Satranç

için 2,107 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Satranç

İki oyuncu arasında bir yüzey ve taşları ile oynanan bir masa oyunu olan satranç oyununun Dünya çapında turnuvaları düzenlenmektedir. Bir spor dalı olarak kabul edilen bu oyun satranç tahtası adı verilen 8 x 8 karelik bir alan üzerinde 32 adet satranç taşı ile oynanmaktadır. Toplam 64 tane kareden yarısı siyah yarısı beyaz renklerden oluşmaktadır.

Dikkat Gerektiren Bir Oyun Olan Satranç

Dikkat Gerektiren Bir Oyun Olan Satranç

Mantık yürütme ve dikkat isteyen bir oyun olan satrançta asıl amaç rakip şahı mat edebilmektedir. Bunun anlamı şahın bulunduğu kareyi tehdit altına sokmak ve tehditten kaçamayacağı bir ortam oluşturabilmektedir. Satranç oyunları içerisinde her taşın ayrı bir hamle gücü bulunmaktadır. Özel kuralları bulunan oyunda rakip taşın bulunduğu kareye yerleşerek o taşı alabilirsiniz. Alınan taşlar oyuna bir daha geri dönememektedir fakat piyon bulunduğu hattın son karesine ulaşabilirse arzu edilen bir oyun dışı taş ile değiştirebilmektedir. Oyunda etrafta engel oluşmadığı sürece şah taşı bir ileri geri olarak sağa, sola ve çapraz yönlere gidebilmektedir. Vezir sınırsınız bir şekilde yatay düz ve bulunduğu karenin çaprazında ilerleyebilmektedir. Kale engel olmadığı sürece sınırsız bir şekilde düz ve yatay gidebilmektedir. Fil ise bulunduğu karenin çaprazından ilerleyebilmektedir. At harfi L şeklinde ilerleme veya gerileme gösterir. Piyonlar ise düz olarak yalnızca bir kare hareket etmektedir. İsteğe bağlı olarak piyonlarınızı ilk oyunda 2 kare oynatabilirsiniz. 32 adetten oluşan satranç taşları yarısı beyaz yarısı siyah renkten oluşum göstermektedir.

Satranç Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Satranç Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Sosyal bir faaliyet olarak karşınıza çıkan bu oyun iki kişi arasında oynanmaktadır. Oyun kuralları çerçevesinde oynanan oyun kişiye odaklanma ve dikkat becerisi kazandırmaktadır. Hızlı tepkime verme becerisi sunan oyun aynı zamanda insana mücadele alışkanlığı da kazandırmaktadır. Sabır ve sakinlik sunan satranç hamleleri ile sizler hedefe ulaşabilmek için farklı yollar denemeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Hayatınızda büyük bir yer edecek olan oyunda çeşitli kurallar yer almaktadır. Bunlardan biri rok kuralı olarak bilinmektedir. Şah ve kale ile yapılan bu hamle iki hamle de olsa tek hamle olarak sayılmaktadır. Oyun esnasında en fazla bir kere deneyebileceğiniz bir hareket olarak karşınıza çıkan rokta şah kaleye doğru 2 hamle atlar ve devamında kale şahın üzerinden atlayarak yanına yerleştirilebilmektedir. Geçerken alma ve piyon dönüşümü gibi kurallar da bulunmaktadır. Satranç fiyatları ürünün kullanıldığı malzemeye ve büyüklüklerine göre değişim göstermektedir. Uygun fiyata satın alabileceğiniz ürünler ile hem kendinizi geliştirebilir hem de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Keyifli Rekabetler Sağlayan Satranç

Keyifli Rekabetler Sağlayan Satranç

İki kişi olarak oyunda rekabet seviyesi sık sık yükselme göstermektedir. Taşlarınızı kaybetmemeye çalışarak karşı tarafın taşlarını almaya çalışırsınız. Satranç dizilimi sırasında ön sıralara yalnızca piyonlar yerleştirilmektedir. Arka sırada ise kaleler köşelerde bulunmaktadır. Kalenin hemen yanına atlar, ardından filler ve son olarak beyaz kare üzerine beyaz vezir siyah kare üzerine siyah vezir gelecek şekilde yerleştirilir. Son kareye ise şah koyulmaktadır. Basit bir dizilim yöntemine ve oyun kurallarına sahip olan satrançta farklı yapılardan oluşturulmuş tablalar bulunmaktadır. Bazı tablalar manyetik yapıdan oluşmuştur ve taşların hareket etmeden durabilmesini sağlar. Bazı satranç takımları katlanabilir özellikten oluşmaktadır. Böylece kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz. Küçük ve büyük çeşitli boyutları bulunan ürünlerde aynı zamanda dama oynama şansınız da bulunmaktadır. Manyetikten oluşturulmuş takımların yanı sıra ağaçtan ve özellikle şimşirden üretilmiş oyunlar da bulunmaktadır. Bu setleri uzun yıllar boyunca gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ürünler darbelere karşı dayanıklı yapıdan üretilmiştir. Daha fazla oyun takımı için Oyun Takımı kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Satranç nasıl oynanır sorusunun detaylarını merak ediyorsanız blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

4M (4)
Abra (1)
Air Flyer (2)
Air Hogs (1)
Ambi Toys (1)
Aojie (1)
cagames (1)
Can Aras (1)
Cubic Fun (1)
DGT (6)
(453)
Educa (1)
Ekoplay (1)
Erse (2)
Gamestar (1)
Kraft (2)
KS (1)
KS Games (7)
MAGNETİC (1)
Maxima (1)
Megcos (2)
New Toys (1)
Parkzone (1)
Prestij (8)
Risus (1)
Sakar (1)
SATRANÇ (1)
Star (125)
Sunman (3)
Tomy (1)
Woodoy (5)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(130)
ve üzeri (196)
ve üzeri (232)
ve üzeri (241)
ve üzeri (260)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL