Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Cam Suyu

için 436 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Cam Suyu

Nüfusun hızla arttığı günümüz dünyasında her gün trafiğe çıkan yeni araç sayısı oldukça fazladır. Bu da trafik ve kaza riskinin artması anlamına gelir. Sürüş teknikleri eğitimleri, trafik kontrolleri ve caydırıcı trafik cezaları kaza riskini bir nebze de olsa azaltsa da önüne geçmekte yeterli olmaz. Bazı kazaların nedeninin dikkatsizlik değil araçların bakımının ihmal edilmesi olduğu bilinir. Cam suyu, camları temizleyerek sürücünün görüş açısını artıran önemli oto bakım ürünlerindendir. Özellikle tozlu yollarda camları temizlemek için özel formül ile üretilen ürünler, sürüş güvenliği için oldukça önemlidir. Kazaların genellikle olumsuz hava koşullarındaki görüş alanının daralmasından dolayı oluştuğu düşünüldüğünde düşük sıcaklıklarda donmayan, çizilme ve kireçlenmenin önüne geçen özelliğe sahip araba cam suyu olumsuz hava koşullarında camların temizliğini garanti eder. Aracın beklentileri ve yapısı ile uyumlu seçilen ürünlerin performansı beklentiyi karşılarken doğru seçilmeyen ürünler istenen sonucu kullanıcıya sunamaz. Cam suyu, aracın silecek suyu deposuna konularak araç içindeki mekanizma ile sileceklere iletilir. Antifirizli cam suyu ise yine aynı mekanizma üzerinden araç su deposundaki suyun iletilmesi mantığı ile çalışırken en önemli özelliği kış aylarında depodaki suyun donmasını engellemesinin yanında içeriğindeki özel madde ile camlarda oluşan buzlanmayı önlemesidir. Özellikle olumsuz hava koşullarında uzun yol yapanlar için antifriz içeren cam suyu oldukça kritiktir. Araçlarda mutlaka bulunması gerekir ki yollardan cama sıçrayan kirli suyun cam da donarak görüş alanını kapatması önlenebilsin. Özellikle soğuk iklim koşullarında yaşayanların cam suyu olarak depolarında bulundurmaları gereken üründür. 1 litre, 2,5 litre, 5 litre, 20 litre gibi farklı ambalaj boyutlarında kullanıma sunulan oto cam suyu antifriz özelliğinin yanında şampuanlı hali ile kullanıcısına kolaylık sağlar. Ayrıca bazı çeşitlerde 200 ml ambalajlarda kullanıma sunulan yağmur kaydırıcı ürünler ve 500 ml buz çözücü sprey ayrıca kullanıldığında pratik çözüm sunar. -30 ile -40 dereceye kadar donmaya karşı araç camını koruyan ürünler her koşulda güvenli sürüşü desteklemesi ile öne çıkar. Kullanıcı yaşadığı bölge koşullarına göre saf su ile karıştırdığı ürünü aracının su deposuna eklediğinde kötü hava koşullarında sıkıntı yaşamaz.

 Cam Suyu Güvenli Sürüşe Destek Olur

Cam Suyu Güvenli Sürüşe Destek Olur

Farklı iklim koşulları için ayrı özellikte üretilen ürünler güvenli sürüş konusunda sürücüye destek olmada başarılıdır. Bazı modeller 5 adet 1 litrelik ürün içerir. Antifriz ile birlikte şampuan da içeren set -30 dereceye kadar dayanma gücüne sahiptir. Kokusuz ve berrak olması ve %46 oranında metil alkolden üretilmiş olmasından dolayı -30 dereceye kadar likit olarak kalabilir. Etkili koruma özelliği olan ürün araçlarda yer alan silecek sistemlerine özel geliştirilmiş yüksek temizleme gücüne sahiptir. Sadece araç camlarını değil haricen kullanıldığında farlara yerleşmiş kirleri de içinde bulunan alkol sayesinde rahatlıkla çözer. Şampuan özelliği sayesinde camların temizliğinde başarılıdır. Bunu yanında kış aylarında camda oluşan buzu kısa sürede eriterek kullanıcıyı buz kazıma derdinden kurtarır. Kışın sıcaklık belirli bir derecenin altına düştüğünde su deposu ve sileceklere giden su püskürtme sistemleri donar. Antifirizli cam suyu 3 lt, 2 lt ve 5 lt gibi farklı ambalajlar ile kullanıcıya aracın su deposunun donmaması ve sileceğe giden hortumda oluşan kirecin önlenmesi konusunda yardımcı olur. Köpürme yapmayan cam üzerinde iz bırakmayan ürün polikarbonat cam, boya ve lastik gibi farklı dokudaki malzemeler ile uyumludur. Araç cam suyu haznesi araçtan araca değişiklik gösterdiği için kullanıcılar araç kapasitesine uygun ambalajdaki ürünü almayı tercih ederler. 5 litre olarak üretilen bazı ürünlerde ise solvent bulunur. Anti-statik solvent uyguladıktan sonra camın kir tutmasını engeller. Araç boyasına zarar vermeyen ürün, su kanallarını da temizleyerek güvenli sürüşü garantiler. Su ve antifriz kullanma talimatında belirtildiği oranlarda aracın su haznesine eklenmelidir. 1 litrelik ambalajlarda 2 adet olarak kullanıma sunulan cam temizleme suyu -63 dereceye kadar olan sıcaklıklarda konsantre hali ile etki ederken, -35 dereceye kadar sıcaklıklarda 2 ölçü cam suyu, 1 ölçü normal su, -23 dereceye kadar olan sıcaklıklarda 1 ölçü cam suyu, 1 ölçü normal su, -12 dereceye kadar olan sıcaklarda ise 1 ölçü cam suyu, 2 ölçü normal su şeklinde su ve antifriz karışımı yapılması önerilir. Her ambalajın üzerinde yer alan kullanma talimatına uygun olarak kullanılan ürünler, buzlu havalarda buzu çözmeye yararken aynı zamanda yolda böcek ölüsü, yaprak, toz, toprak gibi yabancı cisimleri camdan temizleme konusunda da oldukça etkilidir. Bazı ürünler solvent, bazı ürünler ise etil alkol ve şampuan benzeri içerikler ile kullanıcılarının beğenisini kazanır. Ayrıca dikiz aynaları ve farların temizliği de bu tip ürünler ile kolaylıkla yapılır. Otomobilinizin kışlık ihtiyaçları için de lastik zinciri sayfamıza bakabilirsiniz.

 Cam Suyu Çevresel Faktörleri Dikkate Alır

Cam Suyu Çevresel Faktörleri Dikkate Alır

Araç kullanıcılarının periyodik bakım cetvelleri içinde yer alan alanlardan biri de aracın su haznesidir. Her ne kadar ilk bakışta hayati gibi görünmese de cama yapışan kirler normal yıkma suyuyla istenildiği gibi temizlenmediği gibi farklı iklim şartlarına sahip bölgelerde farklı sebeplerden dolayı kirlenir. Böyle durumlarda aracın haznesinde yer alan farklı özelliklerdeki cam temizleme suları aracın camını temizleyerek sürücüye görüş alanı ile ilgili problem yaşatmaz. Bazı zamanlarda yağmurlu havalarda diğer araçlardan gelen çamurlu su, bazı bölgelerdeki böcek popülasyonunun fazlalığı camların kirlenmesine sebep olur. Derin temizlik gerektiren durumlarda solvent ya da alkol bazlı çözücüleri içeriğinde bulunduran ürünler kullanılır. Araç mekanizmasının püskürtme yöntemiyle temizlik kabiliyetine sahip olması yolculuk sırasında temizliği mümkün kılar. Böylece sürücünün herhangi bir yerde durması gerekmez. Bazı ürünlerin yaz aylarında kullanılan türlerinde izopropil alkol kullanılır. Bu tip ürünler sadece yazın temizlik amacı ile kullanıldığından donma noktası özelliği gibi bir durum söz konusu değildir. Bununla birlikte kış aylarında kullanılan cam suyu antifirizli ürünlerde yine izopropil alkol ya da benzeri bir hammaddenin yanında belirli oranlarda saf su ve renklendirici madde eklenerek ürün inceltilir. Ayrıca isteğe göre parfüm ya da şampuan da eklenebilir. Bu şekilde oluşturulan cam sularının donma noktası -30 derece ila -45 derece arasında değişir. Üretim şekline göre kullanılan çözücü madde ve saf su oranı değişse de ana mantık su haznesinin ve cam silicilere giden hortumların donmaması ve kireçlenmemesidir. Yazlık kışlık cam suyunun yanında bazı ürünler mevsimlik olarak üretilir. Bazı ürünler parfüm içerikleri ile her kullanımda hoş bir kokunun arabanın içine yayılmasını sağlar. Parfümlü ya da parfümsüz olması kullanıcı tercihine göre değişir. Konsantre olarak kullanıma sunulan ürünlerin özelliği -60 dereceye kadar olan donma derecesidir. Bu derece eklenen suyun miktarına göre -15 dereceye kadar çıkar. 250 litrelik ambalajlarda olması pratik kullanım sağlarken yer kaplamaması da araç içinde bir yerde ya da bagajda taşıma ve depolama kolaylığı sağlar. 250 ml ürüne 0,5 litre su eklendiğinde donma derecesi -30 derece, aynı miktarda cam suyuna 1 litre su eklendiğinde elde edilen donma derecesi -20 derece, 1,5 litre su eklendiğinde ise donma derecesi -15 derecedir.

 Aracınız Cam Suyu ile Zorlu Hava Şartlarına Hazır

Aracınız Cam Suyu ile Zorlu Hava Şartlarına Hazır

Mevsime, yaşanılan bölgeye, araç kapasitesine göre tercih edilen ürünler ile yapılan ön hazırlık aniden bastıran soğuğa, kara, yağmura karşı aracı güvende tutar. Su deposuna doldurulmasa bile kışlık cam suyunun aracın bagajında tedbir amaçlı muhafaza edilmesi olası acil durumlarda kullanılabilmesi için önemlidir. Özellikle uzun yolculuklarda farklı bölgelerden geçileceği için bu tedbir çok daha fazla önem taşır. Cam suyu formülü üretim tekniğine göre ve yazlık, kışlık, mevsimlik olmasına göre değişse de tüm çeşitlerin amacı aracı güvende tutacak bileşenleri doğru miktarda bir araya getirmektir. Cam suyu üretilirken ürüne bazı modellerde renklendirici eklenir. Bu renk genellikle mavi olurken bazı çeşitlerde bu renk sarı da olabilir. Yüksek konsantreli olarak üretilen ürün içeriğinde bulundurduğu özel temizleme maddesi sayesinde araç cam yüzeyini yağlı ve kirli tabakadan temizleyerek net bir görüntü sağlar. Cam kenarlarında yer alan lastiğe ve araç boyasına zarar vermez. 3-4 litre suya 80 ml eklendiğinde beklenen performansı yakalar. Limon rengi olması ve uygulama sırasında gelen hoş limon kokusu kullanıcıya ferahlık verir. Limonlu başk bir cam suyu çeşidi ise çok kısa zamanda camları tertemiz yapar. Fosfat içermeyen ürün biyolojik olarak da parçalanabilir. Kullanım dozu 1:100 şeklinde olan üründe 5 litre su için 50 ml konsantre oto cam suyu yeterlidir. Özellikle yaz aylarında bazı bölgelerde çok fazla böcek vardır. Seyahat sırasında camlara çarparak ölen böcekler camda yağlı bir görüntüye sebep olarak sürücünün görüşünü zorlaştırır. Bu gibi durumlarda su deposuna ilave edilen cam suyu ön cam ve farlardaki böcek artıkları ve diğer kirleri iz bırakmadan temizler. Ayrıca ekstra parfümlü olması hoş bir koku yayacağından seyahatleri keyifli hale getirir. Cam suyu içeriği ve nasıl kullanılacağı ürün ambalajları üzerinde yer alır. İçerik ve kullanım dozajı ürünün ne kadar konsantre olduğu ve içinde yer alan maddeler ile direkt bağlantılıdır. Uygulama ölçeği daha önce denenmiş ve başarılı sonuçlar elde edilmiş verilere ve analizlere dayanılarak hazırlandığından talimatta belirtilenden farklı ölçekte kullanılmaması önerilir. Doğru kullanılan ürünler sürücüleri zorlu hava koşullarında yalnız bırakmaz. Soğuk havalarda araçtan inmeden araç içinde yer alan mekanizma vasıtası ile cam temizliği yapmak ya da buzu çözmek sürücüye kolaylık sağlar. Antifriz cam suyu araç suyunu ve sileceğe giden suyu donmaya karşı koruduğundan sıcaklık ne kadar düşerse düşsün mekanizma çalışmaya devam eder.

 Farklı Ebatlarda Cam Suyu Çeşitleri

Farklı Ebatlarda Cam Suyu Çeşitleri

250 ml’lik ambalajdan cam suyu 1 lt ve 20 litrelik ambalaja kadar farklı ambalaj çeşitlerinde kullanıma sunulan ürünlerin ambalaj şekli tercihe göre değişir. Bazı kullanıcılar büyük ambalajda alıp kullanmayı tercih ederken bazı kullanıcılar taşıma ve depolama kolaylığından dolayı küçük ambalajı tercih ederler. Ambalajların geri dönüşüm uygun plastik olması sayesinde boşalan bidonlar ayrıca geri dönüşümde değerlendirilir. 5 litrelik plastik ambalajlarda kullanıma sunulan bazı ürünler metanol içermez. Konsantre olarak üretilen ürün içeriğindeki deterjan sayesinde etkin temizlik yaparken gliserin sayesinde ise sileceğin elastikiyetini korumasına yardımcı olur. Ayrıca cama sıkıldığında camda oluşan buzu eritir. Uzun süreli kullanımlarda su püskürtme aparatına giden hortum kireçlenir ve işlevini kaybeder. Ürün bu tarz kireçlenmelerin de önüne geçer. -22 dereceye kadar akışkanlığını koruduğu için yaz ve kış kullanıma uygundur. Diğer yandan yağmur kaydırıcı özelliği olan silecek suyu, otomobil camı ve aynaları için idealdir. Yağmur damlaları cama vurduğunda bir süre camda kalarak görüşü azaltır. Cam kaydırıcı özelliği olan ürünler, içeriğinde yer alan silika nanopartiküller sayesinde yağmur damlalarının camda kalma süresini azaltır. Ürünün işlevi gereği uygulandığı yüzeyi tamamen kapatır. Ancak oldukça şeffaf bir katman oluşturduğundan camda herhangi bir renk değişimi ya da katman görünmez. Çamur, toz benzeri partiküller cama yapışamayacağı için camlar tertemiz kalır. Bu ürün kullanıldığında silecek kullanımı çok büyük bir oranda azalır. Ürünün etkisini gösterebilmesi için uygulanacak yüzeyin yabancı partiküllerden tamamen temizlenmiş olması gerekir. Cam suyu olarak 32 ml gibi daha küçük ve tek kullanımlık ürünler de vardır. Bu ürünün özelliği cam silecekleri üzerinde bulunan kauçuk lastiklerin cama direkt teması sayesinde sileceğin performansını arttırır. Konsantre olan ürün cama yapışan her türlü kiri yok eder. Bunun için aracın silecek suyu deposuna 32 ml cam suyu ve 3 litre su ilave etmek yeterlidir. 3 litrelik ambalajda üretilen diğer bir ürün çeşidi hem aracın cam suyunu karşılar hem de olumsuz hava koşullarının sürücünün görüş alanını daraltmasının önüne geçer. Her türlü araca uygun olan üründen verim almak için aracın hızı 70 km’nin altına düştüğünde cama bir kez sıkılır. Daha sonra 1 dakika gibi bir süre beklenir ve tekrar silecekler çalıştırılır. Bu şekilde camlar istenilen temizliğe ulaşır. İstenilen performans için aracın cam suyu haznesine koyulacak 1,5 litre antifriz cam suyu ve 1,5 litre su -15 dereceye kadar donmayı önler. Ayrıca antifriz saf hali ile kullanıldığında -30 dereceye kadar donmayı önleme konusunda destek olur.

 Her Araca Uygun Cam Suyu

Her Araca Uygun Cam Suyu

Ürünün her araca uygun ölçü ve özellikte olması sürücünün araç kullanımı sırasında hayatını kolaylaştırır. Her aracın kapasitesine göre cam haznesine eklenecek ürün, belirli ölçülerde eklendiğinde yaz aylarında camları temizlerken antifriz eklendiğinde ise kış aylarında su haznesinin ve sileceklere giden suyun donmasını engeller. Bazı ürünler -30 ve üzeri dereceye kadar donmaz. Araba cam suyu içerisinde yer alan bileşenler ürünün performansı için önemlidir. Ayrıca su oranı ve antifriz oranı suyun donma seviyesini etkilediğinden doğru oranlarda bileşenlerden oluşan ürün her araçta aynı performansı gösterir. Binek araçlardan kamyonlara kadar olan araç skalası ile ürünün hizmet ettiği yelpaze oldukça geniştir. 32 ml gibi tek kullanımlık ürünler araç hacmine göre değişik adetlerde kullanılabilirken 250 ml’lik ambalajlarda kullanıma sunulan ürünler kullanım kolaylığı sağlar. Bazı kullanıcılar 20 litrelik büyük ambalajları tercih eder. Her hali ile oto cam suyu kullanan sürücüler temiz camlar sayesinde geniş görüş alanına sahip olurlar. Yan camlara ve arka camlara uyguladıkları yağmur kaydırıcı ürünler sayesinde ise yağışlı havalarda hem yan hem de arka camlar yağmurdan dolayı görüş alanın kapanmasına izin vermez. Yol koşulları ve bulunduğu bölgenin mevsim şartları hakkında bilgi sahibi olan sürücüler ne zaman cam suyu kullanmaları gerektiğini bilirler. Özellikle kış aylarında şehirlerarası yapılan seyahatlerde hem su haznesinde hem de yedek olarak cam suyu bulundurmak olası kötü hava koşullarına öden hazırlıklı olmak açısından önemlidir. Kış aylarında buzlanma bir sorunken yaz aylarında bazı bölgelerde böceklerin aracın ön camına çarpması sorundur. Ayrıca yağışlı havalarda diğer araçların camlara sıçrattığı çamur da sürücünün görüş alanını daraltır. Her türlü hava koşuluna hazırlık yapılırken araç bakım kontrol cetveline araç suyu kontrolü de eklendiğinde hiçbir bakım maddesi atlanmadan kış hazırlığı tamamlanmış olur. Her araca uygun farklı hacim ve özellikteki ürünler ve cam suyu fiyatları ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.