TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Klasikler

için 95 sonuç bulundu.

Klasikler

Sıcak bir yaz günü veya yağmurlu bir sonbahar akşamı... İzleyecek film arayışında olduğunuz her an klasik filmler sizinle. İster bir aşk filmi, ister bir politik gerilim, en sevilen ve en iyi klasik filmleri burada bulabilirsiniz.

Klasik Film Tam Olarak Nedir?

Klasik Film Tam Olarak Nedir, Hangi Filmler Klasik Sayılır?

Klasik film tanımı aslında kesin değildir. Klasik filmlerin yıla göre mi, kaliteye göre mi, izlenme sayısına göre mi izleyicilerin genel görüşüne göre mi belirleneceği tartışma konusudur. Genel olarak bir filmin klasik olup olmadığı film yayınlandıktan yıllar sonra ortaya çıkar. Yani 2017 yılında yayınlanmış bir film için 2017 yılında en fazla bir klasik adayı olduğunu açıklayabiliriz ama klasiktir diyemeyiz. Dolayısıyla, klasik filmler biraz da nostalji hissini beraberinde getirir. Bu histen dolayı günümüzde çok daha kaliteli filmler olsa bile bazı filmler klasikler arasında sayılabilir. Aynı şekilde Clark Gable, Gregory Peck, Humphrey Bogard, Elvis Presley, Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Ava Gardner, Bette Davis, Elizabeth Taylor, Julie Andrews gibi ünlü oyuncuların yer aldığı filmlerin hepsi aynı seviyede olmasa bile klasik kategorisinde anılabilir.

IMDb’ye Göre En İyi Yabancı Klasikler

IMDb’ye Göre En İyi Yabancı Klasikler

IMDb’nin en sevilen ve en yüksek puanlı filmleri arasında klasik filmler oldukça fazla. Hatta ilk üçte Baba (Godfather) serisinin ilk iki filmini görebilirsiniz. Yine ilk 10’da yer alan 12 Öfkeli Adam (12 Angry Men) tek bir odada tek bir konu etrafında dönen, zamandan bağımsız etkileyici bir filmdir. Western tarzındaki İyi, Kötü ve Çirkin sadece oyunculukları değil müzikleriyle de dikkat çeker. Listede sadece klasik Amerikan filmleri de yok. Yedi Samuray: Kanlı Pirinç efsanevi bir Japon klasiğidir. James Stewart’ın oyunculuğuyla şahlanan Şahane Hayat (What a Wonderful Life) sürpriz dolu ve iyi hissettiren bir konuya sahip. Charlie Chaplin’in Modern Zamanlar, Şarlo Diktatör, Yumurcak dahil neredeyse bütün filmleri de kendilerine yüksek sıralarda yer bulur. Gregory Peck’in muhteşem bir oyunculuk sergilediği Bülbülü Öldürmek (To Kill A Mocking Bird) ve Garsoniyer de (The Apartment) kaçırılmaması gereken klasiklerden.

İzlemeye Doyamayacağınız Klasik Film Önerileri

İzlemeye Doyamayacağınız Klasik Film Önerileri

Kızgın Damdaki Kedi, Ağustos’ta Paris, İtalya’ya Yolculuk, Harvey, Taşralı Kız, Hatari (Vahşi Avcı), Elvis Presley filmlerinden Girls Girls Girls, Kızıl Sakal, Sokak Çocukları, Güneye Yolculuk, Marilyn Monroe’lu Otobüs Durağı, Hong Kong’dan Gelen Kontes, Doktor Jivago, Potemkin Zırhlısı, Gazap Üzümleri, Aşk Mevsimi, Korku Burnu, Ümitsiz Saatler, Spartacus, Hiroşima Sevgilim, Asi Gençlik, Ikiru, Kafesteki Kadın, Kilimanjaro’nun Karları, Rüzgar Gibi Geçti, Rıhtımlar Üzerinde, Fareler ve İnsanlar ile daha birçok filmi burada bulabilir ve klasik filmler listenize ekleyebilirsiniz. Yabancı klasikleri restore edilmiş kaliteli görüntüleriyle VCD, DVD ve Blu-Ray formatlarında bulabilir ve yüksek çözünürlüklü televizyonlarda gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz. Tüm yabancı filmler koleksiyonumuz için Yabancı Film kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Format

(70)
(14)
(4)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(15)
ve üzeri (16)
ve üzeri (17)
ve üzeri (17)
ve üzeri (17)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL