TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sargı Bezi, Bandaj, Flaster

için 6,318 sonuç bulundu.

Sargı Bezi, Bandaj, Flaster

Söz konusu ilk yardım olduğu zaman en az soğukkanlılığınız, ilk yardım bilginiz ve tekniğiniz kadar önemli olan bir şey varsa o da ilk yardım için kullandığınız malzemelerin kaliteli ve işlevselliğidir. İlk yardım malzemesi denince akla ilk gelen malzemelerin başında gelen sargı bezi, bandaj ve yara bandı ürünleri, en kritik anlarda mükemmel kurtarıcılar olarak karşımıza çıkıyor.

Sargı Bezi Nedir, Ne İşe Yarar?

Sargı Bezi Nedir, Ne İşe Yarar?

Vücutta oluşabilecek yaraları ilk etapta havadan ve diğer dış etmenlerden korumak için mutlaka koruma altına almak gerekir. Söz konusu yaraya pansuman yapmak olduğu zaman kullanılan en yaygın malzeme doğal olarak sargı bezleridir. Yalnızca açık yaralarda değil, aynı zamanda kırıklarda da bölge tespiti ve hareketsizlik sağlamak amacı ile kullanılır. Sargı bezi çeşitleri arasında farklı boy ve uzunluklarda sargı bezleri bulunabileceği gibi özellikle yaralı bir organ sarmak amacıyla kullanılan üçgen sargı bezi veya kol, gövde ya da omuz gibi geniş bölgelere sarılmak amacı ile tasarlanan silindir sargı bezleri ile de karşılaşmak mümkün. Bir diğer sargı bezi çeşidi olan hidrofil sargı bezi ise tamamen pamuktan üretilen, yara ve tamponların sabitlenmesinde kullanılan bez çeşitlerindendir. Sargı bezinin en yaygın kullanımı antiseptik solüsyon eşliğinde yaraya uygulanmasıdır. Bunun sebebi elbette ki yarada oluşabilecek mikropları öldürmek ve açık yara söz konusu ile bölgenin iltihap kapmasını önlemektir. Sargı bezi nasıl sarılır sorusunun cevabı ise yaralı bölgenin türüne ve yerine göre değişkenlik gösterecektir.

İlk Yardımda Kullanılan Bandajlar Nelerdir?

İlk Yardımda Kullanılan Bandajlar Nelerdir?

Bir diğer medikal ürün olan bandaj da sargı bezi ile aşağı yukarı aynı işlevleri görmektedir. Sargı bezi ile bandajlar arasındaki en temel fark, bandajın sargı bezine oranla daha elastik ve esnek bir yapıya sahip olmasıdır. Bandaj nasıl sarılır diye baktığımız zaman özenli, titiz ve dikkatli bir süreçten bahsediyoruz demektir. İnsan vücudunun her bir bölgesi aynı yapıda olmadığından ötürü sağlam bir bandaj sargısı yapabilmek, bandaj yapılması istenen bölgenin yapısı ile doğrudan ilintilidir. Bandaj sargısı yaparken tekerlek biçimli, burgu biçimli ve çapraz biçimli olmak üzere üç farklı biçimde sargı yapmak mümkündür. Tekerlek biçimli sargı, vücudun bilek gibi kısa ve silindirik bölgeleri için uygundur. Burgu biçimli sargı ise kol ve bacaklarda, yani vücudun uzun ve silindirik kısımlarında tercih edilir. Söz konusu çapraz sargı olduğu zaman ise daha çok vücudun en hareketli yerleri tercih edilir. Omuz, dirsek ve eklemler, bu sargı tipinin kullanılmasının ideal olduğu bölgelerdir. Bandaj sararken sargının bölgeyi hareket ettirmeyecek kadar sıkı, ancak kan dolaşımını etkilemeyecek kadar gevşek olmasına dikkat edilmelidir. Açık yara söz konusu ile bandaj uygulamadan önce bölge sterilize etmeli ve bu pansuman günlük olarak tekrarlanmalıdır.

Flaster Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Flaster Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Son olarak kategorimizde yer alan diğer ilk yardım malzemesi olan flastere değinmek gerekir. Halk dilinde yara bandı olarak da bildiğimiz flaster bantların tam ortası hariç tamamiyle yapışkan bir yapıdan tasarlandığını fark edeceksiniz. Arada bırakılan steril alan, ufak çizik ve yaraların temiz bir şekilde kapatılması için tasarlanmış bir alandır. Bıçak kesikleri, sivilceler, ufak çizik ve yaralar için ideal olan yara bantları, bu tip küçük kesiklerde anında müdahale için birebirdir. Tabii ki flaster kullanırken de dikkat edilmesi gereken hususlar yok değil. Flasterin yapışkanlı kısmının açık yaraya denk gelmemesi, flasterin olabildiğince su almaması ve günde en az bir kez olmak kaydıyla düzenli olarak tazelenerek yenilenmesi dikkat etmeniz gereken noktaların başında geliyor. Ufak çizik ve kesiklerin daha çabuk iyileşmesi için belirli bir süre sonra hava ile temas etmesi gerektiğini de vurgulamak gerek; bu sebeple de yaranın kapanmaya başladığını tespit ettiğiniz andan itibaren flaster kullanımını terk etmeniz gerekiyor. Tüm flaster, bandaj ve sargı bezi fiyatları için kategorimizi inceleyebilir, ihtiyaç duyduğunuz ilk yardım ürünlerini n11.com güvencesi ile satın alabilirsiniz. Nexcare, Roll, Dr. Scholl, Novamed ve Sanitabant başta olmak üzere en kaliteli ilk yardım ürünleri markaları burada beğeninize sunuluyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3M (14)
Abc Derm (6)
Abena (13)
Abend (1)
Actual (1)
Aeg (1)
Alf (1)
Alfaheat (1)
Altis (1)
Aquavera (3)
Armor (4)
AXIS (2)
Aym (1)
Ayset (6)
B-good (47)
Berger (2)
Betafıx (91)
Betaplast (29)
Betapore (11)
Beybi (4)
Bioclean (1)
Biotama (1)
Bioxin (2)
Braun (1)
Canped (1)
Cansın (6)
Case (1)
Chicco (1)
Compex (2)
DeFacto (1)
Delta (3)
Dermanol (8)
Dermapolin (15)
Digimask (1)
(5244)
Dr.Plus (1)
Evony (5)
Evvota (3)
Far-ka (1)
Farmacell (10)
Farmona (1)
Fe (1)
Firstplus (3)
Fortest (1)
Hartmann (86)
Hiper (2)
Hypofiks (4)
Kifidis (7)
Kinesio (12)
Kuteks (26)
Leo (1)
LR (30)
Lux (1)
Luxor (8)
Medcover (1)
Mediven (1)
Mediwell (1)
Minion (73)
Mymed (3)
Ncare (1)
Nely8 (5)
Nexcare (40)
Nimo (2)
No (1)
Novamed (5)
Ocean (1)
Oncomed (3)
Onn (1)
Optone (14)
Orthocare (10)
Ortholand (6)
Orthosoft (1)
Pak (2)
Puffix (16)
Relax (2)
Riester (2)
Roll Optik (80)
Roll-N-Go (36)
Rollfix (113)
Sanitabant (34)
Sos (1)
Stop (1)
Uni (15)
Unimed (3)
Variteks (4)
Vello (8)
Vip (2)
Vizor (1)
Watsons (3)
Wicromed (4)
Wollex (9)
Şey (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(831)
(30)
(10)
(7)
(6)
(3)
(3)
(3)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,129)
ve üzeri (1,539)
ve üzeri (1,648)
ve üzeri (1,670)
ve üzeri (1,724)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL