Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Kapak Armatür

için 559 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kapak Armatür

Hayvan severlerin evlerinde bakmayı tercih ettiği hayvanların başında balıklar gelir. Bir yandan bakımı kolay gibi görünen balıkların diğer yandan her canlıda olduğu gibi özenle bakılması gerekir. Akvaryum temizliği, mamalarının zamanında verilmesi gibi önemli adımların atlanması, balıkların ölümlerine sebep olur. Akvaryum modelleri kapaklı, kapaksız olarak ayrılırken kapaklı akvaryumlarda yer alan akvaryum kapak birçok fonksiyona sahip olmasıyla dikkat çeker. Kapakların bünyesinde bulunan mekanizma, aydınlatma ve ısıtma olanağı sağladığı için akvaryumun içi hem sürekli aydınlık hem de uygun ısıda kalır. Ayrıca kapak, akvaryumun içine yabancı malzeme girmemesi için de önemli bir parçadır. Akvaryum üst kapakları ısıtıcı ve aydınlatmanın yanında iç ve dış filtre hortumu gibi parçaları da tutarak işlevlerini yerine getirmelerine destek olur. Ürünlerin balıklara zarar vermeyecek malzemeden yapılmış olması sayesinde kapağın akvaryum suyu yada balıklar ile temasında bir sıkıntı yoktur. Kullanıcılar besledikleri balıkların özelliğine göre akvaryumda hangi tip armatürü kullanmaları gerektiğine karar verirler. Bazı akvaryumlar için su ısısı önemliyken bazı akvaryumlarda ısı gerekmeyebilir. Amaç balıklarda doğal ortamlarındaymış hissi yaratarak konforlarını garantilemektir.

Balık Çeşidine Göre Kapak Armatür Seçimi

Balık Çeşidine Göre Kapak Armatür Seçimi

Akvaryumlar rengârenk balıklara yaşam alanı sağlarken aynı zamanda evlerde dekoratif görüntüleriyle de dikkat çeker. Akvaryumun büyük, küçük yada kapaklı kapaksız olması beslenen balık çeşidine göre değişirken bazı akvaryum kapak modelleri balans tesisatlı olarak kurgulanır. Sadece floresan takılarak kullanıma hazır hale gelir. Kapağın kasası 4 mm siyah sert plastikten oluşur. Kasa üzerinde ayrıca 1 adet açma-kapama düğmesi yer alırken 1,30 metre uzunluğundaki 220 volt kablo, sistemin çalışmasını sağlar. Kasa üzerinde yer alan plastik pim aynı zamanda akvaryumun üzerine tutunmayı sağlayan ayak görevi görür. Kasa üzerinde yer alan buhar camı ise akvaryumun içinin buharlaşmasını engeller. Diğer yandan kasasın sağında ve soluna bulunan hava ızgarası sistemi nem ve ısınmalara karşı korur. Kasanın içindeki elektrik bağlantıları nemden etkilenmeyecek şekilde tasarlanır. 60 cm uzunluk, 13 cm genişlik ve 6.5 cm yüksekliği olan kapak, akvaryuma ayrıca şık bir görsellik katar. Kapak hem tatlı su hem de tuzlu suyun yanında tabanında bitki kullanılan akvaryumlar için de uygundur. 180 derece dönebilme özelliği ürünün diğer bir avantajıdır. Armatür markaları, geliştirdikleri yeni sistemlerle hem görsel zevke hitap eden hem de işlevselliği ile balıkların yaşam alanlarını konforlu hale getiren kapaklar üretme konusunda iddialıdır. Özellikle bitkili akvaryumlara özel tasarlanmış kapak modelleri, led aydınlatma sistemiyle yüksek ışık kalitesi vadeder. Bunun yanında tek bir ışık rengine sahip olmayıp kırmızı, mavi, yeşil gibi farklı led ışıklar, görsel bir şölen yaratır. Bitki olan akvaryum kapaklarında kullanılan ledler, bitkilerin fotosentez yapılması için özel geliştirilir. Her çeşit bitkiye uygun tasarlanmış çok amaçlı bir armatürdür. Yüksekliği 1 cm, genişliği 6-8 cm ve uzunluğu 100 cm olan armatürde kullanılan led sayısı 144 adettir. Düşük elektrik tüketimi sayesinde enerji tasarrufunu mümkün kılan ürün, kablosuz kumanda edilebilme özelliğine sahiptir. Akvaryum kapak fiyatları modelden modele değişkenlik gösterir. Kullanıcılar akvaryumun modeli, besledikleri balık çeşidi ve led ışıklı, basit tasarımlı gibi özelliklerine göre armatür tercih ederken balıkların yaşam alanları için hem bütçelerine hem de beklentilerine uygun ürünleri tercih ederler.

 Kapak Armatür Yaşam Alanlarınıza Görsel Şölen Sunar

Kapak Armatür Yaşam Alanlarınıza Görsel Şölen Sunar

Sadece evlerde değil işyerlerinde ve alışveriş merkezlerinde de büyük, küçük formlarıyla armatür modelleri görmek mümkündür. Armatür bir akvaryumdaki en önemli parçadır. Hem ısıyı hem de ışığı ayarlamaya yarayan parçaları taşıyan modelleri, farklı ışık formlarıyla dikkat çeker. Sadece floresan ile aydınlanan basit modelleri olduğu gibi led ışık aydınlatmalı, farklı renkleri içinde barındıran modelleri de kullanıcıların beğenerek kullandığı tasarımlar arasında yer alır. Bazı modellerde kullanılan mavi ve beyaz led denizin gizemli görüntüsünü ortama taşır. Tek parça korumalı kasası olan ürün, sıvı ile teması sırasında zarar görmez. Bitki olmayan tatlı ve tuzlu su akvaryumları için uygun olan ürün, kapalı devre tasarımına sahip olup su ve neme karşı dayanıklıdır. Ayaklarının şeffaf pleksi olarak tasarlanmış olması istenilen açıdan ışık vermesini kolaylaştırır. Ayakları ayarlanabilir olduğu için 10 cm kalınlığında ya da daha az kalınlıktaki akvaryumlarla birlikte kullanılabilir. Bazı armatür tipleriküçük akvaryumlar için tasarlanır. Beyaz renk ve günışığı rengini bir arada sunan model, USB şarj cihazı ile çalışır. Karışık renkli led aydınlatmanın uzunluğu 11 cm’dir. Birden fazla led chipten oluşan model, 3 Watt elektrik tüketimi yapar. Mavi ışık olarak tasarlanan kapak armatüründe alüminyum kasa içerisine yerleştirilmiş led kullanılır. Tuzlu suda yaşayabilen canlılar için üretilmiş ürün, tuzlu su canlıları için ideal bir tasarıma sahiptir. Akvaryum armatür kapak tasarımı itibariyle akvaryuma ışık ve ısı dengesi sağladığı gibi akvaryumu kapatan modelleri, akvaryum suyunu korumaya yönelik olarak da tasarlanır. Doğal renklerinin yanında bitki olan akvaryumlarda kullanılan bitkilere faydalı led ışıklar da son zamanlarda sıkça tercih edilir hale gelmiştir. Ekolojik dengenin bozulmaya başladığı bir dünyada deniz bitkilerini her zaman kullanılan kapalı alanlarda da görmek psikolojik olarak da insanları rahatlatır.

 Kapak Armatür Çeşitleri

Kapak Armatür Çeşitleri

Renkli balıkların ve yeşil bitkilerin olduğu akvaryumlar sade halleriyle bile bulundukları ortama görsel bir zenginlik katarken özel armatürler ürünlere ayrı bir boyut kazandırır. Kullanılan ışıklandırmaların ayrıca bitkilere de fotosentez yaptırması teknolojinin geldiği noktayı görmek açısından oldukça önemlidir. Armatür çeşitleri arasında yer alan bazı armatürler, tatlı su bitkileri ve akvaryumuna özel hazırlanır. Sadece yüksek bitkiler değil zemin bitkilerine kadar nüfuz eden ışığı sayesinde tüm bitkilerin fotosentez yaparak gelişmesine katkı sağlar. Çıtalı akvaryumlar ve çıtasız cam akvaryumlar için uygundur. Alüminyum kasaya sahip modelin kurulumu ve bakımı kolaydır. Kasalarda beyaz, gri ve siyah gibi renk seçeneklerinin olması, kullanıcılarına mobilyalarına uygun kasa seçiminde kolaylık sağlar. Bunun yanında özel buhar camı, akvaryumda buharlaşan suyun ledlere zarar vermesini önler. Gelişmiş led teknolojisine sahip model, 100 c kasa ölçüsüne sahiptir. 6 modülden hazırlanmış olup 75W gücünde led aydınlatmaya sahiptir. Kapak armatür sunduğu faydanın yanında renkli görseliyle de kullanıcılarının beğenisini kazanır. Ayrıca 150 cm kasa ölçüsüne sahip modeller ise 100 watt gücünde led aydınlatmaya sahip olup 8 modül olarak tasarlanır. Ayaklı olarak üretildiği gibi tavan askılı modelleri de mevcuttur. Kapak armatürleri özellikle gece saldığı renk cümbüşüyle ortama huzurlu bir görüntü kazandırır. Gece gündüz içindeki bitkilerin ve balıkların verdiği huzurdan faydalanmak mümkündür. Isı ve ışık dengesi bitki ve balık türüne göre ayarlandığında canlıların yaşamlarına katkısı büyüktür. Kullanıcılar armatür seçerken birçok parametreyi göz önünde bulundurur. Öncelikle akvaryumun ölçülerine uygun olması ilk beklentidir. Sonrasında beslenen balığa ve akvaryumda bulunan bitkiye uygun olması, farklı aydınlatma özelliklerine sahip olması sayılabilir. Birden fazla renge sahip modeller, tercih edilebileceği gibi gün ışığı ya da mavi gibi tek renkte tercih edilebilir. Her rengin kendine has bir güzelliği vardır. Bazı modellerdeki ayırt edici fark, bitkilere sağladığı katkıdır. Farklı tasarımlara sahip kapak armatür ürünleri hakkında bilgi almak ve armatür fiyatları hakkında fikir sahibi olmak için sayfayı inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.