Filtreleri Temizle
Yazar
Sir Arthur Conan Doyle

Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Sınıf

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Sir Arthur Conan Doyle Kitap

için 567 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Sir Arthur Conan Doyle

İskoçyalı yazar 1859-1930 yılları arasında yaşadı. Sanata değer veren ailenin çocuğu olan Sir Arthur Conan Doyle dokuz yaşındayken Katolik bir okula yatılı olarak verildi. Hristiyanlığı reddederek agnostik oldu. 1876-1881 yılları arasında Edinburgh Üniversitesi’nde tıp öğrenimi gördü. Eğitimi devam ederken kısa hikâyeler yazdı.

Sir Arthur Conan Doyle Yazarlık Dönemi

Artur daha yirmi yaşına gelmeden ilk hikâyesi Chambers’s Edinburgh Journal dergisinde yayımlandı. Eğitimin ardından gemi hekimi olarak Batı Afrika sahillerine yolculuk yaptı. İlk muayenehanesini 1882 yılında Plymouth şehrinde açtı. Hekimliğe başladığı yıllarda mesleğinde başarı sağlayamadı. Hastalarını beklerken yeniden hikâyeler yazmaya başladı. Sir Arthur Conan Doyle Kızıl Dosya isimli ilk hikâyesi 1887 yılında basıldı. Bu hikâyenin özelliği Sherlock Holmes karakterinin ilk kez ortaya çıkmasıdır. Bell’e benzetilen karakter üniversite hayatındaki profesörle benzerlik göstermektedir. 1885 yılında Loisa Hawkins ile dünya evine girdi. Loisa yakalandığı hastalık yüzünden 1906 yılında vefat etti. Artur 1907 yılında geçmişte âşık olduğu Jean Leckie ile evlendi. Sir Arthur Conan Doyle’un ilk eşinden iki, ikinci eşinden üç toplam beş çocuğu oldu. 1890 yılında optalmolog olarak Viyana’da kendi muayenehanesini açtı. Arthur'un düşüncesine göre burada daha çok hikâyeler yazabilecekti. Yazarlığını fırsata çevirerek hikâyelerini yazmaya zaman yarattı.

Doyle’un Yazarlık Kariyeri

Sir Arthur Conan Doyle dünyanın en popüler dedektif kitabını yarattı. Sherlock toplamda elli altı kısa hikâyede ve dört tane romanda yer buldu. Sir Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes karakterini sürükleyici bir tarzda kaleme aldı. Hikâye Londra’da geçmektedir. Sherlock Holmes ve Doktor Watson şehirde tanıştıktan sonra ev arkadaşı olmaya verir. O sırada şehirde ardı ardına cinayetler yaşanmaktadır. Polis cinayetlerin açığa kavuşması için Sherlock Holmes’dan yardım talebinde bulunur. Sherlock Holmes polisin bu talebini onaylar. Sherlock Holmes olayları çözümleme konusunda oldukça başarılıdır. Kıvrak zekâsı ve ev arkadaşı John’un yardımıyla olayları kısa sürede çözüme kavuşturur. Elli altı sürükleyici hikâyeden bir araya gelen beş eseri 21. yüzyılda da sevilen ve beğenilen eserler arasında yerini aldı. Sherlock Holmes olaylarla ilgili şöyle diyor; ‘Bir suçu çözmenin ilk prensiplerinden biri, her ne kadar önemsiz görünse de hiçbir ayrıntıyı atlamamaktır. İnsanların göz ardı ettiği şeyleri görmek, sonuca ulaşmanın ilk kuralıdır.

Kayıp Dünya Eseri

Arthur Conan Doyle Kayıp Dünya eserinde de ilginç bir konuyu ele aldı. Profesör George E. Challenger, dinozorların bir yerlerde hala yaşadığını ve nerede bulabileceklerini söyleyerek bu konuda ortaya bir iddia atar. Bilim dünyası George E. Challenger’ın yalan söylediğini ve iyi bir sahtekâr olduğunu söyler. Challenger bu duruma oldukça sinirlenir ve yanında bu konunun konuşulmasını yasaklar. Bunu fırsat bilen gazeteciler haber yapmak için evine gider fakat Challenger konuyu açan herkesi evden kapı dışarı eder. Bu eserin Athur Conan Doyle, şiddetli geçen bir bilim toplantısına değinir. Hikayelerinde ilginç konulara değinen yazar, bu kitabında Güney Amerika yolculuğu ardındaki serüvenlere değinir. Bir gün Profesör Summerle rakibi olarak gördüğü Challenger’ın tezini çürütmek için Güney Amerika’ya yolculuk yapar. Fakat burada neyle karşılaşacaklarını bilmezler. Gerçekten dinozorları görecekler mi yoksa uçsuz bucaksız bir ormanın içinde Challenger’ın kurduğu hayal gücüyle mi karşılaşacaklar? Tehlikeli bu macerayı konu alan ‘Kayıp Dünya’, Arthur Conan Doyle’un önemli eserleri arasında yer alır. Arthur Conan Doyle Korku Vadisi adlı eserini 1914 yılında yazdı.