Antifriz

Sıcaklığın eksilere indiği zamanlarda radyatör suyuna katılarak, suyun donmasını engelleyen kimyasal maddeye antifriz denir. Genellikle otomobil motorlarında kullanılır. Antifriz, aracın radyatörünü ve soğutma sistemini pas ve korozyondan korumaya yardımcı olur. Normalde antifrizin donma noktası -60 derecedir, su ile karıştırıldığında o bölgenin donma noktasına göre ayarlanır. Su oranı veya antifriz oranı arttıkça donma noktası düşmektedir; bu nedenle doğru miktarda antifriz ile doğru miktarda suyun karıştırılması önemlidir. Aksi taktirde hararetlenme meydana gelebilir. Antifrizin ısıyı taşıma özelliği, suya göre daha az olduğu için, düşük ağırlığın önemli olduğu yerlerde daha az kullanılmalıdır. Karışım yaparken sert sulardan kaçınılmalıdır; sert sular antifrizin içindeki katıkların etkisini azalmaktadır. Bu nedenle musluk suyu yerine yumuşatılmış su kullanılması tavsiye edilir.

Antifriz eklenmesine veya değiştirilmesine, bomometre cihazı ile ölçüm yapıldıktan sonra karar verilir. Bomometre cihazı, karışımdaki etilen glikol miktarını ölçmektedir ve içerisindeki koruyucuların durumu hakkında bilgi vermektedir. Aslında sadece antifrizin soğutma sistemini koruma gücünü ölçmektedir. Antifrizini değiştirmeye karar vermeden önce antifriz ölçümü yapmanız gerekmektedir. Licoil, ModaCar ve MasterCare gibi markalar tarafından antifriz üretilmektedir. Antifriz fiyatları, özelliklerine ve markalarına göre değişiklik göstermektedir. ModaCar antifriz, direk soğuğa maruz kalmayan araçlarda -40 dereceye kadar aktiflik sağlar. Cam suyunun donmasını engellemesinin yanı sıra bir de camda oluşan buzu eritmeye yardımcı olur. İçeriğinde bulunan deterjan katkısı sayesinde camdaki çamur, yağ ve sinek kalıntısı gibi kirlerin kolayca temizlenmesini sağlar. Böylece uzun süreli net görüş elde edebilirsiniz. Su fıskiyesindeki hortumun kireçlenmesini ve tıkanmasını engeller.

Licoil hazır antifriz, tüm benzinli ve dizel araçların soğutma sistemlerinde kullanım için uygundur. İçeriğinde bulunan glikol ve özel katkı maddelerinin birleşimi ile geliştirilmiş üstün özellikli donma önleyici bir sıvıdır. Soğutma suyunun donma noktasını düşürerek, soğuk iklimlerde araç sistemin donmasını engellerken; sıcak iklimlerde kaynama noktasını arttırarak hararetin yükselmesine ve radyatör suyunun kaynamasını engeller. Dört mevsim motorda mükemmel soğutma sağlayarak maksimum performans sağlar. Soğuk havalarda genleşmeden kaynaklanan çatlama ve diğer hasarların oluşumuna engel olur. Soğutma sisteminde korozyon ve köpüklenmeyi engeller. Licoil antifriz, motorun soğutma sisteminde yer alan plastik ve kauçuk parçalar ile uyumludur. Paslanma ve kireçlenmeye karşı ekstra koruma sağlar. Alüminyum radyatörlerin parçaları ile kullanıma uygundur. Sistemin yüzeyinde ısı transferini önleyerek zararlı tabakaların oluşumunu engeller. Aracınızın soğutma sisteminde bulunan suyun donmasını engellemek ve yola güvenle devam etmek için antifriz çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

Antifriz

için 1,583 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(219)
ve üzeri (368)
ve üzeri (403)
ve üzeri (409)
ve üzeri (419)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL