Termosifon

için 960 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Termosifon

Özellikle doğalgazlı ya da katı yakıtlı ısıtıcı olmayan ya da kullanılmayan konutlarda tercih edilen termosifonlar, şofbenlere alternatif olarak üretilmiş olan cihazlardır. Evinizde doğalgaz yoksa gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz termosifonlar, sizlere aynı zamanda ekonomik bir çözüm sunarlar. Termosifonlarla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Termosifon Nedir?

Termosifon Nedir?

Termosifonlarla ilgili bilgilere değinmeden önce termosifon nedir sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. Termosifon; yapının su şebekesine bağlı olan, içinde boruya sahip bir su kazanı bulunan, çalışma prensibi ateş veya elektrikle olan ve de içindeki borulardan geçen ısıyla sıcak su elde edilmesini sağlayan bir ısıtma cihazıdır. Termosifon nasıl çalışır diye merak edenler için de hemen anlatalım: Termosifonlar, sahip olduğu kapasitelere göre farklı miktarlardaki suyu depolarında barındırırlar. Depolarına almış oldukları bu suyu, elektrik enerjisi ya da ateşle ısıtan termosifonlar aynı zamanda ısındıktan sonra da suyun sıcak kalmasını sağlarlar. Genellikle doğalgaz ya da katı yakıtlı ısıtıcı bulunmayan dairelerde kullanılan termosifonlar; banyo ve mutfak gibi sıcak su talebinin olduğu yerlerde tercih edilir. Dolayısıyla ani ya da sürekli olarak sıcak suya ihtiyaç duyduğunuzda termosifonlar yardımınıza koşarlar. Bilindiği gibi sıcak suyun yaşamımızdaki önemi oldukça büyüktür. Rutin temizlik işlerinin her alanında ihtiyaç duyulan sıcak suyun olmadığı durumlarda işler aksaklık gösterir. Bu aksaklıkları yaşamamak içinde evinizde termosifon ya da şofben gibi bir ısıtma cihazı bulundurmanız son derece mühimdir.

Termosifon Çeşitleri Nelerdir?

Termosifon Çeşitleri Nelerdir?

Termosifon çeşitleri, ürünün çalışma şekline ve kapasitesine göre ayrılmaktadır. Termosifon 80 lt ve 65 litre kapasiteliler, en çok tercih edilen termosifon modelleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra; 5 litreden başlayarak 120 litreye kadar kapasitesi bulunan termosifonlar bulunmaktadır. Termosifon satın alırken, kullanacağınız alana ve su ihtiyacına bağlı olarak siz de seçiminizi yapabilirsiniz. Hemen belirtelim: Termosifon fiyatları ürünün sahip olduğu kapasiteye göre nde farklılık göstermektedir. Bu yüzden termosifon alırken doğru kapasitede seçim yapmaya özen göstermelisiniz. Evlerde çoğunlukla banyolarda kullanılan termosifonları tercih ederken, kolaylık olması için ev halkının nüfusunu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Ayrıca termosifonlar yalnızca evlerde kullanılmıyor elbette. İş yerlerinizde ve ofislerinizde de termosifonları gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Termosifon kullanımı oldukça basittir. Bu yüzden yaşamınızı kolaylaştıracak pratik bir ısıtma cihazıdır da, diyebiliriz.

Termosifon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termosifon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Önemli bir ısıtma cihazı olan termosifonları satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki, ihtiyacınız olan sıcak su kapasitesini doğru belirlemenizdir. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi termosifon kapasiteleri farklılık göstermektedir. Termosifon kapasite seçimini doğru yapmak, ihtiyaçlarınızın sorunsuzca karşılanmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra izolasyonu kuvvetli olan ürünleri ve bütçenizi de düşünerek, enerji tasarrufu yapabilen cihazları tercih etmenizi öneririz. Ayrıca geniş güvenlik önlemleri olan termosifonları düşünmeniz daha emniyetli bir kullanım olanağı sağlayacaktır. Aynı zamanda elektrikle çalışan termosifonları konumlandırdığınız alan da son derece önemlidir. Su ile elektriğin temasını engelleyecek şekilde, cihazı konumlandırmanızı önemle tavsiye ederiz. Bu yüzden termosifon montajını işi bilen birinin yapması mühimdir. Kategorimizde Demirdöküm, Baymak, Ariston, Bosch, Regal, Finlux, Altus ve daha fazla markaya ait termosifon modelleri yer almaktadır. Siz de bunlardan ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanını güvenle sipariş edebilirsiniz. Ayrıca şofben modellerimizi de incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Aeg (1)
Aksan (1)
Alarko (1)
Alf (1)
Altus (15)
Ariston (46)
Arçelik (14)
Baymak (157)
Beko (5)
Bosch (8)
Buderus (39)
Clage (5)
Cvs (41)
Demirdöküm (125)
Duffmart (11)
E.C.A (1)
Ferroli (5)
Finlux (20)
Funai (1)
Hex (63)
MIT (254)
Pera (1)
Raks (1)
Regal (42)
Siemens (5)
Stelrad (1)
Sunny (1)
Tanpera (2)
Termikel (5)
Vaillant (7)
Veito (7)
Vestel (56)
Vestfrost (1)
Zen (7)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Enerji Sınıfı

A+ (458)
A (282)
C (168)
B (46)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(88)
ve üzeri (116)
ve üzeri (127)
ve üzeri (127)
ve üzeri (129)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL