MASKE & SERUM

Daha Fazla Filtre+
Konum Belirle Seçtiğim konuma özel indirimleri ve aynı gün teslimatlı ürünleri göster.

Kategoride öne çıkanlar i

Maske & Serum

Cildiniz kadar saçlarınız da dış etkenlere sürekli maruz kalır ve oldukça hassas olan saç tellerinizle saç deriniz bu etkenlerden olumsuz etkilenir. Saçlarınız ister boyalı ister boyasız, ister uzun ister kısa, ister dalgalı ister düz olsun; onlara maske ve serum ile düzenli olarak bakım uygulamanız şart.

Saç Maskesi ve Saç Serumu Farkı

Saç Maskesi ve Saç Serumu Farkı

Saçlarınız sürekli elektrikleniyorsa, hep kuru görünüyorsa, düzenli şampuan ve krem kullanımınız bir değişiklik yaratmıyorsa saçınızın ekstra bir bakıma, mesela saç maskesi veya saç serumuna ihtiyacı olabilir. Saç maskesi, besleyici saç bakım ürünlerinin genel adıdır. Bu ürünler genel bir bakımı amaçlayabilecekleri gibi belli saç sorunlarını da hedef alabilir. Saç maskeleri genelde bitki özleri, yağlar ve diğer nemlendirici bileşenleri içerir. Bunlar normal şampuan ve saç kremlerinden çok daha etkilidir; çoğu zaman tek seferde bile farkı görebilirsiniz. Saç serumu ise saçınızın yüzeyini kaplayan silikon bazlı bir üründür. Saç yağları ve saç maskelerinden farklı olarak saç kırıklarına işlemez ve saç yapısında değişikliğe yol açmaz.

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Talimatlarda aksi belirtilmedikçe, hem saç maskesi hem de saç serumu saçları şampuan ile iyice yıkayıp duruladıktan sonra ıslak saça uygulanır. Ama sonrasındaki adımlar ikisi arasında değişiklik gösterir. Birçok saç maskesi formülü saçta birkaç dakika bekletildiğinde etkisini göstermeye başlar. Yeterince bekledikten sonra saçınızı durulamanız gerekir. Saç maskesini kullandığınız banyoların ardından saç kremini atlayın. Saç maskesinin tam etkisini görebilmek için onu düzenli olarak kullanmalısınız. Saç serumu ise ıslak saçtan tekrar yıkanmaz, olduğu gibi bırakılır. Serumu ellerinize birkaç damla damlatıp ovuşturun, saçınıza öyle uygulayın. Silikon bazlı olduğu ve yıkanmayacağı için serumu fazla kaçırmayın.

Saç Maskesi ve Serumu Fiyatları

Saç Maskesi ve Serumu Fiyatları

Saç maskesi ve saç serumu fiyatları markaya, formüle ve hacme göre değişiklik gösterir. Genel bakım için saç maskesi seçerken farklı markaların farklı ürünlerini deneyerek en sevdiğinizde karar kılabilirsiniz. Ama özel bir saç veya saç derisi sorununuz varsa doğrudan onu hedefleyen bir ürüne yönelmelisiniz. Doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak için bir cilt doktoruna danışmayı da deneyebilirsiniz. Doğal saç maskeleri oldukça etkili olmasına rağmen hazır saç maskelerinin uzun araştırmalar sonucu dermatoloji onayı aldığını ve sizin bulamayacağınız bazı bileşenleri içerdiğini unutmayın. Bio Keratin, Restorex, Kerastase ve daha birçok markanın saç maskeleri ve saç serumları burada. Saç kremi, yağ ve losyon dahil diğer saç bakım ürünlerine de göz atmayı unutmayın.