Fotoğraf Makinesi

için 2,779 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Öne Çıkanlar

Fotoğraf Makinesi

Bugüne kadar yapılmış en kullanışlı ve anlamlı icatlardan biri anı kaydetmemizi yani bir diğer deyişle gözümüzle gördüğümüze sonradan tekrar tekrar bakabilmemizi sağlayan fotoğraf makinesi çeşitleridir. Bizleri bir anlamda geçmişe bağlayan en önemli araçlardan biri fotoğraflardır. Zaman ilerledikçe yaşadığımız şeyleri unutabilir veya o zamanın güzelliğini içinde yaşarken farkına varmayabiliriz. Farklı fotoğraf makinesi çeşitleri bunun önüne geçerek istediğiniz şekilde fotoğraf çekmenizi ve aynı zamanda bunu hobi olarak sürdürdüğünüz kadar bir meslek olarak gerçekleştirmenizi de sağlar. Gözünüzün gördüğünün üzerine katarak ama ondan hiç azaltmayarak ortaya çıkabilen fotoğraflar yıllar sonra dönüp baktığınızda sizlerin belki de hiç beklemediği duyguları bir anda yaşamasına sebep olacaktır.

Fotoğraf Makinesi ve Kullanım Bölgeleri

Fotoğraf Makinesi ve Kullanım Bölgeleri

Kullanıcılarına sunduğu bu imkânı teknolojiyle birlikte daha da geliştiren ve bu sayede gün içinde sıkça kullandığımız telefonlarımız dahil olmak üzere hayatlarımızın içinde yerini tamamen alan fotoğraf makineleri ve fotoğraflar kullanımı kolay aletlerle etki alanını da genişletmektedir. Peki fotoğraf tutkusunu kalıcı kılan ve ona daha da anlam kazandıran şey nedir konusuna bakacak olursanız da karşınıza analog fotoğraf makinesi kategorisi çıkmaktadır. Her şeyin giderek teknolojinin içinde kaybolduğu bu dönemlerde analog çekim yapan makinelere ve onlarla birlikte gelen algı açıklığına; özellikle bunu bir anlık hevesle değil de sürdürülebilir şekilde yapan kişilerin ihtiyacı vardır. Bir fotoğrafın ortaya çıkışında etkili birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler bir araya geldiklerinde fotoğrafın hikayesi oluşmuş olur. Bu da kişilerin etrafa karşı olan farkındalığının artmasını ve dolayısıyla algı açıklığını sağlar. Analog makinelerin geçmişte ilk olarak kullanılan tasarımları barındırması bir anlamda orijinal fotoğraf makinesi olarak bilinmelerinin sebebidir. Günümüzde ise bu makinelerin yerini almasa da daha da yaygınlaşmasını ve fotoğraf çekimini herkes için kolay bir hale getirmeyi başaran dijital fotoğraf makinesi seçenekleri bulunmaktadır. Bu makinelerin fazla özelliği bir arada bulundurması kullanıcılar için oldukça geniş bir kullanım olanağı sağlamasını garanti altına almaktadır. Bu özellikleri tanımak, bilmek ve doğru şekillerde kullanmak kaliteli fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlayan en önemli faktördür. Özellikle profesyonel fotoğraf makinesi seçimlerinde öne çıkan en önemli faktör bu makinelerin kullanım alanlarına uygun seçilmesi ve bu kullanım doğrultusundaki nitelikleri barındıran tercihlerin yapılmasıdır. Örneğin bir doğa fotoğrafçısı çok farklı nitelikleri barındıran bir seçim yapabilirken bir spor fotoğrafçısının seçimleri daha farklı nitelikleri barındırabilmektedir. Bu sebeple seçiminizi yapmadan önce ilgi duyduğunuz alanı ve konuyu belirlemeniz oldukça yerinde bir durum olacak ve sizlere belki de çok daha sağlıklı sonuçlara ulaşma yolunda mantıklı adımı sağlayacaktır. Profesyonel ve yarı profesyonel fotoğraf makinesi çeşitlerinin en büyük özellikleri aslında amaca hizmet etmeleri ile alakalıdır. Makinelerinizi tercih ederken en çok bu nokta öne çıktığından dolayı makinenin özellikleri kadar makineyi kullanmayı düşünen kişinin yani sizlerin bu noktada fotoğrafçılığa verdiğiniz önem de kendini göstermektedir.

Fotoğraf Makinesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Fotoğraf Makinesi Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Fotoğraf makinelerini kullanmaya başlayan kişilerin hayatlarına giren bir diğer kategori de fotoğraf makinesi kullanımıyla birlikte gelen aksesuar ve taşıma araçları çeşitliliğidir. Fotoğraf makinenize ne kadar iyi baktığınız onu ne kadar uzun süre kullanabileceğinizle doğru orantılıdır. Bu sebeple makinenizi ve onun aparatlarını korumanız da önemlidir. Bunu gerçekleştirebilmek için yapabileceğiniz şey ise makinenize ve özellikle lensine zarar gelmemesi için onu bir fotoğraf makinesi çantası içerisinde muhafaza etmek olacaktır. Fotoğraf çekmeye ve fotoğrafçılığa yeni başlayanlar tarafından yapılan ilk ve en büyük hatalardan biri fotoğraf makinesini boyunlarında taşıyarak makinenin bütünlüğüne zarar gelmesine açık halde bırakmalarıdır. Bu noktada aynı zamanda korumaya yönelik kullanabileceğiniz bir diğer aparat da fotoğraf makinesi kılıfı olarak karşınıza çıkmaktadır. Fotoğraf makinesi özellikleri belirtildiği üzere modeller arasında farklılık göstermesinden ötürü fotoğraf makinesi seçiminde dikkatli olmak gerekmektedir. Örneğin netlemesini manuel olarak kendiniz mi gerçekleştirmek istersiniz yoksa otomatik olarak makinenizin çekeceğiniz fotoğrafı netlemesini mi istersiniz? Ya da video kaydedebilme özelliği olan bir fotoğraf makinesi mi ilginizi çeker yoksa bu özelliği olmayan bir model mi? Aynı zamanda 3D panoramik çekim yapabilen model belki de sizlerin kullanım alanına daha çok hitap edecektir. Bu sebeple özellikleri detaylı bir biçimde incelemek sizlerin yararına olacaktır. Bu doğrultuda belirtilmesi önemli bir başka nokta da fotoğraf makinesi fiyatları ve bu fiyatların belirlenme şekilleridir. Farklı özellikler farklı fiyatlandırmaları da beraberinde getirmektedir. Bu sebeple analog ve dijital fotoğraf makinesi fiyatları arasında farklılıklar olabileceği gibi aynı kategori içerisinde yer alan ürünler arasında da farklılıklar görülebilmektedir. Bir diğer makine çeşidi olarak kullanım kolaylığı sağlaması bakımından küçük fotoğraf makinesi modelleri bu alanda etkili olarak görülmektedir. Örneğin büyük profesyonel makinenizi her yere yanınızda götüremeyeceğiniz durumlar olabilir bu durumlarda mini bir makinenin varlığı kurtarıcı olacaktır. Az eşya götürmeniz gereken geziler yer sıkıntısı çektiğiniz durumlarda bu küçük modeller oldukça uygun olacaktır. Tabi ki bu modeller arasında da mini fotoğraf makinesi fiyatları farklılıklar göstermektedir.

Fotoğraf Makinesi ve Hatıraların Birikimi

Fotoğraf Makinesi ve Hatıraların Birikimi

Kullanım alanlarından bahsettikten sonra günlük kullanımdan ziyade başka alanlarda da kullanım gösterebilen ürünler üzerinde durmak gerekmektedir. Bu ürünler örneğin sualtı fotoğraf makinesi gibi suyun içinde kullanım sağlayan ürünlerdir. Sualtı fotoğrafçılığı komple farklı bir alan olduğundan dolayı aparatları ve bu aparatların kullanımları da farklılık göstermektedir. Fotoğraf makinesi karşılaştırma gibi bir alanda yapılabilecek en gerekli şey makinelerin özelliklerini belirlemek ve sizin ihtiyaç duyduğunuz özellikler ile karşılaştırmak olacaktır. Bu özellik karşılaştırması seçiminizi daha da kolaylaştırma yolunda önemli bir faktör olacaktır. Fotoğraf makinesi profesyonel anlamda ve hobi olarak bunu yapmak isteyen kişilere hayatlarını daha da güzelleştirme adına birçok imkan sunmaktadır. Çektiğiniz fotoğrafların çekilen ana dair anıları hatırlatması ve bu anıları kalıcı kılması hayatlarınız için hep bir fotoğraf albümü etkisi yaratacaktır. Fotoğrafların gücü yıllar geçtikçe daha da fazla anlaşılmaktadır. Bu sebeple fotoğraflar etkili olduğu kadar kalıcı da olmaktadır. Belki yıllar sonra geri dönüp baktığınızda bu fotoğraflar sizleri direkt olarak o ana götürüp o çok mutlu olduğunuz anı tekrar yaşamanızı sağlayacak. Belki de bu sayede özlediğiniz, kaybettiğiniz ve anımsamak istediğiniz kişilere ve yerlere dönebileceksiniz. Bu nedenle fotoğrafın gücünü azımsamadan fotoğrafın hayatınıza katabileceklerine kucak açmalı ve bunu makinelerin özellikleriyle birleştirmelisiniz. İstediğiniz ve ihtiyacınız olan özellikleri sizlere sunan makinelerle kullanım alanlarınızda etkili fotoğrafçılar olabilir ve fotoğraf çekmenin hayatınıza kazandıracağı bakış açısına sahip olabilirsiniz. Hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için çok güzel bir hediye olabilen renkli fotoğraf makinesi seçenekleri de oldukça kullanışlı olabilmektedir. Renk renk seçenekler hem tarzınızı tamamlayan bir görüntü sunarken hem de kaliteli fotoğraflar üretmenizi sağlayabilir. Bu doğrultuda kaliteli fotoğraf çekimi ile birlikte sevdiklerinize kullanışlı bir hediye de almış olabilirsiniz. Bu hediye sayesinde onlar da kendi anılarını biriktirmeye başlayabilir ve böylelikle arşivlerini sizlerin desteğiyle oluşturmaya başlayabilirler. Sizler de bu özelliklere sahip fotoğraf makineleriyle tanışmak ve sahip olmak isterseniz sayfamıza göz atabilir ve seçtiğiniz kullanım yolunda uygun ürüne sahip olabilirsiniz.

Göz Alıcı Fotoğraflar Çekmenin İpuçları

 • Daha çarpıcı görüntüler için odağınızdaki objeye yaklaşın.
 • Her gün fotoğraf çekerek pratik yapın.
 • Her fotoğraftan önce mutlaka ışığın nereden geldiğini tespit edin.
 • Doğal bir gülüş için deklanşöre basmadan 2 saniye önce küçük bir espri yapın.
 • Güneşin keskin gölgelerinden kurtulmak için gündüz de flaş kullanın.

Bunlara Dikkat!

 • Tanımadığınız kişilerin fotoğrafını çekmeden önce izin isteyin.
 • Gün ışığındayken ISO değeriniz 100-200, karanlıktayken 800-1600 arasında olmalıdır.
 • Doğa çekimlerinde mutlaka kayış ve kılıf kullanmalısınız.
 • Kompakt fotoğraf makinesi için AA pille beslenen bir makine tercih edin.
 • Video özellikli makineniz varsa hafıza kartının yüksek olmasına dikkat edin.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Marka

Benq (3)
Canon (1241)
Casio (8)
(116)
Fancier (1)
FujiFilm (403)
Kodak (53)
Minox (1)
Nikon (376)
Olympus (92)
Panasonic (9)
Pentax (13)
Polaroid (40)
Samsung (22)
Sony (305)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Çözünürlük Aralığı

(808)
(366)
(345)
(333)
(300)
(209)
(121)
(84)
(57)
(45)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Optik Zoom

(22)
(19)
(16)
(13)
(11)
(9)
(7)
(6)
(5)
(4)
(3)
(3)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Garanti Durumu

(728)
(629)
(394)
(378)
(281)
(268)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Güç Seçeneği

(487)
(114)
(10)
Başka bir kelime deneyin

3D Çekim

(119)
(24)
Başka bir kelime deneyin

Kart Tipi

(448)
(14)
Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(475)
ve üzeri (538)
ve üzeri (544)
ve üzeri (549)
ve üzeri (554)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL