Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Ds
LR
3M
Vzn
Bsn
BLC
HRP
Raj
Bgm
Uni
VZN
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Ürün Özelliği

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Sargı Bezi, Bandaj, Flaster

için 2,225 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Sargı Bezi, Bandaj & Flaster

Tıp alanında sıklıkla kullanılan sargı bezi herhangi bir yaralanma olduğunda yaraya konan pansuman bezini sarmaya ya da sargıyı desteklemeye yaramaktadır. Kırık vakalarında var olan bölgenin tespit edilmesinde ve bölgedeki hareketsizliği sağlamak için de kullanılmaktadır. Yarayı dış etkilerden koruyarak mikrop kapmasına engel olmaktadır. Aynı zamanda kanamaları durdurmak, şişlikleri önlemek gibi de işlevsel kullanım amaçları mevcuttur. Bandaj kullanımı farklı amaçlar ile yapılabilmektedir. Bandaj, etkilenen bölgeyi yarayı hemostaz amacından korumak için kullanılmaktadır. Aynı zamanda yaraların iyileşmesini hızlandırmak, sporlarda sık sık karşılaşılan yumruk bilek gibi burkulmalara, çıkıklara ve kırıklara karşı korumak amacıyla da kullanılabilir. Kullanım amacına göre farklı bandaj çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler içeriklerine göre de farklılık göstermektedir. Bandaj çeşitleri arasında en çok görmeye alışkın olduğumuz elastik bandaj türünün kullanımı epey yaygındır. Elastik bandaj, yaraların korunması ve cerrahi tedavi için kullanılmaktadır. Müthiş bir elastik özelliğe sahiptir. Bandajın kendisi sarılıp sarılabildiğinden, etkilenen bölgeyi korumak mümkündür. Nefes alabilirliğe sahip bir yapısı vardır. Elastik bandaj kullanırken yarayı çok sıkı sarmamaya özen göstermelisiniz. Çok sık sararsanız yara daha yavaşça bir iyileşme seyri gösterebilir. Bandaj, cildi tipik olarak açık yaralardan kaynaklanan enfeksiyonlardan koruyan bir ilk yardım aracıdır. Bandaj uygulaması yapıldıysa bu periyodik olarak değiştirilmelidir. Bu işlem elastik bandaj ile sarılan yaranın enfekte olmamasını sağlamaktadır. Her evde ve işyerinde bulunması gereken acil ilk yardım çantası malzemelerinin olmazsa olmazı bandajdır. Elastik bandaj çeşitleri elastik bir yapıya sahiptir. Pamuktan örme veya suni bir yapıda olabilmektedir. Acil ve ani gelişen yaralamalarda ihtiyaç duyulan bu ürünleri sayfamızda kolayca bulup inceleyerek satın alabilirsiniz. İlk yardım ve medikal ürünler sayfamızda ürünlerin özellikleri detaylı bir şekilde verilmektedir.

 Sargı Bezi & Bandaj & Flaster Kullanımı

Sargı Bezi & Bandaj & Flaster Kullanımı

Tıbbi bir araç olarak kullanılan flaster pansuman ve sargıların sabitlenmesinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda yara ve cerrahi müdahale sonrası açık, enfekte kapma olasılığı yüksek bölgelerin üzerinin kapatılmasında da kullanılmaktadır. Farklı malzemeden üretilen flaster çeşitleri de mevcuttur. Flaster rulo şeklinde satışa sunulmaktadır. Farklı rulo uzunluklarına sahip flaster çeşitleri enine ölçüsü de farklı ölçülerde satılmaktadır. Flaster çeşitleri su toplama, nasır gibi istenmeyen durumların giderilmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Rulo uzunluğu ve enine ölçüleri farklılık gösteren çeşitleri farklı fiyat aralıkları ile satışa sunulmaktadır. Sağlık kuruluşlarında da çok sık kullanılan flaster çeşitleri yaraların kapatılması ve hijyenik bir şekilde korunması amacıyla kullanılmaktadır. Farklı ebatlarda olması kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır. Çinko oksit bazlı yapışkanlığı sayesinde yapışkan flaster olarak bildiğimiz bu ürün istenmediği sürece kendi kendine çıkmaz. Özel bir dokuya sahiptir. Yapışkan flaster vücutta kullanıldıktan sonra çıkarıldığında ciltte yapışkan bir partikül bırakmaz. Bu özelliği sayesinde de yaraların kapatılmasında güvenle kullanabilirsiniz. Hafif elastik bir yapıdadırlar. Bu özellikleri sayesinde kullanılan bölgede hareket kısıtlamasını önlemektedirler. Aynı zamanda flaster röntgen ışınlarına karşı geçirgen bir özellik sergilemektedir. Nem, ter ve su gibi etkenlere karşı da dayanıklılık göstermektedir. Enine ve boyun düzgün bir şekilde kopabilir. Her türlü cerrahi uygulamada tespitleme amacı ile de kullanılmaktadır. Rulo uzunluğu olarak farklı birçok çeşitte satışa sunulan yapışkan flaster çeşitleri en ve boy ölçülerine göre ayrışmaktadır. Ölçüler dışında özelliklerine ve dokusuna göre de farklılıklar göstermektedir. Her bütçeye uygun ölçülerde ve yapılarda satışa sunulan bu ürünleri sayfamızda bulabilirsiniz. Güvenle sipariş verebilirsiniz. Ürünler son derece hijyeniktir.

 Sargı Bezi & Bandaj & Flaster Özellikleri

Sargı Bezi & Bandaj & Flaster Özellikleri

Sargı bezleri tıp alanında yaygın bir şekilde kullanılan yaralı bölgelere uygulanan bezlerdir. Her ne kadar sağlık kuruluşlarında kullanılsa da günlük hayatta yaralanma gibi acil müdahale edilmesi gereken durumlarla karşılaşılmaktadır. Bu yüzden evlerde, iş yerlerinde mutlaka ilk yardım çantası olmalıdır. İlk yardım çantalarında bulundurulması gereken ana malzemelerden biri de sargı bezleridir. Sargı bezleri acil müdahale gerektiren durumlarda kullanılır. Sargı bezi çeşitleri kullanım amacına göre farklılık göstermektedir. Sargı bezleri boyut olarak da farklılık göstermektedir. Genellikle yaralı organı sarmak ve yaralı organın dış etkilerinden korunmasını sağlamak amacıyla kullanılan üçgen sargı bezi sık sık tercih edilmektedir. Genellikle tespit aşamasında kullanılmaktadır. Üçgen sargı bezi açık sargı olarak göğüste kullanılmaktadır. Kumaşı esnek bir yapıda değildir. Üçgen sargı bezi sivri kısmı tepe, uzun kenarı ise taban olarak nitelendirilmektedir. Köprücük kol gibi kırıklarda ise kırılan bölgeyi askıya almak amacıyla kullanılmaktadır. Sargı bezi çeşitleri olarak bilinen file sargı bezi ise yine sık sık tercih edilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen sargı bezi çeşidi olarak da tanımlayabiliriz. File sargı bezi vücudun her bölgesi için kullanıma elverişlidir. Tek kullanımlıktır. Vücudumuzun çeşitli bölgelerinde hem yaraları hem de kırıkları sarıp sabitlemek amacıyla sargı bezi kullanılır. Sargı bezi kullanımı bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Eğer vücutta açık bir yara varsa bu yara tamamen enfekte edilmeden sargı bezi ile sarılmamalıdır. Sargı bezleri çoğunlukla tek kullanımlıktır. Bu yüzden pansuman değiştirdikten sonra sargı bezi de mutlaka değiştirilmelidir. Aynı zamanda su ile temas ettiğinde veya kirlendiğinde de mutlaka değişim yapılmalıdır. Sargı bezleri vücudun çeşitli bölgelerindeki kanamaların durdurulmasında da oldukça etkilidir. Hava alan delikli yapılara sahiptir. Müdahale edilecek bölgeye sarma işlemi çok sıkı veya çok gevşek olmamalıdır. Her iki durum da istenmeyen durumlara sebep olabilir.

 Sargı Bezi & Bandaj & Flaster Hakkında

Sargı Bezi & Bandaj & Flaster Hakkında

Sargı bezi ile işlevsel olarak oldukça benzerlik gösteren bandaj da ilk yardım müdahalelerinde çok sık kullanılmaktadır. Bandaj daha elastik ve esnek özelliğe sahiptir. Vücudun değişik bölgelerinde bandaj veya askı olarak kullanılan üçgen bandaj her bölge için farklı uygulanmaktadır. Hemen hemen aynı görevleri gören sargı bezi ve bandaj günlük hayatta birbirlerinin yerlerine de kullanılmaktadırlar. İki medikal ürünü birbirinden ayıran bazı temel farklılıklar vardır. Bu farklılıklar bilinerek kullanım amacına uygun medikal ürün tercih edilmelidir. Acil müdahale durumlarında flaster de sık sık tercih edilmektedir. İstenmeyen veya talihsiz durumlarla karşılaştığımızda kullanmak zorunda kalınan bu ilk yardım malzemeleri farklı boyutta ve ölçülerde olabilmektedir. Ayrıca renk olarak da birden fazla çeşitlilik sunulmaktadır. Beyaz görmeye alışkın olduğumuz sargı bezi çeşitleri arasında renkli sargı bezi de yer almaktadır. Birbirinden farklı renkleriyle özellikle küçük çocukların yaralardan ve kırıklardan korkmasına, ürkmesine mani olabilmektedir. Müdahale sonrası açık yaranın üstüne kapatılan steril malzemeyi yara üstüne sabitlemek için kullanılan flaster çeşitleri de yine renkli ürünleri barındırmaktadır. Çoğunlukla çocuklara yapılan müdahalelerde kullanılan flaster renkli olarak tercih edilmektedir. Her an her yerde istenmeyen ve acil müdahale gerektiren durumlarla karşılaşabiliriz. Bu anlarda en büyük yardımcınız ilk yardım ürünleridir. Birbirinden farklı boyutta ve özellikte sargı bezi, bandaj, flaster çeşitlerini sayfamızda kolayca bulabilirsiniz. Özelliklerini incelediğiniz ve bütçenize uygun bulduğunuz ürünü güvenle sipariş verebilirsiniz.