DSLR Fotoğraf Makinesi

için 1,360 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

DSLR Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf hayatımızın içinde her haliyle her zaman var olan bir sanat, bir anı biriktirme formu, bir meslek. Dolayısıyla, fotoğraf çekmek için en iyi fotoğraf makinesi türünü aramamız doğal çünkü amacımız net, canlı, güzel fotoğraflar çekebilmek. Profesyonel fotoğraf makinesi kullanmak bu durumda en işlevsel adım olacaktır. DSLR fotoğraf makinesi adını verdiğimiz fotoğraf makineleri bütün ihtiyacınızı karşılayacaktır.

DSLR Fotoğraf Makinesi Nedir?

DSLR Fotoğraf Makinesi Nedir?

Eski model kameralarınızdan sıkıldıysanız ve fotoğraf çekerken de artık profesyonel dijital dünyaya adım atmak istiyorsanız, DSLR teknolojisi sizi tatmin edecek türden bir teknoloji. DSLR, İngilizcede Digital Single-Lens Reflex kelimelerinin kısaltılmışına karşılık geliyor ve Türkçeye Dijital Tek Mercek Yansımalı olarak çevrilebiliyor. DSLR fotoğraf makinesi derken, aslında fotoğraf makinesi yapısına işaret ediyoruz. Değiştirilebilir lens özellikleriyle farklı lenslerle birlikte kullanılabilmesi temel avantajı olan DSLR fotoğraf makinesi çeşitleri, 1990’lı yıllarda piyasaya sürüldü ve günümüzün en çok tercih edilen fotoğraf makinesi modelleri haline geldi.

DSLR Fotoğraf Makinesi Nasıl Çalışır?

DSLR Fotoğraf Makinesi Nasıl Çalışır?

DSLR fotoğraf makinesi, film ile çalışan SLR fotoğraf makinesi çeşitlerinden dijital olması yönünden ayrılır. SLR sisteminde film ve lens bir ayna ile ayrılmıştır. Bu ayna, 45 derecelik bir açıya sahiptir. Bunun sonucu olarak, lensin görüntülediği her şey doğrudan vizöre yansıtılır. Vizör, fotoğrafını çekeceğiniz hedefi lens aracılığıyla görmenizi sağlayan karmaşık bir yapıya sahiptir. Fotoğraf çekmek için shutter yaptığınızda ya da kısacası butona bastığınızda, ayna kalkar ve ışığın filme yansıması sağlanır. DSLR teknolojisinde, ışık fotoğraf filmi üzerine değil, görüntüyü elektronik sinyallere çeviren CMOS sensörüne yansır ve görüntü pikseller halinde dijital fotoğraf makinesi hafıza kartına kaydedilir.

DSLR Fotoğraf Makinesi Fiyatları

DSLR Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Fotoğraf çekerken, çektiğiniz fotoğraflar üzerinde tam bir kontrol sağlamak istiyorsanız, DSLR fotoğraf makineleri ihtiyacınız olan ürünlerdir. Parlaklık, renk, kontrast, canlılık ayarlarını dilediğiniz gibi yapabileceğiniz profesyonel fotoğraf makinesi çeşitleri olan DSLT fotoğraf makinesi artık dokunmatik ekranlar sunan ileri teknoloji modellere de sahip. Canon ve Nikon başta olmak üzere Sony, Olympus, Samsung, Panasonic, Benw, Fujifilm, Pentaxi Nest gibi ünlü üreticilerin DSLR fotoğraf makinesi modellerine kategorimizden en uygun DSLR fotoğraf makinesi fiyatları ile ulaşabilir, dilediğiniz ürünü hemen sepetinize ekleyebilirsiniz. Görece daha pahalı ürünler olan DSLR fotoğraf makinesi çeşitleri, kategorimizin sunduğu indirim ve kampanyalarla her bütçeye uygun bir ürün yelpazesi vaat ediyor. Ayrıca diğer fotoğraf makinesi çeşitlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

DSLR Makine Alırken Bunları Bilmekte Fayda Var.

  • Yüksek ISO değerlerinde performans düşüklüğüne neden olmayacak DSLR fotoğraf makinesi çeşitlerini tercih etmelisiniz.
  • Görüntü kalitesini bozmadan yüksek boyutlu fotoğraflar çekmenize yarayan RAW formatına sahip bir DSLR fotoğraf makinesi almalısınız.
  • Eğer spor ya da aksiyon fotoğrafçılığı yapmak istiyorsanız, shutter hızı en yüksek DSLR fotoğraf makinesi modellerine bakmalısınız.

Neden DSLR Fotoğraf Makinesi?

  • DSLR fotoğraf makinesi daha yüksek mega piksel değerleri sağlayarak fotoğrafın kalitesini yükseltir.
  • Daha geniş sensörlere sahiptir ve ISO hassaslık aralığı daha iyidir, fotoğrafta kirlilik oluşumu oldukça nadirdir.
  • Fotoğraflarınızda keskinlik, renk ve ton ayarlarını mükemmel bir biçimde kontrol edebilir ve ayarlayabilirsiniz.
  • Daha hızlı ve yavaş shutter hızları sağlayan DSLR fotoğraf makinesi sayesinde zamanı dondurabilirsiniz ya da hızlıca geçip gitmesini sağlayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Benq (3)
Canon (949)
FujiFilm (8)
Minox (1)
Nikon (293)
Olympus (2)
Panasonic (1)
Pentax (8)
Polaroid (2)
Sony (30)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Çözünürlük Aralığı

(584)
(349)
(118)
(116)
(46)
(24)
(20)
(18)
(17)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Garanti Durumu

(647)
(349)
(179)
(87)
(28)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Optik Zoom

(10)
(9)
(5)
(4)
(2)
(2)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

3D Çekim

(77)
(15)
Başka bir kelime deneyin

Kart Tipi

(361)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Güç Seçeneği

(345)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(246)
ve üzeri (271)
ve üzeri (273)
ve üzeri (273)
ve üzeri (274)

Fiyat Aralığı

TL
-
TL