TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Tavla

için 2,594 sonuç bulundu.

Tavla

Tavla, kültürümüzde köklü bir geçmişe sahip olan masaüstü oyunların başında geliyor. Tarihi M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanan tavla oyunu, özel bir platform üzerinde 2 zar 15 siyah ve 15 beyaz pulla oynanan iki kişilik bir oyundur. Dünyada bilinen en eski oyunlardan biri olan tavlanın mirası pek çok ülke tarafından sahipleniliyor. Sadece ülkemizde değil birçok farklı ülke ve kültürde kendine yer edinen bu eğlenceli masaüstü oyun, tarihimizde 1400'lü yıllara kadar uzanıyor. Osmanlı Devleti döneminde kültürümüze dahil olan tavla oyunundaki karşılıklı 6'şar hane 12 ayı, 15 beyaz pul gündüzü, 15 siyah pul geceyi ve 12'şer hane de günün 24 saatini temsil ediyor.

Geçmişten Bugüne Değişmeyen Oyun: Tavla

Geçmişten Bugüne Değişmeyen Oyun: Tavla

Tavla oyunu, günümüzde en çok oynan iki kişilik oyunların başında geliyor. Yaklaşık olarak 4.500 hamle sayısını içerisinde barındıran tavla oyununda şans faktörü de önemli bir yer tutuyor. Şansı simgeleyen ve yapılacak hamleye yön veren iki zar eşliğinde oynanan tavla oyununda, gelen zar kombinasyonlarına göre Farsça'dan Türkçe'ye geçen isimler kullanılıyor. Tavla fiyatları tahtasının, pullarının ve zarlarının yapım malzemesine, kalitesine göre değişkenlik gösterebiliyor. Hemen hemen her platformda tavla satın al seçeneği ile karşılaşabilen oyunseverler, geniş bir fiyat aralığı ile seçim yapma şansına sahip oluyorlar. Her bütçeye uygun bir seçenek sunan tavla takımı, tavla tahtası, kemiklerden yapılan zar ve pullardan oluşuyor. Yapım malzemesinin kalitesine göre farklı seçenekler sunan tavla modelleri, çok çeşitli olmasına karşın oyun olarak hiçbir farklılık göstermiyor. Tavla, bazı kaynaklara göre modern ve geleneksel olarak ayrılan iki farklı oyun tarzına sahip bulunuyor. Modern tavla, zar tutmayı engellemek için zarların bir fincan içerisinde sallanıp atılması ile gerçekleşen oynanış şekline; geleneksel tavla ise zarların elle sallanıp atılması ile gerçekleşen oynanış şekline deniyor.

Dünyanın En Eski Oyunu ile Keyifli Zaman Geçirin

Dünyanın En Eski Oyunu ile Keyifli Zaman Geçirin

Dünyada çok köklü bir geçmişe sahip olan tavla, ülkemiz kültüründe de önemli bir yere sahip bulunuyor. Ülkemizde neredeyse her evde kendine yer bulan ve oynayanların tatlı atışmaları eşliğinde ilerleyen tavla oyunu, kendine has tabirleri de dilimize kazandırmış bulunuyor. Setler halinde oynan tavla oyununa ülkemizin her noktasında rastlanılabiliyor. Bu anlamda da ayrımcılık gözetmeksizin birçok insanı aynı masa etrafında buluşturmayı başarıyor. Tavla modelleri, parçalarının malzemesine göre çeşitleniyor. Örneğin tavla tahtası ahşap kalitesine ve kaplamasına göre değişkenlik gösterebiliyor. Aynı şekilde tavla zarı yapıldığı malzemeye ve ağırlığına göre oyunseverlere farklı seçenekler sunabiliyor. Tavla oyununda oyuncular ustalaştıkça kendi zarlarını da taşıyabiliyorlar. Yine tavla taşları kalitelerine göre değişebiliyor. Tüm bu kriterler göz ününe alındığında farklı fiyat aralıklarına yayılan tavla seti modelleri, oyun sevenlerin bütçelerine göre farklı seçenekler sunabiliyorlar.

Tavla ile Misafirlerinizle Birlikte Eğlenin

Tavla Sayesinde Misafirlerinizle Birlikte Eğlenin

Ülkemizde iki kişinin bir araya gelince en çok oynadığı oyun olan tavla, misafirliklerde de en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Herhangi bir yaş kriteri gözetmeyen tavla, her yaştan iki kişinin oynayabildiği oyunların başında bulunuyor. Yediden yetmişe herkesin keyifle oynadığı bu oyun için bazı kriterler de belirlenmiş ve bu kriterler eşliğinde oynanması öneriliyor. Pulların dizilimi, pulların toplanması, pul kırma, pulların hareketi, kapı alma, pulların toplanması ve daha birçok hamle bu kriterler arasında yer alıyor. Oyuncular bu kriterler eşliğinde gelen zar kombinasyonlarına göre pullarını hareket ettiriyor ve rakibinden önce tüm pullarını toplamaya çalışıyor. Pullarını rakibinden önce toplayan oyuncu oyunu kazanmış sayılıyor. Pul renkleri ve oyun yönü iki oyuncunun zar atışı ile belirleniyor. Daha fazla oyun takımı için Oyun Takımı kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

4M (3)
ACADEMY (1)
Air Flyer (18)
Alex Toys (1)
Birlik (1)
DesignHag (2)
Disney (1)
(500)
DJI (1)
ERC (1)
Erse (5)
Kanka (2)
KAPLAMA (1)
Kral (1)
KS Games (25)
MAGNETİC (1)
Megcos (1)
Star (300)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(92)
ve üzeri (167)
ve üzeri (203)
ve üzeri (214)
ve üzeri (234)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL