Filtreleri Temizle
Yazar
Franz Kafka

Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Sınıf

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Franz Kafka Kitap

için 589 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Franz Kafka

1883-1924 yılları arasında yaşayanKafka 20.yy’ın hikâye ve roman yazarı olarak dönemin en belirgin yazarlarındadır. Prag’da orta sınıf ailede dünyaya gelen Franz Kafka eğitimini avukat olarak tamamladı. Çalışma hayatına sigorta şirketinde başlayarak yazılarını yazmaya başladı. Eserlerini gerçeklik ve fantastik üzerine kurguladı.

Kafka’nın Yazıları

Ailesi de dâhil olmak üzere yaşamı boyunca mesafeli ilişkiler yürüttü. Defalarca nişanlanmasına rağmen evlenmedi ve kırk yaşında vereme yakalandığı için vefat etti. Uzaktan mesafeli gözüken Kafka’yı arkadaşı Brod tam tersi olarak çok eğlenceli bulduğunu söylemiştir. Franz Kafka eserleri mutlak doğruları ve dürüstlüğü belirgin olarak anlatmaktadır. Milene Jesenska’ya yazdığı mektupların dışında eserlerini Almanca olarak yazdı. Yaşadığı dönem içinde yazdıkları kamuoyunun ilgisini çekmedi. Yazdığı romanları bitiremedi, yazdıklarını korkutucu olarak değerlendirip yaktı. Gözlem adıyla yazdığı sekiz hikâye 1908 yılında Hyperion dergisinde yayımlandı. Franz Kafka Dönüşüm adlı eserini 1912 yılında yazdı. Dönüşüm Leipzig’de yayımlandı. Hikâye gezgin bir pazarlamacının uyandıktan sonra ürkütücü bir böceğe dönüşmesiyle başlar. Yazar burada insanın kendisine yabancılaştığını anlatmaktadır. Kendi iç dünyasında yaşadığı eksikliği bu eserde belirgin olarak işledi. “Dönüşüm” Kafka’nın en belirgin eseridir.

Franz Kafka Eserleri

Franz Kafka kitapları Şato, Dava, Milena'ya Mektuplar, Amerika, Bütün Öyküler, Yargı, Ceza, Babaya Mektuplar, Açlık Sanatçısı, Bir Köy Hekimi, The Stoker, The Burrow, Bir Akademiye Rapor, Franz Kafka’nın Günlükleri, Felice’ye Mektuplar ve daha bir eseri günümüze kadar geldi. En bilindik eserleri arasında yer alan Franz Kafka Milena’ya Mektuplar kitabında duygularını yoğun şekilde kaleme almıştır. Kavuşamadığı aşkını anlatan bu kitap yazarın en sevilen kitapları arasında yerini aldı. Kafka’nın aşka bakış açısı, anlatım tarzı, çağın gelişmeleri kitabın popüler olmasını da etkiledi. Hakkında sayısız eser de yaratılan Kafka, gizemli hayatını eserlerinde yansıttı. Ailevi sıkıntılarını birer alt metin olarak kullanan yazar, pek çok edebiyatçının uzun soluklu incelemelerine konu oldu. Edebiyat camiasında kendine özgün yeriyle öne çıkan Kafka, günümüzde pek çok okurun dikkatini halen çekmekte. Aynı şekilde, üniversiteler başta olmak üzere çeşitli eğitim kurumlarında başlıca eserleri okutulmakta.

Yazarın Önemli Kitapları

Franz Kafka Dava adlı kitabının konusu; bir sabah uyanan Josef K. sebebini bilmediği suçtan dolayı dava edilmiştir. Josef K. bankacı, otuz yaşlarında, bekâr bir adamdır. Belli başlı kötülüğü ya da kişisel bağlantıları olmayan renksiz kişilikte bir adamdır… Gecelere kadar bankada çalışan, sade bir hayat süren, içine kapanık bir adamın neden dava edildiğini merak eder. Normal yaşantısına devam etse de nerede olduğunu bilmediği bir mahkemeyi aramaya başlar. Yazar bu eserinde otoritenin baskısından bahsetmiştir. Franz Kafka Babaya Mektuplar kitabında ise babasına asla söyleyemediği duygularını yazmıştır. Ailesi Kafka’nın içine kapanık olmasından şikâyetçidir. Bu durumu defalarca nankörlük olarak değerlendirmişlerdir. Aslında babasına kızgınlığının yanında ona olan hayranlığını da kaleme almıştır. Eserin önemli bir diğer özelliği biyografik türde yazılmasıdır. Babasının hayatını yönlendirme konusundan şikâyetçi olan yazar aslında içsel savaşla karşı karşıyadır. Kafka başarısızlığının sebebini babasının tutum ve davranışlarından kaynaklandığını anlatıyor..