Kategoriler

Marka

Sera (18)
Exo Terra (12)
Apex (8)
Zem (5)
Tropical (4)
JBL (3)
Deep (2)
Royalist (2)
Bonnie (1)
Comfort (1)
Dubia (1)
Gammaros (1)
Losbter (1)
Retox (1)
Tropifit (1)
Vacusera (1)
Vitakraft (1)
(15)
Başka bir kelime deneyin

Mama Türleri

Standart (8)
(4)
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız (10)
4 yıldız ve üzeri (16)
3 yıldız ve üzeri (19)
2 yıldız ve üzeri (19)
1 yıldız ve üzeri (19)

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, Ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Diğer

için 80 sonuç bulundu.

Diğer Sürüngen Yemleri

Eğer bir sürüngen hayvan besliyorsanız sürüngen yemi ürünlerine ihtiyaç duyacaksınız. Sürüngenin türüne göre beslenme tarzı çeşitlilik göstermektedir. Bazı sürüngenler otçul bazısı ise etçildir. Etçil sürüngenler için küçük hayvansal gıdalar edinmeniz gerekmektedir. En çok kullanılan ürünler arasında un kurdu göze çarpmaktadır. Etçil sürüngenler için olan un kurdu yemi sıklıkla tercih edilen besinlerden biridir. Un kurdu fiyatı ürünün gramajına göre değişiklik göstermektedir. Etçil sürüngenler için tercih edilen canlı sürüngen yemleri, sürüngenin çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Küçük su kaplumbağaları gibi etobur sürüngenler için özel olarak üretilmiş sürüngen yemi ürünleri mevcuttur. Yüksek kalitede protein ve yağlar içeren bu ürünler, aynı zamanda gerekli vitamin ve mineralleri de barındırmaktadır. Bu yem ürünleri, kalsiyum ve fosfat gibi mineral maddelerin yanı sıra hastalıklara karşı hayvanın direncini kuvvetlendiren vitaminler içermektedir. Bu zengin içerikli ürünler, kaplumbağanın sağlıklı kemik ve kabuk gelişimine yardımcı olur.

Un Kurdu Yemi

Un Kurdu Yemi

Sürüngen hayvan besleyenler, sürüngenin cinsine göre beslenmesi için gerekli olan yem çeşitlerini temin etmektedirler. Otçul sürüngenleri çeşitli sebze ve meyvelerle beslemek mümkündür. Ancak etobur türler için sürüngen canlı yem ürünleri kullanmak gerekmektedir. Un kurdu, en çok tüketilen etobur sürüngen yemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hızlı üreyen, kolay beslenen un kurtlarının yemden yararlanma oranları yüksektir. Bu hayvan, 280 ila 630 gün arasında bir yaşam döngüsüne sahiptir. Yumurtadan 10-12 gün sonra çıkan larvalar üç veya dört ay sonra ergin hale gelirler. Ergin hale gelmeleri 18 ay sürebilmektedir. Un kurtları sıcaklık değişimine dayanıklı hayvanlardır. Nem değişimine karşı çok hassastırlar. %30-55 arasında nem ihtiyacı duyarlar. Yüksek nem şartları altında un kurtları çok çabuk ölürler. Ergin 30 tane un kurdu için 15 ila 30cm civarında bir kap yeterli olacaktır. Kabın tabanına 3-4 cm yüksekliğinde altlık koyulması tavsiye edilmektedir. Un kurdu besin değeri çok yüksektir. Enerji değeri, soya fasulyesinden %50, mısırdan %87, balık, fasulye ve mercimekten %70, buğday ve çavdardan %95 daha yüksek olmakla beraber vitamin, mineral ve yağ asitleri de oldukça fazladır. Kanatlı hayvanların beslenmesinde de kullanılan un kurdu, sürüngen dostunuz için besleyici bir seçenek olacaktır. Sayfamızda adet ile satılan Morio kurdu sürüngen canlı yem ürünlerine rastlayabilirsiniz. Bu hayvanlar 4-6 cm uzunluğunda olup, genelde sürüngenlerin tercih ettiği bir yem türüdür. Besleyici ve lezzetli morio kurdu, su kaplumbağaları, bukalemun, tarantula ve pek çok böcek ile beslenen hayvanların beslenmesinde kullanılabilir. Un kurdu 1kg en çok tercih edilen ürünler arasındadır. 250gr paket içerisinde 2500 adet un kurdu bulunmaktadır.

 Canlı Sürüngen Yem Çeşitleri

Canlı Sürüngen Yem Çeşitleri

Canlı sürüngen yemleri etobur sürüngen dostlarınız için tercih edeceğiniz ürünlerdir. Bu ürünler çok çeşitlidir. Su kaplumbağası gibi etobur bir sürüngen hayvan besliyorsanız, canlı sürüngen yemi tercih etmeniz hayvanın sağlığı açısından da önemlidir. Zaten doğasından koparılmış ve ev ortamında beslenen sürüngenler için doğal beslenme sağlamak konusu onların sağlığı ve huzuru için önemlidir. Sürüngen beslemek, kedi veya köpek beslemekten çok daha farklıdır. Sürüngeninizin cinsine göre bir yaşam alanı oluşturduktan sonra onun en iyi şekilde beslenmesini sağlamanız gerekmektedir. Bukalemun gibi etobur bir sürüngen besliyorsanız mutlaka can yemleri temin etmelisiniz. Mutlaka canlı hayvanlarla beslenmesi gereken bir tür olan bukalemun, günde en azından 20-30 canlı sinek yemelidir. Günde 7 veya 8 orta boy canlı çekirge veya 10 kadar ufak canlı hamamböceği ile de beslenebilir. Bukalemunlar ağaçlarda yaşayıp, dilleriyle avlanan canlılardır. Evinizdeki sinek ve böcekleri dillerini hızlıca uzatıp çekerek temizleyebilirler. Bu durumda canlı kurtlar, en kolay bulabileceğiniz ve besleyici ürünler arasındadır. Canlı un kurdu fiyatları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Çeşitli gramajlarda ürünlerle karşılaşacaksınız. Bu ürün çeşitleriyle bukalemun gibi bir hayvanın beslenmesinde yeterli olacaktır. Dolayısıyla etobur sürüngen dostlarınız için bu ürünler tam bir ziyafet olacaktır. Kertenkele ve bukalemun gibi etçil hayvanlar için teraryumda bir sinek tuzağı hazırlayabilir ve bu şekilde canlı sürüngen yemi elde edebilirsiniz. Hayvanınızın yeterli beslenmesi, onun canlı kalması için önemlidir. Beslediğiniz sürüngeninizi en popüler ürün olan canlı un kurdu ile rahatlıkla besleyebilirsiniz. Aksi takdirde sizin böcek veya sinekleri avlayıp hayvanın beslenmesini sağlamanız gerekecektir. Her sürüngenin farklı beslenme şekilleri vardır. Sizin hayvanınız etobur ise mutlaka düzenli olarak her gün belirli miktarlarda beslemeniz gerekmektedir. Sayfamızda organik kurutulmuş canlı yem ürünlerine de rastlayabilirsiniz. Bu ürünler tamamen organiktir. Bu ürünler arasında dubia hamam böceği ürününü de bulabilirsiniz. Orta ve güney Amerika’da dağılım gösteren bu tür hamam böceğinin yetişkinleri 4-6 cm arasındadır. Ergin olanlar 12- 24 ay arası yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Dubialar, hamamböcekleri arasında en yavaş hareket eden cinslerdendir. Dolayısıyla kolayca yakalayıp tutabilirsiniz. Cam, plastik gibi düz zeminlere tırmanamazlar. Kabuğuna göre et oranının yüksek olmasından dolayı diğer canlı sürüngen besinleri ile kıyaslandığında daha doyurucu ve kullanışlı bir canlı yemdir. Ayrıca diğer hamam böceği türleri gibi koku yapmazlar. Dolayısıyla hamam böceklerini de un kurduna alternatif olarak düşünebilirsiniz. Etobur sürüngen dostunuza hem hamamböceği hem de un kurdu karışık ziyafetler hazırlayabilirsiniz. Etçil bir sürüngen için bu ürün çeşitleri ile beslenmek mutluluk verici olacaktır.

 Diğer Canlı Sürüngen Yemleri

Diğer Canlı Sürüngen Yemleri

Etobur sürüngenleriniz için pek çok çeşit canlı sürüngen yemi mevcuttur. Bunlardan biri de kurutulmuş karideslerdir. Tüm akvaryum canlıları için özel olarak üretilmiştir. Dengeli ve doğal bir besin kaynağı olan kurutulmuş karidesler herhangi bir enfeksiyon veya mikrobik tehlike oluşturmazlar. Kaplumbağaların kabuk ve kemik gelişimi için gerekli kalsiyumu içermektedir. Protein yönünden oldukça zengin olmakla beraber, lezzeti arttıran çeşitli vitaminleri de içermektedir. 250 gramlık poşetler halinde satılan kurutulmuş karidesler sürüngen canlınızın sağlıklı gelişimini sağlamakla kalmaz aynı zamanda renkleri canlandırıcı etkisi vardır. Dilerseniz 1 kg’lık kaplumbağalar için özel olarak üretilmiş karidesleri de tercih edebilirsiniz. Evde beslediğiniz sürüngenlerin, doğal ortamlarında ki gibi beslenmeleri son derece önemlidir. Evde beslediğiniz kaplumbağalar için üretilen karidesler %100 doğaldır. İçerdiği zengin mineral, kalsiyum ve protein ile kaplumbağaların sağlıklı gelişimlerine yardımcı olmaktadır. Yavru kaplumbağalara günde iki kere, beş dakika içerisinde tüketebilecekleri kadar verilmesi önerilir. Yetişkin kaplumbağalarda ise günde bir kez, on dakikada tüketebilecekleri kadar verilmelidir. Canlı sürüngen yemleri arasında en yaygın ve pratik kullanımı olan, yukarıda da belirttilen ürünlerle onları rahatlıkla besleyebilir ve ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, protein gibi bileşenleri almasını sağlayabilirsiniz.