Filtreleri Temizle
Yazar
Muzaffer İzgü

Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Sınıf

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Muzaffer İzgü Kitap

için 343 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Muzaffer İzgü

1933-2017 yılları arasında yaşayan Muzaffer İzgü öğretmen ve yazardır. Cumhuriyetin kuruluşundan 10 yıl sonra dünyaya gelmiştir. Atatürk’e hayranlığını sürekli dile getiren İzgü, çocukluk dönemlerini yoksullukla geçirdiğini belirtmiştir. Ailesine yardımcı olabilmek için birçok işte çalışmıştır. Muzaffer İzgü eserleri çocukluğunun zor yıllarını yansıtmıştır.

Muzaffer İzgü Hayatı

Muzaffer İzgü, Diyarbakır’da yatılı olarak Öğretmen Okulu’nda okumuştır. Bu okulda eşiyle tanışmıştır. Silvan’da öğretmenlik yaptığı dönemde Bülent adında bir oğlu olmuştur. Diyarbakır’dan sonra Aydın’ın Akçakoca köyüne tayini çıkmıştır. İlkokul öğretmenliğinden sonra Türkçe öğretmenliği yapmıştır. 45 yaşında emekli olduktan sonra İzmir’e taşınmıştır. Muzaffer İzgü ilk yazılarını Hüraydın gazetesinde yayımlamış ve sonra yazılarını Demokrat İzmir gazetesinde yayımlamaya devam etmiştir. Gülmece yazarı olarak tanınan İzgü, Akbaba dergisinde öykülerini yazmayı sürdürmüştür. Milliyet ve Akşam gazetesinde röportajları yayımlanmıştır. Muzaffer İzgü öykülerinin yanında tiyatro oyunları yazmaya başlamış, bu konuda başarılı da olmuştur. İlk tiyatro oyunu “İnsaniyettin”i Nejat Uygur için yazmıştır. 1970 yılında yayımladığı “Gecekondu” kitabından sonra 1971 yılında “İlyas Efendi”, 1972 yılında “Halo Dayı” adlı kitabını hayata geçirmiştir. Muzaffer İzgü Donumdaki Para adlı 1977 yılında yayımlanmıştır. Muzaffer İzgü kitapları 42 roman ve öykü, 73 çocuk kitabı olarak edebiyat dünyasında yer almıştır.

Muzaffer İzgü’nü Aldığı Ödüller

Muzaffer İzgü Zıkkımın Kökü adlı kitabında yaşadığı hayatı kaleme almıştır. Adana’da zor zamanlar geçiren Muzo karakteri “Zıkkımın Kökü” adlı eserinde kendi çocukluğunu yansıtmıştır. Muzaffer İzgü’nün “Zıkkımın Kökü” adlı eseri sinemaya uyarlanmıştır. Kendi yaşamını anlatan eser sinemada birçok ödül almıştır. Çocuk kitaplarıyla da ünlü olan Muzaffer İzgü’nün Ökkeş serisi şöyledir; “Ökkeş Balık Avında”, “Ökkeş Maçta”, “Ökkeş Dolmuşçu”, “Ökkeş Denizde”, “Ökkeş Kurt Avında”, “Ökkeş Otoparkta”, “Ökkeş İşportacı”, “Ökkeş Bahçıvan”, “Ökkeş Lunaparkta”, “Ökkeş Kapıcı.” Muzaffer İzgü eserleriyle birçok ödül almıştır. “Hıdır Baba” öyküsü Nasrettin Hoca Gülmece Öykü Yarışması’nda üçüncü olmuştur. 1977’de Anayasa, Hangi Anayasa öyküsü Milliyet Sanat Dergisi Gülmece Öyküsü Yarışması’nda ikinci olmuştur. Yine 1977’de “Donumdaki Para” kitabı Türk Dil Kurumu Yarışması’nda ödül almıştır. 1978’de Dayak Birincisi adlı eseri Bulgaristan Altın Kirpi Gülmece Ödülü’nü almıştır. 1980’de Uçtu Uçtu Ali Uçtu adlı romanı İstanbul Uluslararası Çocuk Kitapları Fuarı’nda birinci olmuştur. 1980’de En Başarılı Çocuk Kitapları Yarışması’nda ikinci olmuştur.

Muzaffer İzgü’nün Yaşamını Konu Alan Eserleri

1970 yılında hayata geçirilen “Gecekondu” kitabı okuyuculara tanıdık gelen bir kişinin yaşamını konu alır. Muzaffer İzgü Gecekondu kitabında köyden şehre göçü işlemiştir. Gecekondu yaşantısının içler acısı resmini bu eseriyle anlatmıştır. Mizahıyla güldürse de yaşamın zorlu yanlarını gözler önüne sermiştir. Hayata Muzaffer İzgü penceresinden bakabilmek için ilk öykü kitabı olan “Gecekondu” adlı eseri, okuyucunun Türkiye’nin gerçeklerini görmesini amaçlamaktadır. Muzaffer İzgü Ökkeş adlı eserini çocuklara yönelik yazmıştır. Muzaffer İzgü Ekmek Parası adlı eseri de çocuklara yönelik roman olarak yazmıştır. İşini kaybeden bir babanın, su baskınında evleri yıkılan bir ailenin, ev sahibi karşısında zor durumda kalmasını konu alır. 168 sayfadan oluşan roman, çocuklara paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğretmeyi amaçlamaktadır. Yazar 26 Ağustos 2017 yılında vefat etmiştir.