Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Sağlık & Bakım

için 426 sonuç bulundu.

Sağlık & Bakım

Evlerinizde sizinle birlikte yaşamaya başlayan sürüngenlerinizin sağlığı en çok özen göstermeniz gereken konudur. Sağlık konusu yalnızca beslenme ve barınmayla değil, bu ikisine dair koşullarla da sıkı sıkıya bağlıdır. Örneğin, evinizdeki iguananın sağlıklı bir biçimde hayatına devam edebilmesi için çevresel koşullara bağlı olduğunu bilmeniz ve gerekli önlemleri almanız gerekir. Bunun için gerekli teraryum malzemeleri ile dolu bir teraryum edinmeniz ilk şarttır. Çünkü dikkat edilmesi gereken en önemli şey sürüngeninizin doğal ortamını taklit etmektir.

Sürüngen Bakımı İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Sürüngen Bakımı İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Sürüngenlerin doğal yaşam ortamları çoğunlukla güneşli, ılık ve nemli ortamlardır. Buna örnek olarak, çölleri ya da çöl benzeri kural alanları örnek verebiliriz. Dolayısıyla, sürüngenlerin belli oranda gün ışığına ya da gün ışığını taklit eden teraryum aydınlatma ürünlerinin altında güneş banyosu yapmaya ihtiyaçları vardır. Bu durum onların deri ve kemik sağlığını iyileştirir, metabolizmalarını düzenler ve çiftleşme davranışlarını etkiler. Aynı zamanda bir teraryum ısıtıcısı edinmelisiniz ki onlara ihtiyaç duydukları sıcak ortamı sağlayabilin. Mama ve su kapları da satın almanız gereken diğer teraryum malzemeleri arasında yer alır.

İdeal Beslenme Ürünleri

İdeal Beslenme Ürünleri

Tüm bu ortam düzenlemelerinin yanı sıra en üst önem seviyesinde bulunan bir başka şey de beslenmedir. Sürüngen yemleri, sürüngen bakımı için çok önemlidir. Sürüngen bakımı konusunda pek çok beslenme söylentisine rastlansa da sürüngenler için özel olarak üretilmiş sürüngen yemlerini tercih etmeniz sürüngeninizin sağlığı ve düzgün bir biçimde bakılması açısından elzemdir. Eğer doğru aydınlatma kullanmaz ve içerik olarak zengin sürüngen yemi haricinde bir diyet uygularsanız, sürüngenlerinizde kısa zaman içinde birtakım hastalıklar baş göstermeye başlayacaktır. Sürüngenlerin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlayan özel üretim sürüngen yemlerinden satın almak için Sürüngen Yemleri kategorisini ziyaret edebilir ve hızlıca alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Vitamin, İlaç ve Destekleyici Ürünler

Vitamin, İlaç ve Destekleyici Ürünler

Eğer bu şartlardan haberdar değildiyseniz, sürüngeninizde birtakım hastalıklar ortaya çıkacağını söylemiştik. Bunun için sürüngen vitamini ve sürüngenler için ilaç satın alarak uygulama talimatlarına göre sürüngenlerinize verip sağlıklarında iyileşme sağlayabilirsiniz. Sürüngen bakımı zor ve meşakkatli bir iş olduğundan bazen her şeyi doğru yapsanız bile sürüngen dostlarınız çevrelerine uyum sağlayamazlar. Bu durumda ihtisaslaşmış bir veteriner hekim kontrolünde olmak üzere sürüngen ilacı kullanabilirsiniz. A ve D vitaminlerinden oluşan ve sürüngenlerin kemik ve göz sağlığında önemli yeri bulunan sürüngen vitamini markalarından biri olarak Sera, tercih edilebilir ürünler sunmaktadır. Eğer kaplumbağanızın kabuğu zedelendiyse, kaplumbağa kabuk temizliği için üretilen solüsyonlardan almalısınız. Aynı zamanda su düzenleyici ürünlerden birini satın alarak, kaplumbağanızın suyundaki zararlı ve toksik maddeleri temizleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Apex (12)
Exo Terra (10)
Deep (8)
Sera (8)
Deep Fix (6)
Seachem (6)
Ada (4)
Trixie (3)
Zee.Dog (2)
A-Bone (1)
Acana (1)
Agira (1)
Agran (1)
Habitrail (1)
JBL (1)
Minjiang (1)
Newa (1)
Raff (1)
Sakapet (1)
Tetra (1)
Xinyou (1)
(237)
diğer (90)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(51)
ve üzeri (56)
ve üzeri (59)
ve üzeri (59)
ve üzeri (63)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL