Garaj11

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garaj11"e kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Cam Filmi

için 3,354 sonuç bulundu.

Cam Filmi

Oto cam filmi aracın içinin görünmesini önlemek ve araca daha estetik bir görünüm kazandırmak amaçlı kullanılır. Cam filmi uygulanan araçlar görüntü olarak daha gösterişlidir. Modifiye araç tutkunlarının en çok tercih ettiği otomobil aksesuarlarından biridir. Dışarıdan bakınca araç içinin görünmesini engellemek ve görselliğin yanında, yılın 6-7 ayında güneş enerjisini yoğun şekilde alan ülkemizde, araç camlarının film kaplanması ekonomi ve sağlık anlamında da gereklilik sağlar. Ana malzemesi polyester olan şeffaf bir malzemeden oluşan, üzerinde UV ışınlarını geçirmezlik katmanı, çizilmeyi önleyici katman, yapışkanlık katmanı, renklendirme ve koruma folyosu da bulunan bir üründür.

Oto Cam Filminin Özellikleri

Oto Cam Filminin Özellikleri

Cam filmi, oluşturduğu katmanlar sayesinde güneşin yakıcı etkisine sahip ultraviyole ve infrared ışınlarından korunma sağlar. Aracın içinin soğutulması için çalıştırılan klima, motordan % 15 - 20 oranında güç çeker ve bu daha fazla yakıt tüketimi demektir. Isı arttıkça yakıt tüketimi de artacaktır. Oto cam filmleri sağlık açısından olumlu etkileri yanında ekonomik anlamda da fayda sağlar.Araç filmleri % 35 - 40 oranında yansıma önleme özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde aracın içinde vites kolu, kol saati ya da konsolda bulunan metal eşyaların yansıma yapmasını önler ve güvenli sürüş imkânı sunar. Tüm bu özelliklerinden dolayı oto cam filmleri, sadece otomobile görsel estetik kazandırmak ve araç içinin görünürlüğünü azaltmak dışında, araç donanımında gerekli bir ürün olarak yer alır. Oto cam filmleri aracın iç kısmından cama yapıştırılır ve dışarıdan gelebilecek bir darbe anında araç camına destek sağlar, parçalara ayrılmasını önler. Olabilecek bir kazada patlayan camın sürücülere ve araç içindeki diğer kişilere zarar verme ihtimali yüksektir. Film kaplama yapılan camlar bu gibi durumlarda küçük parçalara bölünmeden, bütün halinde kalır. Ayrıca acil durumlarda camı kırıp kolay tahliye imkânı sağlar. Film cama tutuş kazandırırken, cam filmi tutmaz ve içeriden iterek kolaylıkla düşer.

Oto Cam Filmi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Oto Cam Filmi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Oto cam filmi uygulaması gerçekleştirilirken, işlem yapılacak cam temizlenir ve kurulanır. Daha sonra sıvı ile ıslatılmış cama yapıştırılan filmin, kesici bir alet yardımıyla özellikle kenar kesitlerine dikkat edilerek ölçüsü alınır. Kesilen film camdan alınır ve bulunduğu şeffaf bandından ayrılır. Uygulanacak cama özel bir solüsyon püskürtülerek film yapıştırılır. Kendi içinde keçe, plastik, yarı keçe, yarı plastik, ve kauçuk gibi çeşitleri bulunan oto cam filmi aparatı sayesinde camla film arasındaki hava kabarcıkları dağıtılır ve filme pürüzsüz bir görünüm kazandırılır. İşinin ehli kişiler tarafından yapılması gereken işlem sonrası camlar birkaç gün kullanılmamalıdır. Ayrıca filmin camla tam olarak bütünleşip yerinden ayrılamaması için bir süre temizlikte itinalı olunması önerilir.

Oto Cam Filmi Çeşitleri Nelerdir?

Oto Cam Filmi Çeşitleri Nelerdir?

Oto cam film çeşitleri kendi içlerinde, renk tonlarına ve kalınlıklarına göre sınıflandırılır. %5-20-35-50 oranında ışık geçirgenliğine göre kalınlık derecesinin değerlendirildiği filmler, renk tonlarına göre de çeşitlendirilir. Aracın içinin görünürlüğü filmin koyuluk derecesine göre değişir. Açık tondan koyu renge doğru 1, 2, 3 ve 4 numara şeklinde adlandırılır. Ön yan camlar ve arka cam aynaların görüş mesafelerini kısıtlamaması için renk tonlarına dikkat edilmelidir. Cam filmi araba, kamyon, tır ve otobüs ile yolculuk yapmak zorunda olan kişilerin uzun süre güneş ışığının zararlı etkilerine maruz kalmalarını önlemek adına önem taşır. Geniş bir yelpazeye sahip olan oto cam filmi markaları, kalite, renk ve fiyat seçenekleri ile ihtiyacınıza uygun ürünleri sizlere sunar. UV ışınlarının geçirgenlik derecesi, kaliteli malzeme kullanımı, garanti süresi aralığı gibi özellikler göz önünde bulundurularak belirlenen Oto cam filmi fiyatları, ihtiyaca ve bütçeye göre çeşitlilik göstermektedir. Aracınıza uygun tüm aksesuarları incelemek için Aksesuar & Tuning kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(208)
ve üzeri (421)
ve üzeri (507)
ve üzeri (539)
ve üzeri (581)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL