Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Yangın Söndürücü

için 150 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yangın Söndürücü

Yangınlardan ötürü oluşması muhtemel olan tüm bu riskli durumlar için tasarlanan ve hayatta kalmak için oldukça kolay bir kullanımı olan yangın söndürücü modelleri, yangının kontrol altına alınmasını kolay hale getirir. Yangın söndürme tüpleri çıkan yangının türüne göre farklılık sergiler. Nasıl ki yangının farklı şekillerde ve farklı alanlarda ortaya geldiği durumlar bulunur aynı şekilde bu yangınlar için de çeşitli şekillerde müdahale gerektiren etmenler mevcuttur.

 Yangın Söndürücü Modelinin Bölümleri

Yangın Söndürücü Modelinin Bölümleri

Yangın anında duruma müdahalenin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan yangın söndürücü maddeler arasındaki tüpler; hortum başı, hortum, pim, basınç saati, etiket ve tarih etiketi gibi farklı bölümlerden meydana gelir. Üründe yer alan hortum başı yangının bulunduğu bölgeye yöneltilmelidir. Kullanılan hortumun esnek ve dayanıklı bir yapıda olmasıyla birlikte kullanımı kolay olmalıdır. Pim, yangın söndürücü tüp kullanılmadan önce çekilip tutturulduğu yerden çıkarılmalıdır. Basınç saati, yangın tüpünde yeteri kadar basınç olup olmadığını göstermeye yarar. Bununla birlikte cihazda bulunan etiket kısmı yangın tüpünün hangi yangın durumlarında kullanılması gerektiğini gösterirken, tüpün en alt kısmında yer alan tarih etiketi cihazın son kullanma tarihini gösterir. Kullanıcı tüm bu bilgiler ile birlikte yangın söndürücüyü nasıl kullanması gerektiği konusunda gerekli araştırmayı yaparak hareket etmelidir. Aksi takdirde yangını söndürememekle birlikte kendisine ve çevresine zarar verme olasılığını arttırabilir.

İlk Savunma Hattı Olan Yangın Tüpleri

İlk Savunma Hattı Olan Yangın Tüpleri

Yangının türüne ve boyutuna göre farklılık sergileyen yangın söndürücüler en müdahalenin yapılabilmesi için her zaman doğru bir şekilde seçilmelidir. Yangın söndürücü çeşitleri; su ve köpük, karbondioksit, kuru kimyasal, ıslak kimyasal, halojenli veya temizlik maddesi söndürücüler, kuru toz, su sisi ve kartuşla çalışan kuru kimyasal yangın söndürücüler olarak öne çıkar. Yangının hangi maddeden kaynaklı olarak çıktığı ya da müdahale edilebilir durumda olup olmadığına bakılarak kullanılabilen yangın söndürme sistemleri yanlış kullanıldıklarında daha büyük hasarlara sebep olabilir. O yüzden yangın söndürme cihazı içeriklerine göre sınıflandırılır. Özellikle araçlarda bir anda belirlenen yangın durumlarında B ve D tipi olarak nitelendirilen ve yağ, benzin, yanıcı metaller, boya ve yanıcı sıvılar için kullanılan yangın tüpleri araçların bagajlarında mutlaka bulundurulması gereken söndürücülerdendir. Seyir halinde aniden beliren yangınlara hızlı bir şekilde ilk müdahalenin yapılmasını sağlayan yangın söndürme cihazı mini boyutuyla da araçta fazla yer kaplamaz. A tipi yangın söndürücü tahta, kumaş ve kağıt türü, C tipi yangın söndürücü Elektrikli ekipman ve aletler için kullanılırken K tipi yangın söndürücüler ise hayvansal veya bitkisel yağlar veya yemeklik yağlar için kullanılabilir.

Kolay Müdahale için Doğru Kullanım

Kolay Müdahale için Doğru Kullanım

Yangın anında zarar görmemek ve yangının daha fazla büyümesine sebebiyet vermemek için yangın söndürme malzemeleri arasında yer alan tüplerin doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Bunun için de yangına rüzgarın estiği yönde yaklaşılması, yangının önden arkaya doğru, aşağı yönden yukarı yöne, yalnız yakıtın aktığı alanlarda yukarıdan aşığı yönde, birden fazla tüpün olduğu durumlarda art arda değil aynı anda söndürülmeye çalışılması, yeniden alevlenmemesi için kor ateşlerin kontrol edilerek tamamen söndürülmesi ve boşalan tüplerin tekrar doldurularak yerine asılması önerilir. Yangın söndürücü tüplerin yapı sıra üretilen yangın söndürme topu da oldukça kolay bir şekilde kullanılarak yangının etkisiz hale getirilmesini sağlar. Bu top yangınla temasa geçtiği an kendiliğinden harekete geçer ve üç metreküp alana kadar kolaylıkla müdahale eder. Birçok fayda sağlayan ve tehlikelerin geri püskürtülmesinde etkin rol oynayan yangın söndürücü fiyatları her kesimden kullanıcının ulaşabileceği seviyede olarak öne çıkar. Tüm emniyet ürünleri için Trafik & Emniyet Ürünleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(22)
ve üzeri (40)
ve üzeri (44)
ve üzeri (45)
ve üzeri (47)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL