Filtreleri Temizle
Yazar
Agatha Christie

Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Yazar

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Yayınevi

Başka bir kelime deneyin

Sınıf

Başka bir kelime deneyin

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kitap Türü

Başka bir kelime deneyin

Yayın Dili

Başka bir kelime deneyin

ISBN

Başka bir kelime deneyin

Yayın Tarihi

Başka bir kelime deneyin

Sayfa Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Çevirmen

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Agatha Christie Kitap

için 342 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Agatha Christie

1890-1976 yılları arasında yaşayan İngiliz yazar Agatha Christie polisiye edebiyatının önemli isimleri arasındadır. Dedektif Hercule Poirot karakterini yaratan Christie'nın takma adı Mary Westmacott olarak bilinir. Takma isimle aşk romanlarını yazdı. Agatha Christie seksen dedektif romanı yazarak ününe kavuştu. Yazdığı eserlerin West End tiyatrolarında sergilenmesiyle adını duyurdu.

Agatha Christie'nin Yazarlık Dönemi

Babasını küçük yaşta kaybeden yazar yalnız bir çocukluk yaşadı. Yalnızlık onu yazı yazmaya yöneltti. Agatha, dislektik olmasına rağmen kitap okumayı çok seviyordu. Zaman geçirmek için dedektif hikâyelerini okuyan Agatha iyi polisiye romanları yazabileceğini düşünerek ilk kitabı The Mysterous Affair at Styles’ı kaleme aldı. Agatha Christie kitap yazdıktan sonra birçok yayınevine gitti fakat kitabı geri çevrildi. 1920 yılında ilk kitabı Bodley Head Yayınevi tarafından yayınlandı. Agatha Christie Doğu Ekspresi Cinayeti adlı romanını 1933 yılında İstanbul’da yazdı. Doğu Ekspresi Cinayeti 2017 yılında sinemaya uyarlandı. Romanın giriş kısmı İstanbul’da geçmektedir. Yarattığı Hercule Poirot’yu romanda işlemiştir. Belçikalı dedektif Hercule Poirot aklıyla, derinlemesine gözlem gücüyle, İngiliz yüksek sınıfının gizli taraflarını ortaya çıkarmasıyla bilinir. Polisiye romanlarını ardarda yazan Agatha, Poirot karakterini dünyaya tanıttı. Yazar polisiye romanlarını yazarken Miss Marple adında karakter yazdı. Bu karakter dedektif olarak fazla ilgi gördü. Romanlarında uluslararası mekânları seçen Agatha 1930’lu yıllarını hikâyesinde işlemiştir.

Agatha Christie'nin Önemli Eserleri

Agatha Christie Beklenmeyen Misafir adlı oyununu 1958 yılında yazdı. Charles Osborne bu oyunu hem romana hem de filme uyarlamıştır. Esrarengiz cinayeti konu alan bu oyun katilin kim olduğuna dair merak uyandırıyor. Agatha Christie Roger Ackroyd Cinayeti romanında yine esrarengiz bir olayı anlatıyor. Abbot köyünde yaşanan şüpheli bir cinayeti ünlü dedektif Hercule Poirot yine kıvrak zekâsıyla çözüme kavuşturuyor. Roger Ackroyd Cinayeti (Ölümün Sıcak Eli) adıyla yayınlandı. Agatha Christie’nin hakkında pek çok kitap yazdığı unutulmaz karakteri Poirot, ironik bir şekilde yazarı tarafından bir türlü sevilemedi. Yine de okurlarının son derece ilgi gösterdiği bu kitaplar farklı mecralarda da kendine yer buldu. Özellikle beyaz perdeye yansıyan bu sürükleyici eserler pek çok filme konu oldu. Sıkı Agatha Christie takipçilerinin dahi son derece başarılı bulduğu bu eserler, kitaplardaki olayları neredeyse birebir anlatabilecek şekilde beğeniye sunuldu. Bu serinin yanı sıra Miss Marple isimli amatör dedektifi ile de beğeni toplayan Christie, gizem ve polisiye romanlarında adı bilinir bir hal aldı.

Agatha Christie Romanları

Agatha Christie 16.50 Treni adlı romanında sıradan bir günde trende işlenen cinayeti anlattı. Yaşlı kadın binmiş olduğu trenin yanındaki vagonda bir cinayet görür. Adamın birinin bir kadının boğazını sıktığı gören yaşlı kadın gördüklerini anlatmak ister fakat hiçbir görgü tanığı olmadığı için kadına deli muamelesi yapılır. Bu cinayetin nasıl çözüleceği merak konusudur. Heyecanlı bir hikayesi olan 16.50 Treni eserini Türkçeye Çiğdem Öztekin çevirmiştir. Agatha Christie Acı Kahve adlı romanında Hercule Poirot emekliliğe ayrılmaya karar verdiği bir dönemde ona sunulan bir teklifle yine görevinin başında bulunduğu anlattı. Savaşların yönünü değiştirecek patlayıcının çalınmasının ardından bir kişi öldürülür. Hercule Poirot’nun katili bulmak için izleyeceği yolu anlatan Christie sürükleyici diliyle yazar okurlarından tam not almıştır. Agatha Christie, polisiye romanlarını yazarken hayal gücünün derinliklerini ortaya çıkartmıştır. Bir video oyununda yazarın bir başka eseri olan Doğu Ekspresinde Cinayet konu olarak işlenmiştir.