Filtreleri Temizle
Yazar
Aytül Akal

Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Sınıf

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Yaş

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Aytül Akal Kitap

için 270 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Aytül Akal

1952 yılında İzmir’de dünyaya gelen Aytül Akal İzmir Amerikan Kız Koleji'nden 1971 yılında mezun oldu. Uzaktan eğitim görerek tamamladığı Washington International University’den 1999 yılında mezun oldu. Aytül Akal mezun olduğu üniversiteden eğitimine devam ederek yüksek lisansa başladı. Yazı yazmaya çocukluk döneminde başlayan yazarın yazıları dergi ve gazetelerde yayınlandı.

Aytül Akal ve Yazarlık Hayatı

Hayat Mecmuası’nda yazmaya başlayan yazar ilk kitabını “Kent Duygusu” adında yayınladı. Bindallı mahlasıyla Elele dergisinde dört yıl boyunca ek dergi hazırladı. 1980 yıllarında çocuklar için kitaplar yazmaya başladı. İlk çocuk kitabı 1991 yılında “Geceyi Sevmeyen Çocuk” adıyla yayınlandı. Masallar yazmaya başlayan Akal, Günaydın gazetesinin Sobe dergisinde hikâyelerini yayınladı. Çocuklara küçük yaşta okuma alışkanlığını kazandırmak için çalışmalarda bulundu. Bu konuyla yakından ilgilenerek konferanslar verdi. Arkadaşıyla birlikte Uçanbalık Yayınlarını kurdu. Eserlerinin otuzdan fazlası yabancı dillere çevrildi.Aytül Akal kitapları; Canı Sıkılan Çocuk 1993 yılında, Kardeş İsteyen Çocuk 1994 yılında, Sabahı Boyayan Çocuk 1995 yılında, Masalları Arayan Çocuk 1997 yılında yayınlandı. Aytül Akal eserleri kaleme alırken çocukların okuma düzeylerini ele alarak masalları yazdı. Oğlum Ben Çocukken, Oğlum Nerdesin, Kızım Nerdesin kitapları yaş sınırlarını aşarak büyük bir okuyucu kitlesi yakaladı. 3 ile 10 yaş arasında çocuklara ciltli masal kitapları yazdı. Akal’ın 52 kitap halinde bulunan masal dizisi bulunmaktadır.

Aytül Akal Eserleri

”Ben Minicik Bir Bebektim” adlı çocuk kitabını 0-6 yaş için yazdı. Bu kitap 1995 yılında T.C Kültür Bakanlığı’ndan ödül aldı. Aytül Akal Atatürk Olmak, adlı kitabını çocuklara küçüklükten Atatürk sevgisini aşılamak için yazdı ve bu kitabı İngilizce olarak da yayımlandı. 2-4 yaş arasında çocuklar için “Aç Perdeyi Ben Geldim” adlı kitabını yayınladı. 1999 depreminin etkisi altında kalan çocuklara “Yatağın Altında Kim Var” adlı kitabı armağan etti. Bu kitap 50.000 adet basıldı. Çocukların korkularını yenmeleri, kitap okumayı eğlenceli hale getirmek için “En Matrak Canavar Öyküleri” dizisiyle çocuklara destek olmayı amaçladı.Aytül Akal Süper Gazeteciler adlı kitabını gençlik grubuna yazdı. Bu kitap üç roman olarak yayımlandı. Resimli çocuk kitapları olan Sihirli Kapı ve Mevsimler Kralı’nın Maceraları adlı kitapları Bulgarcaya çevrildi.Aytül Akal Mavi Ay adlı eserini şiir kitabı olarak çıkarttı. Mavi Ay 1. ve 3. sınıflara şiiri sevdirmek için hazırlandı.

Yazarın Diğer Önemli Kitapları

Ay Kaç Yaşında ve Kaç Güneş Var şiir kitapları Kırmızı Şemsiye adlı kitapla hayat buldu. Kırmızı Şemsiye kitabı 2008 yılında CGDY’nin tasarım dalında özendirme ödülü almaya hak kazandı. Aytül Akal Masal Masal adlı kitabıyla masalları taçlandırarak anlattı. Masal Masal kitabı önemli bir eseridir. 2008 yılında “Bebeğimi Seviyorum, Ona Kitap Okuyorum” projesini dört arkadaşıyla hazırladı ve basılan bu kitaplar yeni doğum yapan annelere dağıtıldı. 1973 yılından beri 100’e yakın eseri yayımlandı. 1998 yılında Beni Bırakma Hayat ile 2001 yılında İki Ucu Yolculuk öykülerini yetişkinlere yazdı. Uçanbalık Yayınları tarafından öyküler tek kitapta birleşti. 2006 yılında “Hani Her Şey Oyundu” adlı projesini başlattı. Sekiz arkadaşı ve on bir gönüllü ile okulları gezip kitapları sınıflara dağıttı bu projesi günümüzde de devam etmektedir.Aytül Akal Babam Duymasın adlı kitabını 1. ve 3.sınıflara göre hazırladı. Babam Duymasın’da sekiz farklı öyküye yer verdi.