Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Dp
Chi
OGX
Ogx
F&D
LR
Ref
Gam
DP
Fnx
Tto
Dax
Lr
Aru
Bio
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Saç Tipi

Ürün Özelliği

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Ürün Türü

Başka bir kelime deneyin

Uygulama Türü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Saç Bakımı & Şampuan

için 11,911 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Saç Bakımı ve Şampuan

Saçlar, insanların doğal aksesuarıdır. Boyalar sayesinde doğadaki tüm renklere sahip olabilen saçlar; düz, dalgalı ve kıvırcık gibi şekillerde olabilmektedir. Bu güzel aksesuarların göz alıcı bir şekilde görünmesini sağlamak ve onların sağlıklı görünümlerde olması için belli saç bakım ürünleri kullanmanız gerekmektedir. İçerdikleri doğal özler sayesinde saça derinlemesine bakım yaparak onaran ve eski canlılığa kavuşmasını sağlayan saç bakım yağları kullanarak, gözle görülür etkisine ve mis kokusuna şahit olmak sizlerin elinde. Saç bakım yağları sayesinde kuru ve yıpranmış saçlarınızı daha parlak ve güçlü bir hale getirebilirsiniz. Kuru, yağlı, yıpranmış gibi birçok saç tipine uygun bulunan saç bakım ürünleri ile saçlarınıza derinlemesine bakım yapabilirsiniz. Banyo öncesi, banyo sonrası veya banyo sırasında kullanılmak üzere üretilen saç bakım maskesi sayesinde ipek gibi saçlara sahip olabilir, saçınızın kaybettiği nemi bu yolla takviye edebilirsiniz. Aynı seriye ait diğer ürünleri doğru bir şekilde kullanarak göz alıcı saçlara sahip olabilmeniz mümkün. Saç bakımı evde kendiniz yapabileceğiniz kadar kolay olmakla birlikte bunun için kuaförlerde onlarca zaman harcamanıza gerek kalmayacaktır. Saç tipinize uygun olan saç bakım ürünleri ile hayalinizdeki saçlara kavuşabilirsiniz. Birbirinden güzel kokulara sahip ürünlerle kadın ve erkek kullanıcılarını memnun edebilmektedir. Ayrıca kıvırcık, düz, dalgalı gibi saç şeklinize uygun tasarlanmış özel formüle sahip ürünler de bulunmaktadır. Saç şekline uygun ürün kullanmak, saçınızdan maksimum verim almanıza yol açar bu yüzden kıvırcık saçları olanların düz saç ürünleri veya düz saça sahip olanların kıvırcık saç ürünlerini kullanması tavsiye edilmemektedir. Sadece bakımla kalmayıp yüzlerce markaya ait mis kokulu şampuan ve saç bakım kremi çeşitleri de bulunmaktadır. Her ürünü ayrı ayrı kombinleyerek kullanabileceğiniz gibi bütün saç ürünlerinin bulunduğu saç bakım seti ile evinizi kuaföre çevirmeniz mümkün. Her saça aynı ürün kullanılmayacağı gibi bazı durumlarda besleyici bazı durumlarda tedavi edici şampuanlar kullanılmalıdır. Saçı yavaş uzayan biri için saç uzatıcı şampuanlar yardımcı olurken, saçta oluşan kepek, mantar gibi tedavi edilmesi gereken durumlar için soruna uygun şampuan kullanılmalıdır. Bunların yanı sıra bit gibi canlıların dışarıdan bulaşması sonucu oluşabilecek sorunları ortadan kaldırmaya yönelik üretilen bit şampuanı, parazitlerden kurtulmak için kullanılan uygun yöntemdir. Sizler de sayfamızdan tüm saç bakım ve şekillendirme ürünlerine göz atabilirsiniz.

 En İyi Saç Bakım Yağı Seçimi

En İyi Saç Bakım Yağı Seçimi

Herkesin hayalini süsleyen şampuan reklamlarındaki dolgun ve ışıltılı saçlar… İzleyenlerin gözlerini alamadığı hatta çoğu zaman saçlara bakmaktan reklamları izleyemediğiniz o göz alıcı saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Göz alıcı saçlara, doğru ürün kullanımı ile elde edilebileceği gibi günlük saç bakımı da yapmak önemlidir. Saçları günlük taramak, gün içinde dolgun ve bakımlı görünmesi için nemlendirici solüsyon kullanmak ve saç tipinize uygun diğer ürünleri belli düzende uygulamak; hayallerinizi süsleyen saçlara sahip olmak için atılması gereken önemli basamaklardan biridir. Bakım denince akla sadece ürün kullanmak değil aynı zamanda saçları ve saç diplerini temiz tutarak, saç diplerindeki gözeneklerin kapanmasına engel olunmalıdır. Bununla birlikte saçlarda kepek oluşumu zamanla yok olacak, rahatsız olduğunuz durumlardan kısa sürede kurtulmanızı sağlayacaktır. Düzenli yıkamanın yanı sıra banyo esnasında kepek şampuanı kullanımı, kepek sorunundan kurtulmak için daha kesin sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Saçları düzenli yıkamanın yararı olduğu gibi aşırı yıkama sonucunda nemini kaybeden saçlar büyük zarara uğrar. Nemsiz saçlar soluk ve cansız görünümlerinin yanı sıra çabuk yıpranarak saç dökülmelerine yol açabilmektedir. Saçlara nem kazandırmak için çeşitli saç bakım yağı ve saç bakım serumu kullanımı sayesinde saçlarınıza eski nemini kazandırmak mümkün bulunmaktadır. Son zamanların en popüler yağlarından olan argan yağı, Hindistan cevizi yağı ve avokado yağı gibi besleyici yağların bir arada bulunduğu karışımların yanı sıra her saç bakım yağı çeşitleri arasında ayrı ayrı kullanıldığı formüle sahip ürünler de bulunmaktadır. Yağ kullanmak isteyenler için nem dengesini sağlamak adına kullanılabilecek saç bakım spreyleri de bulunmaktadır. Çeşitli bitki özlerinden oluşturulan saç spreyleri sayesinde yağ kullanmak istemeyen kullanıcılar için bir alternatif oluşturmaktadır. Bu tarz ürünler sadece bakım yapmakla kalmayıp saçların gün içinde maruz kaldığı güneş ışınlarından korunması için bir bariyer görevi görmektedir. Bununla birlikte saçların kurumasını ve zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Sadece kadınlara özel olmamakla birlikte erkeklerin de kullanabileceği şampuan çeşitleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra erkeksi koku sevenlere özel mentol, çam ve odunsu kokulara sahip şampuan çeşitleri üretilmiştir. Kadın şampuanlarıyla erkek şampuanları arasındaki fark sadece koku olmamakla birlikte kepek, saç dökülmesi gibi birçok belli başlı sorun için üretilmiş formüllere de sahiptirler. Saç dökülmeleri için en çok tercih edilen şampuanlardan biri olan sarımsak şampuanı sayesinde saçların ihtiyacı olan vitaminleri almasını sağlayarak saç dökülmelerini azaltabilirsiniz. Sarımsak şampuanları tek marka ve çeşitte bulunmamakla birlikte en çok tercih edilen diğer türleri arasında siyah sarımsak şampuanı olmaktadır.

 Saç Bakımı ve Saç Şekillendirme Ürünleri

Saç Bakımı ve Saç Şekillendirme Ürünleri

Doğru ürünü bulma yolunda atacağınız adımların doğruluğu, saçlarınızı ne kadar tanıdığınız ile orantılıdır. Yağlı, kuru, normal gibi saç tiplerinin dışında saçlarınızın boyalı veya yıpranmış olma faktörleri de ürün seçimi için önemli ayrıntılardandır. Günümüzde kadınlar ve erkeklerin en çok önem verdiği saçlarının sağlıklı olabilmesi için saç tipinin bilinmesi gerekir. Saç tipleri sınıflandırılırken iki ana başlık altında incelenir. İlki saçın kalınlığı, inceliği gibi saçın yapısına ait bilgiler olduğu gibi bir diğeri yağlı, kuru, normal olarak ayrılan saçın durumuna ait bilgilerin verildiği sınıftır. Saçların yapıları genetik olarak değişebilen bir faktördür. En hassas olan ince telli saç tipleri kolay yıpranan bir saçtır. İnce saç tipine sahip kişilerin saç bakım rutinleri kalın saç tipine göre daha zordur çünkü ince saç tipine sahip olanlar daha fazla bakım ve ek ürün kullanmak zorundadırlar. Yaygın olarak görülen ince saç tipinin bir diğer kötü yanı zor şekillendirilmesidir. Bu yüzden ince saç teline sahip kişiler ekstra olarak saç şekillendirici ürünler kullanmak zorunda kalmaktadırlar. Fakat bütün bunlara rağmen ince telli saç tiplerine sahip olanların saçları daha kolay kurur ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Kalın saç tiplerinin bakımı, ince saç tiplerine oranla daha kolay olmakla birlikte kalın saç teline sahip saçlar kolayca yıpranmazlar. Bu yüzden ince saçlar gibi ekstra bakımlara ihtiyaç duymazlar. Aynı zamanda kalın saçlar şekillendirme konusunda avantaj sunarak ince telli saçlara oranla daha kolay şekillendirilebilir. İnce telli saç tipinde olduğu gibi kalın telli saçların da avantajlı olmadığı durumlar bulunmakta. Islandıklarında daha uzun sürede kuruyan kalın telli saçlarda, dökülme ve elektriklenme problemleri de sıkça görülmektedir. Saç tipi inceyse içeriği hassas saçlara göre ayarlanmış olan saç bakım ürünü ve saç şekillendirme ürünleri seçerek saçların ihtiyacı karşılanabilir. Saç tipi kalınsa daha çok elektriklenme ve dökülme için üretilen ürünleri kullanmak uygun olacaktır. Saçları tanımak için gerekli olan diğer bilgilerden birisi de saçın durumudur. Saçın durumu, doğrudan saç derisinde bulunan yağ bezlerinin çok veya az çalışması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Yağ bezlerinin ürettiği sebum salgısı sayesinde saçlar, güçlü ve parlak olabilmektedir. Bu salgı herkeste aynı şekilde üretilmediği gibi yağlı, kuru, karma ve normal saç tiplerini oluşturmaktadır. Dilerseniz Elidor şampuan çeşitlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 En Doğru Saç Yağı Kullanımı

En Doğru Saç Yağı Kullanımı

Yağ bezlerinin çok çalışması sonucunda yağlı saç tipi ortaya çıkmaktadır. Aşırı çalışan yağ bezleri, saçların güçsüzleşmesine yol açar. Yağlı saç tipi doğuştan olabildiği gibi ergenlik dönemi gibi birçok hormonal bozukluğun olduğu zamanlarda da ortaya çıkabilmektedir. Doğru şampuan ve saç ürünleri kullanıldığında kontrol altına alınabilmektedir. Aynı zamanda yağ bezleri tarafından üretilen sebumun dengelenmesinde rol oynayan dermatolojik ürünlerin kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Yağlarla yapılan bakımlardan ve yağ içeren saç ürünlerinden uzak durmak gerekmektedir. Saç dibine, krem ve benzeri yağlı ürünleri uygulanmamasına özen gösterilerek sadece saç uçlarına uygulanması sağlanmalıdır. Kuru saç tipine sahip kişiler, yağlı saçların aksine yüksek nem kapasitesine sahip zeytinyağı içerikli saç yağları ile saç derisine masaj yapmaları önerilmektedir. Saçlara yağ uygulandıktan sonra en az 1 gün bekletilerek saçlara nem kazandırılmalıdır. Daha sonrasında sadece su ile durulanması gerekmektedir. Böylece kuru saçlara ihtiyacı olan nemi kazandırılarak saçlar beslenmiş olur. Kuru saç tipleri tüm saç tipleri arasındaki en hassası olmasından dolayı her türlü nem sağlayacak yağ ve serum kullanılabilir. Bunların yanı sıra saç yıkarken kuru saçlar için tasarlanan şampuanlar tercih edilmeli, yıkama esnasında suyun aşırı sıcak olmamasına özen gösterilmelidir. Kuru saçlar neme sahip olmadıkları için elastikiyetlerini kaybetmiştirler. Çok fazla işlem yapılması önerilmeyen bu saç tipinde tarama işlemi bile saçlar ıslakken yapılması gerekir. En sağlıksız ve en çok dikkat edilmesi gereken karma saç tipinde yağ bezleri fazla çalışır fakat saç derisi sağlıksız haldedir. Bu yüzden saç tarafından üretilen yağ saç derisinde birikerek saç derisi tarafından tekrar emilir. Bu durum birçok cilt hastalıklarına yol açmaktadır. Dipleri yağlı olan karma saçların uçları kuru ve kırılmaya meyillidir. Dermatologlar tarafından onaylanmış ürünleri kullanması gereken karma saç tipi sahipleri saç temizliği konusunda hassas olmaları gerekmektedir.

En Faydalı Kepek Şampuanı Seçimi

En Faydalı Kepek Şampuanı Seçimi

Yeteri kadar beslenen sağlıklı saçlarda kepek oluşumu görülmez. Sağlıklı saçlar sağlıklı saç derisinin göstergesi olduğu gibi, sağlıksız saçların nedeni de sağlıksız saç derisidir. Sağlıksız saç derileri birçok probleme neden olabilmektedir. Bunların başında ise kepek sorunu gelmektedir. Kadın ve erkeklerde sıkça görülen bu sorun için üretilen kepek engelleyici özelliğe sahip kepek şampuanı sayesinde kepeklerden kurtulmak mümkün hale gelmekte. Kepek karşıtı ürünler işe yaramıyorsa kepek sandığınız parçalar aslında egzama olabilir. Kepek ile egzama çok karıştırılır bu yüzden dermatolojik muayeneye ihtiyaç duyulmaktadır. Egzamanın varlığında kullanılabilecek egzama şampuanı ile kepekli görünümden kurtulmanız sağlanabilir. Saç diplerinde havasız kalmasından dolayı oluşan mantarlardan kurtulmak için kullanılan mantar şampuanı sayesinde giderilmektedir. Birçok deri hastalığı şampuanla geçebildiği gibi ciddi olan vakalar için serum, krem gibi başka tedavi yöntemleri de mevcuttur. Özel şampuanların kullanılması gereken bu saç tipinde saç derisinde yağ birikimini önlemek için karma saça sahip kişilerin su tüketimine dikkat etmesi gerekir. İdeal saç tipi olan normal saç tipine sahip kişiler, sağlıklı ve estetik saçlara sahiptir. Bu saç tipine sahip kişilerin var olan durumu koruma amacıyla ürünler seçmesi yeterlidir. Düzenli bakım ve temizlikle korunabilen normal tipteki saçların bakımı oldukça kolaydır. Her anlamda sağlıklı olan bu normal saçların korunması için temizliğin yanı sıra beslenme konusunda da özen gösterilmelidir. Kullanılan şampuan ve saç bakım ürünlerinin içeriğine dikkat ederek kimyasal içermemesine özen göstermek gerekir. Bu yüzden doğal şampuan veya doğal saç bakım ürünleri kullanmak doğru bir seçenek olmaktadır.

 Saç Uzatan Şampuanlar

Saç Uzatan Şampuanlar

Kadın, erkek ve çocuk ayırt etmeden 7’den 70’e her yaştan kullanıcıya hitap eden saç bakım ve şampuan alanındaki ürün çeşitliliği sayesinde herkesin ihtiyacına yanıt verebilecek potansiyele sahip olmaktadır. Bebekleriniz için üretilen bebek şampuanı veya göz yakmayan şampuan ile ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz gibi aynı zamanda kadın ve erkekler için üretilmiş olan keratin şampuanları ile saçlarınızı şımartabilirsiniz. Her kadının hayali olan sağlıklı uzun saçlara kavuşmanın zor olmadığını saç uzatan şampuan çeşitleri sayesinde daha kolay olmakla birlikte son zamanların bu konuda en popüleri olan at kuyruğu şampuanı içeriği sayesinde uzun ve sağlıklı saçlar elde edebilirsiniz. Saç uzatma konusunda bilinmesi gereken en önemli detay, saçları beslemek dışında ayrıyeten düzenli olarak kestirmektir. Kesilmeyen saçların yıpranmış kısımları olduğunda saçın sürekli kendisini onarmaya çalışmasından dolayı saçlar uzayamaz iken, sürekli kesilmiş saçlar bu ölü kısımlara sahip olmadığı için uygulanan tüm besleyici yağ ve şampuanları saçın uzaması için kullanabilmekte. Bu yüzden saçları uzatmak için takviyenin yanında düzenli saç kesimi de gerekmektedir. Her isteğe uygun şampuan ve saç bakım ürünlerinin bulunduğu ürünler için sayfamızı inceleyebilir, uygun fiyat ve kalitesi sayesinde ihtiyacınız olan ürünleri alabilirsiniz.