Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Vzn
Brp
BD
3M
Uni
Bd
HSW
Afc
Atc
LR
Bk
3nh
Acs
Fua
Gmd
Hsw
Kng
Off
Pic
ATC
BLC
Cvs
Dcl
Gez
Ncm
O.B
Obs
Smc
So
Ups
Vip
sd
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ürün Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Beden

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Medikal Malzemeler

için 9,633 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Life Net Medikal Havalı Hasta Yatağı + Ayarlanabilir Motor

  (16)
  30 günün en düşük fiyatı!
  729,90 TL SEPETTE 647,91 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Galvan 25 İyontoforez Cihazı

  (1)
  22.000 TL SEPETTE 19.580 TL
  +

Medikal Malzemeler

Medikal malzemeler, kişinin sağlık problemlerine çözüm üretmek amacı ile üretilen ürünlerdir. Dünya genelinde onlarca medikal malzeme, hastaların daha rahat şartlar altında tedavilerini yürütmesini sağlar. Medikal malzemeler, herhangi bir sağlık problemi esnasında anında müdahale yapabilme olanağı tanır. Kronik rahatsızlıkları olan ve bununla yaşamak zorunda kalan insanlar için konforlu bir yaşamı sağlayan medikal ürünler ev ya da iş ortamlarında kullanılmak üzere üretilmiştir. Siz de kendinize, yakınınızda bulunmasının fayda sağlayacağını düşündüğünüz medikal malzeme listesi hazırlayabilirsiniz. Bu ürünleri almaya başlayarak ecza dolabınızı acil durumlara hazır hale getirebilirsiniz.

Genel Medikal Malzemeler

Genel Medikal Malzemeler

Teknolojinin tüm gelişimlerinden faydalanan medikal ürünler, özellikle son yıllarda özel yaşam alanlarına kadar girmiştir. Belirli medikal malzemelere sahip olarak evinizde acil durumlara müdahale edebilir ve kendinizin, sevdiklerinizin sağlığını kontrol altında tutabilirsiniz. Sağlık alanında kullanılan medikal malzemelere baktığımız zaman; oksijen konsantratörleri, solunum cihazları, nebulizatörler, oksijen manometresi, röntgen, mamografi, ventilatör cihazları, şeker ölçüm aletleri, tansiyon aletleri, ateş ölçerler, aspirasyon cihazları gibi aletleri görmekteyiz. Tüm bu ürünler sağlık kontrolü açısından önemli ürünlerdir. Oksijen konsantratörü, oksijen ihtiyacı olan hastalara oksijen vermeye yarayan bir üründür. İnsanların kanındaki oksijen oranının düşmesi durumunda, hasta hayatını kaybetme tehlikesi ile baş başa kalır. Medikal malzemeler içinde en çok kullanılan ürünlerden olan oksijen konsantratörü farklı model ve çeşitlerde bulunabilir. Solunum cihazları ventilatör olarak da bilinir ve doktor kontrolü olmaksızın kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Bu tip medikal ürünler elektronik medikal ürünler içerisindedir. Tansiyon aletleri kan basıncını ölçen aletlerdir. Günümüzde elektronik tansiyon aletleri özellikle her evde bulunması gereken medikal ürünlerin başında gelmektedir. Elektronik tansiyon aletleri dijital ölçüm yapar. Bu tip tansiyon aletlerinde stetoskop yoktur. Kolun üst kısmından ya da bilekten ölçüm yapar. Havalı tansiyon aletleri ise manuel tansiyon aletlerindendir. Bu tansiyon aletleri daha profesyonel bir kullanım gerektirmektedir. Ateş ölçerler termometre olarak da bilinir. En sık kullanılan medikal malzemelerin başında gelmektedir. Farklı çeşitleri olsa da temel amacı vücut ısısını ölçmektir. Bedende oluşan sıcaklık değişimini ifade ederler. Şeker hastalarının yanından ayırmaması gereken ve glukometre olarak da bilinen şeker ölçüm aletleri kan şekerinin hangi seviyelerde olduğunu gösterir. Şeker ölçüm aletleri kan almaya gerek olmadan kanda yer alan şekeri ölçebilir. Medikal laboratuvar malzemeleri de genel medikal malzemeleri içinde yer alır. Enjektörler, kan alma iğneleri, kan alma tüpleri, göz duşu, buz torbası, idrar stribi, kan tüpleri laboratuvar malzemeleri içindedir. Evde kuracağınız bir ecza dolabında da genel medikal malzemelerden bazıları bulunmalıdır fakat doktor kontrolünde kullanılması gereken ürün ve cihazlar belirlenmeli, evde bulunacak olan ecza deposunda tutulmamalıdır. Sargı bezi, gazlı bez, pansuman pedleri, yara bandı, antialerjik bant, flaster, turnike, pamuk, alkollü mendil ve tentürdiyot gibi malzemeler kuracağınız ecza dolabında bulunmalıdır. Genel medikal malzemeleri inceleyip, ürünler hakkında detaylı bilgi almak için ilk yardım ve medikal ürünler sayfamıza göz atabilirsiniz.

Ortopedik Medikal Malzemeleri

Ortopedik Medikal Malzemeleri

Ortopedik medikal ürünler rahatsız olan vücut bölgenize destek sağlayan ürünlerdir. Olası sert hareketlerin hasarlı bölgenize vereceği tehlikeyi önlemiş olur. Eklemleri düzeltilmesi, kırıkların iyileşme sürecine verdiği katkılar da ortopedik ürünlerin getirdiği faydalardan bazılarıdır. Ortopedik ürünler doğrudan hastaya uygulanabilir şekilde üretilmiştir fakat bu ürünler de doktor önerisi ve bilgisi dahilinde kullanılmalıdır. Ortopedik medikal ürünler küçük, orta, büyük boy olarak üretilebilir. Ürünlerin tam olarak vücuda oturması ve hasarlı bölgeyi kavraması gerekmektedir. Boyunluklar, boyun ağrılarında boynu dinlendirmek için kullanılan medikal ürünlerdendir. Vakanın ciddiyetine göre boyunluklar kendi içerisinde modellere ayrılır. Boyunluğu takan biri boynunu çeviremez. Ortopedik dirsekliklerde aynı işlevi dirsekte uygular. Medikal korse kalça, karın, basen, göbek, bel gibi bölgesel fazlalıkların görüldüğü bölgelere uygulanmaktadır. Özellikle doğum sonrası karın ve basen çevresinde sarkma olan kadınlar, medikal korselere oldukça ilgi göstermektedir. Korse kullanırken karnı çok sıkmayacak şekilde takılması gerektiği belirtilmektedir. Fazla sıkı takılan korse nefes almakta güçlük çekmeye neden olur. Doktor terliği olarak da bilinen medikal terlikler, vücuttaki yorulma hissini minimuma indiren terliklerdendir. Ayakların özellikle alt kısmı, tüm ağırlığı üstlenen ve en çok yorulan kısımlarımdandır. Ortopedik terlik, topuk bölgesindeki sinirlere herhangi bir baskı uygulamaz, aksine olabildiğince yükünü hafifletir. Medikal dizlik dizde bulunan ekleme binen fazla yükü hafifleten ortopedik medikal malzemedir. Farklı kumaş türleri ile elastik bir biçimde uygulanan ortopedik dizlikler, diz bölgesini komple kaplar. Dizlik terlemeyi engeller ve dizin nefes almasını sağlar. Bu da dizliği kullanırken herhangi bir rahatsızlık yaşamanıza engel olur. Dikkat etmeniz gereken nokta, dizliğin doğrudan tedavi gerektiren bölgeye uygulanmasıdır. Varis çorabı bacaklara uyguladığı basınç sayesinde kan akışının ilerleyişine yardımcı olur. Bu da bacaklardaki ağırların azalmasına neden olur. Bacalardaki tedavi sonrası doktor tarafından önerilen varis çorabı ihmal edilmeden takılmalıdır. Atel, vücut uzuvlarında meydana gelen şişik, yaralanma ağrı gibi durumlarda, uzuvları sabit tutmaya yarayan üründür. Hasar gören uzuvlar atel yardımı ile sabitlenir ve tedavi sürecine başlanır. Kırık gibi durumlarda ilk yardım müdahalesi olarak atel kullanılır. Parmak, ayak gibi uzuvlara atel takılabilir. Omron medikal malzemeler sayfamızdan da ihtiyacınız olan ürün seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Medikal Giyim Malzemeleri

Medikal Giyim Malzemeleri

Doktor, hemşire, diş hekimi, hasta bakıcı, veteriner, laboratuvar uzmanları, anestezi uzmanları, röntgen teknisyenleri gibi sağlık çalışanları medikal giyim malzemeleri kullanılır. Medikal giyim malzemeleri beyaz önlük, eldiven, medikal gözlük, bone, özel meslek üstleri gibi giyim malzemelerini kapsar. Bu malzemeler steril ortamlarda üretimi olmalıdır. Kimisi uzun ömürlü kullanıma uygunken, eldiven, bone gibi ürünler tek kullanımlık medikal giyimlerdir. Cerrahi boneler, genellikle sağlık çalışmalarının ameliyata girerken kullandıkları bonedir. Ameliyat sırasında, hastanın enfeksiyon kapabilecek bir noktasına saç teli düşmemesi gerekmektedir. Bunun için de cerrahi saç bonesi hasta bir önemi taşımaktadır. Özellikle son bir yıllık süreçte covid-19 olarak bilinen Korona virüs, bulaşıcılığını arttırması ve insan sağlığını tehdit etmesi nedeni ile toplumu medikal koruma ürünleri almaya itmiştir. Virüsten korunmak için özellikle cerrahi maske olarak bilinen maskelere rağbet bir hayli artmıştır. Medikal giyim malzemelerinden olan cerrahi maskeler ameliyata giren sağlık çalışanlarının da mutlaka takması gereken bir maskedir. Cerrahi maske dışında da birçok maske çeşidi üretilmiştir. Kâğıt maske, pitta maske, N95 ve FFP2 tipi maskeler, tipik cerrahi maskelere ek olarak üretilen medikal giyim malzemelerindedir. Maske dışında medikal siperlik de oldukça ilgi gören ürünlerden olmuştur. Medikal siperlik, maskeden farklı olarak yüzün tamamını korur. Hem maskeler, hem de siperlikler farklı malzeme ve modelle ile üretilmiş olabilir. Bu noktada ürünü inceleyip ona göre tercih yapabilirsiniz. Medikal gözlük de sağlık sektöründe çalışan insanların kullandığı bir ürünüdür. Özellikle tıbbi laboratuvarlar da çalışanlar gözlerine bu gözlüğü takarak hem tahlillere, hem de diğer kimyasallara dokunmalıdır. Herhangi bir kaza yaşanması durumunda medikal gözlük göz ve çevresini koruyacaktır. Medikal eldiven lateks eldiven olarak da bilinir. Lateks, doğada bulunan birçok bitkinin hava ile karşılaşan ve bununla katılaşan sütünden yapılmış bir maddedir. Medikal eldiven sadece cerrahi operasyonlarda değil, günlük temizlik ya da herhangi bir işlem sırasında da takılabilir. Günümüzde, virüsten korunmak için de medikal eldivenler önemli bir role sahiptir. Bu eldivenler farklı sayılarda ambalajlanmış bir şekilde satılmaktadır. Genellikle kullan at şeklinde kullanılması önerilir.