Satranç

Satranç, en bilindik strateji oyunları arasındadır. Satranç oynamak tüm beyin fonksiyonlarını çalıştırdığı için aynı zaman zihin gelişimine de oldukça yararlıdır. Satranç nasıl oynanır diye merak ediyorsanız, satranç kitaplarından ya da internetten yardım alabilirsiniz. Kendinizi satranç alanında geliştirmek istiyorsanız, satranç kurslarına gidebilirsiniz. Satranç kurslarında, sizin gibi satranca meraklı birçok kişi ile birlikte satranç oynayabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Satranç oynamak için en az iki kişiye gerek vardır. Evinizde veya iş yerinizde arkadaşlarınızla satranç turnuvası düzenleyebilir ve günün stresini üzerinizden atabilirsiniz. Düzenli olarak satranç oynamayı alışkanlık haline getirirseniz beyninizin daha az yorulduğunu fark edeceksiniz.

Satranç seti içerisinde; satranç tahtası ve taşları yer alıyor. Genellikle masa üzerinde ve iki kişi arasında oynanan bu oyun ile dünya çapında turnuvalar bile düzenlenmekte. Satranç tahtası üzerinde toplamda 64 kare bulunmakta. Bu karelerin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah taşlar olarak ikiye ayrılır. Satranç oyununda, her oyuncu bir hamle yapar ve bu şekilde oyun gelişir. Satranç taşları arasında: vezir, at, şah, kale, fil ve piyon bulunur. Her bir tarafta bu taşlardan bulunur. Oyunun amacı, karşı tarafın şahını mat etmektir. Matın anlamı: rakip şahın bulunduğu karenin tehdit altında bulunası ve tehdit altında olmayan bir kareye kaçışının engellenmesidir. Bu da rakibin diğer taşları alarak onu güçsüz bırakma ilkesine dayanır. Satrançta hızlı gelişim çok önemlidir, bunun için ise piyon fedası yapılır. Bu durumda daha fazla taş merkeze rahatça açılır. Her taş kurallara göre hareket edebilmektedir ve rakibin taşlarını oyun dışı bırakma gücüne sahiptir. Buna taş almak denir ve alınan taş bir daha oyuna geri gelemez. Satranç kurallarını öğrenmek için yine internete başvurabilirsiniz.

Günümüzde ahşap satranç takımı ve cam satranç takımı gibi satranç takımı çeşitleri bulunmaktadır. Zevkinize ve tarzınıza göre istediğiniz bir satranç takımını satın alabilir ve partnerinizle satranç düelloları yapabilirsiniz. Ahşap satranç takımı fiyatları için kategorimizi inceleyebilir ve sizin için uygun olanı kolayca satın alabilirsiniz. En uygun satranç takımı fiyatlarını kategorimizde bulabilir, ister eviniz isterseniz de iş yeriniz için satranç takımı satın alabilirsiniz.

Satranç

için 1,260 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

(2)
(1)
(1)
(1)
(3)
(1)
(1)
DGT (8)
(217)
(1)
(1)
(1)
(2)
(3)
(1)
(1)
(3)
Prestij (8)
(1)
(1)
(1)
Star (99)
(3)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(103)
ve üzeri (162)
ve üzeri (193)
ve üzeri (204)
ve üzeri (215)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL