Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Aydınlatma

için 699 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Akvaryum Aydınlatma Ürünleri

Yaşam alanınızda suda yaşayan canlılardan herhangi birisini beslemek istiyorsanız bir akvaryuma ihtiyacınız vardır. Akvaryum satın aldıktan sonra besleyeceğiniz su canlısının daha iyi bir şekilde yaşayabilmesi için akvaryum aydınlatma modellerinden sizin için en uygun olanını satın almalısınız. Eğer akvaryumun içerisinde canlı bir bitki de yaşıyorsa aydınlatma büyük bir önem taşıyacaktır. Birçok marka tarafından piyasaya sunulan farklı özelliklere sahip akvaryum içi aydınlatma modelleri ile tüketici kendisine en uygun olan aydınlatmayı seçebilecektir. Şimdi siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek akvaryum ışıklandırması alternatiflerini yakından keşfedebilirsiniz.

Akvaryumlarda Aydınlatma Neden Gereklidir?

Akvaryumlarda Aydınlatma Neden Gereklidir?

Akvaryum aydınlatmaları ile su canlılarını keyifle izleyebilirsiniz. Bu görüntü yaşam alanınıza estetik bir dokunuş da sunacaktır. Fakat sadece bu nedenden dolayı akvaryum aydınlatma sistemleri satın alınmamaktadır. Akvaryumun içerisinde yaşayan canlıların sağlıklı bir şekilde büyümesi, gelişmesi ve üremesi gerekmektedir. Bunun için akvaryumun içi mümkün olduğu kadar doğadaki ortam gibi oluşturulmalıdır. Bu sayede su canlısı kendisini doğada sanabilecek ve orada nasıl yaşıyorsa akvaryumun içerisinde de o şekilde hayatını sürdürebilecektir. Doğada var olan güneş ışınlarını da akvaryumlara göre üretilen aydınlatmalar ile sağmak mümkündür. Aydınlatmalar, su canlıları için en ideal ortamın yaratılmasında önemli bir etkendir. Eğer akvaryumun içerisinde yosun gibi su bitkileri bulunuyorsa bitkili akvaryum aydınlatma modellerine bakılması gerekmektedir. Suda yaşayan bitkiler tıpkı karada yaşayan bitkiler gibi fotosentez yapmaktadırlar. Gerekli olan karbondioksit ihtiyacını sudan sentezleyebilmeleri için ışığa ihtiyaçları vardır. Böylece akvaryumun içerisinde bulunan bitkilere gerekli oksijen ve karbondioksit sağlanabilecektir. Akvaryumun içerisinde bulunan bitkiler de daha sağlıklı bir şekilde gelişip büyüyebilecektir. Aydınlatma sisteminde bulunan ısı nedeniyle su ısınacak ve zamanla genleşmeye başlayacaktır. Akvaryumlar camdan üretildiği için bu genleşme ile patlayıp camlarının kırılma olasılığı yüksektir. Patlama sonucunda akvaryumun içerisinde yaşayan canlıların da zarar görme olasılığı vardır. Bu yüzden sahip olduğunuz akvaryumun uzunluğuna uygun olan akvaryum aydınlatmalarından almanız gerekmektedir. Birçok marka bu durumdan dolayı 35 cm akvaryum aydınlatma ve 40 cm akvaryum aydınlatma veya 50 cm akvaryum aydınlatma seçenekleri tasarlamıştır. Bunların yanı sıra 60 cm akvaryum aydınlatma ve 1 m akvaryum aydınlatma modellerini piyasada bulabilirsiniz. Çok fazla ürün seçeneğini sayesinde tüketici istediği uzunlukta olan aydınlatıcıyı seçebilecektir. Piyasaya sunulan ürün seçeneklerini sayfamızdaki ürünleri inceleyerek daha detaylı bir şekilde keşfedebilirsiniz. Dilerseniz hoşunuza giden bir akvaryum aydınlatıcısını tercih ederek güvenli bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz.

 Bir Akvaryumdaki Işık Miktarı Ne Kadar Olmalıdır?

Bir Akvaryumdaki Işık Miktarı Ne Kadar Olmalıdır?

Su canlılarının ışığa ihtiyaçları olduğu için günde sekiz ile on iki saat akvaryum aydınlatıcıları çalıştırılmalıdır. Su canlısının türüne göre ışık ihtiyacı değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayı kişinin akvaryum aydınlatıcısını günde ne kadar süre çalıştıracağını belirleyen bazı faktörler mevcuttur. İlk faktör, akvaryumda bulunan canlı bitkiler ve türleridir. Eğer birden fazla bitki türü bulunuyorsa ve bitki sayısı fazlaysa daha fazla ışık gerekecektir. Bitkiler ihtiyacı olan ışığı alamazlarsa gelişme ve büyüme olasılıkları çok düşüktür. İkinci faktör ise akvaryumun koyulduğu odanın ışık yoğunluğudur. Odanın gün içerisinde ne kadar güneş ışığı aldığına göre bu süreyi uzatabilir veya kısaltabilirsiniz. Kış aylarında güneş ışınları daha az olacağı için daha uzun süreli akvaryum aydınlatması kullanmanız gerekebilir. Üçüncü faktör, akvaryumdaki su canlısının sayısı ve türüdür. Eğer fazla sayıda ve türde su canlısı bulunuyorsa akvaryumu bu kritere göre aydınlatabilirsiniz. Akvaryumda bulunan su canlılarının türlere uygun olan su bitkileri satın alırsanız ışık ihtiyacını daha net bir şekilde belirleyebilirsiniz. Tropikal su canlıları için tropikal bitkiler, tuzlu suda yaşayan su canlıları için o bölgede yaşayan su bitkilerini ve soğuk sularda yaşayan su canlıları için de o koşulda yaşayabilen bitkiler tercih edebilirsiniz. Böylece akvaryumun içerisindeki su canlıları ve bitkileri daha uzun süre yaşama olasılıkları artacaktır. Dördüncü faktör, su bitkilerinin doğal eğilimlerine göre ışıklandırma seçimidir. Eğer akvaryumda tropikal bitki çeşitlerinden biri mevcutsa, bu akvaryumun her gün ortalama on iki saat ışıklandırılması gerekmektedir. Eğer akvaryumun içerisine yeni bir bitki satın aldıysanız akvaryum aydınlatmasını daha uzun süre açık bırakmanız gerekmektedir. Böylece yeni gelen bitkiler köklerini salacak ve bu sayede hızlı bir şekilde büyüyeceklerdir. Akvaryum aydınlatma fiyatları birçok markanın çeşitli ürünleri piyasaya sunmasından, aydınlatıcıların çeşitli uzunlukta olmasından, farklı çeşitte ve özellikte ışıkların bulunmasından dolayı değişkenlik gösterecektir. Siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek sizin için ideal özellikler taşıyan bir akvaryum aydınlatmasını satın alabilirsiniz.

 Akvaryum Aydınlatma Ürünü Modelleri

Akvaryum Aydınlatma Ürünü Modelleri

Akvaryumda bulunan su canlılarının sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmeleri için ışık seçimi büyük bir önem taşımaktadır. Işık seçiminde dikkat edilmesi gereken dört unsur bulunmaktadır. Bu unsurlardan ilki ışığı watt değeridir. Bu değer, ışığın elektrik olarak kullandığı kuvveti ifade etmektedir. Watt değerleri incelenirken bu değerin üründen ürüne değişkenlik gösterdiğini bilmeniz gerekmektedir. İkinci unsur ise lümen değeridir. Bu değer, ışığın ne kadar aydınlatma yaptığını yani şiddetini göstermektedir. Akvaryumlar, değişken derinliklere sahip oldukları için bu duruma dikkat etmelisiniz. Araştırmalara göre akvaryum aydınlatması için litre başına yaklaşık yirmi ile kırk lümen arasında ışığın yeterli olduğu belirtilmiştir. Bu sayede akvaryum derinliğinize uygun olacak biçimde akvaryum üstü aydınlatma satın alabilirsiniz. Üçüncü unsur, Kelvin değeridir. Bu değer, ışığın rengini belirtmektedir. Bu değer büyüdükçe ışığın rengi maviye yaklaşmaktadır. Değer küçüldükçe sırasıyla beyaz ve sarıya doğru yakınlaşma olacaktır. Bitkili akvaryum aydınlatma tavsiyesi olarak ışık kaynağı 6500-7500 Kelvin renk aralığında olmalıdır. Bu sayede su bitkileri sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişebilecektir. Eğer akvaryumun içerisinde su bitkisi yoksa akvaryum aydınlatma tavsiyesi olarak ışık kaynağı ortalama 5500-6500 Kelvin renk aralığında olabilir. Eğer akvaryumun içerisinde tuzlu su canlıları varsa, ışık kaynağı yaklaşık 8000 Kelvin ve üzeri olması gerekmektedir. Dördüncü unsur PAR veya FAR olarak yazılan Fotosentetik Aktif Radyasyon’dur. Su bitkilerinin yetişmesi için gerekli olan ışıktır. Akvaryumunuz içerisinde su bitkisi varsa bu unsura dikkat etmeniz gerekmektedir. Birçok tüketici led akvaryum aydınlatma veya akvaryum aydınlatma floresan modellerini tercih etmektedir. Sayfamızda birçok özelliklere sahip led akvaryum aydınlatma seçeneği bulunmaktadır. Bunlar birisi de şerit led akvaryum aydınlatma modelidir. Bu model ile su bitkilerine ve canlılarına istenilen açıda ışık verilebilir. Sayfamızda yer alan yorumlara göre tüketiciler, akvaryum aydınlatmaları ile balık ve su bitkilerinin daha sağlıklı bir şekilde büyüdüklerini ve aydınlatma su ile temas ettiğinde herhangi bir sorun oluşturmadığını dile getirmişlerdir. Siz de sayfamızdaki ürünleri inceleyebilir akvaryum aydınlatma armatürleri ve diğer modellerin özellikleri hakkında detaylı bilgi edinerek beğendiğiniz bir modeli satın alabilirsiniz.