Filtreleri Temizle
Yazar
Charles Dickens

Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Sınıf

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Baskı Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Charles Dickens Kitap

için 473 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Charles Dickens

1812-1870 yılları arasında yaşayan İngiliz yazar Charles Dickens döneminin en iyi romancısı olarak bilinir. Kaleme aldığı eserleri 20. YY’da eleştirmenler tarafından büyük ilgi gördü. Kurgusal karakterlerini eşsiz biçimde işleyen Charles Dickens kitapları günümüzde ününü konuşturmaya devam etti. Yazdığı eserleriyle tarihe ayna oldu.

Yazarlık Dönemi

Yazar, yaşamı boyunca çocuk haklarıyla, toplumun sorunlarıyla yakından ilgilendi. Edebiyat alanında ünlü olması uzun sürmedi. 1836 yılında yayınlanan The Pickwick Papers adlı eseriyle adından sıkça bahsettirdi. Toplum üzerine yazdığı yazıları, derinlemesine yaptığı gözlemle tanındı. Charles Dickens İki Şehrin Hikâyesi adlı eserinde okuyucuları 19. YY’daki Paris’e götürüyor. Fransız Devrimi’ne değindiği kitapla insanlığın hayat şartlarını, aşklarını, yaşam mücadelelerini ele aldı. En popüler kitaplarından olan İki Şehrin Hikâyesi dünya klasiklerinin sürükleyici eseridir. Charles Dickens Büyük Umutlar adlı romanıyla çok konuşuldu. Victoria dönemini anlatan eser yoksul bir çocuğun büyüdüğünde bir anda mirasa kavuşmasını anlatır. Philip adında yoksul çocuk köyde ablasıyla birlikte yaşar. Ablasının eşi Philip’in en yakın arkadaşıdır. A. Philip anne ve babasını küçük yaşta kaybetti. Çocukluğundan beri Londra’da yaşamak ister. Bir gün bilmediği biri Pip’e miras bıraktı ve bir anda Londra’da yaşayarak beyefendi oldu. Büyük umutları olan Pip’in hikâyesini kaleme alırken okurlarına güzel mesajlar verdi.

Charles Dickens’ın Önemli Eserleri

Charles Dickens Oliver Twist romanında küçük yaşta yetim kalan Oliver’ın hayatta kalma mücadelesini anlattı. Annesi Oliver’ı dünyaya getirdikten sonra öldü. Yetimhanede yaşamak zorunda kalan Oliver burada rahat edemedi. Yaşadığı yetimhanede açlıkla sınandı. Dokuz yaşına geldiğinde düşkünler evine gitti. Düşkünler evinde de aç kalan çocuklar aralarında kura çekildi. Oliver kurada baş kaldıran oldu. Daha fazla yemek istedi, idare bu durumdan rahatsız oldu. Oliver Bay Sowerberry'nin yanına çalışmak için gönderildi burada da rahat edemedi. Londra’ya doğru yola çıkan Oliver’ın hayatla imtihanını bu romanda anlattı. Charles Dickens Bir Noel Şarkısı adlı kitabında noel kültüründen bahsetti. Hikâyenin başkahramanı Scrooge huysuz, cimri, aksi adamdı. Bir Noel gecesinde karşısına hayalet çıktı kaderinin kötü giden şansını yok edebileceğini söyledi. Bir Noel Şarkısı kitabı defalarca sinemaya aktarılan başarılı eserdir. Charles kitabını 19. YY’da altı haftada yazdı. O dönemde eşi hamileydi ekonomik sıkıntılar çekiyordu. Kitap çıktıktan bir gün sonra yok sattı.

Yazarın Diğer Eserleri

Charles Dickens eserleri; Bay Pikvik’in Maceraları, Oliver Twist, Nicholas Nickelby, Antikacı Dükkân, Martin Chuzzlewit, Dombey ve Oğlu, David Copperfield, Kasvetli Ev,Perili Ev, Müşterek Dostumuz, Edwin Drood’un Gizemi. Charles Dickens Zor Zamanlar kitabında Coketown kasabasında insanların sanayi devriminde yoksullukla mücadele ettiklerini, zor şartlar altında hayatlarına devam ettiklerini ve insanların buruk yaşamını anlattı.19. YY’daki hayat şartlarını da gözler önüne serdi. Zor Zamanlar romanında bir babanın sistemin kölesi olduğunu ve duygusuz bir şekilde çocuklarını yetiştirirken aslında onlardan çok şey çaldığını kendine has tarzıyla kaleme aldı. "Sıkıntıların yakınlaştırdığı bu insanlara şefkat, sabır ya da neşeyle yaklaşmazsanız işe yaramaz. Gereksinim duydukları bu. Güneş buz kesene dek olmaz. Onları bir hesaptaki rakamlar gibi göremezsiniz. Makineler gibi değerlendiremezsiniz. Sevgileri tutkuları yokmuş; eğilimleri anıları yokmuş; yorgun ya da umutsuz ruhları yokmuş diyemezsiniz. İşler iyiye gittiği zaman onları yok varsayıp, işler kötüledi mi de insanlıktan yoksun bunlar diyemezsiniz!"