Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Temassız Kullanım

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ürün Türü

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Bebek Ateş Ölçer

için 157 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Ateş Ölçer

Vücut ısısı genel olarak 37 derecenin üzerine çıktığı zaman ateş yükselmesi olarak tabir edilen durum gerçekleşir. Ateşi yükselmiş birine dokunulduğunda vücudunun normalden daha sıcak olduğu hissedilebilmektedir ancak vücut sıcaklığının tam olarak ne kadar olduğunu ateş ölçer sayesinde öğrenmek mümkün olabilmektedir. Ateş yükselmesi vücudun bir hastalıkla mücadele ettiğinin göstergesidir. Özellikle enfeksiyon gibi bağışıklığı zayıflatan durumlarda vücut kendini korumaya yönelik olarak ısısını yükseltir ve enfeksiyona neden olan mikropların yok edilmesi için savaşır. Ateş ölçer cihazı vücut sıcaklığını tam olarak gösterdiği için enfeksiyonun ya da hastalığa sebep olan durumun ne kadar ciddi olduğunu gösterebilmektedir. Bu sayede erken müdahale edilerek vücudun ihtiyacı olan ilaçlar verilerek daha çabuk iyileşme sağlamak mümkündür. Bebek sahibi olan annelerin ateş ölçer kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle diş çıkarma dönemlerinde bebekler sıklıkla ateşlenebilir. Bu süreci kontrol altına alabilmek için ateş ölçer aleti kullanılması gerekmektedir. Bebeklerde yüksek ateş başka hastalıkların habercisi olabileceği için bu konuda oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Ateşi düzenli kontrol etmeli ve gereken müdahaleleri yapmak gerekmektedir. Yüksek ateşten endişelenen anne-babalar sık sık bebeklerinin ateşlerini ölçmek istemektedirler. Bebeği rahatsız etmeden ateş ölçümü yapabilmek için oldukça farklı ateş ölçer çeşitleri bulunmaktadır.

Bebeklerde Pratik Ateş Ölçümü

Bebeklerde Pratik Ateş Ölçümü

En çok tercih edilenler uzaktan kızılötesi teknolojisiyle ateşin kaç olduğunu gösterme özelliğine sahip termometrelerdir. Özellikle uyuyan bebekleri rahatsız etmeden vücut ısısının kaç olduğunu gösteren bu cihaz sayesinde anne-babalar rahat etmektedir. Ateş ölçer tabanca şeklinde ufak bir cihaz şeklinde olduğu için bebeğin alnına yaklaştırılarak ölçüm yapılır. Düğmesine bastıktan sonra zarar vermeyen kızılötesi ışınlar vasıtasıyla vücudun derecesini ölçme özelliğine sahiptir. Tamamen temas etmeden doğru sonuçlar veren bu cihaz sayesinde hem bebeğin rahatsız edilmeden ateşini ölçmek mümkün olabiliyor hem de gereken müdahalenin erkenden yapılması için yol gösteriyor. Temassız ateş ölçerlerin bazıları kulaktan ölçüm yapma özelliğine sahiptir. Hem bebeklerde hem de çocuklarda kullanıma uygun olan bu çeşitlerin de kullanımı oldukça kolaydır. Başlığını takıp kulak içine yerleştirdikten sonra düğmesine basıp beklemek gerekmektedir. Birkaç saniye içerisinde sonucu dijital ekranında gösteren bu cihaz doğru sonucu kısa sürede verdiği için sıklıkla tercih edilmektedir. Ateş ölçer kulaktan ölçüm yaparken bebeği de rahatsız etmemektedir. Bu sayede bebekler uyurken bile vücut ısısını ölçmek mümkün olabilmektedir. Doktorların da sıklıkla önerdiği kulaktan ateş ölçümü oldukça doğru sonuçlar veren bir yöntemdir. Kulaktan ölçüm yaparken her zaman aynı kulağın ısısını dikkate almak gerekmektedir. İki kulak arasında sıcaklık farkı olması oldukça olağan bir durumdur. Bu sebeple sık sık ölçüm yapılması gereken durumlarda her zaman aynı kulaktan ve aynı mesafeden ölçüm yaparak doğru sonuca ulaşmak mümkündür. Bazı durumlarda kulaktan ölçüm yapılması tavsiye edilmez. Özellikle kulakta enfeksiyon oluşumu varsa ve kulak içinden damla damlatılması gereken ilaçlar kullanılmışsa doğru sonuç alınmayabilir. Bebeklerde sıklıkla görülen kulak enfeksiyonundan şüpheleniliyorsa diğer ateş ölçme yöntemlerinden yardım almak daha faydalı olacaktır. Kulaktan yapılan ölçümlerde yanlış sonuçlar veren bir diğer durum da kulak içerisinde kir birikmesidir. Kulaklar doğal olarak sıvı üretirler ancak bu sıvı bazı durumlarda kulak kirine dönüşebilmektedir. Bu kir sebebiyle kulak içinden yapılan ölçümler yanlış sonuç verebilmektedir. Bu yüzden her zaman ölçüm yapılan kulağın temiz olmasına özen gösterilmelidir.

Bebeklik Döneminde Ateş Ölçmenin Önemi

Bebeklik Döneminde Ateş Ölçmenin Önemi

Bebeklik dönemini atlatan çocukların bağışıklığı biraz daha güçlenmeye başladığı için hastalıklara yakalanma oranı azalır. Özellikle iyi beslenen çocukların hastalıklara daha fazla direnç gösterdiği ve hasta olsalar bile daha çabuk iyileştikleri gözlenmiştir. Okul çağına gelen çocuklarda ise bu durum biraz değişiklik göstermeye başlamaktadır. Dış dünyayla tanışan ve daha sosyal olan çocuklar hastalıklarla da daha fazla karşılaşmaktadırlar. Bu dönemde ateş ölçer termometre en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında geliyor. Hastalanan çocukların ilk verdiği belirtilerden biri yüksek ateştir. Ateşi yükselen çocuk halsizleşmeye başlar. İştahı kesilir ve uykulu bir hale bürünür. Bu belirtiler fark edildiği anda ateşini ölçmek ve müdahale etmek gerekir. Genellikle 37 derecenin üzeri yüksek ateş olarak kabul edildiği için çocuğun durumuna göre gereken tedavi uygulanmalıdır. Hastalık durumunda ateş zaman zaman yükselip düşebilir. Bu yüzden sık sık ölçüm yaparak çocuğun durumu kontrol edilmelidir. Ateş ölçer uzaktan kullanılırken bazı durumlarda hatalı sonuçlar verebilmektedir. Özellikle alından ölçme sırasında saçların bariyer oluşturulmasına engel olmak gerekiyor. Alnın tam ortasına gelecek şekilde iki üç santim uzaklıkta tutulan cihazın düğmesine basılır. Birkaç saniye içerisinde sonuç veren cihaz vücut sıcaklığının yükselip yükselmediğini gösterebilmektedir. Uzaktan ateş ölçümü yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Öncelikle cihazın oda sıcaklığında en az on dakika bekletilmiş olması gerekmektedir. Bu sayede ortamın ısısına adapte olacağı için daha doğru sonuçlar alınması mümkün olacaktır. Fazla hareketli olmak vücudun ısınmasına sebep olabileceği unutulmamalıdır bu yüzden ateş ölçümü yapılan çocuğun bir süre dinlendikten sonra ateşinin ölçümü yapılması daha faydalı olacaktır. Çocuklarda ateşi yükselten enfeksiyon dışında pek çok durum olabilmektedir. Özellikle güneşe fazla maruz kalan çocukların bu sebeple ateşi yüksek çıkabilmektedir. Bazı aşılar ve kullanılan ilaçlar da ateşin yükselmesine sebep olan önemli durumların başında geliyor. Grip gibi virüs kaynaklı hastalıklar da çocuklarda ateş yükselmesine sebep olan önemli faktörlerdendir. Bu tür olumsuz durumlarda ebeveynler hemen endişelenip doktorun yolunu tutsa da her zaman temkinli yaklaşmak ve çocuğun genel durumu göz önüne bulundurarak hastaneye gitme kararı verilmelidir. Enfeksiyon kaynaklı ateş bir kaç gün içerisinde geçmiyorsa çocuğun antibiyotik kullanması gerekebilir. Bu tür durumlarda çocuk mutlaka doktora götürülmeli ve tavsiyeye göre gerekli ilaçlar kullanılmalıdır. Reçetesine uygun olarak ilaç verilen çocuk enfeksiyonu vücudunda atacağı için yüksek ateş çok kısa sürede düşmeye başlayacaktır. Ateşli hastalık geçiren çocukların bağışıklığı zayıflayacağı için bu dönemde beslenmelerine ve özellikle sıvı alımlarına dikkat edilmelidir. Bu sayede başka rahatsızlıklarla karşılaşmalarının önüne geçmek mümkün olabilir.

Çocuklarda Kullanılabilecek Ateş Ölçerler

Çocuklarda Kullanılabilecek Ateş Ölçerler

Ateş ölçümü her yaşta önemli kabul edilir ancak özellikle bebek ve çocuklarda ateş başka rahatsızlıklara sebebiyet verebileceği için bu konuya dikkat etmek gerekiyor. Çocuklar için oldukça hassas olan termometreler kullanmak onların sağlığını korumak için büyük önem arz ediyor. Ateş ölçmenin çok farklı metodları bulunmaktadır. Bebeklerin makatı, kulakları, koltuk altı ve dil altı en çok tercih edilen ve kesin sonuç veren ateş ölçme yerleridir. Buradan ölçülen değerler kendi aralarında farklılık gösterir. Normal vücut ısısı 37’yi geçtiği zaman yüksek ateşten söz edilir ancak makattan ölçülen ateş 38 derece üzerinde ölçüldüğü takdirde yüksek ateş olduğu sonucuna varılabilir. Aynı şekilde kulaktan da ölçülen ateşin de 38 üzerinde olması yüksek ateşin var olduğunun bir göstergesi kabul edilir. Bebeklik döneminde makattan ateş ölçümü yapılabilmesi bazı durumlarda bu mümkün olmayabilir. Bu sebeple ateş ölçer temassız olarak kullanılabilecek modellere yönelmek daha konforlu ölçüm yapılmasına olanak sağlayacaktır. Makattan ölçüm yapılacağı zaman mutlaka dikkatli olmalı ve bebeğin konforu ön planda tutulmalıdır. Aynı zamanda hijyen kurallarına da maksimum düzeyde dikkat edilmelidir. Ateş ölçer kullanımdan önce ve sonra tavsiye edilen şekilde temizlenmeli ve steril bir ortamda saklanmalıdır. Bebeklikten çıkan ve çocukluk çağına gelen çocukların makattan ateş ölçümünü yapmak kolay olmayacağı için bu dönemlerde kulaktan ölçüm yapan cihazlardan yardım almak mümkün olabilir. Kulaktan ölçüm yapan cihazların genellikle hijyenik başlıkları bulunmaktadır. Cihaza uygun olan başlıklar takılıp gereken hijyeni sağlamak mümkün. Bu başlıklar silikon ya da plastik gibi kolay temizlenen malzemelerden üretildikleri için hijyenik tutmak son derece kolaydır. Bazı modellerinde tek kullanımlık başlıklar satılmaktadır. Ateş ölçer civalı ya da dijital olarak farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Kulaktan ölçüm yapmaya uygun olan cihazlar genellikle dijital olarak satışa sunulmaktadır. Bu ürünün okuması da daha hızlı ve kolay olacağı için ailelere büyük konfor sağlamaktadır. Ateş ölçer ayarları her cihaz için farklılık göstermektedir. Uygun fiyatları ile Chicco ateş ölçer çeşitleri sayfamızda!

Ateş Ölçer Türleri

Ateş Ölçer Türleri

Ateş ölçerler kendi aralarında kategorilere ayrılmaktadırlar. Bazıları dijital ekrana sahipken bazıları civalı ve pilsiz olarak satışa sunulmaktadır. Ateş ölçer fiyatları bu kategorilere göre farklılık göstermektedir. Pilsiz olanlar genellikle daha uygun fiyatlı olarak satışa sunulmaktadır. Ancak civalı cam termometreler kırılma tehlikesi barındırdıkları için fazla önerilmemektedir. Yere düşme durumunda kırılıp içerisindeki cıva açığa çıkabilir ve sağlığa zarar verebilir. Bu yüzden her zaman ekstra dikkat edilerek kullanmalıdırlar. Daha ufak mini dijital termometreler ise hem uygun fiyatlı hem de pratik kullanım sağlayan ürünlerin başında geliyor. Özellikle küçük çocukları olan ailelerin mutlaka evinde bulunması gereken bu cihazlar minik pillerle çalıştıkları için fazla enerji gerektirmiyorlar. Ayrıca oldukça doğru sonuçlar verdikleri için de güvenilirdirler. Ateş ölçer dijital olduğu zaman sonucu okumak da son derece kolay olmaktadır. Tabanca şeklindeki temassız termometre de bebeği olanların ve pratik kullanım arayan ailelerin ilk tercihi arasında yer alıyor. Bu ateş ölçer lazerli olarak bilinen pratik kullanıma sahip bir cihazdır. Kreş okul gibi toplu yerlerde bulunan çocuk ve yetişkinlerin ateşini temassız olarak alından ölçmeye yarayan bir cihaz olma özelliği taşımaktadır. Anlık ve güvenli sonuç verdiği için son yıllarda en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Dijital olan ürünler genellikle pille çalıştığı için sık sık pilini kontrol edip bittiğinde değiştirmek gerekiyor. Pili zayıflamış bir cihazın gerekli ölçümü yapması mümkün olmayacağı unutulmamalıdır. Pili zayıflayan dijital cihazın ekranı normalden daha silik olacağı için okuması da zorluk çıkaracaktır. Aynı şekilde ateş ölçümü sırasında cihaz kapanabilir veya daha uzun sürede çalışabilir. Bu yüzden her zaman evde cihaza uygun yedek pil bulundurmak son derece önemlidir. Sayfamızdan Braun ateş ölçer modellerine bakabilirsiniz.

En Çok Önerilen Termometre Çeşitleri

En Çok Önerilen Termometre Çeşitleri

Termometre kullanımına göre pek çok kişi deneyimlerini belirtmekten çekinmiyor. Özellikle bebek sahibi olan anneler ateş ölçer tavsiye ederken temassız olanların isimlerini vermektedirler. Bu sağlık ürünleri bebeği rahatsız etmeden ölçüm yapabildiği ve dijital ekrana sahip oldukları için hastalık durumunda sıklıkla kullanılmaktadırlar. Fiyatları minik termometrelere kıyasla biraz daha fazla olsa da sağladığı konfor değerini hak ediyor. Ateş ölçümü için kullanılan bir diğer yöntem de ateş ölçer bileklik ve bantlardır. Ateş ölçümü yapılan bileklikler son zamanların akıllı teknolojisini kullanarak ailelere büyük konfor sağlıyor. Her daim ölçüm yapılmasını kolaylaştıran bu bileklikler telefonlara bağlanabilen özelliklere sahiptirler. Bu sayede hem geçmiş verileri yedekleme hem de ateş yükseldiğinde uyarı gönderme özelliği sunmaktadırlar. Ateş ölçer yorumları incelendiğinde bebek ve çocuklar için kullanılabilen bu bilekliklerin ailelere büyük kolaylık sağladıkları görülmektedir. Ayrıca yetişkinlerin de kullanımına uygun olarak satışta olan ateş ölçen bileklikler de satışa sunulmuş durumdadır. Akıllı telefona bildirimler gönderen bileklikler bebek uyku halindeyken ateşi yükseldiğinde uyarı vererek erken müdahale edilmesine olanak sağlamaktadır. Ateş ölçer öneri ve tavsiyelerde sıklıkla belli başlı markaların adı geçse de inceleme yapılarak pek çok markanın cihazından haberdar olmak mümkün. Evde kullanım için tercih edilecek olan termometreler toplu yerlerde kullanılacak olanlara göre değişkenlik gösterdiği için markaların ürünlerini iyice inceledikten sonra satın almak büyük önem taşımaktadır. Kullanıma uygun olarak tercih edilecek doğru ateş ölçer kullanım kılavuzuna uygun olarak kullanıldığı takdirde uzun yıllar bozulmadan işlevini yerine getirecektir.

Ateş Ölçer Nasıl Kullanılır?

Ateş ölçer kullanımı cihazın türüne göre değişkenlik göstermektedir. Civalı olan ürünler pil gibi bir enerji kaynağı gerektirmedikleri için her daim kullanılmaya hazırladılar. Civalı termometre kontrol edilir ve derecesi yüksekse silkelenerek derecesi düşürülür. Ateş ölçülecek noktaya koyulup bir süre bekledikten sonra derecenin ne kadar yükseldiği okunur. Cam olduğu için kırılma riski bulunan cıvalı termometreler her zaman dikkatli kullanılmalıdırlar. Kalem şeklindeki dijital termometreler ise pille çalışmaktadırlar. Koltuk altından kolaylıkla ateş ölçümü yapılmasını sağlayan bu termometrenin açma kapama düğmesine basıldıktan sonra koltuk altına yerleştirilmesi gerekmektedirler. Birkaç dakikada sonuç veren bu termometre vücut sıcaklığını ölçtükten sonra sesle uyarı verdiği için kullanımı oldukça konforludur. Temassız termometreler ise alnın üzerine tutulmak suretiyle kullanılır. Açma kapama düğmesi açılıp çalıştırıldıktan sonra alına tutulur ve ölçme düğmesine basılır. Birkaç saniye içerisinde sesle uyarı vererek ateşin kaç derece olduğunu dijital olarak göstermektedir. Kulaktan ateş ölçen cihazlar ise kulak içine tutularak kullanılır. Temassız termometreler gibi kısa sürede sonuç veren bu cihazların kulak içine giren kısımlarında değiştirilebilen filtreleri bulunmaktadır.

Ateş Ölçer Kaç Dakika Bekletilir?

Civalı cam termometreler genellikle 2 dakika bekletildikten sonra doğru sonucu verme özelliğine sahiptirler. Ateşin ölçüleceği bölgeye konulduktan iki dakika sonra çıkarılıp okunabilir. Elektronik termometreler ise koltuk altında ya da dil altında 3 ya da dört dakika bekletildikten sonra doğru sonucu vermektedirler. Günümüzde bu termometreler ateşi ölçtüklerinde ses sinyali verdikleri için dakika tutma sürecini ortadan kaldırmaktadırlar. Temassız kızılötesi ateş ölçerler ise en hızlı sonuç veren termometrelerdir. Kulaktan ya da alından ateş ölçümü yapılmasına olanak sağlayan bu cihazlar 4ya da 5 saniye içerisinde sonucunu dijital ekranında göstermektedirler.

Ateş Ölçer Nasıl Olmalı?

Ateş ölçer seçerken çocuk bebek ya da yetişkinlere özel olarak tasarlanan modeller göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuklar ve bebekler için kullanılacak termometrelerin hassas ölçüm yaparken aynı zamanda konforlu bir kullanım da sağlaması gerekmektedir. Tutuşu kolay temassız termometreler bebekler için en uygun ürünlerin başında gelmektedir. Termometre rahat tutuşa ve pratik kullanıma sahip olması gerekirken aynı zamanda kolay temizlenebilen bir materyale de sahip olmalıdır. Bütçesini fazla zorlamak istemeyen kişiler daha küçük boyutlardaki dijital termometreleri tercih edebilirler. Özellikle çocukluk çağına gelmiş olan çocuklarda rahatlıkla kullanılabilme özelliği olan bu termometrelerin uzun süre pili dayanabilme özelliğine sahip olan çeşitleri tercih edilmelidir. Kulak içi için tasarlanmış cihazların başlıklarının değişmesi gerektiği için yedek başlıkları kolaylıkla bulunabilecek ve rahatlıkla değişimi yapılacak türden olmalıdır. Cihazı seçerken garantisi olan ürünleri tercih etmek uzun süreli kullanım için büyük önem taşımaktadır. Özellikle bebeği olan kişiler sıklıkla ateş ölçer kullanmaları gerektiği için dayanıklı ürünleri tercih etmeleri gerekmektedir.