Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Trafik Setleri

için 1,668 sonuç bulundu.

Trafik Setleri

Araçlar ile gün içerisine sayısız kere trafiğe çıkılıyor. Trafiğe çıkmak kimi zaman beraberinde risk getiriyor olsa da kendi aracınızla bir yerden bir yere ulaşım sağlamak kolaylık sağlıyor. Gerekli önlemler alındığı takdirde trafikte meydana gelebilecek riskleri minimum seviyeye indirmek de mümkün oluyor. Alınabilecek önlemlerin başında ise araçlarda kişisel olarak taşımanız gereken trafik setleri geliyor. Arabalarda bulunması gereken trafik setlerinin içinde bulunan ekipmanlar sayesinde, herhangi bir istenmeyen durum ile karşılaşıldığında müdahale etmek kolay oluyor. Olası kazalarda ya da arızalanmalarda kendi işinizi bu ekipmanlar ile kısa sürede giderebiliyorsunuz. Problemin ciddi olmasına bağlı olarak en azından ilk müdahalede bulunmanız her halükârda avantajlı olmanızı sağlıyor. Yolculuk yaparken, farkında olmadığınız bir anda bir kazaya karışma durumu söz konusu olabiliyor. Bu kazalardan kaynaklı olarak yaralanma durumu da meydana gelebiliyor. Buna karşı alabileceğiniz önlemler ile alacağınız zararları azaltabiliyorsunuz. Araç trafik setleri içerisine eklediğiniz ekipmanlar ile bunu mümkün kılabiliyorsunuz. Bu setlerin içerisinde ilk yardım çantasından, el fenerine, üçgen reflektörden yangın söndürme cihazına kadar birçok önemli ve ihtiyaç duyulan ekipman bulunması gerekiyor. Araçların arızalanması durumunda da gerek duyulan malzemelerin yer aldığı bu setler, tahmin edilebildiğinden daha büyük önem taşıyorlar. Araçlarda meydana gelen bu arızalanmayı giderebilmek için kullanılan aletler, setler içerisinde mutlaka bulunuyor. Böylece gerek kısa gerek uzun yol seyahatlerinizde güvenli bir şekilde sürüşe devam ediyorsunuz. Gerçekleşmesi olası kazalarda, yaralanma durumunu hesaba katarak, ilk yardım seti mutlaka bulunması gereken bir faktör oluyor. Her ilk yardım çantası içerisinde de mutlaka suni solunum maskesi, sargı bezleri, hidrofil pamuk, otomatik turnike, paslanmaz makas, yara bandı ve cerrahi eldiven gibi daha pek çok ürün bulunuyor. Böylece acil durumlarda ihtiyaç dâhilinde bu ürünler kullanılıyorlar. Yaralanan kişiye karşı ilk müdahaleyi yapmak için yeterli olan ekipmanlar, ciddi kazalarda hayati önem arz ediyorlar. Aracınızda yer vereceğiniz setlerin yanında ilk yardım eğitimi almış olmak da bu konuda daha avantajlı olmanıza katkı sağlıyorlar.

Trafik Setleri ile Yolculuklarınızı Güvenli Hale Getirin

Trafik Setleri ile Yolculuklarınızı Güvenli Hale Getirin

Trafik ilk yardım seti içerisinde bulunan tentürdiyottan makasa kadar her türlü materyal, yolculuklarda kaza haricinde oluşabilecek yaralanmalar olduğu zaman da son derece işe yarıyor. Trafik setlerinde ise aynı önemi çekme halatları taşıyor. Oldukça işe yarayan bu ekipmanlar eşliğinde aracın başına geçmek her zaman daha güvende ve rahat hissetmenize yardımcı oluyorlar. Kötü hava koşullarında aracınızın çamura batması durumu karşısında, çekme halatları oldukça iş gören ekipmanların başında geliyorlar. İhtiyaç dâhilinde kullanılan bu ürünlerin aracınızda muhafaza edilmesi, her duruma karşı hazırlıklı olmanızı sağlıyor. Kışın genelde büyük şehirler, yolda karlanma, buzlanma ya da aracın çamura batması durumlarında ihtiyacınız olan zincir ve takoz, mutlaka set içerisinde yer ayırmanız gereken malzemeler oluyorlar. Yangın söndürme tüplerine de araçlarda yer açılması, olası yangın durumlarına karşı tedbirde ve hazırlıklı olmanızı mümkün kılıyor. Bu ürünlerin bulunması önemli olduğu gibi muhafaza etme şekline de oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun haricinde üçgen reflektör de arıza ve kazalarda araçların mevcut konumunu arkadan gelecek araçlardan koruyarak, onların fark etmelerine yönelik performans sergiliyorlar. Reflektörler, aracınızın o anki konumunun fark edilmesini sağlayarak, kaza yaşanmasına karşı koruyuculuk sağlıyorlar. Özellikle virajlı bir bölgedeyseniz 100 metreye kadar, düz yollarda ise 50 metreye kadar geriye konulması dikkat edilmesi gereken bir nokta oluyor. Bu sayede arkadan ya da karşı şeritten size doğru gelen araçlar, reflektörleri fark ederek daha temkinli bir şekilde ilerliyorlar. Trafik seti fiyatları da bu ekipmanlar göz önünde bulundurulduğu zaman oldukça uygun aralıklarda sunuluyorlar. Ekipman sayısına ve türüne göre fiyat üzerinde farklılıklar oluşuyor. Buna göre bütçenize ve ihtiyacınıza göre seçim yapmanız da daha kolay oluyor. Yolculuk anında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm içerikleri barındıran setlere yönelmeniz hem kendiniz hem aracınızın içindeki sevdikleriniz hem de karşı araçtakilerin güvenliği ve sağlığı için önem arz ediyorlar.

Ergonomik Trafik Setleriyle Yol Boyunca Güvende Olun

Ergonomik Trafik Setleriyle Yol Boyunca Güvende Olun

Yolculuk yaparken yaşanabilecek her türlü tehlike hesaba katılarak trafik seti çantası çeşitleri üretimden geçiyorlar. Ergonomik olan tasarımlarıyla araçlarda çok fazla yer kaplamayan ürünler, bagajların köşesiyle tam uyum sağlayarak, kusursuz bir şekilde muhafaza ediliyorlar. Lüks olarak bilinen setlerin içerisinde yer alan kriko ve bijon anahtarı aracınızın lastiğinde bir sıkıntı yaşandığında ve değiştirme ihtiyacı duyduğunuzda, bunu gerçekleştirmeye yönelik yardımcı oluyorlar. Aynı şekilde bu çantaların içerisinde stepne bulundurmak da, yolculuğunuzda meydana gelebilecek sıkıntıda kullanmanız üzere son derece önemli oluyor. Lastik patlaması, uzun yol kısa yol fark etmeksizin yaşanması hemen hemen en olası durum olarak görülüyor. Yollarda lastiklere zarar verebilecek küçük detayların fark edilmesi güç olduğu için sıkça yaşanan bir durum olarak da nitelendirilebiliyor. Bu durumda da yedek lastik hayat kurtarıcı oluyor. Telefonun çekmediği ya da şarjınızın olmadığı bir zaman diliminde yaşanabileceği hesaba katılan bu probleme sağlıklı bir çözüm getirebilmek için araçlarınızda yedek lastik bulundurmanız gerekiyor. Böylece ihtimallere göre çoktan tedbiri almış oluyorsunuz. Belki çantalarda bulunmasının çok büyük avantaj olduğu ışıklı reflektörler, gece gündüz fark etmeksizin oluşan kazaların büyümesine ya da kaza oluşmasına engel olmak için kullanılırlar. Trafik seti içindekiler arasında yer alan bu ürünler, genelde karanlık olduğu zaman yolda kalma gibi bir sorun yaşadığınızda diğer araçlar ve şahıslar tarafından fark edilmenizi sağlıyorlar. Aracın belirli uzaklıktaki noktasına koyularak arkadan gelen araçlar tarafından görülmeniz, kaza olmasının ya da kazaların büyümesinin önüne geçiyor. Trafik setlerinde yer alan seyyar, karanlık zaman dilimlerinde etrafı görmek konusunda da oldukça yardımcı bir ürün oluyor. Bunlara ek olarak yedek ampul, aracınızın ışıklarının arızalanması sonucu kullanılırken, tornavida ve pense gibi ürünler de mutlaka gereksinim dâhilinde olan malzemeler oluyorlar. Tüm ürünler, genel bağlamda düşünüldüğünde hem aracın hem de sizin emniyetiniz için önemli oluyorlar.

Trafik Setleri ile Yola Sorunsuz Bir Şekilde Devam Edin

Trafik Setleri ile Yola Sorunsuz Bir Şekilde Devam Edin

Karayolları Trafik Yönetmeliği gereğince hemen her türlü araçta bulundurulması şarta bağlı olarak yer alması gereken trafik setleri hem sürücüler hem de yolcuların güvenliği açısından önem taşıyorlar. Trafik seti muayene ve yönetmelik uyumlu olan çeşitlerin, araç muayenesi yapılacağı zaman da araçta bulunması zorunluluğu bulunuyor. Setlerde yer alan araç ve gereçler, arazı ya da kaza gibi bir problemle karşılaşıldığı zaman ilk müdahaleyi yapabilmek için önemli oluyorlar. İlk müdahalenin son derece önemli olduğu yaralanma ya da sakatlanma gibi durumlarda da bahsi geçen setler içerisindeki malzemeler kullanılıyor. Her bir gereç, yaralanan kişiye ilk yardım uygulamak için yeterli oluyor. Başka araçlarca fark edilmeye yarayan işlevdeki ürünlere kadar oldukça geniş bir çeşitliliğin bulunduğu çantalar sayesinde yaşanan problemler kısa süre içerisinde çözüme kavuşuyor. Bu sayede gerek siz gerek karşı araçlardaki sürücü ve yolcular, ciddi sorunlar karşısında çaresiz kalmıyorlar. Herhangi bir nedenden ötürü durdurulması gereken arkadan araçlar için reflektör kullanılması gerekiyor. Olası bir kaza yaşandığı zaman veya karşıdan gelen araçların dikkatini çekmek amacıyla belirli noktaları, belirli mesafe aralıklarıyla dizilen reflektörler ile çevrenin güvenliği anlık olarak korunuyor. Eğer bir kaza yaşandıysa, yaralanma gibi durumların yaşanması da ihtimal dâhilinde oluyor. Buna yönelik de trafik setlerinde yer alan ilk yardım setleri sayesinde gerek kendinize gerek araçtaki diğer kişilere karşı ilk müdahalede direkt bulunabiliyorsunuz. Yara türüne göre kullanılabilecek çeşitlilik sayesinde hayati önem taşıyacak bir durum bile profesyonel bir şekilde kontrol altına alınabiliyor. Bunların yanı sıra çekme halatı, takoz gibi gereçler de aracınızın yolda kalmasına karşı kurtarma gerçekleştirebilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz parçalar oluyorlar. Gerek bireysel olarak kurtarma çalışmasından önce sabit tutmanız gerektiği zaman, gerekse aracınızın çekiciye bağlanması gerektiği zaman bu gereçlerden sonuna kadar eksiksiz bir şekilde faydalanılıyor. Eğer alacağınız setlere dair detaylı bir fikre sahip değilseniz, trafik seti tavsiye ve öneri listelerine bakmanız, fikir edinmenizi sağlayabiliyor.

Trafik Setleri ile Kazalara ya da Arızalanmalara Karşı Yeterli Donanıma Sahip Olun

Trafik Setleri ile Kazalara ya da Arızalanmalara Karşı Yeterli Donanıma Sahip Olun

Araçlarda bulunması zorunluluktan çok önemli ve gerekli olan trafik setleri, farkında olmadığınız, hesaba katmadığınız bir anda birden fazla kişinin hayatını kurtarmaya yönelik fayda sağlayabiliyor. Oldukça fazla gerecin yer aldığı setler içerisinde, her türlü duruma karşı işe yarayan ve kurtarıcı niteliği taşıyan bir ürün bulunuyor. Trafik seti içeriği her anlamda avantajlı olmanızı sağlayacak etkilerde bulunuyor. Setlerdeki yangın söndürme aleti, kaza ya da kısa devre sonucunda meydana gelebilecek yangınlara karşı koruma gerçekleştirmenizi ve olayı hızlıca kontrol altına almanızı sağlıyor. Daha büyük ve tehlikeli sonuçlarla karşılaşılmamak adına önemli olan bu aletler, küçük bir kıvılcımın büyümemesi ve etrafa da zarar vermemesi açısından kolayca araçtan çıkarılıp kullanılabiliyorlar. Bunun haricinde, kaza sonucu oluşan çarpmalara karşı, boyun sakatlığı ya da beyin sarsıntısı gibi sağlıkla ilgili sorunlar da baş gösterebiliyor. Bu şüphelere istinaden tıbbi destek sağlanana kadar setler içerisinde boyunluklar ile ilk müdahale yapılabiliyor. Araçta bulunan ya da bulunmayan, kazalardan etkilenen herkesin hayatını kurtarma niteliği taşıyan ilk yardım çantaları, trafik setlerinin temel parçalarından birisi oluyorlar. İçlerinde yer alan üçgen sargı bezinden tıbbi eldivene, gaz kompresten hidrofil gaz sterile, antiseptik solüsyondan makasa, yara bandından el feneri ve iğneye kadar birden fazla malzemeler her anlamda yardımcı oluyorlar. İlk yardım yaparken ihtiyaç duyulabilecek her şeyin yer aldığı çantalarda, profesyonel bilginiz olmasa da temel bilgiler yardımıyla kolayca kullanabileceğiniz ürünler bulunuyor. Açık veya kapalı yaraya müdahale edebilirken, kesik ve yanık durumuna karşı da hamle yapılabilecek malzemeler bulunuyor. İlk yardım çantalarındaki ürünler sayesinde burkulma, ezilme, şişlik gibi durumlarda da kolayca kullanılabiliyorlar. Tüm bunlar dikkate alındığı zaman trafik sağlık seti çeşitlerinin ne derece önem arz ettiğine dair daha net çıkarımlarda bulunulabiliyor. Sizler de hem kendinizin hem de sevdiklerinizin güvenliği için bu ürünlere araçlarınızda mutlaka yer vermeniz gerekiyor.

Trafik Setleri ile İlk Müdahalelere Her Zaman Hazır Olun

Trafik Setleri ile İlk Müdahalelere Her Zaman Olun

Günlük hayatta işe gitmek, arkadaşlarla buluşmak veya gezmek için kullanılan motorlu olan tüm taşıtlar, pratik ve hız konusunda modern hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alıyorlar. Araba, otobüs, kamyon gibi her aracın kullanımı da güvenlikli bir şekilde devam ettikçe daha rahat oluyor. Bu nedenle, trafikteki araç fazlalıklarını da hesaba katarak, çeşitli kazalara karışabilme ihtimali olmasının göz önünde bulundurulması gerekiyor. Sayıcı fazla olan araç nedeniyle, trafik kazasının olması da kaçınılmaz olarak görülebiliyor. Hem kendinizin hem etrafınızdaki kişilerin hem de trafikteki diğer insanların güvenliği açısından arıza ve kazaya karşı donanımlı olmanız avantaj sağlıyor. Bu anlamda araçlarda ihtiyaçları karşılayan trafik setleri, geniş kullanım alanları sayesinde verimli sonuçlar alınmasını sağlıyorlar. Setten sete farklılık gösteren içerikler, standart ve standart üstü olacak şekilde belirleniyorlar. Standart olarak nitelendirilen setlerin içerisinde ilk yardım seti, yangın söndürme aleti, üçgen reflektör, el feneri, alet çantası ve kriko bulunuyor. Trafik seti kriko ile araçların lastiklerinde beklenmeyen bir durum olduğu zaman kurtarıcı görevi görüyor. Aynı zaman setler içindeki ilk yardım seti, kazalarda yaralanan kişilere tıbbi bir müdahale gerçekleştirmek açısından önemli oluyorlar. Okullarda ya da iş yerlerinde bulunan ilk yardım dolaplarındaki içeriklere sahip olan çantalar, sağlık çantası olarak da biliniyorlar. Aciliyeti veya her an gereksinim duyulabilmesi konusunda aksi düşünülse de, birçok kişinin hayatını kurtarmak açısından büyük bir rol üstlenen çantalar, sürüş eğitimlerinde verilen ilk yardım eğitimleriyle desteklenerek daha etkili bir konuma erişiyorlar. Genel olarak ele alındığın trafik setleri ise araç arızalanması sorunuyla karşılaşıldığı zaman son derece işe yarar parçalar barındırıyorlar. Bozulmaya ve arızalanmaya müsait olan motorlu olan tüm araçlarda, öncelikle kendi güvenliğiniz açısından arızaları gidermeniz için yeterli ekipmanlar bulunması zorunlu ve gerekli oluyor. Bu ekipmanların bulunması sayesinde aracınız her zaman kullanıma güvenli bir şekilde hazır hale getirilebiliyor. Araba trafik seti fiyatları, bu ekipmanların çeşitliliğine ve fazlalığına göre belirlenerek bütçe dostu aralıklarda seyrediyorlar.

Trafik Setinde Ne Bulunur?

Trafiğin yoğunluğundan bağımsız olarak yaşanabilecek tüm olumsuz durumlara karşı araçlarda bulunması gereken trafik setleri, içerik olarak farklı ve çeşitli gereçlere sahip oluyorlar. Bu setler içerisinde ihtiyaç durumuna bağlı olarak pek çok önemli parça bulunuyor. İlk sırada reflektörler yer alıyor. Reflektörlerin kullanımı yol boyunca güvenliği olumlu yönde etkiliyor. Bunun haricinde çekme halatları da setler içerisinde yer alıyor. Lastiklerde oluşabilecek problemlere karşı stepne, kriko ve anahtar takımı da kullanılmak üzere setlerde mevcut olarak bulunuyor. Takoz, yangın söndürücü, tornavida, çekiç ve pense gibi aletlerde trafik setlerinde mutlaka bulunan parçalar oluyorlar. Bunların yanı sıra ilk yardı çantası ve bunun içerisindeki tüm malzemeler de trafik seti içerisinde bulunan önemli detaylar olarak görülüyorlar.

Trafik Seti Zorunlu Mu?

Karayolları Trafik Yönetmeliği gereğince otomobil, kamyon, otobüs, öğrenci servisleri gibi araçlarda bulunması zorunlu tutulan malzeme ve gereçler bulunuyor. Bijon anahtarı, pense, tornavida, kriko, yedek ampul, reflektör, yangın tüpü ve el fenerinin yanı sıra çekme halatı, stepne, iç aydınlatma ışığı ve karlı havalarda kullanılmak üzere çift patinaj zinciri zorunlu bulunması gereken gereçler olarak belirtiliyor. Bu gereç ve malzemelere ek olarak taşımacılık alanında faaliyet gösteren araçlar, kamyonetler, kamyonlar gibi motorlu taşıtlar, bu liste haricinde de taşıması ve bulundurması zorunlu malzemeleri temin etmek zorunda oluyorlar. Malzeme ve gereç listesindeki her bir ürünün yer aldığı trafik setleri, parçaları ayrı ayrı temin etmek yerine tek seferde tamamen almayı kolaylaştırıyorlar. Bu durum öte yandan araçlarda trafik setinin bulunmasını da zorunlu kılıyorlar. Bulundurulmaması tespit edildiği zaman ise yasaya bağlı olarak idare para cezası veriliyor. Ceza kesilmesi sonrasında 15 gün içerisinde indirimli bir şekilde ödenebiliyor olsanız da böyle bir bütçeyi karşılamak yerine aracınızda trafik seti bulundurmanız sağlığınız ve güvenliğiniz açısından daha faydalı oluyor. Zaten kanunlar sayesinde trafik setinin her sürücünün aracında bulundurması zorunlu tutulan bir şey oluyor. Böylelikle eğer trafik setiniz yoksa kısa zaman içerisinde temin ederek güvenli yolculuklara temel atabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(136)
ve üzeri (222)
ve üzeri (264)
ve üzeri (284)
ve üzeri (295)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL