Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Bba
Jms
Asr
Alf
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Malzeme

Çarşaf Türü

Başka bir kelime deneyin

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Tema

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Lastik Türü

Başka bir kelime deneyin

Dış Materyal

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Yatak Odası Tekstili

için 38,625 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Yatak Odası Tekstili

Yatak odası da tıpkı evin diğer alanlarında olduğu gibi dekorasyon açısından oldukça önemli bir bölümdür. Kişinin, günlük işlerini geçirdikten sonra en önemli dinlenme aracı olan, huzurlu bir uyku çekmek için geldiği yer yatak odası olmaktadır. Bu nedenle bu alanın kişinin rahat edeceği, konfor bulacağı ve estetik zevklerine hitap edecek şekilde dizayn edilmiş olması oldukça önem taşımaktadır. Bu noktada kullanılacak olan, nevresim takımları ve yatak örtüsü gibi ev eşyalarının kişinin zevkine hitap ediyor olmasına dikkat edilmelidir. Bu anlamda, yatak örtülerinden ve nevresim takımlarından beklentiyi iki şekilde tasvir edebilmek mümkündür. İlk, sağlıkla uyumlu ve hijyenik bir kumaş yapısına sahip olmasıdır ki bu noktada en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında gelmektedir. İkinci olarak ise, kişinin estetik zevkleri doğrultusunda bir seçim yapılması önerilmektedir. Aksi takdirde, kişi oda içerisinde kendini rahat hissedemeyebilir ve bu da dinlenme kalitesinin düşmesi ile sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle öncelikle kişi, hangi kumaş türü ile daha rahat uyuduğunu keşfetmelidir. Bazı kişiler, saten nevresim takımları ile rahat bir uyku çekerken kimi kişiler bunun yerine pamuklu olan nevresim takımlarında daha rahat bir uyku çekebilmektedir. Kumaş konusunda oldukça farklı seçeneklere sahip olan yatak odası tekstil ürünlerinde, genellemek gerekirse şu kumaş türlerini bulabilmek mümkündür; pamuk, pamuk-saten karışımı, ranforce, microfiber, elyaf, pamuk polyester karışımı, polyester, organik pamuk, silikon, saten, visco, yün, polycotton, akrilik, welsoft, pamuk-akrilik, bambu, flanel, kadife, kaz tüyü, mikro, terycotton, jakar, havlu, dijital saten, polar, ipek, deve tüyü, percale, keçe, keten, mako saten, lateks, jersey, triko, kaşmir ve nonwoven. Bu denli çeşitli kumaş seçeneğinin olması seçim yapacak kişinin, kendi isteği doğrultusunda en doğru olanı seçebileceğinin bir göstergesi olarak da algılanabilmektedir. Alınacak olan yatak örtüsü, nevresim takımları ve çarşaf gibi ürünlerin kişinin estetik zevklerine ek olarak cilde de herhangi bir tahriş sorunu yaşatmayacak türden olması önemlidir. Cilt açısından en sağlıklı olan kumaş seçeneklerinden biri pamuklu olan nevresim takımlarıdır. Herhangi bir tahrişe sebep olmaz ve yaz ya da kış gibi sıcaklık derecelerinde belirgin farkların yaşandığı mevsimlerde de kullanılabilir olmaktadır. Tüm ev tekstili ürünleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Dinlenmiş Şekilde Güne Uyanmanızı Sağlayan Yatak Odası Ürünleri

Dinlenmiş Şekilde Güne Uyanmanızı Sağlayan Yatak Odası Ürünleri

Rahat bir uyku çekebilmek ve güne dinç bir şekilde başlayabilmek kişinin uyuduğu yatağın kendi vücut tipine ne kadar uygun olduğuyla alakalı olmasının yanı sıra yatak için kullanılan tekstil ürünlerinin kalitesi ile de büyük oranda ilgilidir. Örneğin, yastık sadece yatak odası tekstilinin bir parçası olmamakla birlikte kişinin boyun, sırt ve bununla ilintili diğer bölgelerin sağlığını da doğrudan etkilemektedir. Rahat bir uykunun en temel faktörü olan yastık seçimi, kişi için doğru seçildiği takdirde kesintisiz bir uykuya hizmet etmektedir. Buna zıt olarak, yastık seçimi kişi için doğru yapılmamış ise sıkıntılı bir uyku süreci yaşanması muhtemeldir. Ayrıca, boyun ve sırt bölgesinde tutulmalar da meydana gelebilmektedir. Bunların önlenebilmesi için kişinin, kendine uygun olan yastık yüksekliğini seçmesi gerekmektedir. Yastık yüksekliği açısından da önerilen bir ebat bulunmaktadır. Kişi kendi istediği yastık çeşidinde fazla yüksek ya da fazla alçak bir tercih yapmaktan kaçınmalıdır. Böylece, boyun ve sırt bölgesinde oluşabilecek sorunların ve diğer uyku problemlerinin önüne geçilmesi sağlanmış olacaktır. Yatak odası tekstili içerisinde oldukça fazla çeşide sahip olan bir diğer materyal ise, pike takımları olmaktadır. Pike seçeneği genellikle mevsim geçişlerinde kullanılmak amacıyla tasarlanmış bir ürün olmaktadır. İnce ve terletmeyen yapısı ile, bahar ve yaz aylarında sıklıkla kullanılmaktadır. Kışın kullanılan battaniye ve yorgan gibi yatak odası tekstil ürünlerinin yaz ve bahar aylarında kullanımının mümkün olmaması nedeniyle, daha hafif ve ince olan pike takımları bu iki mevsimde revaçta olmaktadır. Pike takımlarının, hem desen hem de renk açısından birçok seçeneği bulunmaktadır. Bu nedenle kullanımı hem kolay ve rahat hem de dekoratif olmaktadır. Genellikle bahar ve yaz aylarında sıklıkla kullanıldığından bahsedilmekte olan pike takımlarının kış aylarında başka bir amaçla kullanımı da mümkün olmaktadır. Yataktaki nevresim takımının üzerine örtülerek kullanılabilmektedir. Birçok farklı desene ve renge sahip olması bu anlamda kullanımının artmasına neden olmaktadır. Özellikle evde evcil hayvanı bulunan bir kişi için yatak üzerine bir pike örtülerek, kullanılan nevresim takımının tüy ve benzerinden korunması sağlanabilmektedir. Ek olarak elektrikli battaniye seçeneklerine de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 Birbirinden Farklı Desenlerde Yatak Odası Tekstil Ürünleri ile Dekorasyonunuzu Tamamlayın

Birbirinden Farklı Desenlerde Yatak Odası Tekstil Ürünleri ile Dekorasyonunuzu Tamamlayın

Yatak odası tekstilleri çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlilik hem desen, renk ve stil olarak hem de kullanılan yatağın ölçüleri ve benzeri, yatağın kendi materyalinden kaynaklanan çeşitlilikten oluşmaktadır. Buna örnek olarak, tek kişilik ve çift kişilik yatak modelleri örnek verilebilmektedir. Tek kişilik ve çift kişilik yataklarda kullanılan nevresim takımı aynı olmamaktadır. Markalar, her iki yatak grubu için de aynı desen ve renkte ürünler çıkarabilmektedir. Bu modellerin ölçüleri birbirlerinden farklılık göstermektedir. Çift kişilik yatakların ve tek kişilik yatakların ölçüleri kendi aralarında farklılık gösterebilmektedir. Nevresim takımı çift kişilik ya da tek kişilik seçilecekse dahi ölçülerine çok dikkat edilerek alınmalıdır. Aksi takdirde, alınan nevresim takımı yatak üzerinde ve yorgana geçirilmek istendiğinde küçük ya da büyük gelebilmektedir. Battaniye modelleri için de geçerli olan bu ayrıma dikkat edilerek alışveriş yapılması, alınan modelin yatak ile uyumlu bir şekilde kullanılabilmesi açısında önem göstermektedir. Battaniyeler de kendi içerisinde ebat açısından farklılıklar barındırmaktadır. Buna ek olarak, desen ve kullanılan materyal yönünden de birçok farklı battaniye modeli bulunmaktadır. Çocuklar için özel olarak üretilen battaniye modelleri ve yetişkinler için şık desenleri barındıran modelleri bulunmaktadır. Çocukların, özellikle sevdikleri çizgi film ve animasyon karakterlerin basılı olduğu battaniye modelleri oldukça yoğun şekilde tercih edilmektedir. Uyku problemi çeken ve uyumaya direnen çocukları bu şekilde yatak ve uyuma fikrine karşı ısındırmak mümkün olacaktır. Buna ek olarak, battaniye ve nevresim takımlarının yanında yastık kılıfları da çeşitli desen ve renkleri barındırmaktadır. Genellikle bir takım içerisinde yer alan yastık kılıfları kendi başına da satın alınabilmektedir. Nevresim takımlarının içerisinde yer alan ya da tek başına alınması mümkün olan bu yastık kılıflarının desenlerini şu şekilde sıralamak mümkündür. Puantiyeli, hayvan figürlü, kalpli, leopar desenli, saç örgü şeklinde, düz, sade, çiçekli, renkli, genç- çocuk kullanımına uygun, kapitoneli, ekoseli, denizci, hayvan figürlü, aplikeli. Bunun yanında çocuk ve genç kategorisinde bulunan tekstil ürünlerinde lisanslı ürünler de bulunabilmektedir. Bu bir futbol takımının lisanslı nevresim takımı ya da battaniyesi olabileceği gibi bir çizgi-dizi stüdyosunun ürettiği lisanslı bir nevresim takımı ya da battaniye de olabilmektedir.

 Yatak Odası Tekstili Seçimi

Yatak Odası Tekstili Seçimi

Yatak odası tekstili seçiminde, kesin ve katı şekilde dikkat edilmesi gereken kurallar olmamakla birlikte dikkat edildiği takdirde alınan verimi arttıracak faktörler yer alabilmektedir. Bunlara örnek olarak, yastık seçimi ve nevresim takımı, pike gibi ürünlerin mevsim gereklilikleri düşünülerek seçilmesi gösterilebilir. Yapılacak olan seçim, mevsim şartlarına uygun olmadığı takdirde kullanım aralığı kısalacak ve istenen verim alınamayacaktır. Bu nedenle ilk dikkat edilmesi gereken nokta olarak, mevsim normalleri gösterilebilir. Bir diğeri ise, nevresim takımı tek kişilik ya da çift kişilik olarak üretilebildiği için, seçim yapılırken bu noktaya özen gösterilmelidir. Kimi zaman da çift kişilik yatak ve tek kişilik yatakların yanında bir buçuk kişilik ve çift kişilikten de büyük olan iki buçuk kişilik yatak modelleri görülebilmektedir. Bu nedenle, çift kişilik yatak ölçülerinin de kendi içerisinde ayrıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Buna dikkat edilerek alınmayan yatak örtüsü modelleri ve özellikle çarşaf gibi yatak ile eşleşmesi gereken tekstil ürünleri kişiye kullanım zorluğu yaşatmaktadır. Geceleri uyku esnasında dönerken, çarşaflar çıkabilir ve kişi direkt yatak ile temas edebilir. Bu durumun engellenebilmesi için sadece çarşafın yatak ile uyumlu seçilmesi yetmeyebilmektedir. Çarşaf modelleri de kendi içerisinde kategorilere ayrılmaktadır. Bunların başında da lastikli ya da düz çarşaflar gelmektedir. Bu iki çarşaf şekli arasından, kullanıcının uyku esnasında ne kadar hareket ettiğine bağlı olarak seçim yapılabilir. Kişi eğer çok daha hareketsiz ve stabil bir şekilde uyuyor ise düz çarşafların kullanımı mümkün olabilir ancak kişi uyku esnasında çok fazla hareket ediyor ise bu durumda düz çarşafların yatak üzerinde hareket etmesi olasıdır. Bu gibi durumlarda, lastikli ve yatağı tümden sarabilen çarşafların tercih edilmesi önerilmektedir. Böylelikle, hem uyku esnasında rahatsızlık yaşanmayacak hem de gün içerisinde yatak materyalleri toplanırken çarşafı düzeltmeye ekstra çaba sarf edilmeyecektir. Bahsedilen bu çarşaf modelleri kendi başlarına alınabildikleri gibi bir nevresim takımının içerisinde de edinilebilir haldedir. Tek başına satın alınmak istendiğinde de 3 ya da 5’li gibi paketlerin içerisinde farklı renklerde temin edilebilmeleri mümkündür.

 Rengarenk Örtüler ve Nevresimler ile Odanızın Havası Değişecek

Rengarenk Örtüler ve Nevresimler ile Odanızın Havası Değişecek

Nevresim takımı kullanımının kişinin rahat bir uyku çekebilmesi ve cildine uygun dokuda bir kumaş ile gece boyu temasının daha sağlıklı olması dışında, bir de dekoratif yönü bulunmaktadır. Kişiler, ev dekorasyonunda her oda için ayrı bir konsept belirlemektedir. Ev içerisinde yatak odası için belirlenen konsept her ne ise ona uygun bir nevresim modeli bulmak mümkündür. Eğer daha pastel renklerin kullanıldığı ve daha çok soft aksesuarlar ile desteklenmiş bir yatak odası düşünülmüş ise buna uygun olacak şekilde nevresim modellerine bakılabilmektedir. Bu anlamda, dekoratif yastık gibi destekleyici diğer yatak odası tekstil ürünlerinden faydalanmak da mümkündür. Kişi, düz ve tek renk bir nevresim modelini seçip bunu dekoratif yastık modelleri ile süsleyebilmektedir. Özellikle bebek ve çocuk odaları için de yastık oldukça şık bir dekorasyon ürünü olarak göze çarpmaktadır. Yetişkin yatak odaları ve çocuk- genç odaları için ayrı ayrı birçok farklı modelde üretilen yastıklardan, kişi estetik zevkine uygun olanı seçebilir ve dekorasyonunu tamamlayabilir. Böylece, hem şık hem de yumuşaklıkları sayesinde rahat bir yatma alanı oluşturulmuş olmaktadır. Bu dekoratif yastıkların ve nevresim çeşitlerinin yeni bir eve taşınma, yatağı değiştirme ya da çeyiz gibi daha özel konseptlerde temin edildiği gözlenmiştir. Özellikle çeyiz seti olarak düzenlenen bu setler arasında, çeşitli modeller bulunmaktadır. Alınacak olan bu modellerin içerisinde, birçok parça bulunmaktadır. Bunlar; yastık kılıfı, çarşaf, nevresim örtüsü ve en son yatağın üzerine serilebilmek için kullanılacak şık bir pike olarak sıralanabilmektedir. Böylece hem birbiri ile uyumlu hem de tek bir paket içinde tüm yatak odası tekstil gereçlerine ulaşılmış olacaktır. Genellikle de, yastık kılıfları ikiden fazla ve çeşitli şekillerde bulunmaktadır. Daha sık şekilde değiştirilmesi gereken bir yatak odası tekstil ürünü olduğu için, paket içerisinde diğer materyallerden sayıca daha fazla bulunabilmektedir. Böylelikle, bir yastık kılıfı takımı yıkanırken diğerini kullanabilmek mümkün olacaktır.

 Yatak Örtüsü Takımları ve Fiyatları

Yatak Örtüsü Takımları ve Fiyatları

Yatak odası tekstil ürünlerinde nevresim takımlarına ve yastık modellerine ek olarak yorgan, alez ve yastık modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller genellikle bir nevresim takımı ile kaplandığı için, görüntüsünden çok kişinin rahat edip etmediğine dikkat edilmelidir. Kişi yorgan seçimi ve yastık seçiminde ekstra özenli davranmalıdır. Alınacak olan yorgan modelinin fazla ağır olmaması önemlidir. Aksi takdirde, kişinin uyku kalitesinin düşmesine ve terleme gibi problemlere de sebep olabilme potansiyeline sahiptir. Bunun yanında alınacak olan yorgan modelinin hangi materyal kullanılarak üretildiğine oldukça dikkat edilmelidir. İçerisinde naylon bulunan yorgan modelleri tercih etmekten kaçınılmalıdır. Bu tarz yorgan modelleri kullanım esnasında, kişiye terleme gibi sorunlar vereceği için daha sonrasında hastalık oluşumuna da yol açabilmektedir. Bu nedenle alınacak olan yorganın hafif ve pamuklu bir materyalden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Alınacak olan yorganın, daha önceden nevresim takımı alındıysa uyumlu ölçülere sahip olup olmadığına da bakmak önemlidir. Bu sayede, iki yatak odası tekstil ürünü uyumlu bir şekilde kullanıma hazır hale gelecektir. Yorgan seçimine ek olarak, yastık seçimi de dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden biridir. Bu noktada ne çok yüksek ne de çok alçak bir yastık modeli seçiminden uzak durulmalıdır. Tüm bu seçim ve seçeneklerin çeşitliliği bir diğer faktörde de çeşitliliğe sebep olmaktadır. Bu da fiyat skalasıdır. Yatak örtüsü takımı içerisinde birçok farklı model ve tasarım bulunmaktadır. Bu modellerin her biri kendine özgü birden fazla özelliği barındırmaktadır. Kimi modeller su geçirmez bir nevresim takımı olma özelliği de gösterebilmektedir. Tek başına alınabilen çarşafların ve nevresimlerin yanı sıra çeyiz seti ve uyku seti olarak da edinilebilen nevresim takımı fiyatları da bütün bu değişikliklere bağlı olarak farklılaşmaktadır. Tek başına temin edilen nevresimlerin ve set halinde alınan nevresimlerin de fiyatları birbirinden farklılık göstermektedir. Bunun dışında desenli ve düz modeller arasında da fiyat farkları gözlenebilmektedir. Yatak örtüsü modelleri arasındaki bir diğer fiyat farkı sebebi ise çift kişilik ve tek kişilik olup olmamasıdır. Yatak örtüsü çift kişilik olduğunda farklı, tek kişilik olduğunda ise farklı bir fiyatlandırma söz konusu olmaktadır. Bu nedenle, yatak odası tekstil ürünleri arasında tek bir fiyatlandırmadan bahsedilmesi mümkün olmamaktadır.