TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kağıt Oyunu

için 971 sonuç bulundu.

Kağıt Oyunu

İnsanlar, günlük yaşamlarında, sürekli olarak çevreleriyle etkileşim içinde oldukları için sosyal aktivitelere ve toplantılara büyük önem verirler. Bu aktivitelerin ve toplantıların keyifli geçmesi amacıyla da çeşitli oyunlar üretirler. İşte bu oyunların içerisinde, oldukça eğlenceli ve popüler olan kağıt oyunları vazgeçilmezler arasındadır. Yaş gruplarına ve sosyal çevreye göre değişkenlik gösteren oyunlar; zeka, şans ve rekabet faktörleri de devreye girince, vazgeçilmez bir etkinlik haline gelir. Geçmişten günümüze kadar gelen süre zarfında, insanoğlu, çeşitli kazanımlar elde etmek için veya sadece keyifli vakit geçirebilmek için; birçok şeyi oyunlaştırır. Çeşitli ödüllerle ve derecelerle birlikte rekabeti güçlendiren ve birçok kişiyle oynanabilen bu oyunlar, daha ulaşılabilir ortamlara taşınmak için kağıt oyunları şeklinde geliştirilmiştir.

Kağıt Oyunu Çeşitleri

Kağıt Oyunu Çeşitleri

Kağıt oyunlarının birçoğu iskambil kağıtlarıyla oynanır ve bir takımda 52 iskambil kağıdı bulunur. İskambille oynandığı bilinen kağıt oyunları arasında batak, 51, papaz kaçtı ve pişti, bulunur. Bunların içinde en yaygını iki kişilik kağıt oyunu olarak da bilinen piştidir. Pişti, iki veya daha fazla kişiyle oynanır ve oldukça zevkli bir kağıt oyunudur. Özellikle üniversite ortamlarındaki gençler arasında en yaygın kağıt oyunu batak, poker ve pis yedilidir. Tek kişilik kağıt oyunu olan Solitaire ise çok yaygın değildir. Son zamanlarda iskambil kağıtlarının plastik versiyonları da piyasaya çıkmıştır. Bu ürünler, kağıt oyunlarına daha modern bir hava katar. İskambil kağıtlarının yanı sıra birçok kağıt oyunu bulunur. Örneğin, kartların üzerindeki kelimeleri bulmalı oyunlar, futbol kartları oyunları, çizgi film karakterleri oyunları bunlardan bazılarıdır. Kartların üzerinde önemli bilgiler bulunur. Karakterlerin özel güçleri, takımı, savunma özellikleri gibi oyunları daha eğlenceli hale getirecek fikirler kullanılır.

Kağıt Oyunlarının Gelişimi

Kağıt Oyunlarının Gelişimi

Kağıt oyunları çeşitleri arasında, çocukluk yıllarının vazgeçilmezleri; strateji ve emlak oyunları da vardır. Beynin sınırlarını zorlayan oyunlar, gelişen teknolojiyle birlikte dijital aksesuarlarla zenginleştirilmeye ve geliştirilmeye başlandı. Bu durum, oyunların daha gerçekçi bir deneyim yaşatmasını ve geçirilen zamanın değerli kılınmasını sağlar. Kağıt oyunları tek kişilik olabildiği gibi çok kişiyle de oynanabilir ve önemli günlerin vazgeçilmez bir etkinliğine dönüşebilir. Yılbaşı, doğum günleri, arkadaş partileri, kafe buluşmaları gibi etkinliklerde, kağıt oyunları olmazsa olmazdır. Bu oyunlar, kimi zaman aileyi bir arada eğlenceyle buluşturur, kimi zaman da arkadaşların kahkahalarına eşlik eder. Son zamanlarda, internetin gelişmesi ve akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla, kağıt oyunları dijital ortamlara taşınmış olsa da; gerçek anlamda bir oyun hissi yaşatmaz. Anında ve canlı etkileşim yaşayarak oyun oynamanın zevkini dijital ortamlarda yaşamak pek mümkün olmadığı için, kağıt oyunları güncelliğini yitirmeyecek ürünlerdir.

Kağıt Oyunları ve Çocuklar

Kağıt Oyunları ve Çocuklar

Kağıt oyunları, çocukların zeka gelişimi için de oldukça etkili bir araçtır. Kağıtlarda bulunan simgeler, resimler, karakterler ve yazılar, son derecede stratejik ve zeka geliştiricidir. Farklı yaş gruplarına uygun kağıt oyunları seçilebilir ve çocukların faydalı zaman geçirmesi sağlanabilir. Çok kişilik kağıt oyunları çocuklar için vazgeçilmezdir. Çocukların sevdiği çizgi film karakterleri, futbolcular vb. figürler, kağıt oyunlarında sıkça görülür. Coğrafya, tarih, İngilizce gibi branşlarda, yardımcı oyun kartları da bulunur. Çocukların hem eğlenip hem de genel kültürlerini, dillerini ve yaşam tarzlarını geliştirmeleri isteniyorsa onlara kağıt oyunları seti alınabilir. İskambil kağıtları ile fal bakıldığı da bilinir. Özellikle kadınların fal tutkusunu, tarot desteleriyle olan ilişkilerinden anlamak mümkündür. Birçok insan sadece iskambil kağıtlarıyla ve çeşitli tekniklerle; aşk, para ve sağlık gibi konularda tahminde bulunurlar. Diğer yandan tarot kartlarının gizemli karakterlerinin dünyasındaki yorumlarla fantastik zamanlar geçirmek mümkündür. Astroloji dünyasına özel kartlarla, burçlar hakkında yeni şeyler öğrenip arkadaş ortamlarında paylaşılabilir. Daha fazla oyun seçeneği için Yetişkin Hobi & Oyun kategorimizi ziyaret edin.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Air Flyer (2)
Asonic (1)
Bestway (1)
Dagedar (1)
(199)
Eduard (1)
Hasbro (6)
Hpi (1)
Kraft (2)
KS Games (4)
LABİRENT (1)
Ludi (1)
Mattel (5)
Mon Jeu (1)
Star (97)
Star Wars (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(111)
ve üzeri (150)
ve üzeri (166)
ve üzeri (169)
ve üzeri (175)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL