Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

El Feneri

için 1,360 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  365 Nm Uv El Feneri

  (6)
  268,00 TL 159,90 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  El Feneri N11.699

  (1)
  169,00 TL
  +

El Feneri

Ani elektrik kesintilerinde muma göre daha işlevsel olan el fenerleri her evde bulunması gereken bir cihazdır. Ergonomik yapısı sayesinde pratik kullanımlar için oldukça uygun olan el feneri birçok boyutta üretilmektedir. Araba, ev ve cep için farklı boyut ve özellikteki modeller arasından ihtiyacınız olanı belirleyip satın alabilirsiniz. Sağlam yapısı sayesinde uzun yıllar kullanılabilen bu ürünün tek ihtiyacı enerji kaynağıdır. Elektrikle şar edilebilen modelleri olduğu gibi pil ile çalışanları da vardır. Pilin ani bitmesi sorununu yaşamamak için şarjlı el feneri modeli tercih edilebilir. Enerji kaynağına göre çeşitlenen bu ürünler arasındaki farkı oluşturan bir diğer etmen ise fenerin dış tasarımıdır. İçerisindeki mekanizma ve enerji kaynağı sayesinde karanlık ortamlarda size yol gösterici olan el fenerleri; zorlu koşullarda hayat kurtarıcı olabiliyor. Bu ürüne ihtiyaç duyacağınız anı önceden kestiremeyeceğiniz için önlem amaçlı yanınızda her zaman küçük boyutlarda üretilmiş olanlardan bulundurmalısınız. Tercih edeceğiniz el feneri LED’li de karanlık anlarda önünüzü aydınlatmak için size büyük faydalar sağlayabilir. LED özelliğinin yanı sıra ışıldak gibi seçenekleri ile de kullanıcılara sunulan ürünleri tercih ederek, haberleşmelerinizi de sağlayabilirsiniz. Işıldaklar sık sık yanıp sönerek uzak mesafelere mesaj göndermenizi, yer bildirimi yapmanızı sağlayabilir. Teknolojik özelliklere sahip, kaliteli, sağlıklı malzemelerden üretilmiş ve hesaplı ürünlere sahip olarak her türden ihtiyacınızı karşılayabilecek bir ürün satın alabilirsiniz. Gerek kamp alanlarında güvenliği sağlamak adına kullanabileceğiniz gerekse de ev ya da iş yerinizde yaşanabilecek elektrik kesintilerinde kullanabileceğiniz trafik ve emniyet ürünleri modellerine bütçenize uygun olarak sahip olabilirsiniz.

El Feneri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

El Feneri Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Ev ortamında ihtiyaç duyulabildiği gibi araç içerisinde de elektrik kesintisine uğrayabilirsiniz. Bu yüzden oto el feneri modelleri bir aracın olmazsa olmazlarındandır. Bu modeller şarjla çalışabilen mekanizmayla üretilebildikleri gibi pil ile çalışanları da vardır. Şarj etmek ya da pil takmak; hangi yöntem size daha pratik geliyorsa o mekanizmaya sahip olan ürünü satın alabilirsiniz. Diğer yandan el feneri alışverişi yaparken tüm elektronik aletlerde olduğu gibi müşteri yorumlarını incelemelisiniz. Yorumlarda el feneri tavsiyesi ile ilgili olan kısımlara dikkat etmelisiniz. Müşteri memnuniyetine sahip modelleri satın alırsanız kullanım sürecinde sorun yaşama ihtimaliniz daha düşük olur. Araç kullanımı için tasarlanmış küçük el fenerleri cepte de kolaylıkla taşınabilir. Yanınızda her zaman bir ışık kaynağı olması daha güvenli hareket etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca karşılaşabileceğiniz karanlık problemler için de kolaylık sağlayacaktır. El feneri çeşitleri arasında en işlevsel olanları yanınızda taşıyabileceğiniz boyutta olanlardır. Cebinizde ya da anahtarlığınızda kolayca taşıyabileceğiniz bu ürünler; karanlıkta mahsur kaldığınızda sizin kurtarıcınız olacaktır. Farklı biçim ve boyutta üretilen modellerin en önemli özelliği ergonomik olmalarıdır. El tutuş pozisyonu için uygun bir formda üretilmesi gerektiği gibi aynı zamanda dış kaplamasında yumuşak bir malzeme kullanılması gerekir. Kullanıcıların yaptığı el feneri tavsiye yorumlarında en çok dikkat çekilen nokta ürünün ergonomik yapısıyla ilgilidir. Enerji kaynağı ve dış tasarımının yanı sıra önemli olan bir diğer özellik de ürünün sağladığı ışık gücüdür. Aydınlanma kalitesini ve miktarını belirleyen ışık gücü genellikle ürünün boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Işık gücüyle ilgili karar verirken de aklınızda bulundurmanız gereken şey bu ürünü hangi amaçla satın almak istemeniz. Geniş ve yüksek tavanlı alanlarda kullanmak amacıyla satın almak istiyorsanız büyük modelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca açık alanlarda da küçük boyuttakilere göre büyük boyuttakiler daha işlevsel olur. Diğer yandan araç içinde ya da cebinizde taşımak için bir ürün satın almak istiyorsanız küçük boyuttakileri tercih edebilirsiniz. Ekipman olarak mutlaka ilk yardım seti çeşitlerine de bakabilirsiniz.

Farklı Boyuttaki El Feneri Modelleri

Farklı Boyuttaki El Feneri Modelleri

Ev ve iş yerlerindeki ani elektrik kesintilerinde ya da ışıksız, karanlık bölgelere gittiğinizde pratik kullanımlı bir ışık kaynağına ihtiyaç duyarsınız. Kolay taşınabilen ve pratik kullanıma sahip olan en ergonomik ışık kaynağı el fenerleridir. İhtiyacınıza ve kullanma amacınıza göre farklı boyutlardaki modelleri seçebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse gece karanlığında ya da açık alanda kullanmak için bir ışık kaynağı arayışındaysanız el feneri büyük olan modeller sizin için yeterli olacaktır. Bu ürünlerin boyutlarının önemli olmasının sebebi; menzil ve aydınlatma gücü için gerekli olan mekanizmaların gövde büyüklüğüyle ilişkili olmasıdır. Açık alanda kullanmak için değil de evde ya da araçta kullanmak için az menzilli, düşük güçte bir aydınlatma aracı satın almak istiyorsanız el feneri küçük olan modeller sizin ihtiyacınızı karşılayabilecek kapasitedir. Küçük yani mini olan modellerin tercih edilmesindeki en büyük sebep kolay taşınabilir olmasıdır. Çantada, cepte ya da arabanızda çok az yer kaplayan bu ürünler gerektiğinde sizi karanlıktan koruyabilir. Boyutunun dışında el feneri satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta; ürünün enerjiyi nasıl sağladığıdır. En yaygın kullanıma sahip olan pil ile çalışan modellerin yanı sıra enerji tasarruf etmenizi sağlayan şarjlı modeller de vardır. Şarjlı modelleri elektrikle şarj ederek kolaylıkla kullanabilirsiniz. Pil masrafına göre bütçeniz için daha avantajlı olan şarjlı modeller gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Pil ve elektrik şarjı ile çalışan modellerin yanı sıra son günlerde kullanımı artan bir diğer model ise el feneri güneş enerjili olanlardır. Yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş ışınları; modern çağda birçok elektronik cihaz için enerji kaynağı olarak dönüştürülmektedir. Isınma ve elektriğin yanı sıra küçük cihazlar için de kaynak haline gelen güneş enerjisinin herhangi ek bir masrafı bulunmamaktadır. Ek bir masrafı olmaması gibi; pillerin çevresel atığa dönüşmesinin de önüne geçmektedir. Bunun yanı sıra pil ile elektrik ile ya da güneş enerjisi ile çalışan modeller arasında menzil ve güç farkı bulunmamaktadır. El feneri güçlü denebilmesi için önemli olan şey kullanılan enerji kaynağı değil; ürünün sahip olduğu çalışma mekanizmasıdır. Aynı zamanda yangın söndürücü çeşitlerini de sayfamızdan temin edebilirsiniz.

Kolay Taşınabilir El Feneri Çeşitleri

Kolay Taşınabilir El Feneri Çeşitleri

Çantanızda, evinizde ya da arabanızda bulundurabileceğiniz el fenerleri ile ışıksız kaldığınız durumlarda aydınlatmalarınızı yapabilirsiniz. Örneğin seçeceğiniz el feneri 1000 metre uzaklığına kadar aydınlatmaları yapabilir. Ürününüzü seçerken ihtiyaçlarınıza, saklama imkânlarınıza ve bütçenize göre karar vermelisiniz. Kamp için tercih edeceğiniz ürün ile arabanızda taşıyacağınız el feneri modeli birbirinden hem ebat hem de aydınlatma bakımından farklı olacaktır. Yapacağınız seçimlerde çalışma süresi, pil gereklilikleri, ağırlığı, ebadı ve gücü gibi pek çok parametreyi değerlendirmelisiniz. Sadece parlaklık düzeyi değerlendirilerek yapılacak bir seçim uzun vadeli bir kullanım için mantıklı olmayabilir. Kullanım amacınıza göre yapacağınız bir seçim sizi el feneri uzun menzilli satın almaya itebilir. Uzun gece yürüyüşleri için ya da bahçenizin diğer ucunu rahatlıkla görebilmek için uzun menzile sahip bir ürün modelini tercih edebilirsiniz. Öte yandan eğer açık havada kullanacağınız bir model arıyorsanız olumsuz hava şartlarına da dayanıklı olması gerekir. Örneğin su ve darbelere karşı dayanıklı olması, açık havadaki kullanımlarınız için oldukça önemlidir. Öte yandan çoklu ışıklandırma özelliğine sahip ürün modelleri de seçebilir ve farklı anlarda bu özelliklerden de faydalanabilirsiniz. Kamp, doğa yürüyüşü gibi etkinliklerinizde yanınızda muhakkak bulunması gereken el feneri, pek çok durumda hayat kurtarıcı olabilir. Karanlığın çöktüğü, ay ışığından faydalanılamayan zamanlarda oldukça fonksiyonel bir biçimde kullanılabilen bu ürünleri yanınızda bulundurmak her zaman işinize yarayacaktır. Yine yanınızda yedek olarak bulunduracağınız el feneri pili de uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz. Çünkü piliniz zamanla bitebilir, aşınabilir ya da bozulabilir. Bu gibi olumsuz durumlara karşı hazırlıklı olmak her zaman sizi güvende tutacaktır. Paslanmaz çelik özelliklere sahip ürünler de bulabileceğiniz gibi alüminyum ya da plastik türevlerinden üretilmiş modelleri de tercih edebilirsiniz. İşlevselliğini bozmamak adına, özellikle kamp ve seyahat gibi etkinlikler için tercih edeceğiniz ürünler hafif olmalıdır. Böylece küçük el feneri uzun yol boyunca dahi kolayca taşınabilir. Farklı malzemelerden üretilmiş ürünleri incelemek ve siparişlerinizi oluşturmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ergonomik Tasarımlı El Feneri Çeşitleri

Ergonomik Tasarımlı El Feneri Çeşitleri

El feneri fiyatları markasına, ebatlarına, lümenine ve kalitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. İhtiyaçlarınıza göre yapacağınız seçimlerle kullanımlarınızı optimize edebilirsiniz. Uzun menziller için kullanılan çok yüksek lümenli ürünleri satın alıp evde kullanmak pek avantajlı olmamaktadır. Örnek vermek gerekişe 20 lümene sahip bir el feneri kitabı rahatça okuyabilecek oranda ışık sunmaktadır. Bu ürünleri güçleri 3500 lümene kadar çıkabilmektedir. Uzun mesafeli aydınlatma işlemleri için yüksek lümenli tasarımları tercih edebilirsiniz. Öte yandan taşıma kapasitenizi de göz önünde bulundurarak ebatlarını belirlemelisiniz. En iyi el feneri önerisi ihtiyaçlarınıza uygun olandır. Eğer kamp çantası hazırladıysanız ve yeriniz kısıtlıysa, alanınızı verimli kullanmak adına daha küçük ebatlarda ancak yüksek ışıklandırma potansiyelli fenerleri tercih etmelisiniz. Fenerin boyutuyla ışıklandırma gücü arasında doğrudan bir ilişki olmadığını bilmelisiniz. Çok küçük bir ürün daha büyük bir ürüne göre çok daha iyi aydınlatma imkânı sunabilir. Burada önemli olan husus lümendir. Lümeni yüksek tasarımlar çok daha yüksek ışık yayar ve aydınlatırlar. Ev içerisinde kullanabileceğiniz ürünlerden biraz daha fazla güçlü olanları tercih ederseniz kapınızın önünü, bahçenizi de rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Özellikle dışarıda kullanacağınız bir ürün arayışı içerisindeyseniz paslanmaz çelikten yapılmış bir tasarım işinizi daha iyi görebilir. Çünkü dışarıdaki kullanımlarınızda kar, yağmur gibi hava şartlarıyla karşılaşabilirsiniz. Ekonomik davranmak ve uzun vadeli kullanabilmek için seçimlerinizi bu yönde yapmalısınız. Satın alacağınız el feneri kaliteli ve paslanmaz çelik malzemelerden yapılmışsa hem açık havada hem de kapalı mekânlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Karanlığı Aydınlatan El feneri Çeşitleri

Karanlığı Aydınlatan El feneri Çeşitleri

Kamplarda ve elektrik kesintilerinde ihtiyaç duyulan ışığı sağlayan el fenerleri sahip olduğu özellik ve boyutlara göre çeşitlenmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde daha güçlü ama daha hafif olarak üretilebilen modellerin kullanımı oldukça ergonomiktir. Bazı durumlarda hayati önem taşıyan bu cihazları her zaman yanınızda bulundurmalısınız. Cep boy ya da çanta boy olarak üretilen pilli el feneri modellerini kolaylıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Çantanızda çok yer kaplamayacak şekilde küçük; sizi rahatsız etmeyecek kadar da hafiftir. Günlük hayatın her alanında ihtiyaç duyulabilecek olan bu cihazı satın alırken dikkat etmeniz gereken püf noktalardan birisi cihazın aydınlatma gücüdür. Fizikte bir tabir olan lümen birimiyle ölçülen aydınlatma gücü; birim zamanda ampulden çıkan ışık miktarını temsil etmektedir. Bu ölçünün en büyük olduğu zaman, pilin yeni takıldığı zamandır. El feneri yüksek lümen kapasitesine sahip ise üreteceği ışık o kadar güçlü ve parlak olur. Ancak alışveriş yaparken en güçlü lümene sahip olanı almanıza gerek yoktur. Çünkü fiyatta artışa sebep olan bu özelliği ihtiyacınıza uygun olarak belirlemeniz gerekir. 20 ile 3500 lümen arasında değişen değerlere sahip olan bu cihazlar oldukça çeşitlidir. Bir el feneri 1000 lümen güce sahipse bu sizin günlük işlerinizi halletmek için oldukça yeterlidir. Alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı ise ürünün çalışma süresidir. Pilin gücüyle bağlantılı olan çalışma süreleri kullandıkça yavaş yavaş azalabilir ya da aniden düşebilir. Bu durumun sizin için problem yaratmasını istemiyorsanız önlem olarak yanınızda yedek pil taşımanız gerekir. Bunların yanı sıra cihazdan alınacak verimi en çok etkileyen şeylerden biri kullanılan ampullerdir. Gelişen teknolojiyle dönüşen ampul tipleri arasında en popüleri LED olanlardır. LED el feneri son teknolojiye uygun bir şekilde üretildiği için enerji verimliliği, darbe direnci, çalışma süresi ve parlaklık seçenekleri bakımından oldukça kalitelidir. Enerji kullanımı ve pil verimliliği bakımından LED seçeneğinden daha iyi bir ampul türü el fenerleri için henüz üretilmemiştir. Boyut, ağırlık ve aydınlatma gücü gibi önemli kriterleri göz ardı etmeden yapacağınız alış verişten memnun kalabilirsiniz.

El Fenerinde Hangi Ayna Kullanılır?

Işığı yansıtmak, yönetmek ve yönlendirmek için bazı elektronik cihazlarda aynalar kullanılır. Aynalar tek tip değildir. Çukur ayna, tümsek ayna ve düzlem ayna olarak sınıflandırılan aynaların her birinin görevi farklıdır. Günlük hayatta en sık kullanılan ve yüzeyi düz olan ayna çeşidi: düzlem aynalardır. Bunun yanı sıra çukur ve tümsek türlerini bir arada bulunduran küresel aynaların yüzeyi düz değildir. Yüzeye gelip yansıyan ışıkları bir araya toplayan aynalara çukur ayna denir. Yansıyan ışınlar bir noktada toplanır ve oradan aynı doğrultuda yayılmaya devam eder. El fenerlerinde de gereken şey ışığın toplanması ve yayılması olduğu için bu ürünlerde kullanılan ayna tipi çukur olanlardır.

El Fenerinde Hangi Mercek Kullanılır?

Kalın kenarlı ve ince kenarlı olarak çeşitlenen mercek türlerinin sahip olduğu özelliklere göre kullanım alanları değişiklik göstermektedir. Işınları dağıtması ve toplaması mercek türleri arasındaki en belirgin farktır. Kalın kenarlı mercekler üzerine düşen ışık ışınlarını dağıtarak geniş görüş alanı sağlar; bunun yanı sıra ince kenarlı mercekler tam tersini yapar. El fenerinin amacı da geniş görüş alanı sağlamak olduğu için üretiminde kullanılan mercek tipi kalın kenarlı olanlardır. El fenerlerinin dışında kalın kenarlı mercek tipi deniz fenerlerinde ve ışıldaklarda da kullanılır. Ayrıca miyop adı verilen göz problemine sahip olan kişilerin kullandığı gözlükler de kalın kenarlı merceğe sahiptir.

El Feneri Ne İşe Yarar?

Günümüzde aydınlanma aracı olarak kullanılan ampul çeşitlerinin enerji kaynağı elektriktir. Elektrik kesintilerinde aydınlanmak için kullanılan geleneksel yöntem mumdur. Muma göre daha pratik ve daha kullanışlı olan araç ise el feneridir. Ani elektrik kesintilerinde ihtiyacınız olan ışığı sahip olduğu mekanizma sayesinde size sağlar. Ev ve iş yerlerinin dışında aracınızda kullanabileceğiniz el feneri modelleri vardır. Bunların yanı sıra anahtarlığınızda ya da cebinizde kolay bir şekilde taşıyabileceğiniz mini boy modeller de mevcuttur. İhtiyaç duyduğunuz boyuta ve kullanım alanına göre satın alacağınız modele karar verebilirsiniz.

El Feneri Ne ile Çalışır?

Elektronik bir cihaz olan el fenerlerinin ışığı oluşturabilmeleri için bir enerji kaynağına ihtiyaç duyarlar. Geçmişten günümüze doğru kullanılan popüler enerji kaynakları değişmiştir. Değişen enerji kaynaklarına göre adapte edilmiş el feneri çeşitleri mevcuttur. Kullanımı en yaygın olan pil ile çalışan modellerin yanı sıra elektrikle şarj edilerek kullanılan modeller de mevcuttur. Bunların yanı sıra doğaya ve bütçenize faydalı olan modeller güneş enerjisi ile çalışanlardır. Pil, şarj ve güneş enerjisi ile çalışabilen modeller arasından size uygun olanı satın alabilirsiniz.