Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Renk

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Desen

Marka

Ölçüler

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Duvar Kağıdı

için 20,779 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Duvar Kağıtları

Duvar kağıdı ev dekorasyonunun en önemli tamamlayıcılarından biridir. Ruhunuzu, zevklerinizi ve yaşantınızı resmeden bu dekorasyon ürünlerinin tasarımlarını, renklerini ve modellerini belirlerken dikkatli olmanız gerekmektedir. Sadece şık bir görünüm değil, kalite ve uzun kullanım da duvar kağıdı seçerken en önemli faktörlerden biridir. Klasik modellerden (taş, tuğla, sokak görünümü vb.) günümüz teknolojisine uyarlanmış versiyonlara uzanan geniş yelpazesiyle duvar kağıdı modelleri her türden ihtiyaca yönelik çözümler sunmaktadır. Seçim yaparken evinizdeki diğer tüm mobilya ve aksesuarları gözden geçirmeniz gerekmektedir. Hem binlerce çeşit arasından seçim yapmanızı kolaylaştırır hem de seçiminizin evinizin havasına uygun olmasını sağlar. Bununla birlikte özellikle son dönemde silinebilir ve boyanabilir duvar kağıtları trendini de göz önünde bulundurmalısınız. Bu seçenekler size uzun süreli ve verimli kullanım sağlayacaktır. Bunların yanında evinizin güneş alma sıklığı, tavan yüksekliğiniz de ürün seçimi için önem arz etmektedir. Siz de seçiminizi yapmak ve evinizin tarzına uygun ürünler bulmak için dekorasyon ve aydınlatma kategori sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Doğru Duvar Kağıdı Seçimi Yapmak

Doğru Duvar Kağıdı Seçimi Yapmak

Duvar kağıdı çeşitleri arasında seçim yaparken önemli olan ilk nokta, kişisel zevklerinizden önce kullanılacak mekanın ihtiyacının ne olduğunu belirlemektir. Ürünü evinizin hangi bölümünde / odasında kullanacağınıza karar verdikten sonra o bölümde yer alan mobilyalar, kullanılan aydınlatma, ışık açısı vb. detaylar duvar kağıdını seçmenizde önemli bir rol oynayacaktır. Bununla birlikte kağıt türü seçiminde, kullanım kolaylığı ve temizlik açısından, evdeki kişi sayısı, kişilerin yaş aralığı, varsa evcil hayvan türleri ve günlük ev rutinleri önemlidir. Örneğin Vinil modeller yüksek dayanıklı ve kolay silinebilir yapılarıyla ön plana çıkmaktadır. Non-woven seçenekler yapıştırıldığı duvardan dikkatle çıkarıldığında evinizin farklı bir bölümünde, farklı bir duvarda da kullanılabilir ve yine kolay temizlenebilir yapısıyla günümüz teknolojisine uyum sağlar. Akustik alternatifler ile odanızda ses yalıtımını güçlendirebilirken, özel tasarım duvar kağıtları ile saydığımız tüm bu özellikleri birleştirdiğiniz dekorasyonlara da sahip olabilirsiniz. Evinize uygun duvar kağıdı türünüzü seçtiğinizde sıra tasarıma gelir. Tasarım, evinizin dekoratif bütünlüğünü sağlama noktasında çok önemlidir. Doğayla iç içe bir ruha sahipseniz çiçek desenli modelleri tercih edebilirsiniz. Ya da hem modern hem de klasik bir tarza sahipseniz taş ya da tuğla desenli alternatifler ilginizi çekebilir. Evinizi fütürist figürlerle donatmak isterseniz 3 boyutlu duvar kağıdı ile karakteristik bir mimariye sahip olabilirsiniz. Bu ürünler ortalama olarak 5 – 15 yıllık kullanım sürelerine sahiptir. Bu süre malzeme kalitesine ve ürünün kullanımına göre esneyebilir. Örneğin evde kullanılan duvar kağıtları ile iş yerinde kullanılan alaternatifler kir ve tozla temas, kalabalık vb. faktörlerle aynı kullanım sürelerine sahip olamazlar. Bu nedenle eviniz için yapacağınız duvar kağıdı tercihleriyle iş yeri ve ofisleriniz için yapacağınız ürün tercihleri aynı olmamalıdır. Örneğin tekstil tipi modeller, süngerle temizlenebilen, darbelere ve güneş ışığına dayanıklı, vinil ya da Non-woven yüzey alternatifli yapılarıyla iş yerleri (kafe, restoran vb.) için doğru tercihlerden biridir. Ev ya da iş yerlerinizde farklı ihtiyaçlarınıza yönelik yapışkanlı folyo seçimleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Fütüristik 3 Boyutlu ve Geometrik Duvar Kağıtları

Fütüristik 3 Boyutlu ve Geometrik Duvar Kağıtları

Her geçen gün değişen ve gelişen teknoloji daha fütüristik bakış açısıyla dekore edilen mimarileri beraberinde getirdi. Bu yeni mimari trendi ile hayatımıza giren 3 boyutlu duvar kağıtları, radikal imajlar yaratmak için çeşitli olanaklar sunuyor. 3 boyutlu seçenekler farklı ev ve ofis modellerine uyum sağlayabilecek formatlarda karşımıza çıkıyor. Duvar kağıdı desenleri arasında son dönemin revaçta seçimi 3 boyutlu duvar kağıtları, farklı stil ve çizgileriyle ev ve ofis düzeniniz için tamamlayıcı nitelikte olacaktır. Kültürel çizgileri, doğal güzellikleri, spor temalarını ve geometrik desenleri çeşitlerine dahil eden 3 boyutlu duvar kağıtları ev ve ofislerde her türde ihtiyaca yönelik çözümler sunuyor. Bununla birlikte, örneğin evinizde, yalnızca oturma odası, salon ya da mutfak alanlarında değil; çocuk odalarında da çocuklarınız için tasarlanmış, renkli ve eğlenceli hatlarla bezenmiş 3 boyutlu duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. 3 boyutlu alternatiflerin modern dünyasını keşfederek ev ve ofisleriniz için en doğru seçimi yapmak için sayfamıza göz atabilirsiniz. Geometrik desenli modeller de özellikle son yıllarda yükselen bir trend olarak karşımıza çıkmıştır. Ev ve ofislerde kullanılan, minimallik ile sanatı sembolize eden geometrik desenli duvar kağıdı çeşitleri bulunduğu alana farklı bir hava katarak karakteristik bir dekorasyona sahip olmanızı sağlayacaktır. Yatay ve dikey kompozisyonları içeren geometrik desenli çeşitler görenler için etkileyici odak noktaları oluşturmaktadır. Örneğin oturma odasında, salonda, yemek masasının arkasında, mutfakta ve hatta banyoda bile kullanılabilecek geometrik desenli duvar kağıtları şık bir estetik görünüm oluşturacaktır. Bununla birlikte ofislerinizde tercih edeceğiniz geometrik desenli modeller minimal ve modern çizgileri vasıtasıyla yaratıcılığınıza da önemli ölçüde katkı sağlar. Siz de ev ve ofislerinizde 3 boyutlu, fütüristik, teknolojiyi ve çağı yakalayan modelleri ya da hem modern zamanları hem de minimal çizgileri bünyesinde barındıran geometrik desenli alternatifleri tercih ederek farklı bir imaj yaratabilirsiniz. 3 boyutlu veya geometrik desenli modelleri detaylı olarak görmek ve karşılaştırmalar yapmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Doğayla İç İçe Çiçek Desenli Duvar Kağıtları

Doğayla İç İçe Çiçek Desenli Duvar Kağıtları

Doğayla iç içe hissettiğiniz bir ruha sahipseniz ve doğanın eşsiz güzelliklerini yalnızca hissetmek değil, etrafınızda görmek de istiyorsanız, çiçek desenli duvar kağıtları ile evinizi ve ofisinizi güzelleştirebilirsiniz. Özellikle son yıllarda, balkon ve pencerelerde çiçek yetiştirenlerin de sıklıkla tercih ettiği çiçek desenli modeller, sulu boya versiyonları ile trend olmuş durumda. Hem geleneksel çizgiler taşıyan hem de sulu boya işlemesiyle modern zamanlara uyum sağlayan çiçek desenli ürünler ferah bir görünüm için de tercih edilmektedir. Duvar kağıdı çiçekli alternatiflerin yanında orman, ağaç, bahçe, botanik, kırsal alan desenleri de tercihlerinizden biri olabilir. Bunun yanında kelebek, kuş, manzara vb. seçenekler de çiçek desenli duvar kağıtları ile birlikte kullanılabiliyor. Bu tercihleri, bir duvarınızı çiçek desenli modellerle, bir diğer duvarınızı ise kuş ya da manzara desenli alternatiflerle süsleyerek yapabilirsiniz. Çiçek desenleri size pozitif enerji katar. Laleler, güller, manolyalar, menekşeler, papatyalar ya da yeşil yapraklı bitkilerle bezenmiş çiçek desenli modeller daha ferah ve enerjik hissetmenizi sağlar. Kolay temizlenebilir ve kolay yapıştırılıp çıkarılabilir çiçek desenli alternatifleri seçerek, duvar kağıdınızın parlaklığını ve canlı renklerini her zaman korumasını sağlayabilirsiniz. Kolay yapıştırılıp çıkarılabiliyor olması da çatlak, iz, yırtılma gibi problemler yaşamanızın önüne geçerek duvar kağıdınızı uzun süre kullanmanıza olanak tanır. Aynı zamanda farklılık istediğinizde duvar kağıtlarınızın yerini de kolayca değiştirebilir; farklı alanların havasını değiştirebilirsiniz. Çiçekli ürünlerin kolay temizlenebilir olması önemlidir çünkü çoklukla duvar kağıdı renkleri açık tonlarda tercih edilen bu ürünler, ev içinde mutfaktan yayılan dumanlar, toz, kir ve is nedeniyle kolayca lekelenebilir. Bu nedenle belli dönemlerde duvar kağıtlarınızı aşındırmadan ve dokusuna zarar vermeden temizleyebilmeniz gerekir. Uzun ömürlü ve şık kullanım için bu faktörlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Çiçek desenli modeller hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak, modeller arasından evinizin farklı alanlarına uyacak seçimler yapmak ve fiyatları ile ilgili kırılımları öğrenmek için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Boyanabilir Duvar Kağıtları

Boyanabilir Duvar Kağıtları

Standart desenlerde duvar kağıtları yerine boyanabilir alternatifleri tercih ederek kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Boyanabilir seçeneklerin üzerinde de işlemeler yer almaktadır. Bu işlemeler, duvar kağıdınızı boydağınızda ortaya eşsiz görüntüler çıkmasına olanak sağlar. Kabartma desenlere sahip ürünleri dilediğiniz gibi boyayarak kişiselleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bu seçenekler kolay temizlenebilir yapısıyla da dikkat çekmektedir. Birçok çeşidi bulunan boyanabilir kabartmalı modeller ile evinizde ya da ofisinizde farklı esintiler yaratabilirsiniz. Farklı desenlerden kolajlar yaratabilir ya da her bir duvar için ayrı ayrı desenler oluşturabilirsiniz. Boyanabilir duvar kağıtları lüks bir görünüm sağlar ve evinizdeki diğer dekoratif ürünlere de gösterişli bir katkıda bulunur. Boyanabilir alternatifleri boyarken tek bir renge ya da şekle sadık kalmak zorunda değilsiniz. Kendi el emeğinizi de katarak boyanabilir duvar kağıdınıza dilediğiniz şekli kazandırabilirsiniz. Farklı desenlerde karşınıza çıkacak bu ürünler hem günümüz modern dünyasının hem de klasik / geleneksel kültürlerin izlerini taşımaktadır. Bu da çok geniş bir portföyde dilediğinizce seçim yapmanızı sağlayacaktır. Duvar kağıdı renkleri için su bazlı silikon boya tercih edilmelidir. Bu boyalar, dilediğinizde silebildiğiniz ve değiştirebildiğiniz bir yapıya sahiptir. Size geniş bir hareket alanı tanır. Duvar kağıdınızı boyarken, söz konusu duvara çok iyi yapıştırdığınızdan emin olmalısınız. Hatta boyamadan önce 1 – 2 gün bekleyebilirsiniz çünkü iyi yapışmayan ve kurumayan duvar kağıtları üzerinde boyama işlemi yaptığınızda çatlamalar, yırtılmalar ve tahribatlar oluşabilir. Duvar kağıdınızı boyarken su bazlı silikon boyanın önerilmesinin sebebi, bu boyanın, boyanabilir modeller gibi esnek bir yapıda olmasındandır. Yağlı ve plastik boyalar, yoğun kalınlıkları nedeniyle önerilmemektedir. Boyanabilir duvar kağıtları yumuşak boyaya uyum sağlar ancak boyanızın çok da inceltilmemiş olması gerekir çünkü çok inceltme boya rengini açar ve istediğiniz desenin oluşmasını engeller. Ev dekorasyonunda yeni bir pencere açarak fark yaratmak istiyorsanız ya da ofisinizde yaratıcı ruhunuzu besleyecek iş alanı ruhuna sahip olmak istiyorsanız boyanabilir duvar kağıdı modelleri hakkında detaylı bilgi almak ve ürünleri görmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Klasik İzler Taşıyan Taş, Tuğla, Ahşap ve Çizgili Duvar Kağıtları

Klasik İzler Taşıyan Taş, Tuğla, Ahşap ve Çizgili Duvar Kağıtları

Evlerinizde ve ofislerinizde taş desenli, tuğla desenli, ahşap desenli ve çizgi desenli duvar kağıtları kullanarak klasik köklere bağlı, günümüz modernitesine uyan minimalist görünümler yakalayabilirsiniz. Taş duvar kağıtları doğal görünümleri ve renk dokularıyla kullanıldığı alanda sıcak bir atmosfer oluşmasını sağlar. Özellikle şömineli evlerde tamamlayıcı dekorasyonlardan biri olan taş desenli alternatifler havalı görünümleriyle evinizin şıklığına şıklık katacaktır. Birbirinden zıt renklerde ya da benzer tonlarda taş duvar kağıdı desenleri bulunmaktadır. Evinizin ya da iş yerinizin ortamına göre farklı desenler seçerek gösterişli bir kolaj oluşturabilirsiniz. Tuğla desenli modeller ile hem vintage hem de etkili bir ambiyans yaratabilirsiniz. Evinizin ya da ofisinizin renklerine, ışık açılarına ve tavan-taban yüksekliklerine göre seçeceğiniz farklı renk paletlerinde tuğla duvar kağıdı modelleri mevcuttur. Tuğla duvar kağıtları, özlediğiniz sokak dokusunu yaşam alanınıza taşımanıza olanak sağlar. Tuğla modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken nokta, yapıştırırken, temizlerken, yıkarken ya da sökerken duvar kağıdının aşınmayacak, yırtılmayacak ve yapışma özelliğini kaybetmeyecek kalitede olmasıdır. Böylece her farklılık yapmak istediğiniz yeni bir ürün almaz; mevcut duvar kağıdınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ahşap modeller, evinizde ya da ofisinizde nostaljik bir hava yaratmanıza olanak tanır. Eğer eviniz country tarzda dekore edilmişse ahşap duvar kağıdı ile tamamlayıcı dokunuşu yapabilirsiniz. Gerçekçi ve canlı dokuları ile birçok desen alternatifi sunan ahşap duvar kağıtları arasından mobilyalarınıza ve diğer ev – ofis aksesuarlarınıza göre seçimler yapabilirsiniz. Çizgili seçenekler, klasik tarz ışığında dekore edilmiş ev ve ofisler için minimalist tasarımlar sunar. Sofistike renk paletleri barındıran çizgili duvar kağıtları, yatay, dikey ya da aritmetik olmayan farklı seçenekleriyle kullanıldığı alanda estetik bir görünüm sağlar. Bununla birlikte çizgili duvar kağıdı desenleri parlak ve mat seçenekleri ile birlikte renkli ve sade versiyonları ile de öne çıkmaktadır. Duvar kağıdı uygulamalarını, farklı desen ve çeşitleri, tasarım alternatiflerini görmek için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Neyle Silinir?

Ev ve ofisler için duvar kağıdı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, duvar kağıdının belli dönemlerde ihtiyacı olan temizliktir. Günlük rutinler, mutfak kullanımı ve genel anlamda toz, kir vb. etmenler duvar kağıtlarının zamanla kirlenmesine ve canlı görünümlerini kaybetmesine neden olur. Duvar kağıdınızı temizlerken yumuşak mikrofiber bez ya da sünger kullanabilirsiniz. Temizleme işlemini de olabildiğince yumuşak hareketlerle yapmanız gerekmektedir. Arap sabunu, karbonat ya da bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Bir kova ılık su içerisine bir çay kaşığı bulaşık deterjanı ekleyerek temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Neyle Yapıştırılır?

Duvar kağıdı seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, nasıl uygulanacağı konusudur. Farklı yüzeylere sahip olan ürünler için genelde toz yapıştırıcı modelleri kullanılmaktadır. Alt yüzeyi kağıt olan duvar kağıdı yüzeylerde, kağıt zemine yapıştırıcı sürülür. Elyaf yüzeylerde ise duvara yapıştırıcı sürülerek yapıştırma işlemi gerçekleştirilmelidir. Duvar kağıdının kesilen parçalarına eşit miktarda yapıştırıcı sürüldükten sonra ortalama 10 dakika beklenmeli ve sonra yapıştırmaya geçilmelidir. Eğer duvarlarınız çimento ya da alçı sıva durumundaysa, 24 saat öncesinden saten alçı uygulanması gerekir. Bu işlem sayesinde ilerleyen zamanlarda duvar kağıdını sökmek istediğinizde duvarınızın zarar görmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Duvar Kağıdı Neden Kabarır?

Duvar kağıdı uygulamalarındaki en fazla şikayet, uygulama sonrası yaşanan kabarma sorunlarından kaynaklanmaktadır. Ürünü uygulayacağınız duvarda çatlakların, zemin engebelerinin olması ile yapıştırılırken oluşan kırışıklı ya da aşınmalar kabarcıkların çıkmasına neden olabilir. Bununla birlikte yüzeydeki ıslaklıklar da kabarmalar yaratabilir. Kabarmaları geçirmek için özel bir merdane yoluyla hava kabarcığını geniş alana dağıtabilirsiniz. Böylece hava boşluğu çok fark edilmeyecektir. Bu işlemi çok yumuşak ve yavaş hareketlerle gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Merdaneye alternatif olarak sivri olmayan, plastik bir ıspatula da kullanabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Nerelere Uygulanır?

Yeni nesil sıvalı ve modern beton duvarlar başta olmak üzere pürüz, çatlak, engebe sorunu olmayan, nem almayan tüm duvarlara bu ürünler uygulanabilir. Banyo ve tuvaletlerde ise kaliteli, ısı, nem ve su geçirmeyen duvar kağıtları tercih edildiğinde uygulama adına herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Fayans, lake ahşap, (parlak ahşap) ham sıvalı, rutubetli ve nemli bölgelere uygulanması önerilmez. Nemli ve rutubetli duvarların önce kazınması gerekir. Kazıma işleminden sonra duvara rutubet astarı çekilir. Bununla birlikte duvar çatlakları, girinti ve çıkıntıları için işlemler yapılarak son aşama olan dönüşüm astarı çekilir. Devamında duvar, kaplamaya uygun hale gelir.