler vardır. Bunlar başlıca, şerit yara bantları, steril gazlı bezler, kompresler, sargı bezleri, bandaj bant, üçgen bandaj, eldiven, makas, cımbız olarak sıralanabilir. En başta kullanılan bu ürünler ile ilk yardımı gerçekleştiren tıbbi personel hastanın kanamasını durdurabilir, mikrop kapmasını engelleyebilir, yarasını kapatabilir. İlk yardım çantası hayati öneme sahiptir. Deprem, sel gibi bir felaketle karşılaştığınız zaman veya kaza anında ilk gereken, kapsamlı bir ilk yardım çantası olacaktır. Hesapta olmayan bir kaza veya doğal afetten korunmak için öncelikle bulundurulması gereken ilk yardım setleri sayesinde anında müdahale edebilir, hem kendinizi hem de başkalarını koruyabilirsiniz.

 İlk Yardım Çantası Her An Yanınızda

İlk Yardım Çantası Her An Yanınızda

İlk yardım seti yaralanmalarda müdahale ederken herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmek ile durumun gecikebileceği hallerde büyük kolaylık sağlar. Mevcut durumun iyileştirilmesi için araçlarda evlerde bulundurulması gereken bu ilk yardım seti içerisinde birçok malzemeyi bulundurur. İlk yardım seti tercih edeceğiniz zaman içerisinde gerekli ilaçlarla beraber müdahale için gerekli malzemeler olmalıdır. Bu malzemeler şunlardır: vücut ısısını koruyan bir boyunluk, üçgen sargı bezi, steril sargı bezi, steril gaz kompres, mini el feneri, makas, yara bandı, kağıt bant, elastik bant, elastik bandaj, lateks eldiven, alkol swap, lastik turnike. İlk yardım kiti hastanın acil müdahale için gereken, ihtiyaç duyabileceği tüm malzemeleri içerisinde bulundurur. Medikal ürünler sterilizasyonun büyük önem taşıdığı hastane ve sağlık kuruluşlarında sıklıkla kullanılır. Önemli ilk yardım durumlarında veya ameliyatlarda kullanılan bu ürünler, hijyeni sağlamak ve hastanın mikrop kapmadan en titiz şekilde iyileşmesini sağlamak için kullanılır. Medikal malzeme hastanın hayatını kurtarma, ilk müdahale gerçekleştirme amacıyla kullanılmasının yanı sıra, sterilizasyon kullanım amacıyla da sağlık kuruluşlarında kullanılır. Medikal malzemeler kullanarak uzuvlarınızı koruyabilir, eklemlerinizi ağrılardan ve kırılmalardan koruyabilirsiniz. Ayrıca sağlığınızı korumanız her alanda gerekli olduğu için bu malzemeleri birçok yerde bulundurmalısınız. Ne zaman ihtiyaç bulunacağını bilemediğiniz bu ürünleri kullanırken alanında uzman değilseniz, bu alanda uzman olan birinden yardım almalısınız. Medikal giyim ilk yardımın en önemli araçlarındandır. Giydiğiniz kıyafetten dolayı herhangi bir mikrobun hastaya bulaşması ve o an müdahalenin kötüye gitmesi mümkün olabilir. Bu tarz bir tehlikeyi önlemenin yolu ise, eğer mümkünse, doğrudan medikal giyim ile birlikte müdahaleye geçmektir. Hemşire ve doktorlar tıbbi müdahale sırasında medikal giyim ürünleri tercih ederek kendilerini ve hastayı ilk müdahale sırasında korurlar. Medikal forma sağlık kuruluşlarına yüksek sterilizasyon sağlamak amacıyla kullanılmalıdır. Hastane veya sağlık kuruluşlarında birçok hasta gelip gitmektedir. Medikal giyim ürünlerini tercih ederek bu tehlikelerden hem kendinizi hem de hastayı korursunuz.

 İlk Yardım Seti ve Medikal Ürünlerin Önemi

İlk Yardım Seti ve Medikal Ürünlerin Önemi

Medikal terlik medikal giyim için gerekli olan eşyalardandır. Bu terlikler hastanelerde tercih edilir. Kullanımının rahatlığı sayesinde bireyler uzun süre rahatlıkla ayakta durabilirler. Ortopedik olarak üretilen terlikler genellikle doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının acilde veya nöbette giydikleri bir terlik çeşididir. Medikal bileklik ani kol kırılmaları, çıkıkları ve kazada el kemiklerinin hasar görmesi durumlarında kullanılır. Eklemlerin sabitlenmesine ve kemiklerin kaynaşmasına yardımcı olur. Bu bileklikler hem çocuk hem yetişkinlerde kullanılır ve kırılmanın iyileşme süresini de kısaltır. Medikal boyunluk kazalardan sonra, deprem gibi afetlerden sonra kullanılması oldukça yaygın ve kimi zaman ağır travma ve yaralanmalarda zorunlu ürünlerdendir. Medikal boyunluklar, hastanın boynunda kırılma olmasını engeller. Uzun süre zarar gören boynun sabitlenmesini ve duruşunun düzelmesini sağlar. Medikal eldiven sağlığınız için kullanmanızın şart olduğu ürünler arasında gelir. Eldiven kullanımı hastalara dokunurken size bulaşacak hastalıkları engeller. Ayrıca etrafa dokunduğunuz takdirde aynı ellerle hastaya dokunmamanız ve sık sık eldiven değiştirmeniz gerekebilir. Sağlığınız için mutlaka eldiven kullanmalı ve müdahaleyi bu şekilde gerçekleştirmelisiniz. Medikal dizlik yürümeyi desteklemek amaçlı kullanılır. Bazı kazalar veya afetlerden sonra kalıcı hasar alması istenmeyen dizlerin korunması ve desteklenmesi önemlidir. Yürümenizi düzeltmenize ve dizlerinizi açmanıza yardımcı olur. Eklemlerinizi destekler ve yürüyüşünüzü düzeltir. Koruyucu amaçlarla kullanılan dizlikler sayesinde yürümenizi düzeltmeye yardımcı olur. Steril sargı bezleri ise yaranın üzerinde titizlikle kullanıldığı zaman yaranın kapanmasını engeller. Steril olması gereken açık yaralar yara bantları ile kapatılabilir, yaraların daha çabuk iyileşmesine ve yaranın daha kötüye gitmesini engeller. Medikal tulum tüm vücudu örten ve tıbbi müdahale yapan kişinin herhangi bir mikropla, enfeksiyonla karşılaşmasını önleyen eşyadır. Medikal tulumlar rahatlığı sebebiyle çok tercih edilir. Normal kıyafetleriniz ile çalışmak ve uzun süre ayakta durmak bir süre sonra vücudunuzu sıkabilir. Bu durumlardan korunmak için medikal tutum kullanabilirsiniz.

 Medikal Ürünlerin Özellikleri

Medikal Ürünlerin Özellikleri

Bazı açık yaralar kolayca mikrop kapmaya elverişli olur. Bu alanlarda sterilizasyon sağlamak için bone kullanımı hayat kurtarabilir. Medikal önlükler sterilizasyon sağlamak adına kendinizi ve hastayı, yaralanan kişiyi korur. Oturduğunuz yer dahil olmak üzere birçok hasta insanın bir arada bulunduğu yerlerde, müdahalede bulunurken yapılması gereken, kıyafetlerinizi örten bir önlük giymektir. Medikal önlük temizlik açısından olduğu kadar sağlıkçıları ayırt etmekte de önemlidir. Ameliyata girerken de giyilen bu önlükler hijyen sağlayarak hastanın yarasına zarar gelmesi önlenir. Medikal yüz maskesi hastalardan size, sizden hastalara geçebilecek bulaşıcı hastalıklardan korur. Nefes yoluyla bulaşan ve solunumla hastalığın bulaşabildiği hallerde, medikal yüz maskesi kullanmak hem kendinizi hem de hastanızı koruyacaktır. Medikal cihazlar arasında birçok önemli eşya vardır. Bunlardan ilki ateş ölçerdir. Ateş ölçer ani bir müdahalenin gerekli olup olmadığı konusunda ilk tespiti sağlar. Daha sonra tansiyon aleti hastanın nabzını kontrol ederek müdahaleden önce ilk işlemleri gerçekleştirir. Teknoloji ilerlemeye ve medikal cihazlar çeşitlenmeye devam etmektedir. Gerek evlerde gerek hastanelerde kullanımı geniş olan bu cihazlar, çoğu zaman sağlığınızla ilgili uyarıları verir. Harekete geçmenizi sağlayabilir. Medikal ürünler tansiyon aleti, burun aspiratörü, pamuk, yara bandı, ateş ölçer, hasta bezleri olarak sıralanabilir. Bu ürünler hastanın hayatını kurtarmada oldukça önemli bir yere sahiptir. Bebeklerin burnu tıkandığı zamanlar burun aspiratörü bebeklerin burnunu açmaya yardımcı olur. Nefes almakta zorlanan bebekler için burun aspiratörü kullanılabilir. Medikal gözlük ultraviyole ışınlarından koruyarak, vücudun en hassas bölgelerinden olan gözleri savunmasız bırakmayı engeller. Gözlerinizi korumanız gereken bir alanda çalışıyorsanız, medikal gözlükler gözlerinizi korumaya yardımcı olur. Ekran bulunan araçlarda, solunumla ya da gözden bulaşabilen hastalıklara sahip insanlarla temasta medikal gözlük kullanımı oldukça önemlidir. Bu gözlükler koruyucu olarak sizleri ve sağlığınızı korur. Medikal bant ilk yardımın en önemli araçlarından birisidir. Arzu ederseniz sayfamızdan Omron medikal malzemeler hakkında detaylıca bilgi alabilirsiniz.

 Hijyen İçin Medikal ve İlk Yardım Ürünleri

Hijyen İçin Medikal ve İlk Yardım Ürünleri

Medikal bone ameliyata girecek doktorlar ve hemşireler için kullanılması gereken bir üründür. Bu boneler sıklıkla değiştirilir, kimisi ise yıkanabilir. Birçok tür ve modele sahip bonele, ilk yardım ya da diğer operasyonlarda sizi de hastayı, yaralıyı da korumak için oldukça önemlidir. Bazı açık yaralar kolayca mikrop kapmaya elverişli olur. Bu alanlarda sterilizasyon sağlamak için bone kullanımı gerekebilir. Muayene yapılan ortamların sterilliği açısından steril masa örtüleri kullanmak gerekir. Ağrı çeken ve vücudundaki bir uzvun sabitlenmesi gereken, kırığa sahip olan birinin medikal bant kullanması gerekebilir. Medikal bantlar ağrıyı hafifletir. İlk yardım kutusu uygun fiyatları ile sağlığınızı korumanızı sağlayacak, ilk müdahalelerde yardımcınız olacaktır. Medikal ateş ölçer sayesinde ateşinizin yüksek olduğunu düşünüp emin olamadığınız zamanlarda, ölçebilir ve yüksek olduğunu gördüğünüz zaman sağlık kuruluşuna başvurabilirsiniz. Aynı durum evdeki bireyler için de geçerlidir. Özellikle küçük çocuğu olan ebeveynler, rahatlıkla ölçüm yaparak zamandan tasarruf edebilir. Enjektörlerse herhangi bir ilacı vücuda enjekte edilmesi istendiği zaman ilk ihtiyaç duyulan medikal ürünlerdendir. Hastanelerde ve sağlık ocaklarında hastaya yapılan müdahale sonrasında enjektörler oldukça fazla kullanılır. Bir diğer medikal ürün de tıbbi atık kutusu olmaktadır. Steril bir ortam sağlamak için normal çöplerinizi attığınız kutunun haricinde medikal ürünlerinizi kullandıktan sonra atıkları atabileceğiniz kutudur. Bu atık kutusu medikal ürünlerin çöplerini toplamaya yarar. Sıcak su torbası da hemen herkesin evinde bulunan bir üründür. Hastanın ihtiyaç duyduğu bölgesine acil müdahalede bulunurken kullanılacak malzemelerden biridir. Hastanın kan dolaşımını sağlayarak tekrar kullanamadığı bölgeye işlevsellik kazandırmaya yarayabilir. Steteskop, doktorların kullandığı medikal ürünlerdendir. Bu ürün ile hastanın nefes ve ciğerleri kontrol edilir. Kanamalara karşı önlem alınmak için de kompres kullanımı yapılır. Kompres, jel halde, buz torbasında bulunabilir. Ayrıca bandaj kullanımı da bir o kadar önemlidir. Akülü tekerlekli sandalye ile yürüyemeyen hastaların, hastanede tedavi görmesi sağlanır. Hasta karyolası kullanarak hastayı ayakta duramayacak veya uzun süre serum alacak olduğu durumlarda rahat ettirebilirsiniz. Ayrıca bu yatakların rahat olması ve her hastadan sonra steril edilmesi gerekir. Oksijenli su, oksijen ölçer, pamuk ve cerrahi dikiş seti de sağlık kuruluşlarında olması gerekli medikal ürünlerdir. Sizler de ihtiyacınıza göre sargı bezi, bandaj ve flaster çeşitlerini satın alabilirsiniz.

 İlk Yardım Ürünleri Hayatta Tutuyor

İlk Yardım Ürünleri Hayatta Tutuyor

Medikal yastık kullanımı kaliteli bir uyku çekmenizi sağlar. Vücudun önemli bir noktası olan boyun ve sırt dik durmanızı sağlar. Gün boyu bilgisayar ekranına bakmak zorunda olan birisi de fiziksel iş yapan birisi de gece yatarken rahat etmek isteyecektir. İşte bu durumda medikal yastık kullanmak sizleri rahatlatabilir. Medikal yastıklar uyku esnasında boyun duruşunuzun düzgün olmasına yardımcı olur. Uykuda nefes problemlerini büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Boyun düzleşmesi gibi boyun problemlerinden uzak tutar. Ayrıca medikal ürünler arasında yer alan idrar torbası ve sonda hastanelerde sıklıkla kullanılır. Bunun dışında devamlı idrar yollarında problem yaşayanlar için evde sonda kullanımı da gerekebilmektedir. Medikal siperlik maske kullanımın üzerine kafadan sabitlenerek tüm yüzü kaplayan ve dışarıdan direkt olarak yüzünüze gelecek havadan koruyan bir araçtır. Medikal siperlikler sayesinde virüslerden, solunum yoluyla bulaşma ihtimali bulunan hastalıklardan kendinizi koruyabilirsiniz. Veya bu hastalığa sahip olan sizseniz etrafınızdakileri koruyabilirsiniz. Medikal baston yürümekte zorluk çeken, ayaklarında veya dizlerinde problem olanların başvurduğu yöntemlerdendir. Ağırlıklarını üzerine vererek yürüme işlemini gerçekleştirebilirler. Medikal bastonların yapısı oldukça önemlidir. Koltuk altlarından geçirilerek yürümeye yardımcı olan bastonlar, sağlam bir yapıda olmalıdır. Ayrıca hastanelerde ateş ölçer kullanımı oldukça fazladır. Bebeklerde ve yetişkinlerde yüksek ateşin yol açtığı ani hastalıklara karşı önlem almak gerekebilir. İlk yardım çantası fiyatları içeriklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. İlk yardım ekipmanlarının hepsini bir çantada muhafaza edebilir ve kaybolmasını önleyebilirsiniz. İlk yardım çantalarının sağladığı bu avantajlar sayesinde uygun fiyatlarla birçok medikal ürüne sahip olabilirsiniz. İlk yardım dolabı evlerde, ofislerde, sağlık ocakları ve hastane gibi sağlık kuruluşlarında kullanılan önemli bir eşyadır. İlk yardım dolabı, acil müdahale gerektirebilecek her ortamda bulunur. Bu ortamda bulunması ve bir yerde sabitlenmesi ile kişilerin yaralanma ve sakatlanma gibi durumlarında ilk müdahalenin yapılabilmesine yardımcı olur. İlk yardım dolapları, ilk yardım çantaları gibi taşınmaz. Birçok marka ve kalitede size sunulan ürünlerden kendinize en uygun ve rahat hissettirecek ürüne sahip olabilirsiniz. Eğer ilk yardım çantaları ve medikal ürünleri arasından tercihinizi yaptıysanız hemen sağlık ve medikal ürünler sayfamızdan inceleme yapabilirsiniz.