Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Dp
OGX
Chi
F&D
LR
Gam
DP
Tto
Ogx
CHI
SDM
Aru
MCG
MCK
Q&R
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Saç Tipi

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Şampuan

için 6,453 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Şampuan

Bakımlı ve sağlıklı görünüme sahip saç derisinin ve saçların sırrı şampuan kullanmaktan geçmektedir. Kişisel temizlik rutinlerinizin vazgeçilmezlerinden biri olan şampuan, ıslak veya kuru saça uygulanabilirliği bakımından oldukça pratiktir. Farklı cilt tipine sahip olan kadın, erkek ve çocuk için farklı şampuan türleri üretilmektedir. Her cilt tipine ve ihtiyaçlarına göre gerekli vitamin ve mineralleri sağlamak üzere üretilen şampuanın, içerisinde barındırdığı hoş koku ve nitelikleri bakımından da çeşitli türleri bulunmaktadır. Günlük yaşam içerisinde havadaki tozlarla doğrudan temas halinde olan saçların tekrar sağlıklı ve güçlü görünüme kavuşması için şampuan kullanımı oldukça önemlidir. Saçlarınızı koruma, onarma ve besleyici özelliklere sahip şampuanlarla birlikte saçlarınız hem daha temiz hem de doğal parlaklığına kavuşmuş olacaktır. Şampuanla birlikte geliştirilen saç bakım kremleri ve serumları da sağlıklı bir etki için kullanılması önerilen ürünlerdir. Böylelikle havanın olumsuz yönde etki ettiği saçlarınız için onlara özel tasarlanmış saç bakımı ve şampuan ürünlerini tercih ederek sağlıklı ve güçlü saçlara ulaşmanız mümkündür.

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimleri

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimleri

Her yaştan ve türden insanların her biri farklı saç tiplerine ve saç derisine sahiptir. Bu sebeple her cilt yapısına ve saçların ihtiyaçlarına uygun üretilmiş özel şampuanlar bulunur. Bir taraftan saç derinizi ve cildinizi beslerken diğer taraftan saçlarınızı ihtiyacı doğrultusunda onarmak için farklı şampuan çeşitleri üretilmiştir. Kalın telli saçlar için gliserinli, shea yağı ve pantenol içeren şampuanlar önerilirken; ince telli saçlar için içerisinde sodyum klorür ve polietilen içermeyen şampuanlar önerilmektedir. Saçlar farklı saç durumlarına sahiptir ve bunlar yağlı, kuru, karma ve normal saçlar olarak ayrılmaktadır. Saç derisinde gözlenen yağ bezesinin fazla sebum üretmesiyle birlikte ortaya yağlı saç tipi ortaya çıkmaktadır. Genetik olarak da yağlı saç tipine sahip olmak mümkündür ki hormonsal süreçlerin de saç yağlanmasına etki ettiği bilinmektedir. Yağlı saç tipi yağ bezesinin fazla sebum üretmesinden dolayı kaynaklanırken saçın güçsüz ve donuk görünmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle yağlı saçlara gereğinden fazla dokunmamak, düzenli olarak bakımını yapmak ve doğru şampuanı tercih etmek oldukça önemlidir. Yağlı saçlarda oluşabilecek kepeklenme ve cilt sorunlarının önüne geçmek için yağlı saçlar için üretilmiş özel şampuanlar bulunmaktadır. Bu şampuanlar sayesinde saçlarınız fazla yağdan arınarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Üstelik olası bir kepeklenme ve cilt sorunlarından kurtulmanız açısından da içerdikleri formül sayesinde oldukça kuvvetli bakım desteği olacaklardır. Kuru saç tipi, yağ bezesinin yeterli miktarda sebum üretmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu durum saçların beslenmesini durdurarak susuz kalmasına ve hassas bir yapıya dönüşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle esnekliğini kaybeden saçlar, havadaki tozla karşılaştığında veya aşırı sıcağa maruz kaldığında kolayca kırılabilir duruma gelmektedir. Sık sık işlem yapılmaması önerilen kuru saçlar için üretilen özel şampuan ve maskeleri tercih edebilirsiniz. Bu özel şampuanlar saçlarınıza kaybettiği yağı ve ışıltıyı geri kazandıracaktır. Saçlarınız yağlı veya kuru saç tipine sahipse eğer yeterli su tüketimi ve sağlıklı beslenme ile güçlü ve normal saç tipine ulaşmanın ilk adımını atabilirsiniz. Bununla birlikte kolaylıkla ulaşabileceğiniz özel olarak üretilmiş pek çok şampuan önerisi mevcuttur. Saçlarınıza en uygun olan şampuanı bulduğunuzda daha güçlü ve ışıltılı saçlara kavuşmuş olacaksınız. Dilerseniz saç tipinize göre özel formüllerle hazırlanmış şampuan çeşitlerine Elidor şampuan sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Şampuan Çeşitleri ve Özellikleri

Şampuan Çeşitleri ve Özellikleri

Şampuan modelleri üretimine, içeriğine ve markasına göre çeşitliliğe sahiptir. Kimyasal şampuanların yanında organik ve bitkisel şampuanlar bulunmaktadır. Her saç tipine doğal etkiler bırakan bu şampuanlar, saç derisini onarmak için iyi bir tercih olarak bulunmaktadır. Saç derisinin pH değeri zaman içerisinde değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle şampuan seçiminde doğru şampuan pH değeri belirlemek önemlidir. Parfüme alerjisi olan kullanıcıların ferahlığı için parfümsüz olan şampuanlar da mevcuttur. Şampuanlar bir kişisel temizlik ürünü olarak ele alınmalıdır ve önceliğiniz her zaman saç derisini ve cildini temizleyerek sağlıklı tutmak olmalıdır. Bu sayede kimyasalların zararlı etkilerine maruz kalmamak adına pek çok şampuan paraben içermemektedir. Bitkisel şampuanlar oldukça besleyici özelliklere sahiptir. Saç derisini onarmasıyla üne kavuşan ısırganlı şampuan antioksidan özelliğiyle ferahlatırken kepeği ortadan kaldırmayı vadetmektedir. Cildi güzelleştirmesiyle bilinen e vitamini de saçlarınızın sağlığı için de oldukça faydalıdır. E vitaminli şampuan tercih edildiğinde içerisinde sülfat ve paraben bulunmaması önemlidir. Bu sayede doğal özlü bir şampuanla güçlü uzayan saçlara ulaşmanız mümkün olacaktır. Dalgalı ve kıvırcık saçlar için özel şampuanlar da mevcuttur. Bu sayede saçlarınızın buklelerini ve kıvrımlarını daha canlı hale getirmek mümkün hale gelir. Kuru ve yıpranmış saçlar için keratin içeren şampuanlar daha iyi bir tercih olacaktır. Böylelikle saçın nem kazanmasını sağlayarak yıpranması önlenecektir. Boyalı saçlar için ise en ideali E ve A vitamini bakımından zengin şampuanlardır. Bu koruyucu vitaminler sayesinde saça etki eden boya daha doğal ve canlı görünüme sahip olur. Aynı zamanda, boyanmış saçın sık sık yıkanmaması da önerilen seçeneklerden biridir. Yağlı saçlara faydasının olduğu bilinen şampuanların arasında ise çay ağacı içeriği bulunan şampuanlar olduğu da söylenebilir. Markaların kullanıcıya sunduğu saç derisi bakımı, dökülme ve kepek karşıtı, sağlıklı uzama etkili gibi içeriği özel formüllerle oluşturulmuş pek çok model bulunmaktadır. Bu modellerin her biri saçların tipine ve yapısına göre incelikle hazırlanmıştır. Dilerseniz sayfamızda bulunan modelleri inceleyerek saçlarınız için özel olarak hazırlanmış doğru ve sağlıklı formüle sahip olan şampuanı elde edebilirsiniz.

Şampuan İçerikleri ve Fiyatları

Şampuan İçerikleri ve Fiyatları

Şampuanların içerisinde genellikle %80 oranında su bulunmaktadır. Saçları kirden arındırması için üretilen şampuan içerikleri köpürücüler, bitkisel ve sentetik yağlar, saç nemini korumak için mineraller ve vitaminler, aroma sağlaması için ise tercihen parfümdür. Bazı markalar şampuanları şampuan seti halinde de kullanıcıya sunabilmektedir. Bu setler, uzun vadede kullanılması ve ekonomik olması bakımından oldukça cezbedicidir. Aynı zamanda, organik ve bitkisel içerikli şampuanlar, içeriğindeki doğal besinler sayesinde daha yüksek şampuan fiyatları ile kullanıcıya sunulmaktadır. Kimyasal şampuanlara göre, özel bir damıtma yöntemiyle elde edilen organik şampuanlara olan ilgi oldukça fazladır. Bunun sebeplerinden biri, içerisindeki organik bitki sayesinde saçlara parlaklık ve hacim etkisi kazandırmasıdır. Yapısındaki doğal mineraller ve içerdiği vitaminler sayesinde ciltte tahriş oluşmasını engelleyerek hızla yayıldığı saç yapısında ferahlık oluşturur. Bu sayede saçta oluşacak dökülme, kepeklenme, kırılma gibi sorunların ötesine geçerek doğal bir canlılık kazandırır. İçerdiği doğal besinlerin yanında herhangi bir kimyasal madde bulundurmamasından dolayı alerji ve tahriş edici etkisi bulunmamaktadır. Tavsiye edilen veya cazip görünen ürünlerin dışında sizlerin güvendiğiniz ve sürekli tercih ettiğiniz favori şampuanınız olabilir. Kendinize ait saç tipi ve ihtiyaçlarınıza göre iyi etki eden bir şampuan belirlemek oldukça önemlidir. Hem her zaman parlak ve doğal görünen saçlara sahip olabilir hem de saçlarınızın yapısında bir değişim yaşanmamasını sağlamış olursunuz. Markaların sağladığı fırsatlar sayesinde 5 litrelik şampuan da tercih edebilir ve saçlarınızın bakımını uzun vadede aralıksız sürdürebilirsiniz. Böylelikle hem uzun ömürlü hem de ekonomik paketlere sahip olabilirsiniz.

Saç Bakımı Süreçlerinde Şampuan Tavsiyeleri

Saç Bakımı Süreçlerinde Şampuan Tavsiyeleri

Kadın, erkek, çocuk ve bebekler farklı saç tipleri ve saç derilerine sahiptir. Bu nedenle kadın, erkek ve çocuk için farklı şampuan çeşitleri üretilmiştir. Şampuan seçimi saç tipine, kullanıcıların cinsiyetine ve cilt hassasiyetlerine göre pek çok konuda değişkenlik gösterebilir. Çocuk ve bebeklerin sahip olduğu hassas cilt dolayısıyla onlar için markalar tarafından üretilen özel şampuanlar bulunmaktadır. Bu şampuanlar gözde herhangi bir yanıcı etki yaratmadan her gün yıkanan saçlar için de uygundur. Saç bakımı, şampuan ve saç kremi onarımlarının yanında başka ilgileri de gerektirir. Ilık suyla düzenli olarak yıkanan saçların tarama işlemi de görmesi canlılık kazanması açısından önemlidir. Özellikle kuru ve kalın telli saç tiplerinin karışmaya eğilimli bir yapısı vardır. Dolayısıyla, uyguladığınız şampuan ve saç kremlerinin yanında saçları düzenli olarak taramak önemlidir. Saç bakımında cildi ve saç tellerini sağlıklı tutmak önemlidir. Uzun süre yansıyan UV ışınlarından dolayı saç renginde solma, saçın yapısında kuruma ve kolayca kırılma gibi sonuçlarla karşılaşmak mümkündür. Güneşten koruyucu madde içeren şampuanları tercih etmek bu bakımdan sağlıklı olacaktır. Yeterince temizlenmeyen ve dış etkilere maruz kalan saçlarda dökülmeler meydana gelmektedir. Bunun için şampuan markalarının ürettiği dökülme sorununa karşı şampuanlar bulunmaktadır. Dökülmelere maruz kalan saçlarda seyreklikler oluşur ve bu da saçların yapısında ve derisinde olumsuz değişimlerin yaşanacağının habercisidir. Bu nedenle saçlara düzenli olarak bakım yaparak özel olarak hazırlanmış dökülme karşıtı şampuanların kullanılması önemlidir. En az dökülme kadar yaygın olarak görülen kepek sorunu da oldukça önemlidir. Cilt üzerinde fazla hücrelerin birikmesiyle birlikte oluşan kepek, derin bir temizleme ve arındırma ile kolaylıkla yok edilebilir. Kepeği ortadan kaldırmak için markalar tarafından üretilen kepek karşıtı şampuanlar da bulunmaktadır. Bu sayede kepek sorununu çözerek daha berrak ve temiz saçlara sahip olmanız mümkündür. Saçların nem ve yağ oranlarını dengede tutmanın önceliği bakımlı kalmalarını sağlamaktan geçmektedir. Şampuanlar öncelikle saç ve saç derisini temizlemeye yaramasından dolayı en önemli bakım aracıdır. İçerdikleri onarıcı, besleyici ve koruyucu özellikleriyle saçlarınıza daha canlı ve hacimli bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda saçların sağlıklı uzaması ve doğal şeklini alması konusunda usta yardımcılardır. Sizler için sayfamızda yer alan modeller arasında görebileceğiniz şampuan tavsiyeleri arasından doğru şampuanı seçebilirsiniz.

Şampuan Alırken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şampuan Alırken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şampuan kullanım esnasında gereğinden fazla köpürdüğü takdirde cildi tahriş etme riski taşımaktadır. Şampuanı parmak uçlarınızla masaj yaparak yavaşça saç derisine uygulamanız ve ardından durulamanız önerilen en doğru yöntemdir. Paraben içeren şampuanlar cilt sağlığı açısından düşünüldüğünde önerilmemektedir. Şampuanların içeriği saçı ve saç derisini kökten uca besleyerek onarım sağlamak üzere oluşturulmuştur. Saçlarınızın yapısını bozmadan ihtiyacı olanı vererek koruma sağlamaktadır. Bu nedenle pH değeri 5.5 oranında olan şampuanları tercih etmeniz önerilir. Markalar tarafından kullanıcıya sunulan ürünler, şampuan ambalajları içerisinde güvenle sunulmaktadır. Ambalajı çıkarılmış veya kullanılmış ürünleri almamak ürün güvencesi ve sağlığınız açısından önemlidir. Şampuan seçiminde saç tipi ve saç durumları önemlidir. Saçlarınız yıpranmış ve kuru görünüyorsa onarıcı ve nemlendirici etkili bir şampuan tercih etmeniz önerilir. Saçlarınız için şampuan seçerken ürün üzerinde belirtilen şampuan özellikleri seçiminizi hem kolaylaştıracak hem de etkili şampuanı bulmanızda yardımcı olacaktır. Saçlarınızı haftada 2 gün aralıklarla yıkamanız saç derinizin sağlığı için önemlidir. Sık sık yıkanan saçların gereğinden fazla yağ ve neme sahip olduğu gözlemlenmiştir. Tavsiye edilenin altında şampuan kullanımı saç bakımı açısından eksiklik yaratacağı gibi fazlasının da saçların dengesini bozduğunu söyleyebiliriz. Daha önce denemediğiniz bir şampuanı kullanmaya başlamadan önce markaların ve kullanıcıların yorumlarını dikkate almanız önerilir. Markaların uzman görüşü dahilinde edindiği bilgilerle sizlere tanıtımını yaptığı içerikler seçim yapmanızda yardımcı olacak en iyi kaynaklardır. Bu nedenle markaların şampuan yorumları sizlere güvenilir bir yol gösterici olacaktır. Herkesin saç tipi ve buna etki eden yaşam koşulları birbirinden farklıdır. En doğru şampuanı tecrübeleriniz doğrultusunda karar vererek de belirleyebilirsiniz. Doğru şampuan seçiminizle birlikte saçlarınızın sürekli olarak parlak ve güçlü görünmesini sağlamanız oldukça kolaydır. Sayfamızdan Tresan şampuan çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Hangi Şampuanı Kullanmalıyım?

Saç tipleri ve saçların ihtiyacı olan onarım ve bakım herkeste farklılık göstermektedir. Saçlarınızın yapısı gereğinden fazla kuru veya yağlı olabilir. Bunun sebebi saç tellerinizin genetik olarak ince veya kalın olmasından, beslenme şekillerimizden veya bakım süreçlerimiz gibi benzer nedenlerden dolayıdır. Saçlarınızın ihtiyacı olan nemi ve yağı dengelemek önemlidir. Yağlı saçlarınız için yağlanmayı önleyici ve besleyici şampuanları tercih ederken kuru ve işlem görmüş saçlarınız için de nemlendirici ve koruyucu şampuanları tercih edebilirsiniz. Böylelikle saçlarınız doğal parlaklığına kavuşmuş olacaktır. Saç dökülmeleri için dökülme karşıtı ve hacim veren özleriyle birçok şampuan bulunmaktadır. Kepeklenme durumu ile karşı karşıya kaldığınızda ise saç derisini besleyerek cildi onaran kepek karşıtı formülü içeren şampuanlar tercih ettiğinizde kepeklerden kurtulmanız mümkün olacaktır. Saçlarınız işlem görmüş ve boyalı olabilir. Bu nedenle eğer yıpranmış saçlara sahipseniz nemlendirici etkili organik bakım şampuanlarını tercih edebilirsiniz. Boyalı saçlarınız için ise sık sık yıkamadan dolayı akmasını engelleyecek ve canlılığının devam etmesini sağlayacak boya koruyucu şampuanları tercih edebilirsiniz. Saçları dalgalı ve kıvırcık olan saçların sık sık işlem görmesinden kaynaklı saçın şeklinde değişimler gözlenebilir. Saçın doğal şeklini geri kazandıran ve parlaklık veren özel formüllerine sahip şampuanlara ulaşmanız mümkün. Bu sayede hem doğal saç şeklinizi geri kazanacak hem de saçlarınızdaki yıpranmalardan kurtulmuş olacaksınız.

Şampuan Ne Kadar Kullanılmalı?

Saçlarınız hava koşullarından veya yoğun sıcak ve soğuğa maruz kalmasından kaynaklı olarak yıpranmalara ve kirlenmelere maruz kalabilir. Bu nedenle saçlarınızı şampuanla temizleyerek etki ettiği onarıcı ve besleyici bakım sayesinde saçlarınızın güçlü ve parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz. Herkeste farklılık gösteren saç tipi ve saç derilerinden dolaylı olarak şampuan kullanımı değişkenlik gösterebilir. İnce telli saçların, kalın telli saçlara göre daha fazla yağlanma eğilimi gösterdiği bilinmektedir. Bu nedenle ince telli saçlara sahip kimselerin daha fazla yıkama ve şampuan kullanma eğilimi olabilir. Fakat saçları sık sık yıkamak önerilmemektedir. Bu durum saç derilerindeki yağ üzerinde değişime neden olabilmektedir. Dolayısıyla haftada 2 gün aralıkla yıkamanız önerilmektedir. Şampuanı gereğinden fazla veya az kullanmamak gerekmektedir. Ceviz büyüklüğü miktarda şampuan kullanarak yalnızca bir defa kullanmanız yeterlidir. Aşırı köpürme cilde iyi gelmeyeceği gibi az miktar da temizlemeye yetmeyecektir. Duş esnasında aşırı sıcak su kullanmak sakıncalıdır. Sıcak su saçlarınızı kurutma eğilimine sahiptir ve soğuk su ise saçlarınızı temizleyecek çözücülüğe sahip olmayabilir. Ilık su en ideal yıkama sıcaklığı olarak belirlenmiştir. Şampuanı 30 saniye kadar uygulamanız ve uzun süre bekletmeye gerek kalmadan durulamanız önerilmektedir. Ambalajı açılmış ve uzun süre bekletilmiş şampuanı kullanmak sakıncalıdır. Son kullanma tarihi kontrol edilerek kullanımınızı sürdürmeniz önerilmektedir. Böylelikle düzenli kullanıma dikkat edilerek sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.