Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Antifriz

için 2,122 sonuç bulundu.

Antifriz

Araçlarda kullanılan en önemli kimyasal sıvılardan biri olan antifriz özellikle kış aylarında daha çok gündeme geliyor. Araç antifriz olmadan kış aylarında tehlike altında bulunuyor. Ancak araba antifriz maddesine sadece kış mevsiminde değil yaz mevsiminde de ihtiyaç duyuyor. Antifriz sıvısı daha çok aracın motor kısmında donmayı önleyen bir sıvı olarak nitelendiriliyor. Bu nitelendirme doğru olsa da antifrizin görevlerini tanımlamakta yetersiz geliyor. Zira antifriz donma olayına karşı görev yapmakla birlikte motor tertibatındaki sıcaklığı dengeleme görevi yürütüyor.

Hararete Karşı Antifriz

Hararete Karşı Antifriz

Antifriz sıvısı aslında bir alkol çeşidi ve alkol maddesi şeffaf yani renksiz bir görüntüye sahip bulunuyor. Ancak araç antifriz markaları renklendirme işlemine gidiyor. Bunun altında yatan sebep ise ilk olarak herhangi bir sızıntı olayının meydana gelmesi durumunda araç sahiplerinin sızıntının nereden kaynaklandığını kolayca anlayabilmesi oluyor. Ayrıca araç antifriz çeşitleri renklere göre ayrılıyor. Antifriz maddelerinin ne tür içeriğe sahip oldukları renkleri sayesinde anlaşılıyor. Antifrizin içeriğinde ne olduğu ise kritik bir önem taşıyor. Aracın yaşına, yakıt tipi ve kullanıldığı bölge gibi farklı etkenlere göre kullanması gereken antifriz çeşidi değişiyor. Yanlış antifriz kullanımı aracın arıza çıkarmasına bile sebep oluyor. Bununla birlikte antifrizi araca eklemek kolay bir işlem olarak öne çıkıyor. Ancak yine de dikkat edilmesi gereken bazı küçük noktalar bulunuyor ve bu sebeple araca antifriz ekleme konusunda tecrübeli olan birinden yardım almak gerekiyor.

Birbirinden Yararlı Görevleri ile Antifriz Özellikleri

Birbirinden Yararlı Görevleri ile Antifriz Özellikleri

Araç antifriz özellikleri itibariyle motorun uzun süre kullanılmasına katkıda bulunuyor. Öncelikle bu madde aracın çalışma düzeneğinde bulunan soğutma sistemini yakından ilgilendiriyor. Soğutma sistemini dengelemeye yarayan antifriz, içerdiği maddeler ile motorun hararet yapmasını önlemek için devreye giriyor. Hararet olayı daha çok yaz aylarında görülüyor. Kış aylarında ise motorda bulunan soğutma suyunun donmaması için çalışıyor. Bunu, soğutma suyunun donma noktasını aşağıya düşürerek yapıyor. Ayrıca araçtaki sirkülasyon pompasının verimliliğinin artmasına yardımcı olan antifriz, aşındırıcı maddelerin oluşumunu da engelliyor. Bunun dışında motordaki paslanma, oksitlenme ve kirlenme olaylarına karşı da mücadele ediyor. Antifriz sıvısı bu yönüyle koruma özelliği de taşıyor. Antifriz dışında bir de antifrizli cam suyu bulunuyor. Araç antifrizli cam suyu da araçta cam temizliği için bulunan suyun donmasını önlemek için çalışıyor. Ayrıca antifriz içerikli cam suyu aracın camı üzerinde soğuk hava nedeniyle oluşan buzlanmayı temizlemek için de devreye giriyor. Tüm bu özellikler göz önüne alındığında antifriz sıvısı istenmeyen bir arıza durumuna karşı önlem olarak kullanılan ve bu amaçla 4 mevsim kullanılması gereken bir madde olarak öne çıkıyor.

Renklerine Göre Antifriz Çeşitleri

Renklerine Göre Antifriz Çeşitleri

Araç antifriz fiyatları oldukça makul seviyelerde yer alıyor. Bu sayede pek çok gelir grubuna mensup araç sahipleri için kolayca ulaşılabilir seviyede bulunuyor. Araç antifriz tavsiye için bir uzmandan görüş almak büyük önem taşıyor. Antifriz konusunda bilgisi olanlar hangi rengin ne işe yaradığını bildiğinden daha doğru yönlendirmede bulunabiliyor. Öte yandan kırmızı antifrizler kış mevsiminin sert geçtiği bölgeler için öne çıkıyor. Kırmızı antifrizler daha düşük donma noktası sunuyor. Kırmızı dışında turuncu, mavi ve yeşil renkte de antifrizler bulunuyor. Bu antifrizler kullanılan aracı üreten ülkeye göre bile değişiklik gösteriyor. Ancak doğru antifriz tercih edilmediğinde araçlarda masraf çıkabiliyor. Örneğin çok güçlü bir antifriz eski araçta kullanıldığında radyatör kısmına delinme ve tıkanma gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. Araba antifriz fiyatları ise makul seviyelerde yer alsa da markadan markaya değişiklik gösterebiliyor. Diğer araç bakım ürünleri için Oto Bakım kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

3C (16)
3D (9)
3M (22)
404 (4)
6d (3)
Abro (1)
Actto (1)
Airblue (5)
AKBEL (6)
AROMATE (1)
Asaykim (1)
ASR (1)
Autocet (4)
AutoFresh (2)
AutoGlym (2)
Autokit (21)
Automix (4)
Bgs (3)
BLC (1)
BOD (1)
Brio (1)
C9 (1)
Caldini (9)
Carix (5)
Carub (4)
Castrol (21)
Cp (3)
Dekorix (1)
Divortex (13)
(77)
Doill (14)
E-Jolly (3)
Elf (23)
ElitCar (2)
Fox (1)
Förch (1)
Givi (1)
GLR (1)
Gmc (1)
Gojo (1)
GTechniq (1)
GVA (9)
HBH (1)
Hometech (1)
İtibar (3)
Kalwax (3)
Licoil (57)
Liqui Moly (19)
MANN (12)
Mobil (9)
Motip (1)
Motul (33)
Müller (7)
N1 (4)
Nova (1)
Omsa (2)
Oops (2)
Ozon (6)
Perflex (3)
Petrol Ofisi (107)
Pevalin (1)
Point (5)
Powerten (43)
Prowax (1)
Sarp (2)
Soliva (1)
Sonax (2)
Spectre (133)
Teos (37)
Wayco (1)
Wehhler (1)
Westch (1)
Wieberr (1)
Würth (10)
YOUCAR (1)
Zehnkampf (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(376)
ve üzeri (614)
ve üzeri (652)
ve üzeri (661)
ve üzeri (676)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL