Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Mama Türleri

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Sürüngen Yemleri

için 399 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Un Kurdu 250 Gr

  (12)
  85,00 TL
  +
 • Un Kurdu 100 Gr

  (31)
  55,00 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Un Kurdu 150 Gram

  (4)
  90,00 TL
  +
 • Un Kurdu 10 Gr

  (32)
  15,00 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Sera Raffy P Sticks 1000 Ml

  (11)
  244,00 TL
  244.00 TL / KG
  +
 • Un Kurdu 50 Gr

  (18)
  27,50 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Un Kurdu 100 Gram

  (2)
  75,00 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tropical Biorept W Medium Sticks 1000 Ml

  (0)
  179,00 TL
  179.00 TL / KG
  +

Sürüngen Yemleri

Evlerinizde size sessizce arkadaşlık eden evcil arkadaşlarınız arasında başlıca sürüngen hayvanlar gelmektedir. Doğal ortamı aslında tropik iklim olan başlıca kaplumbağalar ile iguanalar son zamanlarda evlerde daha çok beslenmeye başlanan hayvanlar arasında yer almış durumdadır. Birçok kişi için kedi, köpek veya kuş yerine bu tarz bir sürüngen beslemek çok daha eğlenceli bir deneyim olmaktadır. Ancak çok önemli bir husus var ki, o da bir hayvanın türünü bilmeden, tanımadan o hayvanı sahiplenme riskidir. Bakımını üstleneceğiniz hayvanın türü ne olursa olsun evinize almaya karar vermeden önce beslenmesinden davranışına kadar o canlıyı iyi biliyor olmanız son derece önem arz etmektedir. Sürüngenler hakkında bilinmesi gereken en önemli şeylerin başında ise nasıl beslendikleri gelmektedir. Bu kapsamda sayfamızda bulabileceğiniz çeşitli sürüngen yemleri ile bu hayvanların ne tür besinlere ihtiyaç duyduklarını da rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Birçok farklı türde sürüngen yemi yer alan ürünler arasında sürüngen canlı yem çeşitleri, birçok vitamin değerini içeren özel üretim yemler ve yalama blokları gibi çeşitli ürünler yer almaktadır. Canlı yem sınıfında ise genellikle un kurtları, morio kurdu ürünleri, karidesler ve diğer başka çeşit böcek türleri de bulunabilmektedir. Diğer yemler sınıfında yer alan başlıca kaplumbağa yemleri ise doğal balık içeren kaplumbağa yemleri, bitkisel ürünler içeren kaplumbağa yemleri ve daha başka çeşitli proteinler içeren yemler olmaktadır. Bu yemlerin birçoğundan ayrıca iguanaların da faydalanabileceğini bilmeniz gerekir. Sürüngenlerinizi beslemenizdeki en önemli noktanın, onların günlük besin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri miktarda sağlıklı yem vermeniz olduğunu bilmeniz gerekir. Bu sayede onların ömürlerini çok daha uzun yaşamalarını desteklemiş olabilirsiniz.

Sürüngen Yemleri Çeşitleri

Sürüngen Yemleri Çeşitleri

Evlerde beslenmesi en çok tercih edilen ve çok talep gören sürüngenler olan iguana ve kaplumbağa canlılarından bir tanesini beslemekteyseniz, bu iki canlının tam olarak neler ile beslenebilecekleri konusuna hâkim olmanız oldukça önemli bir konu olmaktadır. Evcil hayvan mamaları ve yemleri üreten ve geliştiren çeşitli markalar bu egzotik sürüngen dostlarınızı da unutmayarak onlara özel yemler geliştirmiştir. Kısaca bu yemler hakkında bilgi vermek gerekirse öncelikle iguanalar için uygun ürünlerin neler olduğuna bakılabilir. Her canlıda olduğu gibi iguanaların da kendilerine özgü sürüngen yemleri bulunmaktadır. İguana yemlerini de yavru ve yetişkin olmak üzere ikiye ayırmak gerekir. Bu şekilde sınıflandırılmış olarak hizmetinize sunulan besinler ile evcil canlılarınızın en iyi şekilde besleneceklerinden emin olabilirsiniz. Bu sayede gerekli vitaminleri alarak sağlıklı büyümeleri ve hastalıklara karşı dirençlerinin güçlü olabilmesi de sağlanabilmektedir. İguana yemleri içerisinde yer alan başlıca vitamin ve mineraller; C vitamini, fosfor ve D3 vitamini olmaktadır. Bu vitaminler ile güçlendirilmiş yemler sayesinde sürüngen canlıların ultraviyole ışınlarından alması gereken faydayı da ev ortamında alabilmiş olmaktadır. Kemiklerinin güçlenmesi açısından önemli bir vitamin olan D3 vitamininin yanı sıra, C vitamini sayesinde de çeşitli hastalıklara karşı güçlü olabileceklerdir. Özellikle yetişkin olan iguanaların sağlığı ve canlı renklerini muhafaza etmesi bakımından ihtiyaç duyulan vitaminlerin vücuda alınabilmesi büyük önem arz etmektedir. Yavrular için üretilen yemlerde ise daha çok kemiklerinin gelişebilmesi açısından zengin içerikler yer almaktadır. İlk etapta sadece bu yavrular için üretilen yemlerin kullanılması onların gelişimi açısından çok önemlidir. Kaplumbağa yemlerine dair ise çok geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Başlıca Tetra kaplumbağa yemi çeşitleri olmak üzere daha pek çok farklı içerikte ve özellikte ürün modelleri bulunabilmektedir. Kaplumbağalar hem etçil hem de otçul canlılardır. Dolayısıyla oldukça çeşitli bir diyetleri bulunabilmektedir. Eğer bir kaplumbağa sahibi iseniz onların sağlığını kuşkusuz çok önemsiyorsunuzdur. Bu kapsamda eğer uzun ömürlü bir yaşam sürmelerini istiyorsanız da kesinlikle doğru bir şekilde beslemeniz gerekmektedir. Geniş bir beslenme opsiyonu bulunan kaplumbağaları yaşına ve cinsine göre faydalı ve doğru yem çeşitleri ile beslemeniz çok önemlidir. Hem yetişkin hem de yavru kaplumbağalarınız için gönül rahatlığı ile kullanım elde edebileceğiniz yem ürünleri de bulunabilmekte olup, bu tarz bir ürün kullanmak ile yavru kaplumbağanız büyüyünce de yeme karşı yabancılık çekmeyecektir. Bu ürünler su kaplumbağa yemi çeşitleri olarak hizmetinize sunulmakta olup, içeriğinde başlıca balıklar, kabuklular ve yumuşakçalar yer alan bu her yaşa uygun yemlerden verirken günlük talimatında yazan miktardan fazla vermemeniz de önerilmektedir.

Sürüngen Yemi Faydaları

Sürüngen Yemi Faydaları

Omega bakımından oldukça zengin ve büyük bir fayda sunan yem çeşitleri olarak çubuk formundaki kaplumbağa yemi ürünleri de öne çıkar. Bu yemler, hem etçil hem de otçul her çeşit sürüngenin rahatlıkla tüketebileceği ve fayda görebileceği nefis yemler olmaktadır. Ayrıca bu ürünü vitamin açısından çok zengin yapan bir unsur da içerisinde diğer böceklerde bulunmayan uygun bir kalsiyum fosfor oranına sahip Hermetia illucens larvalarının yer almasıdır. Omega açısından oldukça zengin olan bu ürünlerde hem Omega 3 hem de Omega 6 bulunmaktadır. Omega açısından çok zengin olmasını sağlayan unsur ise içerisinde yer alan gammarus pulex ilavesi olmaktadır. Genel itibariyle içerisinde su kaplumbağalarının doğal besin kaynakları olan çeşitli balıklar ve kabuklular da bulunmaktadır. Sürüngen canlılarınızı bu ürünler ile beslerken canlı başına günde en fazla 2 stick olacak şekilde 2 öğün olarak vermeniz tavsiye edilmektedir. Larva ile balık ve türevlerinin yanı sıra ayrıca bitkisel kökenli türevler, tahıllar, yumuşakçalar, bitkisel protein ekstreleri ve algler içerisinde mevcut olmaktadır. Bunların yanında mayalar, mineraller, son olarak da sıvı ve katı yağlar da ürün karışımında bulunan diğer içeriklerdir. Sınırsız bir fayda sunan bu yemlerin kg başına katkı madde miktarları ise A vitamini 21000 IU, D3 vitamini 1 260 IU, E vitamini 80 mg ve C vitamini 300 mg olmaktadır. Eser elementlerin bileşikleri ise miktarları ile beraber; manganez (manganez (II) oksit) 5.7 mg, Demir (demir (II) sülfat monohidrat) 27.5 mg, bakır (bakır (II) sülfat pentahidrat) 1.4 mg, iyot (potasyum iyodür) 0.17 mg, molibden (sodyum molibdat) 0.04 mg ve çinko (çinko oksit) 7.7 mg olmaktadır. Analitik bileşikleri ise %10 nem, %3 ham elyaf, %40 ham protein ve %6 ham yağdır. Her yaş ve her cins sürüngeninizin herhangi bir vitamin eksikliği olması durumunda bu ürünler ile bir denge sağlayabilmeniz ve vücut dirençlerini güçlendirebilmeniz mümkündür. Çubuk formlu yüksek vitamin değerli kaplumbağa yemi fiyatları ürün türüne göre değişkenlik göstermektedir.

Sürüngenlere Özel Sağlıklı Yemler

Sürüngenlere Özel Sağlıklı Yemler

Bir evcil canlı seçimi olarak sürüngen tercihinde bulunurken önceden iyi bir şekilde bilgilendirilmeniz önemlidir. Yalnızca genel itibariyle sürüngenler ile ilgili değil, alacağınız tür üzerine detaylı bilgiye hâkim olmanız faydanıza olacaktır. Öncelikle bilinmesi gereken temel unsurlar, tercih edeceğiniz hayvanın spesifik gereksinimlerinin neler olacağıdır. Bunu iyice anlamak, sahibi olacağınız hayvanın sağlığı ve rahatı açısından büyük önem arz etmektedir. Bir sürüngen beslemek kedi veya köpek beslemekten çok daha farklıdır, bunu karıştırmamak gerekir. Bunlardan çok daha farklı bir bakımı ve sorumluluğu bulunmaktadır. Özellikle sürüngenler soğukkanlı canlılar olduklarından onların ihtiyaçlarını anlamanız ve unutmamanız, onlara karşı sorumluluklarınızı düzenli bir alışkanlık haline getirmeniz son derece önemlidir. Sürüngenlerin davranışları ve ihtiyaçları oldukça farklıdır. İlk defa bir hayvan besleyecekseniz sürüngen beslemeniz sizler için çok daha zor bir süreç olabilir, hatta hayvanınızın hayatını kaybetmesine sebep de olabilirsiniz. Öncelikle sürüngen hayvan edinmeden önce ömrü boyunca ona bakabileceğinizden emin olmanız gerekir. Sürüngen almaya karar verdiniz ve evinize getirdiniz, öncelikle bilmeniz gereken hususlardan birisinin kendinize bir veteriner hekim bulmak olduğunu bilmelisiniz. Sürüngenleri sürekli kafeslerde tutmak çok sağlıklı değildir. Ev içerisinde gezmelerine de müsaade etmeniz gerekir. Bu sebeple evinizin düzenini onlara uygun bir alan yaratabileceğiniz bir şekilde dizayn edebilirsiniz. Ayrıca sürüngenlerin sıcaklık ve nem gereksinimleri de bulunmaktadır. Soğukkanlı ve tropik iklim canlıları olmaları sebebiyle onlara sıcak ortam sağlamanız önemlidir. Bu kapsamda bir ısıtıcı kullanmak suretiyle onlara bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Hatta bu gibi hususları onları eve getirmeden önce düşünmeniz ve onlara uygun ortamı hazırlamanız ardından hayvanınızı edinmeniz çok daha mantıklı bir adım olacaktır. Genel itibariyle zehirli sürüngenler beslemek çoğu bölgede yasaktır. Ancak bu konu ile ilgili özel izin alınabilmektedir. Böyle bir tercihiniz doğrultusunda hastalıkların yayılma riskini önlemeniz ve gerekli hijyenik koşulların sağlanması durumlarını iyice düşünmüş ve planlamış olmanız gerekir. Ayrıca sürüngenlerin temel biyolojisi hakkında bilgi edinmenizde de fayda bulunmaktadır. Onların beslenme alışkanlıklarını bilmek ve iyi tanımak da önemli noktalardan bir başkasıdır. Bu konuda özel yemleri inceleyerek sahip olduğunuz veya olacağınız sürüngene uygun ürün çeşitlerini zahmetsizce tanıyabilirsiniz. Hatta hangi sürüngen türünün ne kadar sıklıkla besin tükettiği ve ne kadar besine ihtiyacı olduğu durumları da bilmeniz gereken ayrıntılar arasındadır. Genel itibariyle de un kurdu gibi ürünleri her tür sürüngenin de rahatlıkla tüketebileceğini bilmeniz gerekir.

Besleyici Sürüngen Yemleri

Besleyici Sürüngen Yemleri

Gramaj ve içerik olarak oldukça farklı şekillerde üretilen ilaç niteliğindeki ürün mevcuttur. Su kaplumbağalarının yanı sıra akvaryum balıkları için de etkili, ideal bir besin kaynağı olan ek yemler kurutulmuş bir yapıda olup, %6 oranında yüksek bir kalsiyum içeriğine sahip yemler olmaktadır. Aynı zamanda yüksek derecede protein ve yağ da içeren bu ürün çeşitlerinin analitik bileşenleri %41 protein ve %4 yağ şeklindedir. Oldukça besleyici bir yapısı bulunan bu ürünler az miktarda ek yemler olarak ideal bir kullanıma sahip olmaktadır. Bir başka yem formu olan çubuk tasarımlı ürünler ise su kaplumbağalarının yanı sıra kertenkelelerin de severek tükettiği, kuvvetli temel yem çubukları olmaktadır. Sera kaplumbağa yemi olarak da geçen bu üretimler bütün sürüngenlerin güvenle tüketebileceği ve eşsiz faydalar elde edebileceği yemlerden biri olmaktadır. Yüzen yem çubukları şeklinde tüketilen bu ürünler ayrıca kara kaplumbağaları için de değerli bir besin kaynağıdır. Bütün kaplumbağa çeşitleri ve sürüngenlerin beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilecek biçimde doğalarına uygun üretilmişlerdir. Bu yemler zengin kalsiyum içerikleri sayesinde bütün sürüngenlerde iskeleti güçlendirebileceği gibi, kaplumbağalarda ayrıca kabuğun da güçlenip sağlamlaşmasını desteklemektedir. Bu çubukların içeriğinde başlıca balık eti ve balık türevleri, tahıl, bitkisel türevler, amino asitler ve kalsiyum yer almaktadır. Su kaplumbağaları için bir antiseptik olan ürün çeşitleri ise karanfil yağı içeren yapılarıyla kaplumbağaların kabuğuna parlaklık ve renk vermektedir. Ayrıca bu antiseptikler çeşitli kazalar doğrultusunda oluşan kabuk zedelenmelerindeki ağrı hissini de oldukça azaltabilecektir. Stick formunda bir ana yem olan kaplumbağa yemi ürünleri ise içeriği bakımından oldukça zengin bir başka ürün çeşididir. Bu ürünler su kaplumbağalarının beslenme alışkanlıklarına uygun olacak şekilde geliştirilmiş, sağlıklı ve leziz yemler olmaktalardır. Yüksek oranda, kolay sindirilebilir protein içermelerinin yanı sıra güçlü bir kemik gelişimini de desteklemektedir. Günlük olarak az miktarda, küçük bir porsiyon verilmesi ile son derece etkili faydalar görebilirsiniz. İçeriğinde ise balık ürünleri, bitkisel protein ekstraktı, yosun, lysin, lesitin, maya, yağlar, yumuşak ve sert kabuklu deniz ürünleri bulunmaktadır. Ayrıca bunların yanı sıra çeşitli vitamin ve mineralleri de içermektedir. Yalama bloğu gibi pek çok farklı yapıda bulunan ve değişken miktarlarda kullanım tavsiyeleri verilen ek veya ana yemler bulunabililmektedir. Ürünleri inceleyerek her biri hakkında detaylı bilgiler edinebilmeniz mümkündür.

Sürüngenler için İdeal Yem Çeşitleri

Sürüngenler için İdeal Yem Çeşitleri

Kurt besinleri çeşitli markaların çeşitli adetlerdeki paketlerinde bulunabilmektedir. Ortalama 500 gr. olarak tercih edebileceğiniz bir pakette binlerce adet olduğunu bilmeniz gerekir. Bu un kurdu ürünlerinden edinmeniz ile sürüngen canlılarınız günlerce doğal bir şekilde beslenebilecektir. Bu kurtlar Orta Amerika ve Güney Amerika’da yaşayan bir böcek türüdür. Hayatı boyunca toplam 4 evreden geçen bu ürünler; öncelikle yumurta, sonra larva, pupa ve son olarak da böcek olmaktadırlar. Başlıca bülbül gibi ötücü kuşlar için besin; pek çok akvaryum balığı için yem; ergin bir larva evresindeyken balıkçılar için sıklıkla tercih edilen canlı yemler; marmoset, yarasa, fare ve sıçan gibi böcekçil küçük memeliler için de uygun olmaktadırlar. Ayrıca vahşi ortamlarda akrepler, tarantulalar ve benzeri eklem bacaklı birçok böcek için de önemli birer avdırlar. Daha pek çok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Örneğin tavuk ve diğer kanatlılar için de besleyici yemler olarak sizlere sunulmaktadırlar. Canlı yem olan un kurtlarını özellikle balıkçıların çok tercih ettiğini vurgulamak gerekir. Bu kurtlar olta ucunda diğer pek çok canlı yeme göre daha fazla canlı kalabilmektedir. Ayrıca olta ucuna da pratik bir şekilde sabitlenebilmektelerdir. Sizin beslemeyi düşündüğünüz canlılar olan iguana, bukalemun, kaplumbağa ve semender gibi çeşitli sürüngenlerin her biri için de doyurucu ve besleyici yemler olduklarını belirtmek gerekir. Canlı un kurdu fiyatları ise ürün çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Dilerseniz her hafta için az bir miktarda talep edebilir, böylelikle her seferinde taze ve sağlıklı bir şekilde kurtlar, sürüngenleriniz tarafından tüketilebilirler. İsterseniz paket olarak talep edebileceğiniz un kurdu fiyatı da paket içeriğine ve ürün markasına göre değişkenlik göstermektedir.