Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Smx
3M
3D
Jsv
3C
Dyo
Dtx
SMX
Ufs
MXS
Mom
C9
CCP
Cmc
Q5
3BS
Bsg
CEM
TP
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Cila

için 1,745 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Cila

Nesneleri parlatmak ve dış etkilerden korumak için cila kullanılmaktadır. Cila çeşitleri uygulandığı maddeye ve cilanın kendi içerisinde bulunan maddelere göre değişkenlik gösterir. Deri, maden, tahta, taş gibi maddeler üzerinde cila işlemi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde cilaladığınız maddenin dayanıklılığı artırmış olursunuz aynı zamanda daha estetik görünmesini sağlarsınız. Cilanın bulunması ile birlikte insan daha kullanışlı ve uzun ömürlü araç-gereçler üretmeye başlamışlardır. Günümüzde birbirinden farklı birçok cila çeşidi mevcuttur. Bu çeşitlilik cilanın cinsi ve üzerinde kullanılan nesnenin üretildiği maddeye göre değişir. Cila işlemi gerçekleştirilen madde yüzeysel hasarlara karşı korunur, önceden deformasyon geçirmişse cila işleminden sonra hasar kaynaklı izler azalır ya da yok olur. Taşıt kullanımının gerekliliği insanların araçlarını koruması ve düzenli oto bakım yaptırması gerektiriyor. İnsanlar araçlarını korumak ve daha güzel göstermek için cilalarlar. Oto cila ürünleri arabaların bakımında kullanılır. Canlılığını kaybetmiş, çizikler içeren bir aracınız varsa cilalayarak daha canlı ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Oto cila uygulaması çizik gidericidir ve yapıldığı bölgeyi derin olmayan çiziklere karşı daha dayanıklı hale getirir. Pasta cila işlemi uygulayarak aracınız ömrünü uzatıp, değerini korumasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi amatör ya da profesyonel şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Oto cila çeşitleri cilanın niteliğine göre değişiklik gösterir. Pasta cila genelde sıvı formda olur. Mikro düzeyde düşük bir miktar aşındırıcı malzeme içerir. Bu aşındırıcı etki aracınız üzerinde bulunan çiziklere zımpara etkisi yapar. Aracınız üzerinde bulunan ufak tefek çiziklerden kurtulmak için pasta cila işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Pasta cila işlemi aracınızın üst katmanlarını etkilen bir işlemdir. Aracınızı korumak ve canlı göstermek için yapılan bu işlem tıpkı kuruyan ve deforme olan cildinize krem sürmeniz gibi bir yöntemdir. Aracınız daha derin çiziklere ya da hasara sahipse o zaman tadilat gerektiren başka yöntemler gerekebilir. Pasta cila parlatıcıdır ve hafif bir forma sahiptir. Amatör kullanım için de çok uygundur. Aracınızın üzeri astar, boya ve vernikten oluşan katmanlı bir yapıdadır. Pasta cila aracın en üst katmanını etkilen çizikler için kullanılan hafif aşındırıcı bir işlemdir. Araç yüzeyini yıpratmaz. Halihazırda yıpranmış olan görünümünü değiştirir. Derin izlere neden olan çizikler için uygun bir yöntem değildir. Yine de aracın kendi rengini daha belirginleştirdiği için görünümüne başka bir hava katar. Yüzeyi deforme olmuş bir aracın bile daha yeni görünmesini ya da aracın deforme olmamasını sağlar. İnsanlar araçlarını daha şık göstermek ve daha iyi korumak için temizleyip, cilalarlar.

 Cila çeşitleri ve Özellikleri

Cila Çeşitleri ve Özellikleri

Cila ürünleri aracınız üzerinizdeki çizikleri gidermek için işlevsel bir yöntemdir. Pasta cilalar aşındırma derecelerine göre farklı yoğunluk seviyelerine sahiplerdir. Pasta cila ürünlerini tek başına ya da set halinde satın alabilirsiniz. Pasta ve cila işlemleri aslen iki farklı işlem olmasına karşı bütünleyici bir işlemdir ve komple bir bakımı tanımlar. Aracınızın dış katmanına zarar veren çok sayıda etmen vardır. Yıkama fırçalarının sert yüzeyleri aracınızı yıpratır. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalan aracınız soluklaşabilir ve boyası mat bir görünüme dönüşür. Aracınızı satın aldığınız zamanki görünümünü zamanla kaybedebilirsiniz. Aracınızı boyatmak yerine pasta cila uygulamasını tercih edebilirsiniz. Aracınıza uygun cilayı seçmek için oto cila tavsiye ve yorumlarından faydalanabilirsiniz. Oto hızlı cila seçenekleri ile çok fazla teknik bilgiye gerek duymadan amatör kullanımla aracınıza hızlı bir şekilde canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Oto lastik cilası ile lastiklerinizi temiz ve parlak gösterebilir, aşınmalara karşı daha dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Oto sıvı cila ürünlerini satın alırken içerisinde ekstra oto cila malzemeleri olan ürünleri tercih ederseniz bulunduğunuz yerde ekstra bir malzemeye ihtiyaç duymadan cila işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu setlerin içerisinde mikrofiber bez ve polisaj uygulama ürünleri bulunur. Aracınızın rengine ve çiziklerin derinliğine göre farklı bir pasta seçimi yapmalısınız. Sayfamız üzerinde krem cila, sıvı cila, hızlı cila, seramik cila gibi geniş bir tercih yelpazesini inceleyebilir, tavsiye ve yorumlara göz atarak aracınız için en uygun tercihi yapabilirsiniz. Pasta işlemi gerçekleştirerek aracınızın çiziklerinden kurtulup, yıpranmış yapısını eski haline dönüştürürken cila işlemi de gerçekleştirerek yüzeyde kalan son pürüzleri de yok edersiniz. Aracınızın matlaşmış yüzeyine parlak bir görünüm verip, koruma sağlamış olursunuz. Aracınıza özellikle uzun yolculuklar öncesinde, asfalt olmayan ve çakıl taşı gibi aracınızın alt kısmını deforme edebilecek güzergahları kullanmadan önce pasta cila işlemi uygularsanız yolculuk esnasında daha az yıpranacağından emin olabilirsiniz. Araç kullanıcıları teknik özellikler dışında aracın görünüşüne de önem verirler. Doğru araç bakım ürünlerini tercih edip, uygulayarak aracınıza gereken bakımı göstermiş olursunuz. Aracınız böylece güneşin oluşturacağı olumsuz etkiler yüzünden hızlı bir şekilde yıpranmaz. Bunu sağlamanın en iyi yollarından birisi pasta ve cila işlemleridir. Komple bir bakım şeklidir. Birçok araç kullanıcısı aracını satmadan önce pasta ve cila işlemi uygulayarak aracını daha değerli göstermeye çalışır. Gerçekten de aracınız uygun bakım ürünleri ile kendisini belli edecek şekilde değişir ve canlı görünür. Sayfamızdan Meguiars cila çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

 Cila Uygulaması

Cila Uygulaması

Bir araca pasta ve cila işlemi ile bakım yapıp, dış etmenlerden olabildiğince korumak istiyorsanız öncelikle aracınızı uygun şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Araç üzerindeki kir ve lekeler aşındırıcı etkiye sahip olabilir. Bunların temizliği için yalnızca oto temizlik ürünleri kullanması ve özellikle araç motoru üzerinde ve ön kaputun altındaki devreler üzerinde su ile temizlik yapılmaması önerilmektedir. Temizlik yaparken aracınızın kalıcı ya da geçici hasar alabileceği işlemlerden kaçınmak gerekmektedir. Otomobil kaplamaları için özel olarak üretilmiş temizlik ürünlerini kullanılmalıdır. Oto cila önerisi için cila işlemi gerçekleştirmiş bir arkadaşınızdan ya da sayfamızdaki ürün yorumlarından fikir edinebilirsiniz. Yıkama işleminin ardından işlem uygulanacak yüzey sabunlu su ile temizlenmelidir; bu süreçte temizlik için kil hamurunu da sabunlu su ile beraber kullanmak faydalı olacaktır. Daha yüksek verim elde etmek için ikinci bir yıkama işlemi gerçekleştirmek etkili olacaktır. Ardından titiz bir kurulama işlemi gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlemin ardından pasta yapmaya başlayabilirsiniz. Yavaş ve yumuşak uygulama yaparsanız daha titiz bir pastalama yapmış olursunuz. Pasta yapılacak yerin çevresini gazete, elektrik bandı gibi belirgin bir maddeyle çevirirseniz pastanın sadece istediğiniz bölgede olmasını sağlarsınız aksi halde oluşabilecek başka bir durumun önüne geçmiş olursunuz. Pasta işlemi gerçekleştikten sonra pasta yapılan bölge bir bezle silinmelidir. Hare giderici kullanarak, pasta işlemi yaparken olan dairesel lekeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Ardından yumuşak bir sünger yardımıyla oto cila parlatıcı ürününüzü kullanınız. Pasta yaparken kullandığınız polisaj makinesini bu aşamada tekrar kullanabilirsiniz. Eğer bir oto cila seti satın aldıysanız, cila işlemi esnasında kullanmanız gereken bütün ürünler, satın aldığınız set içerisinde yer alacaktır. Seçtiğiniz ürünün bilgilerine göz atarsanız set içerisindeki diğer materyalleri de öğrenebilir ve ihtiyacınız olan bilgiyi edinebilirsiniz. Oto hızlı cila tavsiye ve yorumlarını inceleyerek, özellikle amatör kullanım için gerekli kullanıcı yorumlarını ve önerilerini inceleyebilirsiniz. Oto seramik cila kullanarak aracınızda wax etkisi yaratan doğal bir görünümle boyanızı koruyabilirsiniz. Aracınızın camlarında oluşan çizikler için oto cam cila ürünlerini tercih edebilirsiniz. Oto cam cila, cam yenileyici etkiye sahiptir. Camlarınızın daha parlak ve temiz görünmesini sağlar. Üzerindeki çizikleri ve tahribatı azaltır. Aracınız üzerindeki çizikleri giderebilmek adına sıvı formda bir cila ürünü yerine, oto krem cila tercih edebilirsiniz. Krem cilayı mikrofiber bir bez yardımıyla aracınız üzerinde, temizlikten sonra, doğrudan uygulayabilirsiniz. Krem cilalar da sıvı cilalar gibi parlaklık ve koruma sağlarlar. Aracınızın kışlık ihtiyaçları arasında lastik zinciri de bulunmaktadır ve lastik zinciri seçiminizi de ilgili sayfadan yapabilirsiniz.

 Parlatıcı Cila Nasıl Kullanılır?

Parlatıcı Cila Nasıl Kullanılır?

Araçlar güneş kaynaklı ultraviyole ışınlar, katı kirler, çıkmayan lekeler için dayanıklı şekilde üretilmişlerdir. Dış yapısı en az üç katmandan oluşur. Araçların da tüm diğer ürünler gibi belirli ömürleri ve bakım, onarım vakitleri vardır. İlk başlarda daha dayanıklı bir yapıya sahipken, düzenli bakım yaptırmazsanız daha hızlı bir şekilde yıpranırlar. Uzun süre güneş altında beklemeleri, yağmur, dolu gibi yine doğal yollarla gerçekleşen yıpranmalar yanı sıra, beşeri kaynaklı olarak da hızlı bir şekilde yıpranabilirler. En üstteki koruyucu tabaka zamanla aşındığından wax ya da balmumu gibi uygulamalar bu aşınan yüzeyin üzerinde ekstra bir katman oluşturarak koruyucu özellik sağlar. Polish olarak bilinen cila çeşitleri arabanıza ekstra bir parlaklık ve canlılık kazandırırlar. Parlatma yoğun bir ışık yansımasının sonucudur, aracınız bir showroom kalitesinde canlı görünür. Parlatma işlemi sonrasında aracınızdaki çizikler ve hasarlar daha az görünür hale gelir ya da tamamen yok olur. Oto ıslak cila ürünlerini tercih ederek aracınızı çok daha uzun süre, çiziksiz ve kendi rengini kaybetmeden kullanabilirsiniz. Parlatma işleminiz sadece çizikleri ve tahribadı yok edip kamufle etmekle kalmaz, aynı zamanda su kaynakları lekeleri tamamen yok eder. Parlatıcı cilalar birçok farklı seçeneğe sahiptir. Krem cila, sıvı cila, sermatik cila gibi birçok çeşidi vardır. Hızlı cilalar amatör kullanım için çok uygundur. Bir bez yardımıyla bulunduğunuz yerde bile anında gerçekleştirebilirsiniz. Ancak seramik cila gibi daha kapsamlı bakım sunan cila çeşitleri için profesyonel yardım almak çok daha faydalı olacaktır ve polisaj makinesi kullanımı gerektirir. Ancak kısa, orta ve uzun vadede aracınızdaki farklı ilk elden gözlemleyeceksiniz. Seramik cila ürünleri aracınıza daha kapsamlı bir koruma sağlar. Eğer bir profesyonelden yardım alma şansınız yoksa polisaj makinesi kullanarak kendiniz de seramik cila işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yine amatör kullanım için oto krem cila çok uygun bir tercihtir. Uygulayacağınız yüzeye veya kullandığınız mikrofiber bezin üzerine sürerek cila işlemine rahatlıkla başlayabilirsiniz. Bu cilalama işlemi ışık yansımasını güçlendirdiği için aracınızın kusurlarını kamufle eder ve canlı bir görünüm kazandırır.

 Aracınızı Cilalamanın Faydaları

Aracınızı Cilalamanın Faydaları

Araç üreticileri yılda en az 1 ya da 2 kez düzenli olarak aracınızı cilalamanızı öneriyorlar. Bu şekilde aracınızı yüzeysel hasara karşı koruma altına almış olursunuz. Aracınızı cilalayarak ilerde oluşabilecek daha kapsamlı bakım ve onarım masraflarından kaçınabilirsiniz. Bu işlem bütçenizi de sarsmayacaktır. Zira düzenli bakım işlemi uygulamazsanız ilerde boya yenilemesine kadar gidebilir ve aracınızın orijinal boyasını bozmak zorunda kalabilirsiniz. Pasta ve cila yaptığınızda aracınızın dış yüzeyinde olan katmana bir katman daha ilave etmiş olursunuz. Ancak cila kalıcı bir şey değildir. Aldığınız ürünün kalitesine ve sizin işçiliğinize göre bir ömrü vardır. Pasta ve cila işlemini düzenli gerçekleştirirseniz aracınız için çok daha iyi olacaktır. Ayrıca hızlı cila çeşitleri ile zamanınızdan tasarruf ederken, rutin bakımını bir nevi kendiniz üstlenmiş olursunuz böylece bakım masraflarından da tasarruf etmiş olursunuz. Cilalanmış yüzeyler kaygan olurlar. Cilalanan yüzeye su döktüğünüzde farkı gözle görebilirsiniz. Yüzeyin kazandığı bu ekstra kayganlık yüzeyin leke tutmasını zorlaştırır. Araç cilalıyken daha az leke tutar. Bu sizin araç yıkatma periyodunuzu esnetebilirler. Bu şekilde de bütçeniz için tasarruf etmiş olursunuz. Basit silme işlemleriyle bile araç boyasındaki kir, leke ve kalıntıları temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde yine araç yıkatma periyodunuz esnemiş olur. Aracınızı satmak istediğinizde alıcılar cilalanmış aracınızı daha albenili bulurlar. Birçok araç satıcısı ikinci el araba satarken bu yönteme başvuruyor çünkü araç ekstra bir estetik kazanıyor ve yeni alıcısı içinde daha cazip bir hale geliyor. Ancak unutulmamalıdır ki araç üzerindeki derin çizikler, kaza hasarları gibi durumlar cilalama işleminin çözebileceği sorunlar değildir. Eğer bunun için cila işlemi yapmayı düşünüyorsanız öncelikle aracınızı onarıma götürmelisiniz. Araba cilası küçük görsel problemler için benzersiz bir uygulamadır. Hem ekonomik hem de estetiktir. Temiz ve parlak görünen araca bindiğinizde içiniz daha çok rahat eder, aracınızı sürmek daha keyifli hale gelir. Cila uygulanacak yüzeye öncelikle hasar kapatıcı Polish ürünler ile pasta işlemi uygulanır. Uygun Polish aracınızın üzerindeki çiziklerin kalınlık ve derinliğine göre değişir. Cila olarak adlandırılan ürünler aslen waxtır. Kimyasal olarak sürdüğünüz yüzeyle birleşen bir forma sahiptir. Cilalar organik ya da polimer bazlı olabilirler. Polimer bazlı olanların uygulanışı çok kolaydır ama organik olanlara kıyasla ömrü daha kısa ürünlerdir. Organik bazlı cila ürünlerinin uygulanışı daha zordur. Profesyonel yaklaşım gerektirir ancak daha uzun süreli koruma sağlarlar.

 Oto Cila Fiyatları

Oto Cila Fiyatları

Araba fiyatlarının ve onarım masraflarının oldukça yüksek olduğu Türkiye’de, aracınıza düzenli periyotlarla cilalamak aracınızı daha dayanıklı kılacaktır. Seçtiğiniz ürüne göre aracınızın bakımını profesyonel yardıma ihtiyaç duymadan yapabilme şansına sahipsiniz. Araç cilası niteliğine ve markasına göre değişkenlik gösterir. Oto cilası fiyatları da bu faktörlere göre fiyatlandırılır. Bütçe dostu seçenekler mevcuttur. Aracınıza hem bakım yapmış olursunuz hem de bir süreliğine dış yüzeyini koruma altına almış olursunuz. Sayfamız da her türlü oto sıvı cila çeşidi mevcuttur. Ürünler içerisinde sprey formda olan süper hızlı cilalar bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra aracınızı cilalamadan önce temizlemeniz için araç sabunları ve şampuanları da aynı kategori de karşınıza çıkar. Bütün işlemleri gerçekleştirebilecek düzeyde bir alışveriş tercihi yaparsanız cilalama işleminden daha yüksek verim elde edersiniz. Ayrıca cilalama yaparken kullanabileceğiniz diğer maddeleri içeren setler de mümkün. Bu setler içerisinde mikrofiber bezler, rötuş boyası pedleri gibi işe yarar gereçler içerirler. Set halinde bir alışveriş yaparsanız cilalama yaparken başka gereçler arama derdinden kurtulursunuz. Ayrıca otomobiller için üretilen temizlik ürünlerini tercih etmek sizin daha kaliteli bir cilalama yapmanızı sağlayacaktır. Her şey de olan kalite farkı gibi cilalar arasında da kalite ve fiyat farkı vardır. Eğer kaliteli bir ürün tercih ederseniz aracınızı cilalamak için belirlediğiniz periyodik aralığı bozmazsınız. Daha uygun fiyatlı bir ürün seçerseniz aracınızı daha sık cilalamak zorunda kalabilirsiniz. Bu da aracınızın boyasını aşındırabilir. Aracınız için cila seçerken seçtiğiniz ürünün altındaki kullanıcı yorumlarını okumanız size bu konuda kolaylık sağlayacaktır. Alışverişini gerçekleştirip, ürünü kullandıktan sonra aynı şekilde siz de ürün ile ilgili fikrinizi buradan belirtebilir diğer kullanıcılarla iletişime geçerek onlara yardımcı olabilirsiniz.