Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Sağlık & Bakım

için 147 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Sürüngen Sağlık ve Bakım Ürünleri

Evinizde beslediğiniz sürüngen hayvanlarınızın sağlığı ve bakımı için ihtiyaç duyacağınız malzemeler vardır. Doğal yaşam ortamları genellikle güneşli, ılık ve nemli ortamlar olan sürüngenlerin bakımına dikkat etmezseniz bazı sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Sürüngen dostlarınızın sağlığı için nasıl bir bakım yapmanız gerektiği konusunda mutlaka veterinerinizden de destek almalısınız. Bakım için onun yiyeceklerini ürünlerini doğru seçmek çok önemlidir. Her cins sürüngenin kendine özgü beslenme şekilleri vardır. Hayvanın türüne göre doğru yem seçmeli ve düzenli olarak destekleyici vitaminlerle bakımını yapmanız gerekmektedir. Sürüngen dostunuzun hayatta kalması için bakım konusunda bilgilenmeniz ve düzenli bir bakım rutini oluşturmanız, hayvanın sağlığı açısından çok önemlidir. Gerekli her türlü malzemeyi ve katkı besin ürünlerini sayfamızdan inceleyebilir, dilediğiniz ürünü kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Sürüngenler için Doğru Sağlık ve Bakım Ürünleri

Sürüngenler için Doğru Sağlık ve Bakım Ürünleri

Bir sürüngen sahibi olduğunuz zaman, ona en uygun yaşam alanını yaratmanız gerekmektedir. Sürüngen sağlığı açısından, hayvanın doğal yaşam ortamına benzer bir çevresi olması önemlidir. Evinizin bir köşesinde oluşturacağınız teraryum içerisinde sürüngeninize doğal bir yaşam ortamı yaratabilirsiniz. Teraryum için bazı gerekli malzemeleri temin etmeniz gerekir. Yaşam ortamını doğal hale getirmek için, teraryum ısıtıcısı, teraryum lambası, teraryum zemini için sürüngen kumu, nem ölçer higrometre, ısı ölçer ve dijital derece ölçüm cihazlarına ihtiyaç duyacaksınız. Sürüngen akvaryumu ve teraryumların temizliği için filtre kullanmanız gerekecektir. Tüm bu malzemeler ile sürüngeninizin ihtiyacı olan ısı ve nem oranını dengeleyerek, hayvanın sağlığı ve huzuru için gerekli ortamı yaratmış olursunuz. Bakım, sürüngen besleyenlerin temel sorumluluğudur. Eğer sürüngenler doğru bakılmazsa ölümcül hastalıklara sahip olma ihtimali doğar. Bu sebeple sürüngen bakımı en doğru şekilde yapılmalıdır. Hayvanın besin kaynağı için doğru gıdayı seçimi yapmanız gerekir. Bu konuda uzman veterinerlerden hangi yiyecek ürününü seçmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bazı hayvanlar için sürüngen canlı yem ürünlerini tercih etmeniz gerekebilir. Sürüngenin sağlığı açısından düzgün bir beslenme düzeni oluşturmak gerekir. Doğru aydınlatma, nem ve ısı dengesi, uygun yaşam ortamı ve düzgün bir beslenme ile sürüngeninizin uzun süre hayatta kalmasını sağlayabilirsiniz. İçerik olarak zengin besin ürünleri bulunmaktadır. Bunları temin ederek sürüngeninizin sağlıklı bir beslenme ile yetişmesini sağlayabilirsiniz. Vitamin ve mineral açısından doğru yem seçimi yapmanız önemlidir. Veterinerinize danışarak sürüngen multivitamin ürünlerini de kullanabilirsiniz. Hayvanınızın bir hastalığı olmasa bile sürüngen vitamini kullanarak beslenmesini takviye ederek daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin; kalsiyum takviyesi ile hayvanınızın daha iyi beslenmesine yardımcı olabilirsiniz. Canlı yem ürünleri de iyi bir beslenme için bazı hayvanların ihtiyacı doğrultusunda kullanılmaktadır. Canlı yem için sürüngen mama kabı ürünlerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Veterinerinizin tavsiyesi doğrultusunda vitamin ve mineral desteği gerekirse, bu ürünleri de yine sayfamızdan temin edebilirsiniz. Sürüngeninizin sağlığı ve bakımı için ihtiyaç duyduğunuz her türlü ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 Sürüngen Sağlık ve Bakım Ürünleri ile Hastalıklardan Korunma

Sürüngen Sağlık ve Bakım Ürünleri ile Hastalıklardan Korunma

Eğer sürüngeniniz hastalanırsa, bir veteriner hekim kontrolünde sürüngen ilacı kullanabilirsiniz. Sürüngen hayvanınızın hastalanmaması için düzenli olarak beslenmesini sağlamalı ve bakımını yapmalısınız. Sürüngen hayvanlar için çok çeşitli yem ve vitaminini bulabilirsiniz. Örneğin; kaplumbağa sahibi iseniz, kaplumbağalar için özel üretilmiş vitaminleri tercih edebilirsiniz. Kaplumbağanızın kabuğunun bakımı için özel kabuk temizleyici ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler kaplumbağanızın kabuğunun sertleşmesini ve korunmasını sağlamaktadır. Kabuk koruyucu bu ürünler kabuğun doğal görünümünü ve parlaklığını korur. Parazitlerin kabuğa yerleşmesini ve hastalık oluşmasını engeller. Kabuğu dezenfekte eder ve kabuğun beslenerek sert kalmasını sağlar. Sürüngen hayvanlarınızın ihtiyacı olan her türlü protein ve vitamini karşılamanız gerekmektedir. Doğru bakım, tüm canlıların beslenmesinde önemlidir. Piyasada bulacağınız beslenme maddelerinin, A, C ve D vitamini açısından zengin yemler olmasına dikkat etmelisiniz. Sürüngeninizin sağlığı açısından düzenli olarak beslenmesi ve yeterli vitaminleri alması önemlidir. Multivitamin seçeneklerini hayvanınızın beslenmesine takviye olarak kullanabilirsiniz. İguana en çok evde beslenen sürüngen hayvanlar arasında yer almaktadır. İguanalar için özel olarak hazırlayacağınız teraryum hayvanın doğada ki ortamını aratmayacak şekilde olmalıdır. İguanalar genelde otçul hayvanlardır. Brokoli, salatalık, maydanoz, lahana, biber, havuç, mantar, armut, muz, kivi, papaya, üzüm, elma, çilek gibi gıdalarla rahatlıkla iguananızı besleyebilirsiniz. İguanalar için özel olarak satılan sürüngen bitkiler ile de hayvanınızın beslenmesini sağlayabilirsiniz. Gül ve gül yaprakları, menekşe yaprakları, kabak çiçeği gibi bitkiler, iguanaların beslenmesinde kullanılabilir. Örneğin; iguanaların çok fazla lahana ile beslenmesi guatr hastalığına yol açabilir. Marul düşük bir beslenme değerine sahip olduğundan yeterli vitaminleri sağlayamaz. İguanayı sürekli bu besinlerle beslemek sağlık sorunlarına yol açabilir. Dolayısıyla beslenmesine ek olarak multivitamin alternatifini kullanabilirsiniz. Eğer herhangi bir sağlık sorunu oluşursa, veteriner hekim kontrolünde ilaç kullanmanız gerekebilir. Canlı yem ürünleri her tür iguana için kullanılmaz. Fazla hayvansal protein beslenmesi iguanalarda karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, gut ve metabolik kemik hastalıkları görülmesine yol açabilir. Böyle bir durumda veterinerinizin önerdiği ilaç ile hayvanınızın iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.

 Sürüngen Sağlık Ürünleri ve Beslenmesi

Sürüngen Sağlık Ürünleri ve Beslenmesi

Doğru bakım ürünlerini seçmek, sürüngen hayvan besleyen kişiler için oldukça önemli bir konudur. İlk adım, hayvanın türüne göre onun yaşayabileceği ortamı sağlayabilmektir. Dolayısıyla evinizin bir köşesinde oluşturacağınız teraryum içerisinde, hayvanın hayatta kalabilmesi için gerekli tüm malzemeleri temin etmiş olmanız gerekmektedir. Sürüngen bir hayvan beslemeye başladığınız zaman bazı sorumluluklarınız olacaktır. Teraryumun doğru yaşam koşullarına sahip olmasının yanı sıra düzenli olarak temizlenmesi ve hijyenik tutulması önem taşır. Mama kabı, saklanma alanı ve bitki ürünlerini sağlamanız gerekecektir. Sürüngen hayvanların hayatta kalabilmeleri için, doğa içerisinde nasıl bir ortamda yaşıyorlarsa aynı ortamı gerekli sürüngen malzemelerini edinerek yaratmanız elzemdir. Bir diğer önemli konu ise beslenmedir. Sürüngen hayvanınızın çeşidine göre beslenme düzeni değişiklik gösterir. Bazı hayvanlar için canlı yemler mutlaka tercih edilmektedir. Sürüngen yemi seçimi konusunda, sürüngenler konusunda uzman bir veterinerden destek alabilirsiniz. Yalnızca yem ile beslemek hayvanınız için yeterli olmayabilir. Sürüngen dostunuzun sağlığı için sürüngen kalsiyum ürünlerini, beslenmesine takviye olarak kullanabilirsiniz. Vitamin ve mineral çeşitlerinden ona uygun olan alternatifi rahatlıkla bulabilirsiniz. Örneğin; su kaplumbağaları için özel olarak üretilmiş multivitamin ürünleri bulunmaktadır. Sürüngenlerin vitamin ihtiyacını karşılayan, toz halinde üretilmiş ürünleri de tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, bukalemun veya iguana gibi sürüngen türleri için özel olarak üretilmiştir. Kaplumbağalar için özel olarak üretilmiş multivitamin ürünleri de bulunmaktadır. Bu ürünler hayvanın doğal ortamında alması gereken D3 vitamini ve diğer vitaminleri içermektedir. Hayvanda oluşabilecek stres, iştahsızlık ve halsizliklerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Kaplumbağanın kuru yemi üzerine bir veya iki damla damlatılarak, yem vitamini iyice emdikten sonra hayvana mama kabı içerisinde verilebilir. Gün aşırı uygulanması tavsiye edilen bu ürünler aynı zamanda kaplumbağanın kabuğunun yumuşamasını engeller. Sürüngen hayvanlarınızın sağlığı ve bakımı için gerekli her türlü yem, ilaç ve mineral ürünleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.