Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

UV Lamba

için 36 sonuç bulundu.

UV Lamba

Balıklarınız için en uygun yaşam koşullarını sağlamak için barındığı akvaryum ya da teraryum içerisinde doğal yaşam ortamına en yakın şartları yaratmanız büyük önem taşır. Bu bağlamda akvaryum filtresi ve aydınlatma gibi faktörler öncelikli olarak göz önünde bulundurmanız gereken faktörler arasındadır. Akvaryum aydınlatması söz konusu olduğunda kapak armatür aydınlatma ve su içi lamba ile birlikte UV lamba çeşitleri de balıkseverler tarafından sıkça tercih edilen bir aydınlatma yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

UV Lamba Nedir?

UV Lamba Nedir?

UV lamba nedir sorusunun cevabını araştırmadan önce UV ifadesinin anlamına bakmak gerekir. Gözle görülemeyen ve görünen ışınların arasında bulunan ışınlara temel olarak UV ışınlar ya da UV ışık denir. Ultraviole ışın olarak ifade edilen bu ışınların en büyük özelliği, 254 nanometre dalga boyuna ulaştıkları takdirde suyun içerisindeki bakteri ve mikropları öldürebilmeleridir. Bu bağlamda tutulduğu suya herhangi bir kimyasal yan etki oluşturmadan UV lambalar, suyun içerisindeki tüm bakteri, mantar ve virüs benzeri mirkoorganizmaları yok ederek suyu sterilize eder. Böylece UV lamba ne işe yarar diye merak ediyorsanız, balıklarınızın içinde yaşadığı suyu UV lamba yardımı ile sterilize ederek temizleme ve mikroplardan arındırma işlemini gerçekleştirmekte kullanıldığını söylememiz mümkün olur.

UV Lamba Nasıl Kullanılır?

UV Lamba Nasıl Kullanılır?

Ultraviyole lamba akvaryum içerisinde kullanılırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, bu lambayı kullanırken akvaryumun içerisinde kesinlikle balık veya benzeri canlı bulundurmamaktır. Her ne kadar UV lamba zararları itibariyle önemli bir olumsuz etki oluşturmasa da yok edici özelliğe sahip olduğu için sterilizasyon sırasında suyun içinde bulunan balıklara ve diğer canlılara zarar verebilir. UV lambaları kullanırken lambanın su ile temasını önleyebilmek de önem arz eden bir diğer faktördür. Bunu yapabilmek için su geçirmeyen ve UV ışınları en iyi şekilde ileten özel Quartz tüpler kullanılmaktadır. Çoğu standart UV lambanın kullanım ömrü yaklaşık 9000 saat kadardır ve bu süre tamamlandığında tek yapmanız gereken şey lambayı değiştirmek ve sistemi aktif bir şekilde kullanmaya kaldığınız yerden devam etmektir. UV lamba ile sterilizasyon işlemi uygulamadan önce akvaryum içerisindeki kum, kaya, yapay bitki ve benzeri aksesuarları tamamen çıkartmakta da fayda vardır. Bahsi geçen bu aksesuarlar kimi zararlı mikrop ve bakterileri gölgeleyebileceği için UV lambaların erişemeyeceği noktalar oluşabilir. Kapsamlı sterilizasyon için akvaryumun tamamen boş olması, içinde yalnızca sterilize edilmesi gereken suyun olması tavsiye edilir.

UV Lamba Fiyatları ve Çeşitleri

UV Lamba Fiyatları ve Çeşitleri

Balık kategorimizde karşınıza çıkan UV lamba çeşitleri arasından akvaryumunuzun boyutuna ve derinliğine göre bir UV lamba bulmanız mümkün. UV lamba fiyat bakımından marka ve modele göre değişkenlik gösterebilmektedir. En uygun UV lamba fiyatları ve bol çeşit seçeneği arıyorsanız doğru adrestesiniz. Başta Phillips, Dophin, Hopar, JBL ve Eheim olmak üzere alanında uzman markaların UV lamba modellerinin bulunduğu kategorimizde balık dostlarınıza uygun bir lamba bulacağınıza eminiz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

8 in 1 (2)
Ada (1)
(22)
JBL (2)
Philips (7)
Ribao (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(8)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)
ve üzeri (10)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL