Gigabyte, Ekran Kartı

için 256 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Gigabyte Ekran Kartı

Bilgisayarların görüntü ve ses gibi çıktılarının kalitesi, tüm bileşenlerin teknik özelliklerine ve birbirleriyle uyum gösteren koordinasyonuna bağlıdır. Temel görevi bilgisayardan iletilen verileri işleyip monitöre yansıtmak olan ve anakart üzerindeki en önemli donanımlardan biri olan ekran kartı, görüntünün niteliğini belirleyen fiziksel parçasıdır. Özellikle 3D çizim ve animasyonlar üreten ve yeni nesil oyunlar oynayan kullanıcılar için nitelikli görüntü çok değerlidir. Üstün kaliteye sahip bir monitör tek başına üstün bir görüntü veremez. Profesyonellerin hassasiyet gereken detayları görebilmesi veya oyuncuların etkiler karşısında seri tepkiler verebilmesi, ekran kartının performansına bağlıdır. İşlemciden aldığı komutları durağan ya da hareketli görüntülere çeviren bu parçalar, çok geniş bir yelpazede sunulur. Farklı amaçlara hizmet eden güçte ve hafızada üretilen ekran kartları, monitöre gelen görüntünün hızını ve kalitesini belirlerken yazılımdan da beslenir. Gigabyte ekran kartı modelleri genel olarak tüm işletim sistemlerini destekler. Oyunlarda donma, görüntü atlama, seyirme, ekranda çizgiler ve karışıklık gibi sorunlar yaşıyorsanız, ekran kartınızı değiştirmeyi düşünmelisiniz. Son teknolojilerle üretilen oyunlar, kendi teknolojilerine yakın veya denk olan ekran kartlarının desteğine ihtiyaç duyarlar. Eski bir ekran kartıyla yeni oyunları oynamak bazen mümkün olmayabilir. Gigabyte ekran kartı inceleme ve deneyimlerini paylaşan kullanıcılar, akıcılık kazanan oyunlardaki görüntü netliğini ve canlı renkleri anlatıyor. Sadece görüntü üzerindeki olumlu etkisi değil, kartın sağlıklı çalışması için gereken fanın sessiz dönüşü ve entegre soğutma sisteminin faydası da test ediliyor. Bilgisayarın çalışma hızını güçlendiren ekran kartları, kullanıcıların doğru zamanda doğru refleksi vermelerini sağlayarak kişisel performansı da etkiliyor. Gigabyte ekran kartı yorum sayfalarını inceleyerek RAM kapasiteleri gibi konularda da detaylı görüşlerden faydalanabilir, amaç ve ihtiyacınıza uygun olan modele karar verebilirsiniz.

Gigabyte Ekran Kartı Özellikleri

Gigabyte Ekran Kartı Özellikleri

Gigabyte ekran kartı özellikleri amaçlarına göre üretilen farklı modellerde değişken verilere sahiptir. RAM belleği ve çekirdek sayısı yükseldikçe veri transfer hızı da güçlenir. FPS değeri arttığı zaman çözünürlük kusursuz görüntüler sağlar. Teknik ve yazılımsal olan diğer elemanlardan arayüz, fan, bant genişliği gibi özellikler, Gigabyte ürünlerinde titizlikle birleştirilir. Grafik kartı da denilen ekran kartı üzerinde Grafik İşleme Ünitesi olarak adlandırılan GPU chipset, genel olarak AMD ya da NVIDIA şirketlerinin ürünlerinden oluşur. Gigabyte ekran kartı üretiminde her iki marka da kullanılarak farklı ihtiyaçları karşılayan tasarımlar sunulur. Monitöre iletilen verilerin depolandığı alanın GB değeri, RAM kapasitesini gösterir. RAM kapasitesi ne kadar yüksek olursa bilgisayarın hızı da doğru orantıda etkilenir. Veri yolu genişliğini gösteren bellek arayüzü kaç bit değerinde ise, aktarım sırasında o kadar verinin işlendiğini belirtir. 256 bit bellek arayüzüne sahip bir ekran kartı, 64 bitten çok daha hızlı ve temiz bir görüntüyü taşırken aynı zamanda daha hızlı çalışır. Yüksek ya da çift grafik işlemcisine sahip olan modeller, genellikle ‘Gaming Ekran Kartları’ olarak sınıflandırılır. Renk derinlikleri, ekran tazeleme hızları ve görüntü arayüzleri zengindir. Ekipmanlarında estetik görünüme değer veren kullanıcılar, renkli LED lambalarla aydınlatılan yeni nesil Gigabyte ekran kartı çeşitleri ile tarzlarına uygun gösterişli bir donanım yaratabilirler. Fansız, tek veya çoklu fan ile güçlendirilen bu elemanlar performanslarına göre oldukça sessiz çalışır. Ekran kartları genel olarak veri yolu standartlarına ve fizik yapılarına göre çeşitlendirilir. Bazı modeller anakartın üzerinde onboard denilen entegre sistem üretilirken, bazı modeller genişleme yataklarına haricen takılır. Beklentilerinizle teknik özellikleri örtüşen ekran kartını bulabilmek için filtre modüllerini kullanabilir, bütçenize ve bilgisayarınıza uygun en kullanışlı ürünü kısa sürede seçebilirsiniz.

Gigabyte Ekran Kartı Kullanımı

Gigabyte Ekran Kartı Kullanımı

Hata risklerini asgariye indirgemek için grafik detaylarını kaliteli, net ve akıcı sunan Gigabyte ekran kartı modelleri, bilgisayar kasalarına kolaylıkla monte edilir. Anakart üzerinde ekran kartı için ayrılmış olan özel slot ile bağlantısı yapılır. Grafik arabirimlerinin geliştirildiği modellerle oyun motorlarının yeteneklerini arttıran Windows, fiziksel özellikleri ve görüntü kalitesini yükseltmiştir. Hiç açılmayan ya da sorunlu sonuçlar aldığınız oyunların sebebi düşük belleğe sahip olan veya sistem gereksinimi karşılayamayan eski tip ekran kartınız olabilir. Teknoloji tutkunlarının en çok tercih ettiği markalardan biri olan Gigabyte ekran kartı özellikleri, diğer donanım ve yazılım özellikleriyle uyumlu şekilde çalışır. Yüksek çözünürlük sunan oyun ve videoların verilerini kendi üzerinde depolayarak bilgisayarın yükünü hafifletir ve verimi arttırır. Etki - tepki refleksine zamanında cevap vermenizi sağlayan yüksek teknik özellikler sayesinde kesintisiz ve keyifli bir oyun deneyimi sunar. Bilgisayardan gelen görüntülerin duvar veya perdeye yansıtılması istenirse, ekran kartı üzerinde bulunan ve VGA adı verilen monitör çıkışlarının projeksiyon cihazına bağlanması yeterlidir. Gigabyte ekran kartı modellerinden bazılarında, Smart TV veya video aletlerinden çıktı alabilmek için DVI - OUT ya da VIDEO-IN / VIDEO-OUT denilen özel bağlantı portları vardır. İhtiyaç duyduğunuz yüksek tekniği sunarken fiziksel olarak ebatları küçük ve hafif olan ekran kartları bulmak mümkündür. Yer kaplamayan ve kolay taşınan bu kartları farklı cihazlarda uyumlu olarak kullanabilirsiniz. Grafik çizimler ve oyunlar için üretilen üst segment ekran kartları, film izleme keyfinden ödün vermek istemeyenlere de hitap eder. Soğutma sistemleriyle ürünlerin kullanım süreleri uzatılırken, bağlı olduğu diğer donanım elemanlarının zarar görmesi de engellenir. Laptop ya da masaüstü bilgisayarlara farklı segmentlerde ürünler sunan Gigabyte markası, kullanıcı dostu arayüzler kullanır.

Gigabyte Ekran Kartı Fiyatları

Gigabyte Ekran Kartı Fiyatları

Gigabyte ekran kartı çeşitleri kendi kategorileri altında kolaylıkla bulunur ve fiyatları da farklı aralıklarda seyreder. Performansın oranlandığı fiyat faktöründe elektrik sarfiyatını asgariye indirerek tasarruf sağlayan modeller en çok tercih edilenler arasındadır. Sadece rutin ofis işlemleri, kişisel ev bilgisayarları, yüksek teknoloji gerektirmeyen oyunlar ve hobi amaçlı kullanılan cihazlarınız için daha sade donanıma sahip olan bir ekran kartı satın alabilirsiniz. Çevrimiçi etkinlikler gibi yoğun yük gerektiren işlerinizi kesintisiz olarak başlatmanıza, sürdürmenize ve sonlandırmanıza olanak tanıyan gelişmiş seçenekler de bulunur. Erken kartının özellikleri arttıkça fiyatları da değişmektedir. Bu sebeple bütçenizi belirlerken hangi amaçla kullanmak istediğinizi doğru belirlemeniz önemlidir. Gigabyte ekran kartı kategorisinde hem giriş seviyesi hem de profesyonel nitelikler taşıyan ürünler mevcuttur. Markanın kendi bünyesindeki özel seriler, uzun ömürlü kullanım sağlayan teknolojiler sunar. Görsel sanatlarla ilgili amatör veya profesyonel projelerde çalışıyorsanız, oyun tutkunuysanız, teknik anlamda yüksek çözünürlüğe ihtiyaç duyan simülasyon ya da 3D çizimler üretiyorsanız bütçenize ve amacına uygun ürün bulabilirsiniz. Sürekli geliştirilen yeni ekipmanlarla sisteminizi güçlendirmek için anakartınızın tüm devre elemanlarını yükseltme şansına sahipsiniz. İşlemcinizden en yüksek verimi alabilmek için, bağlı olduğu elemanların yonga setlerini değiştirebilir, son teknolojiye ayak uydurabilirsiniz. Bilgisayarınıza paylaşımlı ya da paylaşımsız modellerden hangisinin uygun olduğunu belirlediğiniz zaman, güç kaynağı gibi ek donanımlara gerek olup olmadığını da ürün ayrıntılarında incelemeniz önerilir. Gigabyte ekran kartı fiyat karşılaştırmaları için kullanıcı yorumlarındaki inceleme ve deneyimlerden faydalanabilirsiniz. Sayfamızdan ürün özelliklerine göre filtreleme yapabilir, ürünleri artan ya da azalan değerleriyle sıralayabilirsiniz. Fiyat, özellik karşılaştırması sayesinde seçimlerinizde daha hızlı hareket ederek, ihtiyacınızı çok hızlı karşılarsınız. Ayrıca diğer ekran kartı modelleri ile alakalı da bilgi sahibi olmak isterseniz Ekran Kartı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Arama Kriterleriniz

Gigabyte
Tümünü Temizle

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Asus (1798)
AXLE (1)
(1707)
Galax (9)
Galaxy (1)
Gigabyte (256)
His (2)
INNO3D (41)
LogiLink (3)
Msi (1015)
Palit (61)
Pny Quadro (154)
Powercolor (66)
Sapphire (293)
Volar (6)
VTX (1)
XFX (8)
Zotac (116)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ekran Kartı Belleği

4 Gb (19)
2 Gb (8)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Bit Değeri

256 Bit (84)
192 Bit (38)
128 Bit (19)
(5)
(2)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Chip Set

Nvıdıa (104)
Amd (35)
(2)
Başka bir kelime deneyin

Slot Yapısı

(4)
(4)
(3)
(3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(17)
ve üzeri (21)
ve üzeri (22)
ve üzeri (22)
ve üzeri (22)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL