TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ateş Ölçer

için 685 sonuç bulundu.

Ateş Ölçer

Bebeğiniz için hazırladığınız mini ilaç/sağlık dolabında mutlaka bulunması gereken bir malzeme de elbette ateş ölçer veya derecedir. Bebeğinizin iyi olup olmadığını, ateşinin çıkıp çıkmadığını ve profesyonel tıbbi yardıma ihtiyacı olup olmadığını tespit etmek için en önemli araçlardan biri olan ateş ölçerler, farklı fonksiyonları ve özellikleri ile burada beğeninize sunuluyor.

Bebeğim İçin Alacağım Ateş Ölçer Nasıl Olmalı?

Bebeğim İçin Alacağım Ateş Ölçer Nasıl Olmalı?

Bebeğinize özel olarak seçeceğiniz ateş ölçer derece, yetişkinler için tasarlanan derecelerden bir miktar farklı olmalıdır. Bununla birlikte söz konusu bebekler için ateş ölçer olduğu zaman içinden seçebileceğiniz pek çok farklı ateş ölçer çeşidi ile de karşılaşmanız mümkündür. Alın bandı şeklinde tasarlanan bebek dereceleri, bebeğinizin alnına yapıştırılarak derecesini ölçmek üzere dizayn edilmiştir, ancak pedagoglar ve çocuk doktorları tarafından en az tavsiye edilen ürünler olarak karşımıza çıkar. Bunun sebebi, bu tip derecelerin yalnızca cildin sıcaklığını ölçebiliyor olmasıdır. Öte yandan kızılötesi ateş ölçer ya da temazsız ateş ölçer olarak bilinen dereceler, anneler tarafından en çok tercih edilen ateş ölçer çeşidi olarak ünlenmiştir. Bebeğinizin cildi ile temas etmek zorunda kalmayan bu tip dereceler sayesinde zararsız kızılötesi ışınlar ile bebeğinizin ateşini ölçmeniz mümkün olmaktadır. Kulak içi ateş ölçerler ve koltuk altı ateş ölçerler de geleneksel derece kullanmayı tercih edenlerin birinci seçenekleri arasında yer almakta.

Bebeğimin Ateşini Nasıl Ölçmeliyim?

Bebeğimin Ateşini Nasıl Ölçmeliyim?

En iyi ateş ölçer hangisi sorusuna net bir cevap verebilmek pek mümkün olmayabilir; ancak uzmanlar tarafından önerilen ateş ölçer tavsiyelerine kulak vermekten zarar gelmez. Doktorlar, dijital ateş ölçerlerin en doğru sonucu verdiğini savunmakla birlikte rektal yolla ölçüm yapıldığında en ideal sonuçların ortaya çıktığını vurguluyor. Bununla birlikte kesinlikle uzak durmanız gereken bir ateş ölçer türü varsa o da cam derecedir; zira cam ateş ölçer çatladığı ya da kırıldığı andan bebeğiniz için ciddi zararlara yol açabilecek kimyasalları içerisinde barındırır. Peki ateş ölçer nasıl kullanılır? Bebeğinizin ateşini ölçmeden önce ucunu alkol kullanarak temizlemeli, onu serin suda durulamalı ve daha kolay kullanım için ucuna bir miktar vazelin veya jel kıvamlı bir krem sürebilirsiniz. Dereceyi yerleştirdikten ve bebeğinizin ateşini ölçtükten sonra dereceyi tekrar alkol veya sabunlu su ile temizleyerek serin ve kuru bir yerde muhafaza etmeye devam edin. Eğer hali hazırda bir ateş ölçere sahip değilseniz Braun, Medisana, Omron, Weewell, Rossmax, Loobex gibi markaların ürünleri arasından bütçenize uygun bir seçim yapmanız mümkün.

Bebeğimin Ateşini Nasıl Kontrol Altına Alabilirim?

Bebeğimin Ateşini Nasıl Kontrol Altına Alabilirim?

Bir anne için bebeği söz konusu olduğunda başına gelebilecek en korkutucu şeylerden bir tanesi, sebebini bilmediği yüksek bir ateş ile karşı karşıya kalmasıdır. Bebeğinizin ateşinin olması, yüksek ihtimalle istenmeyen bir virüs veya bir bakteri kaptığı ve vücudunun on bakteriden kurtulmak için ona savaş açtığı anlamına gelir. Bir bebek için standart derece ölçüsü aşağı yukarı 36.4 ila 36.8 arasında değişmektedir. Her ne kadar her bebeğin ortalama vücut ısısı ve sıcaklığı değişkenlik gösterebilse de 38'in üzerinde bir ateş, anne-babaların endişelenmeye başladığı bir derece olarak karşımıza çıkar. Bebeğinizin ateşini kontrol altına almak, ateşini düşürmek ve onu rahatlatmak için ise uygulayabileceğiniz birden fazla yöntem var. Öncelikle bebeğinizin ateş çıkarmaya başladığı dönem, ateşi kontrol altına almada büyük önem taşır. Eğer en fazla 3 aylık bir bebeğiniz varsa ve ateşi çıkmaya başladıysa bu ciddi bir durum olduğunu işaret eder ve hiç vakit kaybetmeden doktora gitmeniz anlamına gelir. Buna ek olarak bebeklerde yüksek ateş tedavisinde önemli olan ateşin derecesini değil, ateşe sebep olan nedenleri tedavi edebilmektir. Bebeğinizin yaşı ne olursa olsun, 3 günü aşkın bir süredir düşmeyen bir ateş ile karşı karşıya kalırsanız da yine doktorun yolunu tutmanız gerekir. Tüm ateş ölçer fiyatlarını incelemek ve bebeğinizin için en iyisini satın almak için doğru yerde olduğunuz kesin. Bebeğinizin sağlığına ve bakımına dair ihtiyaç duyabileceğiniz diğer tüm ürünler ise Bebek Bakım & Sağlık kategorimizde sizleri bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

4Moms (1)
A1 (1)
Acura (2)
Aggulife (2)
AICARE (15)
Akova (1)
Arzum (6)
Avent (1)
Babe (3)
Baby Home (1)
Baby Time (1)
Babyjem (1)
BBLOVE (4)
Bebedor (11)
Benim (2)
BERTO (1)
Beurer (22)
Blistex (1)
Bo hui (15)
Bosch (1)
Braun (79)
Chicco (49)
Comfort (1)
Didx baby (1)
(162)
Energy (1)
Felix (1)
Freely (3)
Giz Home (2)
Hauck (1)
Hellobaby (1)
Hiper (1)
Holmen (1)
Infiniti (3)
infonotes (2)
Kraft (1)
Life Net (6)
Loobex (12)
Louie (1)
Markasız (1)
Medifine (2)
Medisana (3)
Mesitaş (1)
Microlife (1)
Motorola (6)
Naty (1)
Nimo (13)
Plusmed (2)
Pooly (1)
premaxx (2)
Prestij (2)
Prexiso (1)
Qqzm (13)
Rocs (1)
Rossmax (4)
Sevi Bebe (1)
Smart (7)
Sparco (1)
Wee (6)
Wee Baby (21)
Weewell (46)
Xiaomi (4)
Xidian (17)
Yasee (2)
Yoyko (1)
Zorah (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Miktarı

(19)
(8)
(6)
(6)
(5)
(3)
(2)
(2)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Set

(18)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(77)
ve üzeri (145)
ve üzeri (161)
ve üzeri (166)
ve üzeri (174)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL