TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Bilim Kurgu & Fantastik

için 3,893 sonuç bulundu.

Bilim Kurgu & Fantastik

Hayal gücünün sınırlarının gidebileceği noktaları keşfetmeyi sevenler için bilim kurgu filmleri ve fantastik filmler müthiş keyifli anlar yaşatmaya aday. En çok izlenen vizyon filmlerini ve unutulmaz klasikleri burada bulabilir, izleme listenize hemen yeni filmler ekleyebilirsiniz.

Bilim Kurgu Filmi ve Fantastik Film Nedir?

Bilim Kurgu Nedir?

Bilim kurgu filmi ve fantastik film genelde bir arada anılır ama aralarında temel farklar vardır. Ana akım bilim tarafından tamamen kabul edilmemiş (veya henüz kabul edilmemiş) kurgusal, bilim temelli tanımları kullanan film janrıdır. Bilim kurgu filmlerinin temaları dünya dışı yaşam formları, uzaylı çalışmaları, duyu ötesi algı, zaman yolcuğunun yanı sıra uzay araçları, robotlar, sayborglar, yıldızlararası yolculuk ve diğer fütüristik öğelerdir. Bilim kurgu filmleri siyasi veya toplumsal konulara da eğilerek farklı gelecek ihtimalleri gösterebilir. Bunlar postapokaliptik veya distopik filmler olarak adlandırılır. Fantastik filmler ise tamamen hayal gücüne dayalıdır ve vampir, zombi, gremlin, hayalet, büyü, süper kahraman gibi genelde akıl dışı unsurları konu alır. En iyi distopya filmleri derlemesine bu blog yazımızdan ulaşmanız mümkün.

IMDb’de En İyi Bilim Kurgu Filmleri ve Fantastik Filmler

IMDb’de En İyi Bilim Kurgu Filmleri ve Fantastik Filmler

IMDb’nin ilk 250’sinde birçok bilim kurgu filmi ve fantastik film bulmanız mümkün. En başta göze çarpan filmlerden bir tanesi Christian Bale’in Batman rolünde döktürdüğü 2008 yapımı Kara Şövalye (IMDb: 9.0). Bilim kurgunun en kült filmlerinden biri haline gelen Matrix de (IMDb: 8.7) üst sıralarda. Interstellar, yani Yıldızlararası (IMDb: 8.6) nispeten yeni olmasına rağmen bilim kurgu klasikleri arasına girdi bile. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (IMDb: 8.8), Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (IMDb: 8,7), Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (IMDb: 8,9) filmlerinin hepsi fantastik film severlerin gözdelerinden. 1980 yapımı Yıldız Savaşları: İmparator (IMDb: 8,9) başta olmak üzere Yıldız Savaşları serisinin de tüm dünyada tutkulu hayranları bulunuyor. Süper kahraman severler için X-Men serisi, Iron Man serisi, özellikle 2017 yapımı Logan (IMDb: 8.2), postapokaliptik film sevenler için de Mad Max: Fury Road (IMDb: 8.1) ideal.

Yabancı Bilim Kurgu Filmi ve Fantastik Film Önerileri

Yabancı Bilim Kurgu Filmi ve Fantastik Film Önerileri

Yabancı bilim kurgu filmlerini ve fantastik filmleri saymakla bitmez. IMDb’deki en iyilere ilave olarak kaçırılmayacak film önerileri arasında güçlü kadın imgesiyle 2017 yapımı Wonder Woman (IMDb: 7.6), uzaylılara farklı yaklaşımıyla 2009 yapımı Yasak Bölge 9 (IMDb: 8.0), epey eleştiriye maruz kalsa da 2016 yapımı Batman v Superman: Adaletin Şafağı (IMDb: 6.6), küçük kızlara alternatif bir masal sunması açısından 2014 yapımı Malefiz (IMDb: 7.0), Ölüm Takibi diye çevrilen kült film Blade Runner’ın (IMDb: 8.2) devam filmi Blade Runner 2049 (IMDb: 8.5), Yüzüklerin Efendisi kadar başarılı görülmese de Hobbit serisi sayılabilir. Star Trek gibi eski filmlerin uyarlandığı seriler, Yerçekimi, Hayat veya Passengers gibi daha mütevazı örnekleri de izleme listenize ekleyebilirsiniz. Diğer yabancı filmler için Yabancı Film kategorimizi ziyaret etmeniz mümkün.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Format

(249)
(112)
(68)
(13)
(13)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(147)
ve üzeri (153)
ve üzeri (154)
ve üzeri (154)
ve üzeri (156)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL