Yemek Odası

Neredeyse her evde bulunan bölümlerden birisi yemek odasıdır. Yemek odası, şık ve zarif duruşu ile misafirlerin ağırlanabileceği en güzel alanlardan birisini oluşturur. Yemek odaları evlerin boyutuna göre değişmekle birlikte eğer yeterli alan varsa ayrı bir oda şeklinde tasarlanabilmektedir. Birçok evde ise genellikle salonların bir bölümü yemek odası olarak kullanılmakta, yemek odaları ile salonlar bir arada bulunmaktadır. Özellikle akşam yemeklerinde ve şık davetlerde büyük öneme sahip olan yemek odasının mobilyaları da bir o kadar önemlidir.

Yemek odası mobilyası genellikle evin stili ile uyumlu seçilir. Klasik tasarımlı yemek odaları, modası asla geçmeyen modellerdir. Klasik tasarıma sahip evlerle uyum sağlaması adına bu modeller tercih edilebilir. Modern stile sahip evler için de modern tasarımlı yemek odası modellerine yer verilmektedir. Bunlar da sade ve şık duruşları ile dikkat çekicidir. Yemek odası modelleri tasarlanırken çoğunlukla ahşap, suntalam ve MDF gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler uygun şekillerde işlenmekte, bazı durumlarda renklendirilerek piyasaya sunulmaktadır.

Yemek odalarının temel parçaları tabii ki masa ve sandalyelerdir. Yemek odalarında bulunan yemek masası genellikle 6 ya da 8 kişilik olarak üretilmektedir. Masalar çoğunlukla ahşap malzemelerden üretilebilmektedir. Bunların yanında cam ve metal de yemek masalarında sıklıkla kullanılır. Eğer evlerde kısıtlı yer varsa, açılabilen yemek masaları tercih edilebilir. Ayrıca içerisinde çatak kaşık takımlarını koymak için bölmeler bulunan yemek masaları da son derece kullanışlıdır. Yemek masası takımının tamamlayıcıları tabii ki sandalyelerdir. Yemek odaları için üretilen sandalyeler genellikle rahat ve konforlu olarak hazırlanmakta, bu ürünlerde çeşitli kumaşların kullanımına yer verilmektedir. Yemek masası ve sandalyelerinin haricinde de yemek odası takımını tamamlayan parçalar bulunur. Yemek odalarında vitrin kullanımı son derece yaygındır. Vitrinler çoğunlukla camlı bölmelere sahiptir ve şık görünümlü sofra aksesuarları bu bölümde saklanabilir. Hem kullanışlı hem de dekoratif görünümlü olan vitrin modelleri evlerde şıklık sağlamaktadır. Tıpkı vitrinler gibi büfe modelleri de yemek odalarının parçalarındandır. Büfeler de vitrinler gibi sofra takımlarının saklanması için kullanılmakta, kimi zaman içecekler de büfelerde muhafaza edilmektedir. Vitrinlerden daha küçük boyutlu olan büfeler şık görünümleri sayesinde tamamlayıcı birer öğedir. Yemek odalarının olmazsa olmaz parçalarından birisi de konsoldur. Konsollar genellikle yemek masasına yakın olarak konumlandırılan dolaplardır. Konsolların içerisine bardak takımlarından yemek takımlarına kadar pek çok sofra ürünü konabilmektedir. Ayrıca isteğe göre konsol aynası modelleri de bu ürüne eklenebilmektedir.

Yemek Odası

için 1,309 sonuç bulundu.
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
Saat 15.00'e kadar verilen sipariş, İstanbul içine aynı gün içinde teslim edilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(1)
(3)
(1)
(3)
Adore (8)
(2)
Asedia (54)
(1)
(1)
(1)
(3)
(3)
(2)
Dekofest (12)
(1)
(2)
(533)
(3)
(1)
(4)
(5)
(1)
(1)
(3)
inemob (18)
İneviya (12)
(1)
(2)
(1)
(1)
(2)
MasifArt (23)
(5)
(2)
(4)
(2)
Modalife (9)
(1)
(2)
(1)
(5)
(1)
(2)
(2)
(1)
(2)
(1)
(1)
(4)
(2)
(4)
(2)
VİTALE (50)
(1)
(4)
(1)
(1)
(3)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Materyal

Ahşap (812)
Suntalam (98)
MDF (96)
100x78cm (44)
Polikarbon (39)
Suntalem (21)
Masif (16)
Gürgen (11)
Kayın (8)
Metal (7)
(4)
(4)
(3)
(3)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(14)
ve üzeri (21)
ve üzeri (25)
ve üzeri (25)
ve üzeri (26)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL