Filtreleri Temizle
Marka
Shark

Kategoriler

Marka

Kask Tipi

Başka bir kelime deneyin

Beden

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Kask

için 255 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Shark Kask

Shark kask, modern tasarım öğelerine sahip, konforlu bir sürüş için tasarlanmış, motosiklet sürücüleri tarafından beğenilerek kullanılan kask çeşitleri arasında yer alır. Kask üretiminde uzun süreli bir tecrübe çizgisine sahip Shark, dünyaca kabul görmüş standartlara uygun, dayanıklılık testlerinden başarıyla geçen kask modelleri ile dikkat çeker. Shark kasklar, her zevke hitap edecek görsel zenginliği, dayanıklılığı ve konforu ile dünyanın pek çok yerinde motosiklet sürücülerinin öncelikli tercihleri arasında yer alır. Siz de açık, kapalı ya da çene açılır Shark kask çeşitleri arasından renk ve desen zevkinize uygun, bütçenizi sarsmayacak fiyatlarda bir motosiklet kaskına, kask sayfalarımız üzerinden kolayca sahip olabilirsiniz. 

Shark Kask Modelleri

Shark Kask Modelleri

Kask modelleri, motosiklet sürücülerinin tüm sürüş boyunca güvenlik ve konforlarını sağlayacak özellikler içerecek şekilde üretilir. Bunun yanında renk, desen, tasarım detayları gibi görünüme dair özellikler de kaskların seçiminde önemli rol oynar. Shark Drak kask modelleri, modern renklere sahip çeşitleri veya mat renkleri ile beğenilerek kullanılan modeller arasında yer alır. Shark Vancore kasklar, mat ve siyah renkli kask kullanmayı sevenlere uygun kask çeşitleri içerir. Bütün Shark kask modelleri sürücülerin konforunu yüksek seviyede tutmayı amaçlayan gelişmiş teknolojilere sahiptir. Kask çeşitlerinin çoğunluğu sürüş esnasında oluşan sesten, sürücünün en az seviyede etkilenmesi için sesi en az geçirecek şekilde üretilir. Gelişmiş ses izolasyonuna sahip Shark kasklar uzun yolculukların daha sessiz geçmesini sağlarken şehir içi sürüşlerde de trafik gürültüsünden daha az etkilenilmesine katkı sağlar. Shark Raw kask çeşitleri ilginç tasarımları ile dikkat çeker. Shark Raw kasklar da diğer Shark kasklarda olduğu gibi dayanıklılık ve şıklığı aynı anda içerir. Kırmızı, stripe kırmızı, trintiy yeşil, tribute yeşil, parlak siyah gibi beğenilerek kullanılan renklerde üretilen Shark Raw kask çeşitleri, sürücüye şık bir görünüm kazandırır. Shark Raw Stripe çene açılır kasklar, gözlük ve maske ile birlikte kullanılan açık bir kask modeli sunar. Termoplastik dış kabuk, dayanıklı bir kullanım elde edilmesini sağlarken geniş havalandırma bölgesi sürüşün daha keyifli yapılabilmesine yardımcı olur. Çene açılır bu modelde maske ve google kısmı birlikte hareket eder.  Shark Raw açık kask çeşitlerinde çene maskesi kısmı istenildiği takdirde kolayca çıkarılabilir ve takılabilir. Raw modeller de diğer modeller de olduğu gibi kişisel gözlük takmak için yeterli iç hacme sahiptir ve numaralı gözlük kullananlar tarafından da rahatça kullanılabilir. Ayrıca bu modellere Sharktooth bluetooth sistemi takılabilir. Shark kasklar sadece motosiklet kullanıcıları için değil scooter ve mobilet gibi daha küçük tekerlekli araçların sürücüleri tarafından da kullanılabilir. Bu tür araçlar ile yaşanabilecek kazalarda da ciddi kafa yaralanmaları yaşanabileceğinin göz önünde bulundurulması gerekir. 

Shark Kapalı Kask Çeşitleri

Shark Kapalı Kask Çeşitleri

Kapalı kask çeşitleri, hem uzun yol için hem de şehir içi kullanım için gerekli olan pek çok özellik ile donatılmıştır. Dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilen dış kabuk yapısı, Shark kapalı kask çeşitlerine güvenli bir kullanım kazandırır. Havalandırmanın daha iyi yapılabilmesi için çoğu kapalı kask çeşidi açılır kapanır üst havalandırma kanalı ve çene altı havalandırma kanalı ile donatılmıştır. Shark kapalı kask çeşitleri, gözlük kullananların gözlüklerini rahat takabilmeleri için uygun bir iç alan sunar. Benzer bir iç alan da kulaklık takılabilmesi için oluşturulmuştur ve bu sayede kask içinde kulaklık kullanımı mümkün hâle gelir. Kask modellerinin bazılarında yer alan dâhili güneş vizörü, zararlı UV ışınlarına karşı koruma sağlaması yanında sürücüye net görüş kabiliyeti de kazandırır. Kolay çıkarılabilir vizör mekanizması kullanım kolaylığı sağlar. Zaman içerisinde toz ve ter karışımı ile kirlenen iç pedlerin tamamı çıkarılabilir ve soğuk su ile yıkanabilir. Böylece kaskların içinde kötü koku oluşması önlenmiş, temiz ve sağlığa uygun bir kullanım elde edilmiş olur. Pinblock sistem buhar camı kask camı üzerinde buhar oluşumunu engeller ve sürücünün net görüş elde etmesine yardımcı olur. Shark kask çeşitleri, darbe anında oluşan şiddeti, kabuğun her tarafına dağıtan basınç kanalı sistemi ile donatılmıştır. Bu özel teknoloji sayesinde darbelerin etkisinin azaltılması sağlanır. Güvenliği artıran bir diğer özellik olan burun ve çene altı bariyerleri, çarpmalar esnasında burun ve çenenin korunmasına ekstra katkı sağlar. Sürüş esnasında boyun bölgesine etki eden yük ise özel ense rüzgâr spoiler sistemi ile azaltılır. Shark kasklar dünyaca kabul görmüş ECE 22.05 ve DOT gibi güvenlik sertifikalarına sahiptir. Kask seçimi yaparken görsel zenginlik, renk, desen gibi unsurlar kadar güvenlik ile ilgili hususlara da dikkat ederek motosiklet veya scooter sürüşünüzü daha güvenli bir hâle getirebilirsiniz. 

Shark Kask Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Shark Kask Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Shark kask, motosiklet sürücüleri için çok önemli bir aksesuardır. Olası motor kazalarında sürücünün kafa bölgesinin korunmasında üstlendiği rol hayatidir. Motosiklet kazalarında kafadan alınacak darbelerin ölümcül olabileceği göz önüne alınarak, kask seçiminin de bu öneme uygun olarak, dayanıklılığı kanıtlanmış markalar arasından yapılması gerekir. Kask seçiminde, kaskın hangi testlere tabi tutulduğu ve bu testlerden kaç yıldız aldığı hususu önemlidir. Motosiklet kaskı seçimi yapılırken, konfor da üzerinde önemle durulması gereken konuların başında gelir. Kafanın uzun süre kask içerisinde kalacağı göz önüne alınarak seçim yapılmalı, kafayı ve kulakları uzun süreli kullanımlarda rahatsız etmeyen modeller tercih edilmelidir. Ayrıca kapalı kask modellerinde nefes alış verişinin rahat yapılabiliyor olmasına dikkat edilmelidir. Shark kasklar, kullanıcının kendisini rahat hissedeceği yarım kask veya tam donanımlı kask çeşitleri arasından yapılabilir. Çene altından kemer ile bağlanarak kullanılabilen yarım kask çeşitleri daha havadar bir kullanım vadeder ve şehir içi kullanımda daha çok tercih edilir. Tam donanımlı kasklar ise çeneyi de kapsayan yapıları ile daha ziyade hız tutkunlarının ve şehirlerarası yolculuklar yapanların seçimidir. Kask camlarının kaliteli, çizilmelere karşı dayanıklı olması beklenir. Çabuk çizilen kask camları görüşün bozuk olmasına yol açar. Camlar ilgili bir diğer önemli husus da buğulanma yapmamasıdır. Soğuk havalarda nefes alış verişler kask camlarının buğulanarak görüşü olumsuz etkilemesiyle sonuçlanabilir. Motosiklet üzerinde çok zaman geçirenler, dayanıklılıktan ödün vermeden, daha hafif kask modelleri tercih ederlerse baş ve boyun bölgeleri daha az yorulacaktır. Kask alımında üretim tarihine bakmak ve raf ömrünü tamamlamış olan kaskları tercih etmemek gerekir. Raf ömrü tamamlanmış kasklardan güvenlik ve konfor bakımından etkili sonuçlar elde edilemeyebilir. Benzer şekilde kaskların kullanım süreleri de dikkate alınmalı, kullanım ömrünü tamamlamış kasklar yenileri ile değiştirilmelidir. Kaskların her kullanıcının kafa yapısına uygun olarak alınması, giyme, çıkarma ve kullanım süreçlerinin rahat olmasını sağlar. Dolayısıyla satın alınacak kaskların mutlak surette denenmesi ve kullanıcının kafa yapısına en uygun kaskın alınması gerekir. Kask alırken güvenlik belgesine sahip markalar arasında seçim yapmak önemlidir. Kasklar için dünya ölçeğinde geçerli standartlar belirlenmiştir ve markalar bu standartlara uygun üretim yapmak zorundadır. Kask seçiminde kendini kanıtlamış, güvenlik sertifikalarına sahip ve geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından kabul görmüş markalar tercih edilebilir. Kask seçimi için Shark motosiklet kaskı sayfalarını inceleyebilir, onlarca farklı model arasından zevkinize en uygun tercihi en ucuz fiyata yapabilirsiniz.