ŞAMPUAN

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Bu ürünleri gördünüz mü? i

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Forte Yoğun Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Şampuan 3 Al 2 Öde 3 X

  119,80 TL

  101,90 TL

 • Gliss Bio-Tech Restore Güçlendirici Şampuan 360 ml

  36,81 TL

  11,90 TL

 • Gliss Million Gloss Şampuan 360 ml

  36,81 TL

  11,90 TL

 • Gliss Şampuan Çeşitleri 525 ml - TÜM ÇEŞİTLER

  46,06 TL

  17,90 TL

 • Elseve Arginine Saç Dökülme Karşıtı Şampuan 360 ml

  (1)

  36,81 TL

  13,90 TL

Kategoride öne çıkanlar i

Şampuan

Saçların temiz ve bakımlı görünümünün anahtarı, saçların ihtiyaçlarına yönelik ve yapılarına uygun şampuan kullanımıdır. Şampuanlar, duş alırken ıslak saça uygulanıp durulanabileceği gibi kuru saçlar üzerinde kullanılan ve pudra formunda da bulunabilir. Erkeklere, kadınlara, çocuklara ve bebeklere özel olarak tasarlanan şampuanlar, farklı saç tiplerinin ihtiyaçlarına yanıt veren alternatifler, kokuları ve aromaları ile fark yaratan çeşitli şampuanlar bulunmaktadır. Günlük vücut temizliğinin olmazsa olmazı şampuanlar, her duşta saça uygulanması ve ardından ilgili şampuan markanın saç bakım kremleri ya da maskeleri ile rutin bakım yapılması saçlarınızda oldukça iyi etki yaratır. Bazı şampuan çeşitleri içerisinde krem de bulundurarak ekstra bakım ürünü kullanımının önüne geçer ve yalnızca tek bir ürünle saç bakımı gerçekleştirilebilir. Kuru şampuan ise gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuz her anda saçınıza hacim kazandırmak ve temiz bir görünüm vermek için kullanılan oldukça pratik bir üründür. Çeşit çeşit saçlar için özel olarak üretilmiş şampuan çeşitleri ile saçınıza en uygun bakımı yapmanız hiç de zor değil.

Şampuan Seçimi Çok Önemli

Şampuan Seçimi Çok Önemli

Kozmetik & Kişisel Bakım ürünlerinden biri olan şampuanlar, yalnızca saçımızı temizlemek için üretilmezler. Şampuanlar temizlik ürünü olduğu gibi aynı zamanda birer bakım ürünüdürler. Her saç tipine özel şampuan üretilmektedir. Normal saçlar için üretilmiş şampuanlar, saç derilerinin yağ ve nem oranını dengede tutar. Gün aşırı “Saçlarım çabucak yağlanıyor.” şikayetinde bulunmuyorsanız, normal saçlar için üretilen şampuanları kullanabilirsiniz. Saçınızın aşırı yağlanmaması, kafa derinizin gereğinden fazla sebum üretmediği anlamına gelir. Yağlı saçlar için şampuan ise saçları gün aşırı yağlanan kişiler için önerilmektedir. Bu şampuanlar sayesinde, günlük ya da 1 gün arayla düzenli kullanımlarda saçtaki yağ oranı büyük ölçüde dengelenir. Sebum dengesini sağlayan şampuanlar, saçlarımızda oluşan statik elektriği de azaltarak kabarmaların önüne geçmektedir. Saçlarında yağlanma problemi olanlar kesinlikle kremli şampuanlar kullanmamalıdır. Aksi takdirde saçlarınız daha fazla yağlanır. Saçlarınıza seyrek sıklıklarla onarıcı maskeler uygularsanız kremlerin sağlayacağı faydaları bu şekilde de karşılayabilirsiniz. Yıpranmış, kuru ya da boyalı saçlara özel olarak üretilen şampuanlar, aşırı derecede işlem görmüş, fazlasıyla yıpranmış ya da kimyasal boyalara veya fazla ısıya maruz kalmış saçlar için uygundur. Eğer saçlarınıza sıklıkla fön çekiyorsanız, açıcılar ve çeşitli boyalar kullanıyorsanız ve saçlarınıza perma yaptırdıysanız bu saç güçlendirici şampuan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Kuru ve yıpranmış saçlara özel güçlendirici şampuanlar, içerdikleri yenileyici ve bakım özellikleri sayesinde saçınıza kaybettiği nemi ve parlak görünümü yeniden sağlayacaktır. Yoğun olarak bakım isteyen saçlara sahipseniz, yıpranmış ve zayıf saçlar için üretilen şampuanlar tam olarak sizin için demektir. Formülündeki krem sayesinde hem saçların kolaylıkla açılmasını, taranmasını sağlar hem de canlandırma ve onarma özellikleri sayesinde gerekli besleyici bakımı sağlarlar. Saçlarınızda kepek varsa , kepeğe karşı etkisi kanıtlanmış formülleri bulunan kepek önleyici şampuanları kullanmalısınız. Düzenli kullanımlarda saç derisindeki kepek oranını büyük oranda azaltarak saçlarınıza sağlıklı bir görünüm sağlamaktadır. Kendinize ve saç tipinize uygun şampuanı bulduktan sonra, kendiniz için saç dökmeyen şampuan çeşidini de bulmuş olacaksınız. Şampuanlardan sonra en çok ihtiyaç duyulan diğer saç ürünleri de kremlerdir. Bu kremler saç derinizin pH değerine uyumlu olmadığından kesinlikle saç diplerine uygulanmamalıdır. Fakat pH değeri ve bitkisel içeriği sayesinde dökülme karşıtı olarak geçen kremler, saçlarınızı kökten uca kadar besleyerek güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlar.

 Şampuan Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Şampuan Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Şampuan fiyatları markalara, ürün çeşitlerine ve içeriklerine göre değişiklik göstermektedir. Organik şampuan ve bitkisel şampuan çeşitleri kimyasal içerikli şampuanlara oranla daha yüksek fiyatlarla kullanıcılara sunulur. Özel bakım şampuanları da tıpkı organik ürünler gibi sıradan temizleyici ürünlere oranla daha yüksek fiyatlara sahiptir. Bazı şampuan ürünleri setler halinde de kullanıcılara sunulabilmektedir. Şampuanlar saçtaki boya durumu, saçın sorunu, kullanıcının cinsiyeti ve üründen beklentisi üzerinden yüzlerce alternatif arasından seçilebilir. Şampuanlar saç ve saç derilerini temizlemek, saçlara bakım yapmak için kullanılan ürünlerdir. Birçok şampuanın ana görevi deriyi oldukça iyi bir şekilde temizlemektir. Şampuanların birçoğunda paraben bulunmaz. Ayrıca bazı şampuanlar parfümsüzdür, bu sayede parfüm alerjisi olanlar da bu ürünleri güvenle kullanabilirler. Yağlanmayı önleyici şampuanlarda yağı azaltmak için surfaktanlar bulunur. Bu şampuanlar yağı ve kiri uzaklaştırmakla kalmayıp saçtaki yağ dengesini stabilize eden maddeler de içerirler. Disodyum, undesilen gibi maddeler içeren şampuanlar uzun süreli kullanımlarda saç derisindeki yağ dengesini başarılı bir şekilde dengeler. Statik etkiyi ortadan kaldırarak saç uçlarını içerdikleri proteinlerin yapıştırıcı etkisiyle birleştirir; saçtaki suyu muhafaza ederek saçı nemlendirir. Canlandırıcı ve onarıcı şampuanlar; permalı, boyalı ve hasar görmüş saçlar için oldukça uygundur. Eğer saçlarınız boyalı ise renk pigmentlerini koruyan şampuanları tercih etmelisiniz. Saç Bakım & Şekillendirme sayfamızda bulunan şampuan çeşitlernden boyalı saçlar için özel olarak geliştirilmiş şampuanları tercih edebilirsiniz. Böylelikle saçınızın pH ve nem dengesini korur ve boyaların saçlarınızdan kısa sürede akmasını da engellemiş olursunuz. Öte yandan saçlarınızdaki boyayı akıtmak istiyorsanız bunun için geliştirilmiş şampuanları da tercih edebilirsiniz.

Şampuan Çeşitlerinin Saç Bakımındaki Yeri

Şampuan Çeşitlerinin Saç Bakımındaki Yeri

Saç bakımında düzenli yıkama, tarama ve bakım ürünleri kullanmak gibi işlemler oldukça önemlidir. Şampuanlar saçların bakımı ve temizliği açısından oldukça önemli ürünlerdir. Şampuan markaları, zaman içinde şampuanlarını geliştirerek ve içeriğine özel maddeler ekleyerek kullanıcıların farklı isteklerini yanıtlamak amacıyla şampuanları oldukça çeşitlendirmişlerdir. Bu kullanım amaçlarından en yaygın olanları saç uzatan şampuan ve saç dökülmesine karşı şampuan seçenekleridir. Birçok doğal şampuan markası, formüllerine saç uzatıcı ve güçlendirici özellikte maddeler ekleyerek kullanıcıların hem saçlarının bakımını gerçekleştirmesini, hem saçlarının temizliğinin gerçekleşmesini hem de saçlarının uzamasının hızlanması amacıyla şampuanlar üretmişlerdir. Bu şampuanların düzenli kullanımında hem kısa saç probleminden kısa sürede kurtulabilir, hem de dayanıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Siz de kendi saç tipinize ve kullanım amacınıza uygun şampuanları en uygun fiyatlarla keşfetmek için Saç Bakımı & Şampuan inceleyebilir, sağlıklı saçlar için gerekli şampuanları sepetinize ekleyebilirsiniz.