Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

İlk Yardım Seti

için 147 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

İlk Yardım Seti

Hayatın her alanında kaza veya yaralanma gibi durumlar herkesin başına gelebilmektedir. Bu yaralanmalara ilk müdahale için ilk yardım seti tasarlanmıştır. İlk yardım çantası düşme, yaralanma, kanama gibi durumlara ilk bakım için uygundur. Bu nedenle insanların yaşanabilecek kaza ya da acil yaralanmalara karşı ilk yardım seti kesinlikle yanlarında bulundurmanız gerekir. Özellikle trafikteki her araçta ilk yardım çantası bulunmalıdır. Herhangi bir kaza halinde araçlardaki sağlık malzemeleri anında müdahale için kullanılmalıdır. İlk yardım seti içeriği bakımından ilk müdahaleye yardımcı pek çok ürünle donatılmıştır. Çantanın içerisindeki malzemeler yaralara ilk müdahale için uygun olarak üretilmiştir. Bu ürünlerle yapılan bazı işlemler yaralının hayatını kurtarabilmektedir. Bu açıdan çantadaki malzemelerin en doğru ve gösterilen şekilde kullanmanız gerekir. İlk yardım seti veya çantası içerisindeki malzemeleri koruyabilmek ve malzemelerin zarar görmesini engellemektedir. Bundan dolayı çantalardaki ürünler uzun ömürlü olmaktadır. Çantalardaki ürünlerin korunması sayesinde yaralara yapılan işlemler de yaralının zarar görmesi engellenir. Ayrıca kazalarda oluşan yaralara ilk müdahalede hijyen çok önemlidir. ilk yardım seti malzemeleri dışarıdaki ortamdan uzak ve hijyenik bir şekilde kullanmalısınız. Hayati öneme sahip ilk yardım çantası çeşitleri her zaman en kolay ulaşılabilecek yerlerde olmalıdır. Okul, işyeri, otomobil gibi hayatta çok fazla kullanılan yerlerde ilk yardım setleri her zaman kolay ulaşabilecek yerlere koyulur. İlk yardım çantası küçük olması ve fazla yer kaplamaması sık kullanılan alanlarda bulundurulmasını sağlamaktadır. Setteki ürünlerin yerleşimi ebatların küçük olması nedeniyle en düzenli şekildedir. İlk yardım seti kullanıldıktan sonra malzemelerin aynı düzende yerleştirilmesi gerekir. İlk yardım setlerinin kullanımı herkes tarafından benimsenmelidir. Bu çanta bazı durumlarda hayat kurtarabildiği için çok önemlidir.

 Yardımcınız İlk Yardım Seti Özellikleri

Yardımcınız İlk Yardım Seti Özellikleri

İlk yardım çantaları belirlenen yönetmeliğe uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Bu bakımdan ilk çantası özellikleri yönetmelik gereğinde belirlenmiştir. İlk yardım setinde bulunanlar sizin acil kazalara uygun bir şekilde müdahale etmenizi sağlar. İlk yardım setleri hayatın her alanında kullanıldığı için farklı çeşitlerde sunulmaktadır. İlk yardım çantası çeşitleri kullanım alanına göre değişmektedir. Kitlerin boyutu ve içerisindeki ürünler kullanım amacına göre göre değişiklik göstermektedir. Araç, ev, kurum gibi yerler için seçilen ilk yardım çantaları farklıdır. Araçlar için genellikle küçük ve taşınabilir kitler tercih edilirken, ev veya okullar için daha kapsamlı kitler tercih edilmektedir. Siz de yaşam alanınıza göre en uygun çantayı tercih etmelisiniz. Her ilk yardım çantasında bilgilendirme metinleri ve ürünlerin kullanımını gösteren kılavuz bulunur. İlk yardım setini kullandığınız esnada bilgilendirmelere dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra ilk yardım çantası tasarlandığında belli bir son kullanma tarihi belirlenmektedir. Sağlık çantasında belirtilen son kullanma tarihi geçtiyse çantanızı yenilemeniz gerekir. Son kullanma tarihi geçen kitlerin kullanılması sağlıklı değildir. Ayrıca setlerin direkt olarak güneş ışığı almaması ve serin, suyla teması olmayacak ve çocukların ulaşmayacağı yerlerde olması çok önemlidir. Sağlık çantaları darbelere dayanıklıdır ve istediğiniz yerde değerlendirmenizi sağlar. Çantalar portatiftir ve dilerseniz duvara monte ederek kullanabilirsiniz. Çantaların duvara monte için gerekli kitleri bulunmaktadır. Bu özellik kitlerin göz önünde olmasını ve kolay bir şekilde ulaşılmasını sağlar. İlk yardım çantaları kişisel ecza dolabı olarak da nitelendirildiği için kişisel veya aile seyahatlerinizde, tatillerinizde yanınızda bulunması gereken bir üründür. Yanınızda bulunduracağınız sağlık çantalarını sürekli kontrol edin ve kolay ulaşılabilecek bir noktaya yerleştirin. Kullanışlı dizaynı ve içerisindeki kitler sayesinde büyük ilgi gören ilk yardım setleri yaralılara uygulanmasıyla başarılı bir tedavi aşamasının ilk adımını oluşturmaktadır. Kendinize ya da bir başkasına ilk yardımı tamamladıktan sonra yapılması gereken bir başka işlem varsa çantadaki ürünleri kontrol ederek dikkatli bir şekilde tedaviye devam edin.

Kullanışlı İlk Yardım Seti Çeşitleri

Kullanışlı İlk Yardım Seti Çeşitleri

İlk yardım çantaları farklı alanlarda kullanılmasından dolayı kitler çeşitlilik göstermektedir. Sağlık çalışanları ve acil müdahale ekipleri medikal sağlık çantası kullanmaktadır. Ancak sizin sağlık çantanız kişisel olacağı için daha kullanışlı kitleri tercih etmelisiniz. Kişisel kullanıma en uygun sağlık çantaları genel olarak küçük ve taşınabilir olanlardır. Kişisel kullanım için sunulan sağlık çantası için 101 parça, 88 parça ve üçgen ilk yardım seti kullanılır. Bu üç kategorideki ilk yardım setlerinde sunulan ürünler genellikle benzerdir. İlk yardım çantası 101 parça diğerlerine göre daha kapsamlı ürünlere sahiptir. ilk yardım çantası 88 parça ise orta büyüklüktedir. En küçük sağlık çantası ise genel olarak araçlarda kullanılan üçgen sağlık çantasıdır. Özellikle araçla çok fazla seyahat ediyorsanız üçgen sağlık çantasını tercih edebilirsiniz. Ancak dilerseniz daha büyük bir sağlık çantası oluşturmak için 88 veya 101 parça olanları seçebilirsiniz. Sağlık çantasındaki kullanılan ürünler genel olarak benzerdir ve kullanım alanları da ortak olabilir. Bu üç ilk yardım setine özellikle ev, atölye, araç, kamp, okul servisi gibi yerlerde de ulaşabilirsiniz. 101 parça ve 88 parça sağlık çantaları kırmızı renkli ve sert plastik bir yapıda olmaktadır. Üçgen sağlık çantası ise şeffaf ve yangın tüpüyle birlikte sunulmaktadır. Sağlık çantaları çeşitlilik gösterse de sizin acil durumlara müdahale edebilmenizi sağlayacaktır. Acil anlarda en fazla aranan ve kullanılan ilk yardım setleri fiyatları dolayısıyla fazlasıyla tercih edilmektedir. İlk yardım kitlerinin fiyatları boyut ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. İlk yardım seti satın almak istediğinizde veya set oluşturmak istediğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi malzemelerdir. Çantanızı kurarken gereksiz kitlere yer vermemeniz ve acil durumlarda müdahale etmeyi sağlayacak trafik ve emniyet ürünleri tercih etmelisiniz.

İlk Yardım Setinde Olması Gerekenler

İlk Yardım Setinde Olması Gerekenler

İlk yardım seti satın almak istediğinizde içerisindeki ürünleri dikkatli bir şekilde incelmelisiniz. Genel olarak sağlık çantalarında yer alan ürünler benzerlik gösterse de, malzemelerin acil hallere göre belirlenmesi çok önemlidir. Çantanızda her durumda ilk yardıma yardımcı olan ürünleri koymalısınız. Bu bakımdan ilk yardım setinde olması gerekenler genel olarak tedaviden tıbbi ürünler olmalıdır. Bu nedenle ilk yardım seti malzemeleri yaralanma, kanama ve yanıkları iyileştirebilecek ürünler oluşmaktadır. Ayrıca bu malzemeler arasına kesik ve morluklara ilk müdahaleyi yapabilecek kitleri de eklemelisiniz. İlk yardım çantanızda sargı bezi, soğuk kompres, steriz gaz kompres, flaster, antiseptik solüsyon, makas, tekstil turnike, plastik bandaj, üst koruma örtüsü, tıbbi medikal eldiven, suni solunum maskesi, yanık örtüsü, üçgen sargı bezi gibi ürünlerin bulunması çok önemlidir. Bu ürünlerin yanı sıra dilerseniz baş ağrısı için hap, bulantı ve kusma hapı gibi tıbbi malzemeleri de sağlık çantanıza ekleyebilirsiniz. Ayrıca daha büyük bir felaket durumları için sağlık çantanıza el feneri, düdük, bisküvi gibi ürünleri yerleştirebilirsiniz. İlk yardım setlerine kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla kullanım kılavuzları konulmaktadır. Tıbbi ürünleri kullanmadan önce kılavuzu dikkatle okunmalı ve işlemleri belirtilen şekilde yapılmasınız. Kılavuzda belirtilen yönergelerin dışına çıkmamalısınız. Aksi halde uyguladığınız işlem yararlı olmayabilir veya yaralının durumunun daha da kötüye gitmesine neden olabilir. Ayrıca çantadan kullanmış olduğunuz hapların da etki ve yan etkilerine bakmayı kesinlikle göz ardı etmeyin. ilk yardım çantası içerik bakımından en uygun ve düzenli bir şekilde yerleştirilmelidir. Kolay bir şekilde bozulabilen veya yıpranan hassas tıbbi malzemeleri dikkatli bir şekilde yerleştirmeye özen gösterin. Düzenli bir sağlık çantası acil durumlarda müdahale etme hızınızı etler. Kolay ulaştığınız malzemeler sayesinde daha kolay bir şekilde ilk tedaviyi uygulayabilirsiniz. ilk yardım seti fiyatları içerisinde bulunan ürün ve çantanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Sağlık çantalarına fazladan para vermemek için kendi seçtiğiniz ürünleri sonradan çantanıza ekleyebilirsiniz.

Acil Durumlarda Hemen Müdahale Edin

Acil Durumlarda Hemen Müdahale Edin

İlk yardım seti hem kendinize hem de karşınızdaki kişilerin yaralarına müdahale edebilmenizi sağlar. Sağlık çantasını hayatınızın her alanında yerleştirebilir ve kullanabilirsiniz. Bu önlemler hem sizin hem de karşınızdaki insanın hayatı için önemlidir. ilk yardım çantası oluştururken bu ürünün hayati önem arz ettiğini unutmayın. İlk yardım setinizi kullanım yerine göre ayırabilirsiniz. Günümüzde insanların en fazla vakit geçirdiği yerler evleri ve varsa araçlarıdır. Özellikle çalışma ortamlarının evlere taşınmasıyla birlikte insanların evde geçirdiği süre fazlasıyla artmıştır. ilk yardım seti ev için uygun olmalıdır. Günlük ev hayatınızda başınıza gelebilecek her türlü kaza anında sağlık çantanızı açabilir ve kendinizi tedavi edebilirsiniz. İnsanların en fazla zaman harcadığı alanlardan bir diğeri de araçlarıdır. ilk yardım çantası araç için hazırlanırken kaza riskine karşı kullanılabilecek ürünler olmalıdır. Araç sağlık kitlerinin ulaşılabilecek bir yerde olmasına ve çantanızdaki ürünlere dikkat edin. Araçlardaki sağlık çantasını hazırlarken ekstradan yangın tüpünün de çantanın yakınında olması gerekir. Araçlarda yangın söndürücü olması herhangi bir yangın anında müdahale edebilmenizi sağlar. Neticede sağlık çantasının en fazla zaman harcadığınız yerlerde olması önemlidir. Bir kaza veya yaralanma durumunda ilk yardım yapmadan önce gerekli eğitimleri almanız müdahaleleriniz ile hayat kurtarmanızı sağlayabilir. Bu açıdan sağlık eğitimleri veya internet üzerinden kısa ilk yardım araştırması yapabilirsiniz. İlk yardımda bilinçli olmanız yanlış müdahalelerden kaçınmanızı sağlar. Unutmamanız gereken bir diğer husus ise sağlık çantası olsa dahi bilmediğiniz bir konuda müdahaleden kaçınmanız gerektiğidir. Ürünlerin kullanımında hiç bilgi sahibi değilseniz müdahaleden kaçının. Bu durumda yapmanız gereken ambulansı aramak ve acil sağlık ekiplerini beklemektir. Ayrıca yanınızda sağlık çantası olmadan bir kaza veya yaralanma geçirdiğinizde kesinlikle müdahale etmeyin ve hemen yardım çağrısında bulunun. Bu durumda yaranıza dokunmanız sağlıklı olmaz. Telefonunuz varsa hemen acil ekiplerini arayın ve yardım için bekleyin.

İlk Yardım Seti Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk Yardım Seti Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk yardım çantası genel olarak herkes tarafından hazırlansa da pek çok kişinin doğru bildiği yanlışlar bulunmaktadır. İlk yardım setinde dikkat edilmesi gereken ilk husus çantanın yönetmeliğe uygun olarak hazırlanmış olmasıdır. Yasalara uygun olmayan çantalar kesinlikle yasaktır ve bunların üretimi suç sayılmaktadır. Sağlık çantası yapmak isteyen kişiler genellikle eczaneler veya kolay ulaşılabilen yerlerde satılan ilaç veya araçlara yönelmektedir. ilk yardım çantası profesyonel olabilmesi için bu gibi satışlardan kaçınmak ve bilinci alışveriş yapmak gerekir. ilk yardım malzemeleri kaliteli seçilmeli ve detaylı araştırmalar sonucunda alışveriş yapmak gerekmektedir. Çoğu kişi bilinçsiz ilaçları sağlık çantasına eklediği için bilinçsiz uygulamaya yol açmaktadır. Bilinçsiz uygulamalar insanların ölümüne kadar gidebilmektedir. Sağlık çantasında ilk yardım kiti niteliğindeki ürünlerin yer almasına dikkat edin. İlk yardım seti hazırlayan kişilerin yaptığı hatalardan bir tanesi de çantalarını düzensiz bir şekilde hazırlamalarıdır. İlk yardım çantaları içerisinde bölümler olduğu için her ürünün koyulabileceği bir yer vardır. Çantanızı hazırlarken düzenli olmasına dikkat etmelisiniz. Düzenli bir sağlık çantası her zaman hızınızı arttıracaktır. İyi bir sağlık çantası oluşturmanın yanı sıra içerisindeki tıbbi ürünlerin nasıl kullanılacağı çok önemlidir. Sağlık çantanızdaki ürünlerin kullanımı ile ilgili eğitim için kurslara gidebilirsiniz. Bu sayede ilk yardım müdahalelerinde başarı sağlayabilirsiniz. İnsanların sağlık çantası hazırlarken dikkat etmediği bir diğer konu ise malzemelerin eksik olmasıdır. Eksik malzemeler yaralara müdahale edememenize yol açar. Bu nedenle sağlık çantanızın eksiksiz olduğuna emin olun ve çantanızı her zaman kontrol edin. Çünkü içerisindeki ürünler yıpranarak işlevini yitirebilir. İlk yardım çantası yaptığınızda ürünlerinizin sürekli güncellenmesi ve kontrol edilmesi gerektiğini unutmayın. Dikkat edeceğiniz bir diğer nokta ise çantanızı konumlandırdığınız yerdir. Sağlık çantanızı çocukların ulaşmayacağı ve kuru bir yerde muhafaza edin.

İlk Yardım Çantasında Neler Bulunur?

İlk yardım çantasındaki ürünler ilk müdahalelerle kanı durdurma, yararın mikroptan arınmasını sağlama veya benzer durumlara karşı ihtiyaç duyulan tıbbi ürünlerdir. Temel bir ilk yardım çantasında bulunması gereken ürünler şunlardır; yapışkan rulo bant, rulo sargı bezi, kendinden ilaçlı yara bantları, yara temizlemek için 10x10 çapında steriz gazlı bez, en az 5 cm’lik elastik bandaj, ince lastik eldiven, üçgen şeklinde bandaj, yanık ve yaralar için yağlı tül bandaj, çengelli iğne, makas, cımbız ve kullanılan malzemeleri atmak için bir torba. Gazlı bez, turnike, yara bandı bandaj gibi ürünler çantanın içerisinde birden fazla olacak şekilde yerleştirilmelidir. Bu ilk yardım malzemelerini ev, işyeri, seyahat, araç gibi kişisel yaşam alanlarınız için hazırladığınız ilk yardım setlerinde bulundurabilirsiniz. Malzemeleri satın alırken kaliteye önem vermeli ve alışverişlerinizi eczanelerden yapmalısınız. İlk yardım çantasında bulunması gereken bütün ürünlere eczaneler veya tıbbi ürün satan satış merkezlerinden ulaşabilirsiniz.

İlk Yardım Seti Nasıl Kullanılır?

Kişisel veya medikal ilk yardım setlerinin kullanımı farklıdır. Medikal ilk yardım setleri acil durum ekipleri tarafından kullanılır ve profesyonel setlerdir. Kişisel ilk yardım setleri ise günlük hayatta insanların kullandığı ve ilk müdahaleleri yaptığı ürünleri içermektedir. İki çantadaki ürünler benzerlik gösterse de medikal ilk yardım seti daha kapsamlıdır. Kişisel ilk yardım setini kullanmak için içerisindeki malzemelerin kullanılış şekli hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bunun için ilk yardım setinizde bulunan talimatların yer aldığı kullanım kılavuzunu dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Ayrıca ilk yardım seti kullanımı için araştırma yaparak malzemelerin nasıl kullanılması gerektiğiyle ilgili bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra ilk yardım eğitimi veren kurumlara giderek uzman kişilerden eğitim alabilirsiniz. Bu eğitimlerde sağlık çantasındaki bütün malzemelerin kullanımı öğretilmektedir. İlk yardım setinin kullanımını bilmek ilk müdahalelerde bilinçli davranmanızı sağlayacaktır. Ayrıca sağlık çantanızda hap, tablet gibi ürünler varsa bunların yan etkilerini öğrenmelisiniz.

Profesyonel İlk Yardım Çantası Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel bir ilk yardım çantasında bütün ürünlerin eksiksiz bir şekilde olması gerekir. Çantanızda kanama, yanık, kırılma gibi durumlara karşı ilk tedaviyi yapabilecek nitelikler malzemeler olmalıdır. Tabi ki bu malzemeleri kullanabilmeniz için bir de temel el kitabının bulunması gerekir. Ayrıca profesyonel bir sağlık çantasının içeriğinin yanı sıra dayanıklılığı da önemlidir. Çantanızın dışarıdan gelebilecek etkilere karşı korunaklı olması gerekir. Çünkü çantanızdaki malzemelerin yıpranması, bozulması veya ıslanması hijyenik olmayacaktır. Hijyenik olmayan bir sağlık malzemesini de kesinlikle kullanamazsınız. Bu açıdan sağlık çantasının ürünleri koruyabilecek şekle sahip olması önemlidir. İyi bir sağlık çantasının bir diğer özelliği ise içerisine ne kadar malzeme alabildiğiyle anlaşılabilir. Çantanızın profesyonel olabilmesi için içerisinde bölümlerin olması ve bu bölümlerin en çok ürün yerleştirilebilecek şekilde oluşturulması gerekir. Bölmeleri düzgün bir şekilde dizayn edilen sağlık çantalarına istediğiniz ürünleri düzenli ve fazla alan kaplamayacak şekilde yerleştirebilirsiniz.