Filtreleri Temizle
Yazar
Samed Behrengi

Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Sınıf

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Yaş

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Samed Behrengi Kitap

için 301 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Masal Kitabıı 2- 3 .Sınıf Seviye 10 Kitap Samed Bahrengi

  30 günün en düşük fiyatı!
  375 TL SEPETTE 317,25 TL
  +
 • 7 Yaş Küçük Kara Balık (Monera Yayınları)

  30 günün en düşük fiyatı!
  80,90 TL SEPETTE 48,72 TL
  +
 • Küçük Kara Balık N11.1346

  30 günün en düşük fiyatı!
  135 TL 100 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • Sevgi Masalı - Samed Behrengi - Can Çocuk Yayınları

  (3)
  30 günün en düşük fiyatı!
  60 TL SEPETTE 40,32 TL
  +
 • Pancarcı Çocuk N11.7174

  30 günün en düşük fiyatı!
  126 TL 91 TL
  +
 • Bir Şeftali Bin Şeftali N11.4756

  30 günün en düşük fiyatı!
  72 TL 64 TL
  +
 • Küçük Kara Balık N11.2616

  30 günün en düşük fiyatı!
  90 TL 79 TL
  +

Samed Behrengi

1939-1968 yılları arasında yaşayan Samed Behrengi, Azeri asıllı bir öğretmendir. Çocuk hikâyelerini ve halk masallarını derleyen yazar olarak tanınmıştır. Samed Behrengi Fars ve Azeri kültürüne ilgi duymuş, bu halk kültüründe incelemeler yapmıştır. Yaşadığı dönemin dilinde dolaşan masalları derleyerek yeniden kaleme almış,çocuk kitapları olarak masalları öyküleştirmiştiri.

Küçük Kara Balık Adlı Kitabın Konusu

Samed Behrengi kitapları arasında ‘Küçük Kara Balık (1968)’, ‘Ulduz Kız’ın Kargaları (1965)’, ‘Bir Şeftali Bin Şeftali (2018)’ ve daha birçok eserler yer almaktadır. Samed Behrengi Küçük Kara Balık adlı eseri masal kitabıdır. Samed Behrengi ‘Küçük Kara Balık’ kitabında özgürlüğü arayan bir balığın hayallerinden vazgeçmediğini anlatıyor. Kalıp cümlelerin dışına çıkarak hayatı sorgulayan bir balığın macerasını ve bireylerin kararlarını kendi başına almasını da bu kitabında vurguluyor. Çocuklara yönelik yazdığı bu kitap direnmeyi, adaleti vurgulayan tarafıyla dikkat çekmiştir. 2008-2009 yıllarında Adana Devlet Tiyatrosu’nda sahnelendi. Samed Behrengi ‘Küçük Kara Balık’ adlı eseriyle dünyada tanınmıştır. Yedi yaş ve üzeri çocuklara yönelik yazdığı bu eser en popüler kitabı olarak bilinir. Yazar yaşamı boyunca çocuklara hayatı öğretmeyi çalışmıştır. Öğretmenlik okulunda okuyan Behrengi, köy okullarında da görev yapmıştır.

Samed Behrengi Kitapları

Samed Behrengi Kel Güvercinci adlı eserinde yoksul bir gencin güvencilerini eğiten kralın kızını, hayallerini anlattı. ‘Kel Güvercinci’ adlı kitap okurları tarafından ilgi gördü. Samed Behrengi Püsküllü Deve adlı eseri için de şöyle demiştir; ‘Sevgili çocuklar, bu masalı, masaldaki çocuğa öykünesiniz diye yazmadım. İstedim ki, ülkemin çocuklarını daha yakından tanıyasınız; o yoksul çocukların dertlerini acılarını bilesiniz; bu dertlerin, acıların nasıl giderileceği konusunda düşünesiniz. Amacım buydu.’ Samed Behrengi Sevgi Masalı çocuk kitabıyla derlediği masallarını konu aldı. Sevgiyi, dostluğu işledi. ‘Sevgi Masalı’nda iki tane masal vardır. ‘Bir Sevgi Masalı’ ve ‘Ah Masalı’dır. Bu kitapları Can Yayınları derledi. Samed Behrengi Tarhun adlı çocuk kitabını Kırmızı Kedi Yayınları derledi. Bir tüccarın yedi kızından en küçükleri olan Tarhun, ablalarına hiç benzemez. Tarhun bir gün babasından öyle bir hediye ister ki, babası bir türlü hediyeyi bulamaz ve asıl macera bundan sonra sürükleyici bir anlatımla başlar.

Bir Şeftali Bin Şeftali Kitap Özeti

Samed Behrengi Bir Şeftali Bin Şeftali adlı kitabında bir ağacı hayata bağlama konusunu işlemiştir. Köyün birinde yoksulluk ve susuzluk en büyük sorunların başında gelir. Köyün biraz ilerisinde kocaman bir bahçe vardır. Bu köyün ortasından şarıl şarıl bir dere geçer. Bu bahçede köyün yoksunluğunu giderecek kadar meyveler vardır fakat köyün sahibi olan ağa burada bulunan toprakları köylülere satar. Bu güzel meyve bahçesi de ona kalır. Satılan toprakların verimliliği yoktur. Köylüler topraklara sadece arpa buğday ekebilir. Ağanın güzel bahçesinde iki tane şeftali ağacı vardır. Biri küçük diğeri büyük bu şeftali ağaçlarının kardeş oldukları sanılır. Büyük şeftali ağacı bol meyve verirken, küçük şeftali ağacı her mevsimde yapraklarını döker. Bahçeyle ilgilenen bahçıvan duruma çok sinirlenir. Bahçıvan küçük şeftali ağacını kesmek ister. Bahçıvanın karısı duruma engel olur, bir yıl daha beklemesini söyler. Ertesi yıl küçük şeftali ağacı yapraklarını açar, mevsimi gelince de yapraklarını yine döker. Sizler de Samed Behrengi kitaplarını sayfamız üzerinden inceleyebilir, satın alabilirsiniz.