Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

3 Tekerlekli Bisiklet

için 302 sonuç bulundu.

3 Tekerlekli Bisiklet

3 tekerlekli bisiklet çocukların, iki tekerlekli bisiklet kullanmaya geçmeden önce kullandıkları bisiklettir. Bu bisiklet sayesinde çocuk denge kurmayı öğrenir ve 2 tekerlekli bisiklete daha az zorluk çekerek başlar. 10 aydan itibaren kullanılmaya başlanabilen bu bisiklet sayesinde çocuklara bu hobi daha erken yaşta kazandırılmaya başlanabilir. Yaş aralıklarına göre de değişkenlik gösteren modeller arasından çocuğun yaşına uygun bir 3 tekerlekli bisiklet ile başlamak doğru olacaktır. Çocukta henüz gelişmekte olan kas ve iskelet sistemine yardımcı bir hobi olarak seçilebilir. 3 tekerlekli itmeli bisiklet sayesinde 2 tekerlekli bisiklete geçmeden önce sağ ve sol tarafta bulunan pedallara aşina olabilme duygusu geliştirici geliştirilmeye çalışılır. Böylelikle, çocuk 2 tekerlekli bisiklete daha çabuk adapte olur ve daha erken yaşta kazandığı bisiklet sürme hobisi sayesinde vücut gelişimine -özellikle bacak ve karın bölgesine- katkıda bulunmuş olur. Üç tekerlekli bisiklet kullanımı çocuğun fiziksel psikolojik sağlığı için oldukça yararlı bir aktivite olmaktadır. Bu aktivite yapılırken çocuğun günden güne kendindeki çocuk bisikleti ve scooter sürebilme kapasitesinin arttığını görmek onu motive ederek özgüvenine de katkıda bulunacaktır. Bu sayede çocuk hem kaliteli bir hobi edinirken hem de öz benliğiyle ilgili gelişimine katkı sağlayacaktır.

3 Tekerlekli Bisiklet Neden Gereklidir?

3 Tekerlekli Bisiklet Neden Gereklidir?

Çocuğun doğduğu andan itibaren tecrübeyle birlikte geliştirilmesi gereken kasları ve motor fonksiyonları bulunmaktadır. Eğilme, kalkma, dönebilme gibi basit becerilerden oluşan bu becerilerin kaslar daimi şekilde harekete geçirilerek geliştirilebilmektedir. Bunların geliştirilmesinin en eğlenceli yollarından biri de bisiklet kullanımıdır. Bu anlamda çocuk gelişimi için bisiklet oldukça önemli bir yere sahiptir. Fiziksel faydaların yanı sıra psikolojik olarak hayal kurma becerisini ve başarma hissini kuvvetlendirir. Bunun yanında bir geçiş aşaması bisikleti olduğunu söylemek yanlış olmaz. 10 aydan itibaren kullanılabilen itmeli bisikletler bu aşamanın ilk kısmı diyebiliriz. Bu zaman diliminde vücut hala dış etkenlere karşı hassas olduğundan tente ve emniyet kemeri gibi önleyici fonksiyonlar da bu tip bisikletlerde bulunmaktadır. Emniyet kemeri, tente, çocuğun ayaklarını koyabileceği bir bölme olması güvenlik açısından önemli sayılmaktadır. Bu koruyucu desteklerle bisiklete binmeye başlayan çocuk, kendini daha az risk altına atmış olur ve yapılan hobiye alışma süresi, keyif alma oranı artar. 3 tekerlekli bisiklet yetişkin ve çocuk için kaliteli vakit geçirirken kullanan kişinin sağlık sistemi için faydalı bir aktivite yapmalarına olanak sağlamaktadır. Ebeveyn, çocuk pedalları kullanmayı deneyip henüz başaramadıysa da itmeli bisikletlerle bu alanda gelişmesine yardımcı olunabilir. Böylece çocuk ve anne baba arasındaki bağı güçlendirerek, çocuğa özgüven inşasında yardımcı olur. Aynı zamanda çocuk gün içinde bir spor dalıyla uğraştığı ve kaslarını esnettiği için uykuya daha çabuk dalabilir ve kaliteli bir uyku çekmesi sağlanmış olur. Hem fiziksel hem de psikolojik katkılarına bakıldığında pedallı araçlar çocuğun ilk dönemlerinde kullanılması ileriye dönük olarak da uzun vadeli bir hobi kazanılmasına olanak sağlayabilmektedir.

Her Yaşa Uygun 3 Tekerlekli Bisiklet Modelleri

Her Yaşa Uygun 3 Tekerlekli Bisiklet Modelleri

Çocuğun yaşa ve becerilerine göre bir bisikleti 3 tekerlekli bisiklet modelleri arasından bulmak mümkündür. Bütün 3 tekerlekli bisikletler bakıldığında aynı amaca hizmet etmektedir. Yapıldıkları materyal değişiklik gösterebilmektedir ve ek olarak güvenlik ya da eğlence amaçlı diğer fonksiyonlar bisiklette bulunuyor olabilir. Tentesi ve alt kısmında pedalın yanında ayaklarını koyabileceği bir bölme olan 3 tekerlekli bisikletler mevcuttur. Tente güneş ışınlarının zararlı olanlarına karşı çocuğun cilt yüzeyinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Ayaklarını koyabileceği alan ise pedal kullanımının gerçekleşmediği zamanlarda, bisiklet anne baba tarafından itildiğinde koyulmak için tasarlanmıştır. Bu model bisikletlerde emniyet kemeri gibi özellikler de bulunabilmektedir. 3 tekerlekli bisiklet 10 aydan başlayarak 36 ve hatta 48 aya kadar kullanımı mümkün olmaktadır. Tentesi ve ayak koyma yeri olan bu itmeli bisikletlerin yanında ileriki aylarda kullanılmak üzere geliştirilen başka modeller de bulunmaktadır. Bu modeller, ilk aylarda kullanılan modellere göre daha büyük olmakta tente, ayak koyma gibi yerler bulunmamaktadır. Daha özgürlükçü bir alan tanınan bu 3 tekerlekli bisikletlerden sonraki adım 2 tekerlekli bisiklet olarak düşünülebilmektedir. Aynı zamanda; bu kategori altında hem ilk zamanlarda kullanılan üç tekerli itmeli bisiklet için hem de daha sonrasında kullanılan 3 tekerlekli bisikletler için katlanabilme özelliği de aranabilmektedir. Bu özellik plastik ana gövdeye sahip bisikletlerde bulunabilmektedir. Bunun sayesinde de bisiklet koyulduğu yerde daha az bir alan kaplamış olmaktadır. Katlanabilme özelliği sadece kapladığı alan için değil aynı zamanda taşıma esnasında da kolaylık sağlayan bir faktördür. Seyahatler esnasında arabada taşınması gerekiyorsa da katlanma özelliği kullanılarak daha rahat bir şekilde yerleştirme yapılabilmektedir. 1-4 yaş çocuk bisikleti sayfamızdaki modellere de göz atabilirsiniz.

 Güvenli 3 Tekerlekli Bisiklet Modelleri

Güvenli 3 Tekerlekli Bisiklet Modelleri

Temelde 10 aydan başlayarak 1,5 – 2 yaşlarına dek kullanılabilir olan üç tekerlekli çocuk bisiklet modelleri arasında fonksiyonel açıdan ayrımlar bulunabilmektedir. Bu ayrımlar da çocuğun hangi ayda hangi bisikletle daha rahat bu hobiyi edinebileceğini belirlemede yardımcı olmaktadır. 10.ay dönemlerinde kullanılmak üzere tasarlanan daha yüksek koruma vadeden üç tekerlekli bisiklet modelleri, güneşten, düşme yaralanma gibi durumlardan koruma amaçlı fonksiyonları bünyesinde barındırmaktadır. Çocuğun daha güvenli bir şekilde bisiklete alışması bu modeller sayesinde sağlanmaktadır. Bu model bisikletler genellikle plastik gövdeden oluşup sağlığa zararı olmayan materyallerle kaplanmaktadır. Demir gövdeye sahip olanları da bulunmaktadır. Bu aylardan sonra kullanılabilecek bisiklet genelde ilkine göre daha az kompleks bir modelde olmaktadır. Pedal kullanımının alıştırılması için pedallar çevrilebilir durumdadır. Arkadan itmeyle de ilerleyebilen bisiklet, çocuğun kendi kullanımı için de uygun hale getirilmiş şekilde piyasaya sürülmektedir. İlk aylarda kullanılan bisiklete göre bu 3 tekerlekli bisiklet büyük olarak tasarlanmıştır. Bu kategori altında daha ileriki aylarda hatta 3 yaşından itibaren kullanılabilecek olan başka bir model de bulunmaktadır. O da kızak şeklinde kullanılan modellerdir. Bu modeller de de direksiyon bulunmaktadır. Bazı motorlu olan modelleri ve çocuğun kendi kendine yönlendirebildiği modelleri mevcuttur. Motorlu olan modeller çocuk kullanımı altındayken bir ebeveyn tarafından gözetilmesi gerekmektedir. Kızak modelinde ve genel çeşitlilikte yapıldıkları malzeme plastik olarak göze çarpmaktadır. Daha hafif bir materyal olduğu için taşınma ve daha az güçle pedal çevirerek hareket ettirebilme özelliği yüzünden tercih edilmektedir. Bunun yanında demir gövdeli üç tekerlekli bisikletler de mevcuttur. Bunlar da sağlam bir gövde ve uzun vadeli kullanım için uygun olanlardandır. İki seçimde de genişlik, ayak uzanma bölgesinin uzunluğu gibi özellikler dikkate alınarak keyifli bir sürüş sağlayacak bisiklet seçilebilmektedir. Tüm bu özelliklere sahip üç tekerlekli bisikletler içinden çocuğunuza en uygun olanı bulmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.

3 Tekerlekli Bisiklet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

3 Tekerlekli Bisiklet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bisiklet seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok önemli faktör vardır. Hepsi de çocuğun bisiklete daha çabuk alışması ve daha rahat sürmesi için gerekli olan fonksiyonlardır. Öncelikle alınacak üç tekerlekli bisiklet uzun vadeli kullanılmak isteniyorsa oturma yeri yüksekliği ayarlanabilen 3 tekerlekli bisiklet tavsiye edilmektedir. Böylelikle çocuk büyüdükçe, bisiklette udak değişiklikler yapılarak tekrar bisiklet çocuğun kullanımına uygun hale getirilebilecektir. Yapıldığı materyalin çocuk için zararlı olmamasına, kanserojen bir madde barındırmamasına dikkat edilmelidir. Çocuğun kilo ve boyuna göre bisiklete oturduğunda yeterince hareket edebilecek genişlikte bir alanı olup olmadığı da kontrol edilmelidir. Bu alanın çok büyük ve geniş olması da sağlıksızdır. Bu durumda da çocuk sürüş esnasında yalpalayabilir ve yaralanmalara sebep olabilir. Tam olarak çocuğun vücuduna uygun bir oturma alanı olan bisiklet tercih edilmesi sağlıklı olacaktır aksi takdirde; huzursuz bir biniş yaşanacak ve bu da kısa sürede vazgeçilmesine sebep olacaktır. İtmeli şekilde kullanılacak üç tekerlekli bisikletlerde anne baba için bir tutma yeri olup olmadığına bakılmalıdır. Bu kol sayesinde bisiklet doğru ve istenen hızda yönlendirilebilecektir. Bir yandan da ebeveyne bir emniyet veren bu kol durdurulmak istendiğinde de yardımcı olmaktadır. Bir başka emniyet bariyeri olarak bisikletin ön kısmında bulunan ön bar varlığına dikkat edilmelidir. Bu koruma şekli sayesinde çocuk, bisiklet sürüşü sırasında düşme, öne doğru gelme gibi riskli durumlardan kurtulmuş olacaktır. Bir başka özellik olarak güneş, rüzgar gibi dış faktörlerden etkilenmeden rahatça bisiklet sürebilmek için de bir tente bulunması uygun olacaktır. Bu tente ile çocuk sadece bisikleti sürmeye çalışmaya odaklanabilecek ve diğer olumsuz hava koşullarını en aza indirgemiş olacaktır. Bisiklet alındığı gibi pedal çevirmenin öğrenilmesi olanaksız olduğu için de bir ayak koyma yerinin olması dikkat edilebilir bir özelliktir. Ebeveynin bisikleti iterek harekete geçirdiği zaman dilimlerinde bebeğin, çocuğun ayağını sürtünmeden koruyacak bir yere ihtiyacı olacaktır. Bu zaman da ayak koyma yerinin bulunması kolaylık sağlayacak bir özellik olagelmektedir. Bu sayılan özellikler güvenlik ve koruma gibi amaçlara hizmet eden özellikler arasında gösterilebilmektedir. Bunun yanında bisiklette sepet olup olmadığına da bakılarak seçim yapılabilir. Sepet sadece görsellik açısından değil dışarı çıkarken çocuğun su ve oyuncak gibi ihtiyaçlarının koyulduğu bir bölme olarak düşünülebilir.

3 Tekerlekli Bisiklet Kurulumu ve Fiyatları

3 Tekerlekli Bisiklet Kurulumu ve Fiyatları

Üç tekerlekli bisiklet alındığında kişiye çok büyük bir kurulum sorumluluğu yüklemez. Genellikle gövde direksiyon pedal ve arka kısım olarak parçalanmış olan ve içinde 3 tekerlekli bisiklet yedek parça bulunduran bir kutuya sahip olmaktadır. Montaj sırasında gerekli olacak küçük parçalar için gerekenden fazla koyulan bu parçalar kaybolma halinde yedek olarak bulunması için düşünülmüştür. 3 ya da 4 bölmeye bölünmüş olan bu bisikletin kurulumu için detaylı bir şekilde anlatılmış kullanım ve kurulum kılavuzları da paketin içinden çıkmaktadır. Rahatlıkla bu kılavuz sayesinde parçalar birleştirilip kullanıma sunulabilir hale gelecektir. Kurulumun zor olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Bunun dışında fiyat konusunda tek bir rakam söylemek doğru olmamakla beraber her modele ve daha birçok faktöre göre değişkenlik olması söz konusudur. Üç tekerlekli bisikletin barındırdığı koruma fonksiyonlar bebeğin boyuna göre ayarlanabilir ve değiştirilebilir parçalarının olması yönüyle fiyatta değişiklik yaşanması söz konusu olacaktır. Bunların yanında kurulmuş bir üç tekerlekli bisiklet almak ya da demonte bir üç tekerlekli bisiklet almak arasında fiyat bakımından bir fark çoğu zaman bulunmamaktadır. Bu nedenle montaj konusunda sıkıntı çekileceği düşünülüyorsa kurulmuş halde alınabilir ya da kılavuz da işe yaramadıysa montaj ekibinden destek alınabilmektedir. Fiyatta büyük bir değişikliğe neden olmayan bu kurulum safhası atlatıldıktan sonra geriye keyifli bir sürüş yapmak kalmaktadır. Dilerseniz modellerine de sayfamızdan bakabilirsiniz.

3 Tekerlekli Bisiklet Kaç Yaş İçindir?

Üç tekerlekli bisiklet 10 aydan başlamak üzere 36 ve 48 aylara dek kullanılan bir bisiklet çeşididir. Bebeğin ilk öğrenim süreci daha yavaş ve zorlu olduğu için adapte olma süresi daha uzun olarak görülmektedir. Bebeğin kas ve iskelet gelişimine uygun olarak üretilen bu bisikletlerde kullanım süresi kesin bir şekilde belirlenmemiş olmakla beraber yukarıdaki aylar arasında kullanımı uygun görülmektedir. Kimi çocuklar için adapte olma süreci daha hızlı tamamlanır ve 36. aya kalmadan üç tekerlekli bisiklet kullanımı bitirilmiş olur. Ancak bazı çocuklar için bu süreç daha da uzayabilmekte ve 48 ay civarında da kullanıldığı görülmektedir. Çocuk kendini rahat hissedip başka bir bisiklete geçmeye karar vermediği ve vücut ölçüleri de bu bisiklet için uygun olduğu sürece kullanımı açısından herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

3 Tekerlekli Bisiklet Nasıl Kullanılır?

İlk etapta kullanılacak olan üç tekerlekli itmeli bisikletler için bisikletin yan tarafında bir itme kolu bulunmaktadır. Bu kol sayesinde çocuk bisiklete oturtulduktan sonra anne baba tarafından istenilen hızda ve yönde hareket ettirilebilecektir. Bu bisikletlerde ön tarafta tutucu bir bar olup olmadığı önemlidir. Çünkü yönlendirme çocuğun kendisinde değil bir başkasında olduğu için ne kadar yavaş ve düzenli olsa da oluşabilecek savrulmaları engellemek açısından önemlidir. Ebeveyn bisikleti bu kol sayesinde iterken çocukta ayağını ayak koyma pedallarına koyarak sürtünme vb. durumlardan koruyabilecektir. Bu bisikletler geçiş bisikleti olduğu için amaç genelde motor fonksiyonlara yardımcı olup bir tecrübe kazandırmaktır. Bu sebeple kullanım çoğunlukla ebeveyn tarafından gerçekleşmektedir. Denge bisikleti ya da iki tekerlekli bisiklete geçildiğinde kontrol çocuğun eline geçmiş olmaktadır.

3 Tekerlekli Bisiklet Nasıl Seçilir?

Üç tekerlekli bisiklet seçiminde dikkat edilecek birkaç nokta vardır. Bunlar uygun bir şekilde seçildikten sonra çocuğun ilgisinin olduğu renk ve desenlerde bir modele yönelmek daha doğru olacaktır. Sonuçta bebeğin ya da çocuğun bu bisiklet içinde mutlu olması yaş itibariyle onu sürmesiyle değil biraz da dış görüntüsü nedeniyle olacaktır. Bu yüzden bebeğin ilgisinin olduğu renklere yönelmek de fayda vardır. Bu kısım daha çok eğlence amaçlı seçimin yapıldığı kısım olacaktır. Bir de çocuğun güvenliği ve yaş kriteri doğrultusunda doğru bir seçim yapmak gerekmektedir. Vücut ölçüleri doğrultusunda çocuğun bedeninin bisikletin içinde ne çok sıkışmış ne de çok boşluklu kalmamasına dikkat edilmelidir. Ayağını uzatacağı yerin boyuna uygun olması da sürüş esnasında önemli olacaktır. Ayarlanabilir yükseklikte bir oturma alanı kullanım süresini arttıracağından dikkat edilebilir bir özelliktir ancak diğer sayılanlar kadar hayati bir durum teşkil etmemektedir. Tente ve ön bar gibi kıstaslar da incelenmelidir. Bu fonksiyonların sadece varlığı değil ne kadar dayanıklı ve hangi maddeden yapıldığı da önemli olduğundan bu anlamda da bir inceleme yapılmasında fayda vardır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Renk

Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Cinsiyet

Unisex (233)
Başka bir kelime deneyin

Yaş Aralığı

(114)
(88)
(46)
(27)
(12)
(4)
(4)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(26)
ve üzeri (62)
ve üzeri (72)
ve üzeri (74)
ve üzeri (77)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL